Як працюють бездротові Bluetooth навушники

  1. Бездротові навушники принцип роботи
  2. Чи безпечні бездротові навушники?
  3. Чи є різниця в якості звучання між бездротовими навушниками і дротяними?

Зараз бездротові навушники стали дуже модними і затребуваними, багато в чому завдяки старанням таких компаній як Google і Apple, які в останніх своїх флагманських телефонах відмовилися від традиційного аудіороз'єми 3,5 мм
Зараз бездротові навушники стали дуже модними і затребуваними, багато в чому завдяки старанням таких компаній як Google і Apple, які в останніх своїх флагманських телефонах відмовилися від традиційного аудіороз'єми 3,5 мм.

Уже деякий час назад багато людей активно використовували бездротові Bluetooth навушники, але робили це цілеспрямовано в тих випадках коли провідні навушники були крайней незручними, наприклад під час занять спортом або іншими активностями.

Сьогодні бездротові навушники стали такими ж модними, як смартфони Apple і багато людей використовують їх у повсякденному житті тому що вони зручніше провідних моделей. Однак, як і в будь-яких інших сферах, бездротові навушники не тільки зручні, але і несуть в собі негативні моменти. Адже їх потрібно регулярно заряджати, стежити за рівнем заряду акумулятора і миритися з більш низькою якістю відтворення музики (не завжди, але дуже часто) в порівнянні з дротяними моделями.

Давайте більш детально розберемося як працюють бездротові навушники з телефоном і які переваги ви отримаєте від їх використання.

Бездротові навушники принцип роботи

Принцип роботи бездротових навушників, якщо не заглиблюватися в технічні деталі, досить простий: є джерело радіосигналу - телефон, є приймач радіосигналу - навушники
Принцип роботи бездротових навушників, якщо не заглиблюватися в технічні деталі, досить простий: є джерело радіосигналу - телефон, є приймач радіосигналу - навушники.

Перш за все нам потрібно сказати телефону (або будь-якого іншого джерела звуку), що йому потрібно посилати сигнал саме на ці конкретні бездротові навушники і ні на які інші. Для цього під час першого підключення навушників, нам потрібно провести процедуру сполучення.
Як підключити Bluetooth навушники до телефону на базі Android, iOS або Windows Phone Інструкція

Під час процедури сполучення телефон і навушники обмінюються унікальними ідентифікаційними номерами, за якими вони будуть пізнавати один одного. Таким чином, коли ви наступного разу захочете послухати музику вам буде досить просто включити харчування навушників, і якщо телефон буде в радіусі дії Bluetooth - навушники протягом декількох секунд автоматично підключатися до телефону і будуть готові до роботи.

При наступних підключеннях процес сполучення проходити не потрібно, навушники будуть підключатися до джерела звуку автоматично протягом декількох секунд.

Як тільки навушники підключатися до телефону ви можете слухати з їх допомогою музику точно також як в дротяних навушниках. Вам досить запустити музичний додаток, вибрати пісню і натиснути на кнопку «Відтворення», після чого звук повинен почати передаватися в навушники. Точно також буде переданий звук від фільмів та ігор, ніяких додаткових дій з вашого боку не буде потрібно.

Пам'ятайте: bluetooth сигнал малопотужний, тому він погано працює якщо між джерелом і приймачів сигналу є перешкоди. Наприклад, якщо між навушниками і телефоном буде серйозна бетонна стіна це значно погіршить прийом сигналу, або якщо на шляху проходження сигналу буде могутнє джерело радіовипромінювання. Ви можете в цьому переконатися якщо ви надягнете бездротові навушники, включити відтворення музики з телефону і розташуйте голову поруч з працюючою мікрохвильовкою. У більшості випадків ви почнете помічати виникають перешкоди при передачі звуку.

Чи безпечні бездротові навушники?

Якщо коротко - так, bluetooth навушники і гарнітури абсолютно безпечні для здоров'я при будь-якому часу використання
Якщо коротко - так, bluetooth навушники і гарнітури абсолютно безпечні для здоров'я при будь-якому часу використання. Справа в тому, що потужність сигналу дуже низька, дальність роботи зазвичай не перевищує 10 метрів, тому такий сигнал абсолютно не впливає на організм людини або тварин.

Ми вже давно не замислюємося про те шкідливий стільниковий телефон, ми постійно носимо його з собою, використовуємо щодня і наслідків немає, тому що навіть стільниковий телефон випромінює малопотужний сигнал, який працює на відстані декількох кілометрів.

Для порівняння, коефіцієнт поглинається людиною випромінювання (вимірюється в потужності на вагу за одиницю часу) у iPhone 6s - 1,14 Вт / кг (при допустимих 1,6 Вт / кг), а у блютус-навушників - близько 0,001 Вт / кг.

Ці цифри показують, що Bluetooth навушники абсолютно безпечні.

Чи є різниця в якості звучання між бездротовими навушниками і дротяними?

Так, різниця є і в більшості випадків якісніше будуть звучати провідні моделі, звичайно, якщо ми порівнюємо порівнянні зразки по форм-фактору, драйверу і призначенням
Так, різниця є і в більшості випадків якісніше будуть звучати провідні моделі, звичайно, якщо ми порівнюємо порівнянні зразки по форм-фактору, драйверу і призначенням.

Навіть найсучасніша версія Bluetooth 5.0 потребує стисненні звуку при передачі від джерела до одержувача, таким чином, звук стає трохи гірша за оригінал.

Найякісніший кодек для передачі даних на сьогодні - LDAC, він був розроблений компанією Sony і використовується лише в пристроях цього виробника: телефонах і навушниках. Він може забезпечити найвищу якість відтворення.

Трохи гірше кодек aptX HD, що належить компанії Qualcomm. Він здатний передати звук за якістю близький до CD. Це Bluetooth-аудіокодек, здатний передавати аудіо 24 біт / 48 кГц з «легким» коефіцієнтом стиснення 4: 1 при 576 кб / с. Це досить добре і багато слухачі не зможуть помітити різницю між aptX HD і справжнім CD.

Ще на щабель нижче стоїть перший варіант кодека aptX. Цей bluetooth-аудіокодек способty передавати аудіо 16 біт / 44 кГц з коефіцієнтом стиснення 4: 1 при 352 кб / с. Теж хороший варіант, якщо ви слухаєте переважно mp3 музику aptX буде абсолютно достатній для передачі звуку без спотворення.

Якщо на коробці і в інструкції бездротових навушників не зазначена робота з кодеками: aptX, aptX HD або LDAC - значить ці навушники стискають звук за допомогою стандартних кодеків: AAC або SBC. В цьому випадку навушники будуть програвати звук на середньому рівні якості, його досить, щоб послухати музику в дорозі, але якщо ви хочете отримати насолоду від якісним звуком в домашніх умовах, вам потрібно доглянути собі інші навушники.

Пам'ятайте: щоб кодеки aptX, aptX HD і LDAC були активними необхідно щоб і навушники і джерело офіційно їх підтримували, якщо хоча б один з компонентів не підтримує необхідний вам кодек - звук буде передаватися за допомогою стандартних кодеків AAC або SBC.

Чи є різниця в якості звучання між бездротовими навушниками і дротяними?
Чи безпечні бездротові навушники?
Чи є різниця в якості звучання між бездротовими навушниками і дротяними?