Ремонт амортизаторів скутера

При тривалої експлуатації   скутера   настає такий момент, коли Ви помічаєте, що він став більш «м'яким», на дорозі відчувається кожна ямка, кожен скачок При тривалої експлуатації скутера настає такий момент, коли Ви помічаєте, що він став більш «м'яким», на дорозі відчувається кожна ямка, кожен скачок. Швидше за все справа в зносі амортизаторів. «Японці» не розраховані для їзди по нашим дорогам і, тим більше, для перевезення двох вгодованих пасажирів і мішки картоплі на додачу. Через це амортизатори швидко приходять в непридатність і їх потрібно замінити або відремонтувати.

Давайте почнемо з розбирання та ремонту передніх амортизаторів. Для початку їх потрібно зняти. Для цього зніміть переднє колесо, відкрутити дві гайки і вийміть стійки амортизаторів. Протріть їх від пилу і отмойте їх гарненько в бензині. Демонтувати гумові пильовики і за допомогою тонкої спиці або шила витягніть стопорне кільце.

Тепер потрібно якимось чином утримувати хромований шток (наприклад, затиснути в лещата) і тягти за стійки. В місце кріплення осі переднього колеса можна вставити цю ж вісь і легенько пару раз по ній стукнути молотком в напрямку виходу штока. Після виконань цієї процедури всі деталі так само необхідно промити в бензині. Подивіться на стан штокової втулок, можливо, їх необхідно замінити.

Далі, після зняття штоковой пружини, потрібно дістати пружину заспокоєння за допомогою чогось довгого (викрутки або щипців). Так само потрібно не забути дістати відбійник з гуми (Він коштує відразу після заспокійливої ​​пружини). Після цих операцій постарайтеся якомога краще вимити стійку з нутрії.

Ви можете трохи вдосконалити свої передні амортизатори. Можна додати до всіх пружинам по одній додатковій пружині (в ролі додаткової пружини може служити пружина клапанів з автомобіля). Можна виготовити нові втулки, але цим має займати досвідчений токар. Тільки не виточують їх з алюмінію, так як вони швидко зламаються.

Для того, що б масло не заважало роботі пружинного механізму, знизу втулки можна просвердлити невеликий отвір.

Ось і все, тепер необхідно все зібрати в зворотному порядку.

Задні амортизатори рідко підлягають ремонту і тому їх можна просто замінити на нові. Що б зняти задній амортизатор перевірте, чи не заважатиме пластик або щось ще. Якщо щось буде перешкоджати, його необхідно зняти в першу чергу. далі поставте скутер на центральну підніжку, відкрутіть спершу нижній болт амортизатора, потім верхній. Витягуємо його. для установки нового амортизатора потрібно зробити навпаки - спершу закриття верхнє вухо, далі нижня направити в сторону нижнього вуха і зняти скутер з підніжки, вушко повинне легко зайти в кріплення. Прикручуємо нижній болт.

Ось так можна ремонтувати амортизатори скутера.