Як вибрати найвигідніший лізинг

 1. Точка відліку - планування витрат
 2. Лізинг - для покупки як нових, так і старих авто
 3. Репутація і довіра - це завжди важливо
 4. Фінансовий лізинг - далекоглядний і надійний вибір
 5. Приклад лізингу *
 6. Процентні ставки
 7. Фантастичне обіцянку? Краще ще раз порівняти.

Лізинг може дати потужний поштовх розвитку підприємницької діяльності, поліпшити умови побуту і підвищити особисту мобільність. Але важливо зробити правильний вибір. Цього разу ми розповідаємо про те, як вибрати найбільш підходящу лізингову послугу.

Точка відліку - планування витрат

Серйозна лізингова компанія завжди зацікавлена ​​в благополуччі свого клієнта і довгострокову співпрацю. Поспішні і безрозсудні рішення найчастіше ведуть до неприємностей і важких ситуацій, тому безпечніше і найчастіше набагато вигідніше звертатися в крупні кредитні установи, які ретельно оцінюють платоспроможність клієнта.

Лізинг не повинен стати пасткою або лотереєю ні для однієї із сторін, тому великі лізингові компанії використовують дані Державного агентства соціального страхування і певний алгоритм, щоб переконатися, що щомісячний платіж не стане для клієнта надмірним тягарем.

Навіть якщо питання придбання авто розглядається гіпотетично, варто скористатися таким доступним інструментом для розрахунків як лізинговий калькулятор , Який за пару хвилин на сайті розрахує різні варіанти витрат.

Лізинг - для покупки як нових, так і старих авто

Незважаючи на те, що показники продажів нових автомобілів знову поступово поліпшуються, привносячи в Латвію сучасну безпеку і зменшуючи рівень викиду, велика частина ринку легкових пасажирських автомобілів все ще доводиться на старі машини.

SEB līzings оцінює можливість фінансування автомобілів вартістю від 5000 євро, які в кінці періоду лізингу будуть не старше 13 років. Для фінансування старих автомобілів використовується тільки фінансовий лізинг, і розмір першого внеску коливається від 15 до 30% від вартості машини.
Альтернатива лізингу - це споживчий кредит. У нього більше процентна ставка, однак не потрібно перший внесок і страхування KASKO. Споживчий кредит можна використовувати при купівлі автомобіля дешевше 5000 євро.

попит зростає
У 2016 році в Латвії зареєстровано 18 575 нових легких пасажирських автомобілів і комерційних транспортних засобів, що на 15% (або 2465 машин) більше ніж за 2015 рік.

Репутація і довіра - це завжди важливо

Якщо на фінансування претендує старий автомобіль, важливо перевірити його історію і технічний стан в Дирекції безпеки дорожнього руху (CSDD) або у офіційного дилера.
Для надання фінансування SEB līzings необхідна оцінка автомобіля, яку проводить один з партнерів або сертифікованих експертів. Оцінюється і продавець.

Такі формальності можуть зовсім небагато відстрочити той момент, коли автомобіль надходить у розпорядження нового господаря, зате власник транспортного засобу може бути впевнений, що не купив «кота в мішку».

Фінансовий лізинг - далекоглядний і надійний вибір

У кожного виду лізингу свої переваги і застосування. Якщо пріоритет - прогнозовані витрати та гарантована свобода дій в кінці терміну лізингу, перевага віддається фінансового лізингу. У порівнянні з оперативним лізингом щомісячний платіж може бути більше і для автомобіля немає таких жорстких умов щодо пробігу. Крім того, немає і залишилася вартості в кінці терміну договору - після перереєстрації машина стає вашою власністю, і користуватися нею в подальшому ви можете на свій розсуд.

Є категорії транспорту, при покупці яких пропонується тільки фінансовий лізинг: важкий комерційний транспорт, будівельна, сільськогосподарська і лісова техніка.

Приклад лізингу *

Фінансовий лізинг Оперативний лізинг Ціна автомобіля, EUR 10 000 10 000 Перший внесок, EUR 1000 1000 Комісійна плата, EUR 150 150 Щомісячний платіж, EUR 161 122 Залишкова вартість, EUR 0 2500 Загальні витрати, EUR 10810 8470 Авто переходить у власність клієнта Автомобіль повертається SEB līzings * Якщо прийняти, що покупець вибирає автомобіль за 10 000 євро, який придбаває (або орендує) протягом 5-річного періоду.

Зворотний лізинг - альтернативне рішення

Припустимо, що у вас, як у покупця авто, є власні накопичення, але ви не можете або не хочете повністю витратити їх на придбання машини. Можливо, ви можете взяти в борг, щоб купити автомобіль за кордоном, але гроші скоро треба отдавать.В обох випадках зручним рішенням буде зворотний, або зворотний лізинг: лізингова компанія зараховує покупцеві авто суму, витрачену на операцію, віднімаючи від неї частину, рівноцінну першого внеску .

Для надання зворотного лізингу SEB Līzings необхідна заява клієнта про походження коштів, які використовуються в угоді. Заявку на зворотний лізинг можна подавати протягом двох місяців після реєстрації автомобіля в CSDD.

Консультації про лізинг для приватних осіб і підприємств:, телефон: 26668777

Процентні ставки

При виборі лізингу у покупця автомобіля цілком природно постає питання - скільки потрібно буде заплатити за послуги лізингової компанії, тобто, наскільки зросте вартість покупки, якщо використовувати фінансування.

Плата з даному випадку складається з декількох частин: індивідуально встановлених відсотків лізингової компанії, які можуть бути фіксованими і плаваючими, ставки EURIBOR і комісійної плати за оформлення угоди. Вибираючи лізингову компанію, важливо оцінювати всі умови в цілому, так як найнижча процентна ставка не завжди означає найвигіднішу угоду.

Додаткові витрати до лізинговими платежами:
- паливо
- страхування
- технічне обслуговування
- витрати на ремонт в разі уживаного авто
- другий комплект покришок
- мита
- техогляд

Фантастичне обіцянку? Краще ще раз порівняти.

При надходженні спокусливого пропозиції його раціональна оцінка може відійти на другий план, адже здається - чого тут ще думати? Особливо, якщо продавець автомобіля обіцяє «все залагодити». Однак це той самий момент, коли необхідно з холодним розумом зіставити потенційну вигоду і можливі ризики.

Розумно надійде той, хто відправить спокуслива пропозиція в свою лізингову компанію, щоб переконатися в тому, чи пропонує вона рівноцінну або навіть кращу послугу. Практика показує, що коли зважені всі плюси і мінуси, постійний клієнт отримує вигідну пропозицію, до того ж, воно надійне і продумане обома задіяними в угоді сторонами.

Ілмарс Лікумс,
журналіст

Займайте відповідально, оцінюючи свої можливості повернути кредит. Щомісячний платіж - 84.99, приймаючи, що сума кредиту становить 4000 EUR, термін дії договору кредитування - 5 років, фіксована процентна ставка - 10%, комісійна плата за оформлення кредиту - 80 EUR. Річна процентна ставка становить 11,5%. Загальна сума, яку необхідно заплатити - 5179.28 EUR. Приклад носить інформаційний характер, і ситуація кожного клієнта розглядається індивідуально.

 • Автомобіль - 16.03.2016

  8 порад при покупці авто

  Придбання автомобіля - це важливе і відповідальне рішення. Розуміючи це, ми узагальнили головне, що варто було б брати до уваги перед тим, як купувати машину.

  Детальніше

 • Автомобіль - 30.05.2016

  2016

При надходженні спокусливого пропозиції його раціональна оцінка може відійти на другий план, адже здається - чого тут ще думати?