Автокредити без остраху

На ринку банківських послуг можна знайти кредитні продукти, які повністю забезпечать клієнта від будь-яких ризиків в майбутньому На ринку банківських послуг можна знайти кредитні продукти, які повністю забезпечать клієнта від будь-яких ризиків в майбутньому. В першу чергу слід пам'ятати, що банки видають кредити в гривні, а також з фіксованими ставками, які залишаться на колишньому рівні через рік, два і п'ять. І це не виняток з правила. Але далеко не всі знають, на що звертати увагу при виборі банку, купуючи автомобіль в кредит.

Перш за все людина повинна усвідомлювати, що саме йому потрібно і скільки вільних коштів у нього в розпорядженні, щоб щомісяця оплачувати кредитні платежі і покривати регулярні витрати на машину.

Але крім цього, є ще багато питань, які стримують потенційних клієнтів автослонов від придбання авто в кредит. «Автоцентр» систематизував відповіді на найпоширеніші питання про автокредитування.

Вікові обмеження на отримання автокредиту

У кожного банку вони свої, але найчастіше це вік до 25 і старше 60 років. Однак нерідкі виключення за умови значного авансового внеску або надійного поручительства. Наприклад, кредит може отримати і платоспроможний пенсіонер при наявності поручителя.

Довідка про високі доходи

Банки розуміють специфіку роботи багатьох українців. Завдяки цьому можна отримати кредит і з мінімальною зарплатою. Додатковий рівень доходу заявник може підтвердити альтернативними способами: виписками з банківського рахунку, інформацією про активи, які були придбані останнім часом, позитивною кредитною історією з таким же платежем та інше. Але позичальник повинен бути офіційно працевлаштований. В іншому випадку оформляти кредит слід на платоспроможного і працює офіційно члена сім'ї (дружина / чоловік, діти, батьки). Але навіть якщо доходи клієнта недостатньо високі, банк може піти назустріч і прийняти рішення на користь позичальника при наявності таких переконують факторів, як великий авансовий платіж, фінансова порука, пположітельная кредитна історія і т.д.

Як підвищити шанси на отримання кредиту?

Банки вкрай високо цінують надання вичерпної і правдивої інформації про доходи. Повний пакет необхідних документів також прискорює процес прийняття рішення. І варто відразу підібрати такий автомобіль, кредитний платіж за яким обслуговувати було б реальніше за все.

Найпоширеніші причини відмови в кредитуванні

Найбільш часта причина відмови - негативна кредитна історія заявника. Негативна відповідь можливий і в тому випадку, якщо доходів клієнта явно недостатньо для покриття витрат на власні побутові потреби, обслуговування інших кредитів і платежів по запитуваній.

Кредитна історія

Позитивна кредитна історія характеризує потенційного позичальника як відповідального і дисциплінованого, справно виконує всі свої фінансові зобов'язання. Це дозволяє прийняти позитивне рішення максимально оперативно.

Але і з негативною кредитною історією також можливо отримати кредит, якщо банку надати письмове детальне роз'яснення причин несвоєчасних платежів. Позитивним фактором може стати і інша позитивна кредитна історія.

Ціна кредиту

На ринку можна зустріти пропозиції, де ціна на перший погляд здається прийнятною або ринкової, але клієнтові не завжди пояснюють все його майбутні витрати і платежі. У деяких банках видають кредити з плаваючою процентною ставкою. Це мінус, оскільки клієнт спочатку орієнтується на декларовану ціну, але не розуміє, що через рік йому можуть підняти ставку. Звертайте увагу на умови кредитування!

Кредит для заявників з донецької, луганської та кримської реєстрацією

Таким заявникам при подачі основного пакету документів необхідно також надати папери, що підтверджують їх фактичне місце проживання: міграційні довідки, свідоцтво переселенця, право власності на нерухомість або договір оренди. Крім того, потрібно підтвердити факт працевлаштування та отримання доходу за межами регіону реєстрації.

При наявності авансу якого розміру банк не вивчає доходи?

Такого не існує - банк в будь-якому випадку буде вивчати доходи потенційного позичальника. І чим вище аванс, тим більше шансів отримати позитивне рішення на кредитування суми, що залишилася.

Різні ставки кредитування на автомобілі різних марок

Різними можуть бути умови кредитування не тільки на різні марки, але навіть на моделі однієї марки. Умови такого позичання розробляються спільно з імпортерами, автосалонами, а також залежать від багатьох факторів, наприклад, від бажання самого продавця сприяти продажу певної моделі. Тому кредит під 0% не є маркетинговим ходом, а існує насправді і покривається імпортером автомобіля.

Як правильно вибрати банк?

Сьогодні не так багато банків, що надають кредити на автомобілі. Тому проблеми вибору як такої немає. Основним маркером, що гарантує хороші умови кредитування, є фіксована ставка на весь термін кредитування. Це передбачає стабільність платежів за кредитом, а також взаємовигідні умови в ситуації постійної інфляції. Але в будь-якому випадку слід порівняти умови кредитування, звернути увагу не тільки на річну процентну ставку, але і на відсоток за видачу кредиту, вартість страхування, наявність прихованих комісій і додаткових щомісячних платежів. Також варто орієнтуватися на рівень надійності банку, репутацію, досвід роботи в автокредитуванні та кількість діючих автосалонів-партнерів.

Автокредитування - порівняно молодий банківський продукт в Україні

Український ринок автокредитування почав зароджуватися в 2004 році. У той час це було виключно доларове кредитування з мінімальними вимогами до позичальників. Бум автокредитування припав на 2008 рік, коли автопродажі досягли історичного річного максимуму в 623 тисячі авто. При цьому близько третини всіх автомобілів продавалося в кредит! Після обвалу гривні і падіння доходів багато позичальників зіткнулися з проблемою погашення своїх кредитів. Банки почали масово піднімати процентні ставки. У 2009 році НБУ заборонив видавати кредити в іноземній валюті. Це кардинально змінило картину кредитного ринку і на порядок зменшило кількість охочих отримати кредит, так як ставка в гривні виявилася недосяжною.

Це кардинально змінило картину кредитного ринку і на порядок зменшило кількість охочих отримати кредит, так як ставка в гривні виявилася недосяжною

Роман Бунич
директор департаменту продажів через альтернативні канали банку «Креді Агріколь»

«Банків, що видають сьогодні автокредити, не так багато. Але це не означає, що варто побоюватися брати кредит. Тільки за цей рік більше 2000 клієнтів отримали автокредити в нашому банку ».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Як підвищити шанси на отримання кредиту?
При наявності авансу якого розміру банк не вивчає доходи?
Як правильно вибрати банк?