Автокредити відчутно подешевшають в наступному році: прогнози експертів

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

9 жовтня 2016, 08:14 Переглядів: 9 жовтня 2016, 08:14 Переглядів:   В борг дає, на жаль, лише третина банків, які декларують автокредитування

В борг дає, на жаль, лише третина банків, які декларують автокредитування ..

Всупереч нещодавнім прогнозами аналітиків ставки по автокредитах злегка знизилися - в середньому на 2%. Сталося це завдяки дешевшають депозитах (з початку року - мінус 2,5% дохідності за річними депозитами у гривні) і перегляду Нацбанком облікової ставки рефінансування (тепер НБУ видає кредити банкам не під 19%, а під 15,5% річних).

"Таке зниження вартості ресурсів вплинуло на здешевлення автокредитів до кінця літа, і зараз в середньому банки видають близько 550-600 автокредитів на місяць", - розповідає керівник напрямку автокредитування ТАСкомбанк Руслан Бокач.

Але тут же акцентує: зараз близько десяти банків декларують можливість видачі автокредиту, але реально їх дає лише третина. "І процентні ставки у них практично не змінюються з початку поточного року", - наполягає директор департаменту автокредитування ПАТ "Кредобанк" Олександр Кушлик. "Ринок далекий від процвітання, і ставки ще високі, - погоджується начальник управління продажів кредитних продуктів UniCreditBankТатьяна Нікітіна. - Автокредитування залежить від середньострокових депозитів, а вкладники сьогодні більше схиляються до вкладів на короткі терміни. Тому і банки більш охоче кредитують готівкою на короткий період" .

ПІДЛЯГАЄ переплати. Втім, навіть три-чотири пропозиції дають людині можливість вибору. "Позичальники, які мають на руках половина і більше вартості машини, можуть взяти кредит під мінімальні відсотки на короткий термін - один-два роки, - каже Бокач. - Клієнти з більш низьким доходом за краще брати позики на максимальний термін (до семи років), при цьому заплативши мінімальний початковий внесок (15-20%). У свою чергу банки прагнуть запропонувати своїм клієнтам кредит на максимальний термін з оптимальним для позичальника розміром авансу, щоб щомісячний платіж по кредиту не перевищував половини сімейного бюджету, і вимагають в середньому 30% авансу від вартості авто ". Втім, варіант з мінімальним авансом і довгим терміном кредитування загрожує для клієнта великий переплатою. "Маючи на руках 150 тис. грн, я пригледів нову Skoda Octavia за 467 тис. Грн, - розповів Олег Лозюк. - За моїми розрахунками, суми якраз вистачало на 30% внеску плюс разовий платіж. Звернувшись в кілька банків, я отримав таку калькуляцію: переплата по кредиту на сім років в залежності від того, за якою схемою буде погашатися займ, складе від 280 тис. Грн (класична схема) до 350 тис. Грн (ануїтет). У підсумку я вирішив почекати з покупкою і зібрати грошей хоча б на половину внеску. Тоді можна взяти кредит на п'ять років, щомісячний платіж буде практично той же, зате переплата зменшиться на 140 тис. Грн. Вигода очевидна ".

При цьому платоспроможність клієнтів банки аналізують як і раніше жорстко: "Позичальник повинен мати офіційний дохід, позитивну кредитну історію, бажання співпрацювати з банком і надавати необхідну інформацію для прийняття рішення про видачу позики", - констатує директор департаменту продажів через альтернативні канали та партнерів банку " Креді Агріколь Банк "Роман Бунич. Правда, в прес-службі корпорації УкрАВТО відзначають, що в деяких банках зараз з'явився індивідуальний підхід до розгляду кожної заявки по кредиту, тому остаточне рішення про надання кредиту залежить від багатьох факторів і загального "профайла" клієнта. Однак така тенденція характерна для партнерських програм, в яких банк спочатку налаштований до клієнтів трохи більше доброзичливо.

Однак така тенденція характерна для партнерських програм, в яких банк спочатку налаштований до клієнтів трохи більше доброзичливо

СЬОГОДНІ У ПРОГРАМІ. Спільні програми банку та продавця авто можна назвати самим вигідним рішенням для "безкінних". Ставки по ним стартують від 0% річних, що є вже, по суті, не кредитом, а безпроцентної розстрочкою. "Партнерська програма означає гарантію кращих умов, адже різниця між стандартною і спеціальною ставкою частково або повністю покривається за рахунок імпортера або виробника, - пояснює директор RCIFinancialservicesUkraine Євгенія Шафран. - Виробник зацікавлений розширити канали збуту за рахунок фінансування тих клієнтів, які не мають або не хочуть інвестувати повну вартість авто або хочуть купити авто більш високого класу. Також партнерська програма - це зручно, так як менеджер салону самостійно займається підготовкою заявки, консультує по пакету документів і супроводжує угоду в банку ".

Але в подібних програмах є свої особливості. По-перше, не варто розраховувати на абсолютну лояльність банку: "Вірогідність отримання позики за програмою або при самостійному зверненні в банк практично однакова, просто в партнерській програмі клієнт отримує більш вигідні умови кредиту. Таким чином, у нього підвищуються шанси цей кредит погасити", - каже Буніч. По-друге, вибираючи програму, доведеться обмежити вибір: не всі моделі авто навіть у одного і того ж автодилера підпадають під умови кредитування. По-третє, розраховувати на 0% річних можуть володарі як мінімум половини від вартості бажаного авто, і за умови швидкого погашення позики. "Для клієнтів, які готові внести аванс від 50%, передбачені програми на короткий термін до двох років, з річною процентною ставкою від 0,001% річних. Якщо людина може внести аванс від 10%, розроблені програми кредитування, які передбачають можливість оформлення кредиту терміном на 84 місяці. Ефективні ставки по ним вище - від 5% до 17% річних. Але при цьому все одно нижчі за середні по ринку ", - розповіли в прес-службі корпорації УкрАВТО.

невисокі СТАРТ

За умови збереження стабільності на фінансовому ринку в УкрАВТО очікують збільшення обсягів кредитних продажів до кінця поточного року. "Ринок трохи оживає, і інтерес до кредитів зростає, - погоджується Шафран. - Ми отримали в цьому році на 20% більше заявок від клієнтів, ніж в минулому. Хоча загальний рівень продажів в кредит в залежності від бренду не перевищує 15% від всіх продажів нових авто. Але осінь - період спецпропозицій, і не виключено, що за партнерськими програмами з'явиться більше акцій. Принципово ж ринок зміниться, коли банки зможуть активніше кредитувати бізнес на покупку нових авто ". "Ми очікуємо невеликого пожвавлення ситуації в сфері автокредитування до кінця року, - каже Бокач. - Але значного коливання ставок по автокредитах не прогнозується, як і появи нових активних учасників ринку". "Відчутне для клієнтів зміна умов кредитування варто чекати не раніше першого півріччя наступного року", - підтримує Кушлик. А Нікітіна резюмує: "Як тільки буде приплив довгострокових вкладів, автокредитування піде активніше".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Автокредити відчутно подешевшають в наступному році: прогнози експертів". інші Авто новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Аліна Поліщук

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ