торгові автомати

  1. Що продається в торгових автоматах?
  2. Нові автомати з SIM-картами
  3. Зручність, екологічність і захист від стихійних лих
  4. Автомати рекомендують напої
  5. Фотографії надані:

В Японії - велике розмаїття торгових автоматів, і часом в них продаються абсолютно несподівані речі. Річна виручка від такої торгівлі становить 5 трильйонів ієн в масштабах всієї країни.

Що продається в торгових автоматах?

Японія відома безліччю різноманітних торгових автоматів. У рік через автомати продається товарів на 5 трлн ієн. Їх практично не зламують і не крадуть; такі автомати - один з показників порівняно невисокого рівня злочинності.

В автоматах продаються соки, кава, супи, пиво та інші напої, очищені і нарізані свіжі яблука (без добавок), морозиво, солодощі. Є автомати, де продається локшина швидкого приготування, - всередині автомата в локшину заливається окріп, і через 3 хвилини вона готова до вживання; автомати, які продають заморожені рисові лепёшкі- онігирі, які тут же автоматично розігріваються. Зустрічаються навіть автомати зі свіжими яйцями та іншими сільгоспродуктами. Бувають автомати, що видають рис з соусом каррі і т. П., - мимоволі задумаєшся, як же він влаштований, що може виробляти такі складні дії?

Зовнішній вигляд автомата зі свіжими курячими яйцями / В осередках - 20 яєць за 300 ієн Зовнішній вигляд автомата зі свіжими курячими яйцями / В осередках - 20 яєць за 300 ієн

Очищені яблука (зліва) і банани (праворуч) Очищені яблука (зліва) і банани (праворуч)

В автоматах з напоями в банках і пластикових пляшках можна вибрати як пекуче-гарячі, так і добре охолоджені напої. Є автомати, які додають в сік лід, і кавові автомати, заварюють ароматну каву з свіжозмелений зерен і видають напої в паперових стаканчиках. Можливість вибрати бажану температуру напою по погоді і настрою - особливість торгових автоматів.

У цих автоматах можна купити гарячу каву або охолоджені соки У цих автоматах можна купити гарячу каву або охолоджені соки

Нові автомати з SIM-картами

В автоматах продаються не тільки їжа і напої. Нещодавно, наприклад, з'явилися автомати з SIM-картами (Посилання на англійській мові) для туристів. Вони обладнані сканерами паспорта, що засвідчують особу; пояснення в них дані англійською та китайською мовами. Це перші автомати такого типу в світі. У різних автоматах можна купувати сигарети, квитки на транспорт або на концерти, талони на їжу в ресторанах. Рідше можна побачити автомати, які роблять візитні картки, особисті печатки (Інка), автомати з парасолями, іграшками, підгузками, журналами.

Автомат з SIM-картами (зліва) Сканер паспорта (праворуч) Автомат з SIM-картами (зліва) Сканер паспорта (праворуч). Район Одайба, торговий центр AQUA CITY

Туристи в Кіото оплачують квитки на певні страви в ресторані Туристи в Кіото оплачують квитки на певні страви в ресторані

В Японії безліч людей оплачують проїзд передплаченими картами - такими, як, наприклад, карта Suica (Посилання на англійській мові). Внести гроші на карту можна в автоматі, і все більше торговельних автоматів, не пов'язаних з проїздом на транспорті, можуть приймати оплату з таких карт, або ж з платіжної системи «телефон-гаманець» в мобільному телефоні, т. Н. осайфу-кейтай (Посилання на англійській мові).

Торгові автомати дуже зручні, в них легко можна купити те, що потрібно, але при цьому продаж деяких товарів обмежена за віком - алкогольні напої і тютюнові вироби заборонено продавати особам, які не досягли двадцятирічного віку. Для покупки тютюнових виробів використовують ідентифікаційні карти TASPO (Посилання на англійській мові), і іноді - водійські права.

Зручність, екологічність і захист від стихійних лих

Завдяки їх зручності, торговельні автомати можна бачити всюди в Японії - при дорогах, на станціях, в готелях, лікарнях, парках розваг, в офісних будівлях, в торгових і спальних районах. За даними Асоціації виробників торгових автоматів, в 2013 році по всій країні їх налічувалося понад 5 млн 90 тисяч, а річні продажі становили понад 5 млрд йен.

Ряд з 14 автоматів в Камакуре, преф Ряд з 14 автоматів в Камакуре, преф. Канагава

З розвитком енергозберігаючих технологій з'явилися торгові автомати, в яких холодильне обладнання відключається в годинник піку споживання, або обладнані тепловим насосом, в яких тепло, що відбирається у охолоджуваних продуктів, використовується для нагріву інших, і за останні 20 років середня вартість використання одного автомата впала більш ніж на 70% (Посилання на японській мові).

В Японії, як відомо, землетруси та інші стихійні лиха трапляються порівняно часто, і одним з нових віянь в боротьбі з наслідками лиха є поширення торговельних автоматів, які здатні продавати їжу та напої навіть при відключенні електрики, а останнім часом на деяких автоматах з'явилися екрани , на яких може відображатися екстрена інформація про бідування.

Автомати рекомендують напої

Найдавнішим торговим автоматом була, ймовірно, машина, яка продавала освячену воду, винайдена Героном Олександрійським близько 2000 років тому. Найстаршою з існуючих в Японії торгових машин є створений в 1904 році автомат з продажу марок і листівок. Зараз в Японії використовується величезна кількість автоматів, а широке поширення їх почалося з тих пір, як компанія Coca-Cola встановила автомати з напоями в 60-е і 70-е роки.

Торгові автомати продовжують розвиватися, і з'являються нові моделі з сенсорними панелями, на яких відображаються товари. В деякі з нових автоматів вбудовані камери, такі автомати можуть розпізнавати вік і стать покупця, і на підставі цієї інформації рекомендувати напої, - хоча остаточний вибір, само собою, залишається за вами.

Торговий автомат нового покоління з сенсорної інформаційної панеллю може пропонувати відповідні напої Торговий автомат нового покоління з сенсорної інформаційної панеллю може пропонувати відповідні напої

Фотографії надані:

Фотографія до заголовку: Danny Choo
Автомат зі свіжими курячими яйцями (зовнішній вигляд): Josh Berglund
Автомат зі свіжими курячими яйцями: Uzla-san
Автомат з бананами: Yamashita Yōhei
Автомат з холодними і гарячими напоями: David A. LaSpina
Туристи оплачують квитки в ресторані: Connie
Автомати в Камакуре: Bruce Thomson

▼ Дивіться також

Що продається в торгових автоматах?
Що продається в торгових автоматах?
Мимоволі задумаєшся, як же він влаштований, що може виробляти такі складні дії?