Який бізнес зараз актуальний

 1. Актуальний бізнес №1. Фермерське господарство
 2. Інвестиції, терміни окупності, рентабельність
 3. Особливий режим оподаткування
 4. Актуальний бізнес №2. Виробництво харчових продуктів
 5. Інвестиції, терміни окупності, рентабельність
 6. Актуальний бізнес №3. Дитячі установи
 7. Інвестиції, терміни окупності, рентабельність
 8. Актуальні напрями бізнесу 2018

Відсутність стабільності в російській економіці відбилося на малому бізнесі. Поки одні компанії банкрутують, для інших відкриваються нові можливості і перспективи. Бизнес.Ру спробував визначити, який бізнес з мінімальними вкладеннями зараз найприбутковіший в Росії і найбільш стійкий в кризових умовах.

Ру спробував визначити, який бізнес з мінімальними вкладеннями зараз найприбутковіший в Росії і найбільш стійкий в кризових умовах

Актуальність будь-якого бізнесу - поняття розмите. Удосконалюються технології, змінюється ставлення споживача до продукції, на ринку з'являються нові конкуренти. Щоб не потрапити «під каток» банкрутства, важливо максимально точно визначити, який бізнес відкрити, щоб було вигідно і зараз, і потім.

Незалежно від економічної ситуації існують чинники, що впливають на рентабельність бізнесу і його актуальність в тій чи іншій ситуації. Серед них:

 • кількість жителів в населеному пункті. Напрямок, перспективне в мегаполісі, може виявитися провальним, якщо спробувати розвивати його в місті з населенням 20 тис. Чоловік.

 • конкурентне середовище. Велика кількість конкурентів скоротить шанси на успіх.

 • приблизні доходи населення, їх потреби і світогляд. Визначивши справжні потреби потенційного споживача, простіше визначити, який бізнес зараз актуальне.

 • розвиненість сфери, в якій ви плануєте розпочати діяльність, на території вашого регіону.

Існують галузі, які традиційно вважаються вигідними - торгівля, будівництво, мережі швидкого харчування. Але конкуренція в цій сфері неймовірно висока. Нижче описані кілька напрямків, які залишаються актуальними незалежно від зовнішніх обставин, але не відрізняються високим порогом входження в бізнес. Вони залишаються привабливими і актуальними і в 2018 році.

Читайте також: Як почати свій бізнес з нуля: 7 актуальних ідей 2018 року

Актуальний бізнес №1. Фермерське господарство

Імпортозаміщення дало поштовх розвитку сільського господарства. З 2014 року держава активно заохочує актуальний бізнес, але бажаючих спробувати сили в цьому перспективному напрямку, як і раніше дефіцит.

Інвестиції, терміни окупності, рентабельність

Актуальних напрямків в цій сфері в 2018 році - величезна кількість. Під діяльність селянсько-фермерського господарства потрапляють такі галузі:

 • Тваринництво - кози, свині, вівці, кролики і навіть екзотика, наприклад карликові корови;
 • Птахівництво - кури-несучки, бройлери, гуси, перепілки, страуси;
 • Рибництво - форель, дзеркальний короп, сом, осетер, щука;
 • Бджільництво;
 • Вирощування овочів, фруктів, ягід.

Сума фінансових вкладень в цій сфері змінюється в залежності від конкретного виду бізнесу і його масштабів. Найбільших інвестицій (близько 3-4 млн рублів) зажадає розвиток м'ясомолочної ферми на 40-50 голів. З мінімальними витратами (близько 100-150 тис. Рублів) можна відкрити бізнес по вирощуванню овочів у відкритому грунті, розведення перепелів або кроликів.

Читайте також: Розведення раків - вигідно чи ні?

Сезонність - важливий фактор у фермерському господарстві. Сезонності більшою мірою схильні до рослинництво і бджільництво, зате окупаються вони швидше, ніж тваринництво. Наприклад, період окупності при відкритті своєї ферми великої рогатої худоби складає в середньому 3 роки при рентабельності близько 35%. Вирощування овочів - за умови відповідного клімату - окупиться протягом 10-12 місяців. Показник економічної ефективності досягає 60-70%.

Використання нових технологій і регулярне оновлення обладнання допоможуть підвищити рентабельність. Якщо не здавати м'ясо-молочну продукцію або овочі оптовим перекупникам, а займатися переробкою самостійно, можна збільшити прибуток. Однак для цього в доведеться вкласти гроші в організацію цеху.

Читайте також: Бізнес в селі. 7 ідей, які дозволять добре заробити

Особливий режим оподаткування

Спеціально для підприємців, що працюють в сільському господарстві, існує особливий режим оподаткування - ЕСХН (єдиний сільськогосподарський податок). Податкова ставка для ІП і ТОВ на ЕСХН становить 6%. ЕСХН значно спрощує життя фермерам: вони звільняються від сплати внесків за майно, доходи, а також від податку на додану вартість.

ІП на ЕСХН зможуть вести бухгалтерію самостійно, особливо на початковому етапі. У міру розвитку бізнесу і збільшення обороту бухгалтерські функції можна буде передати аутсорсингової бухгалтерської компанії . В цьому випадку краще скористатися послугами компанії з хорошими відгуками, наприклад Головбух Асистент

Актуальний бізнес №2. Виробництво харчових продуктів

Який бізнес актуальний в 2018 році в умовах кризи в Росії? Один з безпрограшних варіантів - виробництво продуктів харчування. Конкуренція в цій сфері висока, тому слід враховувати кілька нюансів:

 • стандарти якості. Вітчизняний ринок переповнений низькопробної продукцією. Сучасні технології дозволяють знижувати собівартість готового товару за допомогою дешевих замінників. Але саме смачна, якісна і натуральна їжа - один з найстабільніших трендів на ринку, навіть в умовах кризи;
 • Правильний вибір продукту. Потрібно ретельно проаналізувати продуктовий ринок в регіоні, де ви плануєте почати свою справу. Хлібобулочні вироби випускають десятки пекарень, але далеко не у всіх можуть бути незвичайні сорти хліба - наприклад, без дріжджового, кукурудзяного або картопляного.
 • Надійні постачальники і постійний ринок збуту. Перш, ніж відкривати цех кисломолочної продукції з потужністю переробки 10-20 тонн молока на місяць, знайдіть тих, хто буде регулярно поставляти смачне молоко в таких обсягах.

Інвестиції, терміни окупності, рентабельність

Серед затребуваних видів харчового виробництва:

 • міні-пекарні;
 • виробництво напівфабрикатів (пельмені, вареники, манти);
 • цех кисломолочної продукції (живі йогурти).

Читайте також: Як відкрити пекарню з нуля

Витрати на виробництво можуть варіюватися, але в цілому харчове виробництво - середовище, що вимагає обов'язкових інвестицій. Для запуску міні-пекарні буде потрібно не менше 500 000 рублів, більша частина з них - на придбання обладнання і оренду приміщення. Показник рентабельності при вдало обраній ніші досягає 50-55%, період окупності - 1,5 року.

Відкриття невеликого цеху напівфабрикатів обійдеться в суму 1000-1200 тис. Рублів. Головне - придбати якісне обладнання, в першу чергу холодильники і м'ясорубки. При хорошому розкладі рентабельність підприємства складе 43-45%. Вкладені кошти відіб'ються за 12-15 місяців.

Виробництво кисломолочної продукції - витратна сфера. Маленький цех відкривати немає сенсу - важливо запропонувати споживачеві широкий вибір йогуртів, сметани, кефіру. Головна особливість - випускати «живий» продукт з невеликим терміном зберігання. Товарів, здатних зберігатися без холодильника місяцями, на прилавках магазинів і без того вистачає. Витрати - мінімум 3-4 млн руб. Окупиться виробництво за 2,5-3 роки. Рентабельність коливається в межах 40-60% в залежності від асортименту.

Читайте також: Бізнес-план дитячого садка

Актуальний бізнес №3. Дитячі установи

Не знаєте, яким бізнесом зайнятися в 2018 році в Москві, але дуже любите дітей? Радимо розглянути ідею відкриття дитячих установ.

З тих пір, як за другу дитину в Росії стали видавати материнський капітал, народжуваність в країні підвищилася. А ось кількість дитячих садків та інших дошкільних освітніх установ не відповідає потребам. Якщо і в вашому місті простежуються подібні проблеми, то відкриття приватного дитячого садка - це те, що зараз актуально.

Плюс ідеї в тому, що на початкових порах навіть не буде потрібно шукати додаткове приміщення - підійде ваша квартира. Але тільки в тому випадку, якщо вона відповідає всім необхідним вимогам. А їх чимало: норми площі та планування, розмір санвузла, наявність окремої зони для прийому їжі і т. Д. Мінус - при відкритті дитсадка в квартирі рентабельність, як правило, низька. Кількість дітей, яких ви можете набрати в групу, дуже обмежена. А ось ризик того, що іншим мешканцям не сподобається таке сусідство, дуже високий.

Крім дитячого садка затребувані і інші установи для дітей:

 • група раннього розвитку;
 • дитячий центр розваг;
 • школа малювання і т. д.

Інвестиції, терміни окупності, рентабельність

Фінансові витрати залежать від того, де відкривається дитячий сад і скільки людина буде його відвідувати. Приватний дитячий садок на дому (група в 6-8 чоловік) обійдеться в 100-150 тис. Руб. Гроші знадобляться на покупку необхідних меблів, посуду, постільної білизни, іграшок.

Але краще починати з нормальною бази - окремого приміщення, розрахованого мінімум на 30-50 дітей. У цьому випадку витрати збільшаться до 1500-2000 тис. Руб., А й рентабельність бізнесу складе близько 20-22%. Окупиться проект приблизно за 1 рік.

Відкриття школи раннього розвитку також можливо в квартирі або окремому приміщенні. Початкові витрати невеликі: оренда приміщення, меблі, приладдя для занять. На старті потрібно близько 200-300 тис. Руб. Терміни окупності 3-6 місяців, а рентабельність - близько 23-25%. Спираючись на ці цифри, буде простіше зрозуміти, наскільки дитячий сад як бізнес вигідний в 2018 році.

Відео в тему: як відкрити стартап

Актуальні напрями бізнесу 2018

Сфера діяльності Інвестиції (руб.) Рентабельність (%) Термін окупності Фермерство від 100 тис. До 3-4 млн від 35 до 70 1-3 роки Випуск продуктів харчування від 500 тис. До 2-4 млн від 40 до 60 1-3 року Дитячі розвиваючі установи від 200 тис. до 1,5-2 млн від 20 до 25 6-12 міс. Сфера діяльності Інвестиції (руб