Картопляний лікер і індійський віскі - найпопулярніші напої на Землі

The Spirit Business опублікував черговий щорічний рейтинг найбільш успішних алкогольних брендів світу. Першу сходинку в ньому зайняв корейський напій соджу. З картоплі. Більш звичні спиртні напої помітно відстали від лідера. The Spirit Business опублікував черговий щорічний рейтинг найбільш успішних алкогольних брендів світу

Фото: YAY / ТАСС

Авторитетний міжнародний портал The Spirit Business опублікував черговий щорічний рейтинг 150 найбільш успішних алкогольних брендів світу. У рейтинг входять марки алкогольних напоїв, продажу яких за минулий календарний рік перевищили мільйон так званих стандартних девятілітрових ящиків, тобто 9 мільйонів літрів. Як відзначають укладачі рейтингу, такий обсяг продажів - незвичайну досягнення, яке вимагає від власника бренду розумних інвестицій, ретельно вибудуваної логістики, віртуозного маркетингу. І, звичайно, напою, який завоює любов і прихильність споживачів. Крім обсягів продажів експерти The Spirit Business оцінювали також успіхи брендів в розробці нових продуктів, вдосконалення виробництва і тактиці залучення споживачів.

Підсумок виявився несподіваним: за сукупністю всіх факторів першу сходинку загального рейтингу зайняла південнокорейська компанія, випускають не віскі чи горілку, а соджу - корейський національний алкогольний напій, що виробляється з картоплі і відрізняється солодкуватим смаком. І ось цього картопляного лікеру в 2016 році було продано майже 72 мільйони "стандартних ящиків", тобто без малого 65 мільйонів декалітрів.

Другий рядок рейтингу зайняв торішній лідер рейтингу - індійський віскі. Індійці до недавнього часу вважалися малопьющих нацією, але їх любов до віскі міцніє з року в рік. Уряд Індії навіть стало заявляти про алкоголізації населення як про національну проблему (до речі, головний психіатр-нарколог МОЗ РФ Євген Брюн навчить правильно випивати ).

Фото: YAY / ТАСС

Більшість підприємств, що випускають індійський віскі, орієнтується на місцеве малозабезпечена населення, для якого головним фактором стає ціна напою. Відповідно, основний обсяг індійського віскі - це алкоголь більш ніж сумнівної якості, який продається за викидними цінами. Причому часто навіть не в пляшках, а в картонних пакетах, в які зазвичай розливають сік або молоко.


У той же час експортні індійські бренди представляють віскі дуже гідної якості, так як сировину для його виготовлення частково закуповується в Шотландії і потім змішується з солодом місцевого виробництва. Додатковою перевагою виявляється жаркий індійський клімат, в якому визрівання віскі проходить набагато швидше, ніж в Шотландії, США та інших традиційних країнах - виробниках цього напою.

Як результат, ще в 2010 році в ході сліпої дегустації, проведеної авторитетним журналом Malt Advocate, саме індійський алкоголь став переможцем в номінації "Кращий віскі року", обійшовши конкурентів з Шотландії, Канади та США. З тих пір популярність індійського віскі у всьому світі неухильно зростає, в цьому році The Spirit Business навіть виділив Indian Whisky в окрему категорію, а всі виробники віскі, що увійшли в топ-10 загального рейтингу алкогольних брендів, спеціалізуються саме на Whisky - Indian. Мало того, оскільки виробник соджу в рейтингу тільки один, а виробників Indian Whisky аж 16 штук, по загальному обсягу випуску (154,56 мільйонів умовних ящиків) вони легко б'ють корейців (71,97 мільйонів). Мало того, в рейтингу 150 найбільш продаваних алкогольних брендів індійці обігнали виробників класичного віскі, які сумарно набрали лише 121,59 мільйона умовних ящиків (в тому числі Scotch Whisky - 70,88 мільйона, American - 27,69 мільйона, Canadian - 10,79 , Irish - 6,24 і Japanese - 5,99 мільйона умовних ящиків).

Горілку в рейтингу The Spirit Business представляють 35 брендів (в тому числі 10 російських) з сумарним обсягом випуску 131,63 мільйона умовних ящиків.

Звідси невтішний для нашого самолюбства висновок: горілку в світі не так вже й люблять. І в одиночному розряді, і в командних змаганнях вона програє багатьом і дуже багатьом напоїв. У тому числі і картофелевке-соджу.

В цілому можна констатувати, що алкогольний ринок виходить з багаторічної кризи, пов'язаного зі зміною споживчих переваг. Ситуація стабілізувалася, і зниження продажів у порівнянні з минулим роком зафіксовано тільки в категорії бренді. Однак успіх індійського віскі і корейського соджу свідчить про те, що споживач хоче нових смаків і відчуттів. Так що в найближчі роки можна очікувати від виробників алкоголю сміливих експериментів зі смаками і появи нових категорій напоїв.

Посилання по темі