Позбавлення прав за сп'яніння.

Позбавлення прав за сп'яніння - є крайнім заходом. На сьогоднішній день дана міра застосовується до автомобілістів за водіння автомобіля в нетверезому стані. Колишнім законом передбачалося просто позбавлення прав водіння, то тепер санкції за це порушення передбачають вже позбавлення водійських прав строком від 1,5 до 2 років і сума штрафу складе тридцять тисяч рублів. При передачі прав на керування автомобілем нетверезому водієві - те ж саме покарання. Коли ж водій знаходиться під дією спиртних напоїв і у нього немає прав на водіння або він був їх позбавлений, то передбачений арешт терміном 10 до 15 діб. На водія буде за статтею 264.1 УКФР заведено кримінальну справу тоді, коли він вирішить знову керувати транспортним засобом, перебуваючи під дією спиртного.

Точно такий же вид покарання, як було описано вище (позбавлення прав на керування автомобілем від 1,5 і до 2 років, а також штраф) передбачається за відмову проходити процедуру медичного огляду на стан сп'яніння.

Стаття 12.8 Водіння автомобіля особою, яка перебуває в стані алкогольного сп'яніння і передача водієві, що знаходиться під дією алкоголю, права управління транспортним засобом.

1. При управлінні будь-яким видом транспортних засобів, що знаходяться в стані сп'яніння водієм , Якщо в таких його дії не міститься кримінально караних злочинів.

Штраф становитиме суму в розмірі 30000 рублів, а також на термін від 1,5 і до 2 років водій буде позбавлений права на керування транспортними засобами.

2. При передачі водієві, який перебуває в стані сп'яніння, права управління транспортним засобом.

Сума штрафу становитиме 30000 рублів і від 1,5 до 2 років передбачається позбавлення водійських прав на керування транспортними засобами.

3. Коли транспортним засобом керує особа, яка знаходиться під дією дози алкоголю і у нього немає прав керування транспортними засобами або позбавленим цих прав, якщо в таких діях немає кримінально караних діянь.

Передбачається покарання у вигляді адміністративного арешту строком 10 до 15 діб або ж штраф в сумі 30000 рублів для осіб, відповідно до чинного Кодексом, щодо яких неможливе застосування адміністративного арешту.

Стаття 12.26 Невиконання особою, яка керує транспортним засобом вимог пройти на стан сп'яніння процедури медичного огляду.

1. У разі відмови водієм, керуючим будь-яким транспортним засобом, законного вимоги уповноваженого на це посадової особи, пройти процедуру медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння, якщо в таких діях не передбачено будь-яких кримінально караних діянь.

Штраф становитиме суму в 30000 рублів, при цьому водій позбудеться прав на керування транспортним засобом строком від 1,5 до 2 років.

2. При невиконанні водієм, який здійснює управління транспортним засобом, але не мають на управління права або такого права він був позбавлений, законного вимоги уповноваженої посадової особи про процедуру проходження медичного огляду на стан сп'яніння, коли в таких діях не передбачено будь-яких кримінально караних діянь.

Покарання передбачає адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб або адміністративний штраф, який становить 30000 рублів на тих осіб, відповідно до чинного кодексом, щодо яких неможливо застосувати форму адміністративного арешту.

Стаття 264.1 УкрФА Порушення основних правил дорожнього руху тією особою, яка раніше вже було піддано адміністративним видів покарання.

При управлінні автомобілем, тролейбусом, трамваєм або іншим видом механічних транспортних засобів таких особою, яка перебуває під дією спиртних напоїв і вже піддавався раніше адміністративному покаранню за здійснення управління транспортним засобом в стані сп'яніння 9 (позбавлення прав за сп'яніння) або при відмові виконати законну вимогу про проходження процедури медичного огляду на стан сп'яніння, уповноваженого на це посадової особи або за вчинення злочину вже має судимість, передбачену статтею 264 УкрФА другою, четвертою і шостою частинами.

Карається штрафом, який становить суму від 200000 до 300000 рублів або ж штраф стягується в розмірі заробітної плати або іншого з видів доходу засудженого особи за період від 1 до 2 років, з позбавленням прав строком до трьох років на заняття певних видів посад і заняттям певного роду діяльності, також передбачається покарання обов'язковими роботами на строк до 480 годин з позбавленням права до трьох років на заняття певного виду посад і заняттям певного роду діяльності, або ж примусовими роботами на строк до д ух років з позбавленням права строком до трьох років на заняття певного виду посад і заняттям певного роду діяльності.