Найвідоміші гей-пари в історії

 1. Найвідоміші гей-пари в історії Оскар Уайльд потрапив до в'язниці, а Михайло Кузмін мирився з романом...
 2. Михайло Кузмін і Юрій Юркун. Любов і третій зайвий
 3. Бенджамін Бріттен і Пітер Пірс. Композитор і його голос
 4. Жан Маре та Жан Кокто. Учень і вчитель
 5. Аллен Гінзберг і Пітер Орловський. півстоліття разом
 6. Ів Сен-Лоран і П'єр Берже. Художник і бізнесмен
 7. Найвідоміші гей-пари в історії
 8. Оскар Уайльд і Альфред Дуглас: пристрасть і обман
 9. Михайло Кузмін і Юрій Юркун. Любов і третій зайвий
 10. Бенджамін Бріттен і Пітер Пірс. Композитор і його голос
 11. Жан Маре та Жан Кокто. Учень і вчитель
 12. Аллен Гінзберг і Пітер Орловський. півстоліття разом
 13. Ів Сен-Лоран і П'єр Берже. Художник і бізнесмен
 14. Найвідоміші гей-пари в історії
 15. Оскар Уайльд і Альфред Дуглас: пристрасть і обман
 16. Михайло Кузмін і Юрій Юркун. Любов і третій зайвий
 17. Бенджамін Бріттен і Пітер Пірс. Композитор і його голос
 18. Жан Маре та Жан Кокто. Учень і вчитель
 19. Аллен Гінзберг і Пітер Орловський. півстоліття разом
 20. Ів Сен-Лоран і П'єр Берже. Художник і бізнесмен

Найвідоміші гей-пари в історії

Оскар Уайльд потрапив до в'язниці, а Михайло Кузмін мирився з романом на стороні. І все - через почуття до своїх улюблених. Але якби цих переживань не було, можливо, ми б втратили видатних творів мистецтва. І взагалі, любов кордонів не відає. І, схоже, байдужа до відмінностей підлог.

І, схоже, байдужа до відмінностей підлог

Оскар Уайльд і Альфред Дуглас: пристрасть і обман

Піком кар'єри і життя взагалі для Оскара Уайльда став 1891 рік Піком кар'єри і життя взагалі для Оскара Уайльда став 1891 рік. Він випустив свою головну книгу "Портрет Доріана Грея" і познайомився з лордом Альфредом "Бозі" Дугласом. Альфред зачарував письменника не тільки красою, але й знанням його творчості - зокрема, повідомив в їх першу зустріч, що прочитав "Доріана Грея" дев'ять разів. Незабаром знайомство перетворилося в роман, причому 22-річний Дуглас, про який говорили, що він "не в своєму розумі", швидко дав зрозуміти, що байдужий до умовностей. Їх спільні розваги з бідними юнаками були небезпечні для репутації обох і могли скінчитися погано.

"Порушення від того, що він веде себе ганебним чином, і постійний ризик через спілкування з віроломними молодиками, не гребують вимаганням, були для Уайльда не менш важливі, ніж сексуальну насолоду", - писав один з його друзів.

І далі: "Бозі ж хотілося хвалитися любов'ю до нього Уайльда, виставляючи її напоказ. Він хотів, щоб його любили і щоб з ним поводилися як з рівним за інтелектом. Одним із способів прояву влади над новим другом було викачування з нього грошей".

Втомившись від того, що відбувається, Уайльд робить спроби позбутися від божевільного і підступного одного. Це не вдається. Тим часом частина їх листування потрапляє в руки батька Бозі, маркіза Квінсберрі. Той, обурившись, відправляє Уайльду депешу з образами, письменник з подачі Альфреда звертається зі скаргою до суду. Він робить це, не думаючи про наслідки, його "несе". Більш грунтовний Квінсберрі представляє в суді список з дванадцяти юнаків, готових підтвердити домагання Оскара. Стривожені друзі рекомендують письменникові залишити країну, той відмовляється, впевнений, що суд стане для нього місцем тріумфу. В результаті Уайльда визнають винним і дають два роки в'язниці. 29 квітня, в останній день процесу, Уайльд пише Бозі:

"Дорогий мій хлопчик! Листом цим запевняю тебе в моїй безсмертної, вічної любові до тебе. Завтра все буде скінчено. Якщо мені судилося в'язниця і безчестя, подумай про те, що моя любов до тебе і ще більш блаженне, божественне відчуття твоєї любові у підтримають мене в моєму нещастя і, сподіваюся, зроблять мене здатним терпляче знести всі негаразди ... "

У висновку Дуглас відвідує Уайльда майже кожен день, крім того, вони активно листуються. Апофеозом цього листування стає текст "De Profundis". Більше половини "De Profundis" - визнання в гріхах, але не стільки своїх, скільки дугласовскіх, інше - міркування про любов і своє місце в мистецтві. Це "любовний лист" призначається для широкої публіки.

У травні 1897 року, Уайльд був випущений з в'язниці. Без грошей, хворий, він їде до Франції, де зустрічається з Дугласом. 8 липня він уперше починає роботу над своїм останнім твором, баладою 20 липня закінчує.

«Адже кожен, хто на світі жив, // Улюблених вбивав ...»

Через кілька років Дуглас запитає Уайльда, що той мав на увазі. Уайльд відповість: "Чи тобі цього не знати".

Михайло Кузмін і Юрій Юркун. Любов і третій зайвий

Поет Михайло Кузмін, будучи в Києві, знайомиться з юнаків Осипом Юркунасом Поет Михайло Кузмін, будучи в Києві, знайомиться з юнаків Осипом Юркунасом. 17-річний Осип працював в букіністичної крамниці, складав вірші, Кузмину був 41 рік, він був відомим петербурзьким поетом, помітною фігурою богемного світу. Обидва люблять музику - Моцарта, Дебюссі, Стравінського. До столиці вони їдуть разом, Юркунас тепер зветься Юрієм Юркуном - так придумав старший товариш, які зверталися до нього також "Доріан". Втім, пожити в нормальних умовах їм вдасться недовго. З приходом революції квартиру Кузміна на Спаській вулиці ущільнять, підселивши сторонніх пролетарів. Поетам залишаться дві кімнати. В одній буде жити мама Юрія, в інший, прохідний - вони самі.

У 1920 році відносини виявляться під загрозою - Кузмін дізнається про роман Юркуна з художницею Ольгою Арбеніної-Гільденбрандт, світською дамою, об'єктом поклоніння багатьох іменитих діячів мистецтва. "У Юрчика, як я і думав, роман з Арбеніної і, здається, серйозний, - запише в щоденнику Кузмін. - Тільки б душевно і духовно він не відійшов, і потім, я все ще не можу подолати маленької фізичної огиди. Але це тепер не так важливо". Надії на швидкоплинність роману не виправдалися: Юркун і Арбеніна будуть разом до самої смерті Юрія, разом вони і творили, ставши учасниками останнього мистецького об'єднання в Радянській Росії - групи художників "13".

Михайло Кузмін і Юрій Юркун

Кузмін, Юркун і Арбеніна жили в одній квартирі, перебивалися випадковими заробітками, жебракували. У 1936-му Кузміна не стане, він помре від пневмонії в 66 років. Потім заарештують Юркуна - за безпідставним звинуваченням, заарештують і розстріляють через два роки. Гільдебрандт-Арбеніна проживе ще довго, до 1980 року, і, незважаючи на увагу з боку Мандельштама і Гумільова, буде любити лише "Юрочку", збереже його єдиний роман і безліч малюнків. "Юрочка повернеться. Він живий. Я знаю ..." Це останній запис в її щоденнику.

Бенджамін Бріттен і Пітер Пірс. Композитор і його голос

Бенджамін Бріттен і Пітер Пірс Бенджамін Бріттен і Пітер Пірс

Бенджамін Бріттен і Пітер Пірс познайомилися в 1937 році. 23-річний Бріттен молодше Пірса на три роки, він важко переживає нещодавню смерть матері. Пітер теж в депресивному стані - його партнер загинув в автомобільній аварії. Вони знайомляться, починають дружити, дружба, в свою чергу, переходить в близькість. Тільки це не короткостроковий богемний роман: поселившись разом через рік після першої зустрічі, Бріттен і Пірс вже не розлучаться до самої смерті Бріттена. Якщо їм доводилося бути порізно, то лише з причин суто робочим. І кожен день розлуки вони вели переписку.

"Любий, було так прекрасно чути твій голос ... Краще нам не розлучатися занадто надовго, а не те я засохну зовсім в моїй депресії. Я люблю тебе, я люблю тебе, я люблю тебе. Вся моя любов з тобою. Бен".

Пітер пише у відповідь:

"Приємно отримати твій лист сьогодні вранці, і я відразу сідаю за відповідь, щоб послати його тобі з моєю любов'ю, моєю любов'ю, моєю любов'ю ..."

У розпал Другої світової пара повертається до Британії і осідає на батьківщині Бріттена, в Саффолку. Відведені їм 34 роки Бенджамен і Пітер проведуть у власному будинку, один буде складати музику, другий буде служити об'єктом натхнення, а також втілювати композиторські задуми.

У 1945 Бріттен пише оперу "Пітер Граймс". Що стала справжнім хітом, вона була написана спеціально для голосу Пірса - втім, як і більшість опер. Їх остання спільна робота теж була оперою - "Ніч у Венеції" 1973 року по новелі Томаса Манна.

За місяць до прем'єри Бріттеном зроблять серйозну операцію на серці, яка обернеться інсультом і паралічем правої руки. Відтепер композитор не може грати на фортепіано і диригувати. Пірс, як може, підтримує близької людини, давши обіцянку бути поруч до самого фіналу.

Це трапиться в їхньому будинку грудневого ранку 1976 го. Бенджамін помре на руках у Пітера. "Я повинен померти першим, тому що без тебе я не зможу", - говорив раніше Бріттен, і слово своє стримав. Пірс переживе свою любов на десять років. У 1978 році королева завітає йому лицарське звання. Його поховають поруч з Бріттеном недалеко від їхнього улюбленого будинку.

Жан Маре та Жан Кокто. Учень і вчитель

Жан Маре та Жан Кокто Жан Маре та Жан Кокто

У 1937 році Жан Маре вперше з'явився в будинку Жана Кокто. Маре - 22 роки, він актор, талановитий, але неосвічений. Кокто - трохи за сорок, він визнаний драматург і режисер. Все сталося швидко: "В освітленій м'яким, затіненим світлом кімнаті, де примхлива фантазія господаря з'єднала іграшкову конячку і магічний кристал, ескізи Пікассо і китайську опіумну трубку, метр в білому махровому халаті і шовковому шарфі на шиї напружено вдивляється в обличчя молодого дилетанта - свого слухача . Нервові, подовжені пальці піаніста неуважно смикають кучеряве волосся. і раптом метр встає, підходить до мене і вимовляє приголомшливу фразу: "Це катастрофа! Я вас люблю! "Страх перед всемогутнім режисером і миттєво промайнули в думках блискучі можливості змусили мене піти на маленьку брехню і ледь чутно відповісти:" Я теж ". Ця брехня була маленькою ще й тому, що дуже скоро вона стала правдою ... Я полюбив Жана ".

Кокто знаходить собі нову квартиру, і Жан Маре переїжджає до нього. Всі вільні вечори вони проводять разом. Старший товариш береться за освіту одного. Складає списки необхідної для читання літератури, вчить етикету, живопису. Маре грає в п'єсах Кокто, одного разу вони виявляться в кадрі поруч один з одним.

У фільмі "Заповіт Орфея" в ролі самого Орфея з'явиться Кокто, він пройде серед руїн своїх спогадів, повз друзів, повз Едіпа - Жана Маре.

Їх відношення не скінчилися згодом, але перейшли в іншу якість. Маре закохується в інших, Кокто це помічає, і пише одному лист, в якому є такі рядки:

"Я полюбив тебе так сильно (більше за всіх на світі), що наказав собі любити тебе тільки як батько ... Я смертельно боюся позбавити тебе свободи ... Думка про те, що я можу стиснути тебе, стати перешкодою для твоєї чудової юності, була б жахлива. ти зустрінеш кого-небудь з твоїх ровесників і скоріше це від мене. Або думка про біль, який мені заподієш, завадить любити його. Краще позбавити себе частинки щастя і завоювати твою довіру, щоб ти відчував себе зі мною вільніше, ніж з батьком і матір'ю ".

Маре на час припиняє зв'язку на стороні, але потім знову захоплюється іншими. Проте, вони не розлучаються. Коли 11 жовтня 1963 року Жана Кокто не стало, Маре, який провів біля ліжка вмираючого кілька діб, сказав: "Тепер я буду тільки робити вигляд, що живу".

За кілька років до того актор приймає рішення стати батьком, щоб піклуватися про кого-то. За прикладом Кокто, котрий усиновив юнака, Маре бере під свою опіку 19-річного Сержа, з яким познайомився в гей-барі. Він намагається прищепити Сержу любов до мистецтва, але молодої людини цікавлять тільки дівчата і гроші. Пізніше Кокто скаже, що, перш ніж піти на усиновлення, пару років витратив на вивчення характеру "кандидата". Маре же вплутався в цю відповідальну справу, чи не підстрахувавшись.

У підсумку після довгих і болісних з'ясувань відносин Серж покинув прийомного батька, став жити окремо, соромлячись його. Сам Маре з роками знімався в кіно все рідше і рідше, проводячи час з коханою вівчаркою Гюго і віддаючись живопису. Він міг би і не займатися такою нісенітницею, як кіно, заявив Пікассо, що жив з актором по сусідству і вразила майстерність і таланту Маре на цьому терені ...

Аллен Гінзберг і Пітер Орловський. півстоліття разом

Аллен Гінзберг і Пітер Орловський Аллен Гінзберг і Пітер Орловський

У 1954 році поет Аллен Гінзберг зайшов в гості з художнику Роберту лавини (Robert LaVigne), де побачив його нову роботу - портрет молодої людини, що лежить в класичній позі на дивані, вкритому грецької тунікою. Під враженням від Гінзберг поцікавився, хто це, і художник відповів: "Це Пітер! Він тут", - і тут Орловський дійсно з'явився в кімнаті. Спочатку їх побачення, сидячи в кафе, Гінзберг і Орловський присягнулися один одному у вічній любові. Втім, любов ця не припускала вірність. Гінзберг, що володів неймовірною хіттю, стрімко міняв партнерів, Орловський - з меншою інтенсивністю, зате він періодично захоплювався жінками. Часто панянок в ліжко йому підкладав сам Аллен. І тим не менше - "Ми присягнулися один одному, що він міг володіти мною, моїм розумом і всім, що я знав, і моїм тілом, і я міг володіти ним, і всім, що він знав, і його тілом, і щоб ми віддали себе один одному, щоб ми могли мати один одним, як власністю, і робити все, що захочеться, сексуально або інтелектуально, і в сенсі осягнення один одного ... "- згадував через багато років Гінзберг.

Вони прожили разом 43 роки. До самої смерті Гінзберга. Орловський, Петро Олегович, чий батько втік в Нью-Йорк з Росії. І Гінзберг, головний поет-бітник, єврей родом з Манхеттена. У трикімнатній квартирі в страшній дірі, в рідному Аллену манхеттенському Lower East Side ця пара провела багато років. Спочатку це була бідність, потім - звичка: Гінзберг продав свій архів за $ 1 млн, однак міняти район на більш-менш пристойний не став.

Орловський, який перебував в тіні свого могутнього друга, проте, залишився в історії як ключова біт-фігура, і в цілому цікавий поет, до кінця життя так і не опанувала англійським в достатній мірі. Гінзберг помер в 1997-му. Пітер - через 12 років. За свідченням очевидців, в останні десять років Гінзберг і Орловський виглядали як старіюча подружня пара з невибагливими суперечками, зворушливою прихильністю один до одного і кілограмами зайвої ваги.

Ів Сен-Лоран і П'єр Берже. Художник і бізнесмен

Художник і бізнесмен

Ів Сен-Лоран і П'єр Берже

Через два місяці після смерті великого кутюр'є Ів Сен-Лорана його партнер П'єр Берже виставляє на торги колекцію творів мистецтва, зібрану ними за все півстоліття спільного життя. Рукописи Флобера і Жида, картини Матісса, Пікассо, Гойї, меблі стилю ар-деко, предмети епохи Відродження - все це Берже виставляє і з легкістю продає, виручивши півмільярда євро. І справа не в бажанні збагатитися на пам'яті одного: "Ів, напевно, зробив би по-іншому, тому я не міг організувати ці торги за його життя. Цей період мого життя закінчено, і я хочу поставити на ньому крапку. Я не вірю в загробне існування, тому вважаю за краще робити все справи ще за життя ", - скаже Берже з властивою йому різкістю і прямотою.

Все почалося під завісу 1957 го. У жовтні несподівано помирає Крістіан Діор, і власники будинку Dior йдуть на ризик, призначаючи на посаду арт-директора Іва Сен-Лорана, 21-річного перспективного модельєра. У той же час юний П'єр Берже трудиться в книжковому магазині, співпрацює з газетами як журналіст і веде богемний спосіб життя. Серед його нових знайомих - Жан-Поль Сартр, Альбер Камю, Жан Кокто.

Лоран і Берже зустрічаються: спочатку - на траурній церемонії Діора, потім - 3 лютого 1958 року на вечері, організованій Марією-Луїзою Бускет. "Я прийшов туди привітати Іва після презентації його першої колекції для Dior. І через шість місяців ми вже жили разом", - згадує Берже.

Потім Лорана призвали на військову службу, він потрапив на фронт, в Алжир, де, заробивши нервовий зрив, виявився в госпіталі. Справа була погано: Лоран перестав розмовляти і перетворився в скелет (його вага становила всього 40 кілограм). Берже відвідав партнера і повідомив, що інвестор Diorуволіл його. "Ів довго мовчав, а потім раптом заявив:" Єдиний вихід - це створити власний будинок моди. І керувати ним будеш ти ". Він зміг представити мене в цій ролі ще до того, як я навіть наважився про це подумати".

Берже зміг витягнути одного, повернув до життя, умовив подати в суд на колишніх роботодавців (що принесло їм в результаті значну суму), і головне - знайшов інвестора, готового фінансувати створення нового будинку моди Yves Saint Laurent. У січні 1962 року YSL показав першу колекцію. Легенда, як то кажуть, пішла в ріст.

Між П'єром і Івом існував договір: ніхто не ліз у справи один одного, один займався творчістю, другий - бізнесом. У них були щасливі дні, проте Лоран ні створено для радості. "Він був нещасною людиною, у якого просто не було смаку до життя. Час від часу він був щасливий, але життя здавалося йому важким. З роками депресія тільки погіршувалася", - говорить Берже. Більш того, за його словами, "Сен-Лоран ненавидів моду. Стиль - ось те, що він обожнював".

В останній рік життя модельєр сильно хворів - у нього виявився рак мозку. Ів так і не дізнався свій діагноз: П'єр Берже і лікуючий лікар прийняли рішення приховати це, так як "Ів не був досить сильним, щоб з цим впоратися". Тим не менш, він ніколи не скаржився, не дивлячись на те, що руки його після двох переломів майже не діяли.

1 червня 2008 року Ів Сен-Лоран помер у своєму будинку в Парижі. Берже живий, активно займається благодійними фондами, на підтримку діяльності яких пішла, до речі, половина грошей, виручених з продажу легендарної колекції. "Ів забрав всі мої сили, все моє життя, але я сам цього хотів. Сьогодні я продовжую думати про нього з любов'ю, не дивлячись на те, що він мав купою недоліків. Але у кого їх немає?"

Тепер, завдяки Aperio Lux , ЛГБТ-портал можна чітатьна iPhone і iPad

Тепер, завдяки  Aperio Lux  , ЛГБТ-портал можна чітатьна iPhone і iPad

Найвідоміші гей-пари в історії

Оскар Уайльд потрапив до в'язниці, а Михайло Кузмін мирився з романом на стороні. І все - через почуття до своїх улюблених. Але якби цих переживань не було, можливо, ми б втратили видатних творів мистецтва. І взагалі, любов кордонів не відає. І, схоже, байдужа до відмінностей підлог.

І, схоже, байдужа до відмінностей підлог

Оскар Уайльд і Альфред Дуглас: пристрасть і обман

Піком кар'єри і життя взагалі для Оскара Уайльда став 1891 рік Піком кар'єри і життя взагалі для Оскара Уайльда став 1891 рік. Він випустив свою головну книгу "Портрет Доріана Грея" і познайомився з лордом Альфредом "Бозі" Дугласом. Альфред зачарував письменника не тільки красою, але й знанням його творчості - зокрема, повідомив в їх першу зустріч, що прочитав "Доріана Грея" дев'ять разів. Незабаром знайомство перетворилося в роман, причому 22-річний Дуглас, про який говорили, що він "не в своєму розумі", швидко дав зрозуміти, що байдужий до умовностей. Їх спільні розваги з бідними юнаками були небезпечні для репутації обох і могли скінчитися погано.

"Порушення від того, що він веде себе ганебним чином, і постійний ризик через спілкування з віроломними молодиками, не гребують вимаганням, були для Уайльда не менш важливі, ніж сексуальну насолоду", - писав один з його друзів.

І далі: "Бозі ж хотілося хвалитися любов'ю до нього Уайльда, виставляючи її напоказ. Він хотів, щоб його любили і щоб з ним поводилися як з рівним за інтелектом. Одним із способів прояву влади над новим другом було викачування з нього грошей".

Втомившись від того, що відбувається, Уайльд робить спроби позбутися від божевільного і підступного одного. Це не вдається. Тим часом частина їх листування потрапляє в руки батька Бозі, маркіза Квінсберрі. Той, обурившись, відправляє Уайльду депешу з образами, письменник з подачі Альфреда звертається зі скаргою до суду. Він робить це, не думаючи про наслідки, його "несе". Більш грунтовний Квінсберрі представляє в суді список з дванадцяти юнаків, готових підтвердити домагання Оскара. Стривожені друзі рекомендують письменникові залишити країну, той відмовляється, впевнений, що суд стане для нього місцем тріумфу. В результаті Уайльда визнають винним і дають два роки в'язниці. 29 квітня, в останній день процесу, Уайльд пише Бозі:

"Дорогий мій хлопчик! Листом цим запевняю тебе в моїй безсмертної, вічної любові до тебе. Завтра все буде скінчено. Якщо мені судилося в'язниця і безчестя, подумай про те, що моя любов до тебе і ще більш блаженне, божественне відчуття твоєї любові у підтримають мене в моєму нещастя і, сподіваюся, зроблять мене здатним терпляче знести всі негаразди ... "

У висновку Дуглас відвідує Уайльда майже кожен день, крім того, вони активно листуються. Апофеозом цього листування стає текст "De Profundis". Більше половини "De Profundis" - визнання в гріхах, але не стільки своїх, скільки дугласовскіх, інше - міркування про любов і своє місце в мистецтві. Це "любовний лист" призначається для широкої публіки.

У травні 1897 року, Уайльд був випущений з в'язниці. Без грошей, хворий, він їде до Франції, де зустрічається з Дугласом. 8 липня він починає роботу над своїм останнім твором, баладою, 20 липня закінчує.

«Адже кожен, хто на світі жив, // Улюблених вбивав ...»

Через кілька років Дуглас запитає Уайльда, що той мав на увазі. Уайльд відповість: "Чи тобі цього не знати".

Михайло Кузмін і Юрій Юркун. Любов і третій зайвий

Поет Михайло Кузмін, будучи в Києві, знайомиться з юнаків Осипом Юркунасом Поет Михайло Кузмін, будучи в Києві, знайомиться з юнаків Осипом Юркунасом. 17-річний Осип працював в букіністичної крамниці, складав вірші, Кузмину був 41 рік, він був відомим петербурзьким поетом, помітною фігурою богемного світу. Обидва люблять музику - Моцарта, Дебюссі, Стравінського. До столиці вони їдуть разом, Юркунас тепер зветься Юрієм Юркуном - так придумав старший товариш, які зверталися до нього також "Доріан". Втім, пожити в нормальних умовах їм вдасться недовго. З приходом революції квартиру Кузміна на Спаській вулиці ущільнять, підселивши сторонніх пролетарів. Поетам залишаться дві кімнати. В одній буде жити мама Юрія, в інший, прохідний - вони самі.

У 1920 році відносини виявляться під загрозою - Кузмін дізнається про роман Юркуна з художницею Ольгою Арбеніної-Гільденбрандт, світською дамою, об'єктом поклоніння багатьох іменитих діячів мистецтва. "У Юрчика, як я і думав, роман з Арбеніної і, здається, серйозний, - запише в щоденнику Кузмін. - Тільки б душевно і духовно він не відійшов, і потім, я все ще не можу подолати маленької фізичної огиди. Але це тепер не так важливо". Надії на швидкоплинність роману не виправдалися: Юркун і Арбеніна будуть разом до самої смерті Юрія, разом вони і творили, ставши учасниками останнього мистецького об'єднання в Радянській Росії - групи художників "13".

Михайло Кузмін і Юрій Юркун

Кузмін, Юркун і Арбеніна жили в одній квартирі, перебивалися випадковими заробітками, жебракували. У 1936-му Кузміна не стане, він помре від пневмонії в 66 років. Потім заарештують Юркуна - за безпідставним звинуваченням, заарештують і розстріляють через два роки. Гільдебрандт-Арбеніна проживе ще довго, до 1980 року, і, незважаючи на увагу з боку Мандельштама і Гумільова, буде любити лише "Юрочку", збереже його єдиний роман і безліч малюнків. "Юрочка повернеться. Він живий. Я знаю ..." Це останній запис в її щоденнику.

Бенджамін Бріттен і Пітер Пірс. Композитор і його голос

Бенджамін Бріттен і Пітер Пірс Бенджамін Бріттен і Пітер Пірс

Бенджамін Бріттен і Пітер Пірс познайомилися в 1937 році. 23-річний Бріттен молодше Пірса на три роки, він важко переживає нещодавню смерть матері. Пітер теж в депресивному стані - його партнер загинув в автомобільній аварії. Вони знайомляться, починають дружити, дружба, в свою чергу, переходить в близькість. Тільки це не короткостроковий богемний роман: поселившись разом через рік після першої зустрічі, Бріттен і Пірс вже не розлучаться до самої смерті Бріттена. Якщо їм доводилося бути порізно, то лише з причин суто робочим. І кожен день розлуки вони вели переписку.

"Любий, було так прекрасно чути твій голос ... Краще нам не розлучатися занадто надовго, а не те я засохну зовсім в моїй депресії. Я люблю тебе, я люблю тебе, я люблю тебе. Вся моя любов з тобою. Бен".

Пітер пише у відповідь:

"Приємно отримати твій лист сьогодні вранці, і я відразу сідаю за відповідь, щоб послати його тобі з моєю любов'ю, моєю любов'ю, моєю любов'ю ..."

У розпал Другої світової пара повертається до Британії і осідає на батьківщині Бріттена, в Саффолку. Відведені їм 34 роки Бенджамен і Пітер проведуть у власному будинку, один буде складати музику, другий буде служити об'єктом натхнення, а також втілювати композиторські задуми.

У 1945 Бріттен пише оперу "Пітер Граймс". Що стала справжнім хітом, вона була написана спеціально для голосу Пірса - втім, як і більшість опер. Їх остання спільна робота теж була оперою - "Ніч у Венеції" 1973 року по новелі Томаса Манна.

За місяць до прем'єри Бріттеном зроблять серйозну операцію на серці, яка обернеться інсультом і паралічем правої руки. Відтепер композитор не може грати на фортепіано і диригувати. Пірс, як може, підтримує близької людини, давши обіцянку бути поруч до самого фіналу.

Це трапиться в їхньому будинку грудневого ранку 1976 го. Бенджамін помре на руках у Пітера. "Я повинен померти першим, тому що без тебе я не зможу", - говорив раніше Бріттен, і слово своє стримав. Пірс переживе свою любов на десять років. У 1978 році королева завітає йому лицарське звання. Його поховають поруч з Бріттеном недалеко від їхнього улюбленого будинку.

Жан Маре та Жан Кокто. Учень і вчитель

Жан Маре та Жан Кокто Жан Маре та Жан Кокто

У 1937 році Жан Маре вперше з'явився в будинку Жана Кокто. Маре - 22 роки, він актор, талановитий, але неосвічений. Кокто - трохи за сорок, він визнаний драматург і режисер. Все сталося швидко: "В освітленій м'яким, затіненим світлом кімнаті, де примхлива фантазія господаря з'єднала іграшкову конячку і магічний кристал, ескізи Пікассо і китайську опіумну трубку, метр в білому махровому халаті і шовковому шарфі на шиї напружено вдивляється в обличчя молодого дилетанта - свого слухача . Нервові, подовжені пальці піаніста неуважно смикають кучеряве волосся. і раптом метр встає, підходить до мене і вимовляє приголомшливу фразу: "Це катастрофа! Я вас люблю! "Страх перед всемогутнім режисером і миттєво промайнули в думках блискучі можливості змусили мене піти на маленьку брехню і ледь чутно відповісти:" Я теж ". Ця брехня була маленькою ще й тому, що дуже скоро вона стала правдою ... Я полюбив Жана ".

Кокто знаходить собі нову квартиру, і Жан Маре переїжджає до нього. Всі вільні вечори вони проводять разом. Старший товариш береться за освіту одного. Складає списки необхідної для читання літератури, вчить етикету, живопису. Маре грає в п'єсах Кокто, одного разу вони виявляться в кадрі поруч один з одним.

У фільмі "Заповіт Орфея" в ролі самого Орфея з'явиться Кокто, він пройде серед руїн своїх спогадів, повз друзів, повз Едіпа - Жана Маре.

Їх відношення не скінчилися згодом, але перейшли в іншу якість. Маре закохується в інших, Кокто це помічає, і пише одному лист, в якому є такі рядки:

"Я полюбив тебе так сильно (більше за всіх на світі), що наказав собі любити тебе тільки як батько ... Я смертельно боюся позбавити тебе свободи ... Думка про те, що я можу стиснути тебе, стати перешкодою для твоєї чудової юності, була б жахлива. ти зустрінеш кого-небудь з твоїх ровесників і скоріше це від мене. Або думка про біль, який мені заподієш, завадить любити його. Краще позбавити себе частинки щастя і завоювати твою довіру, щоб ти відчував себе зі мною вільніше, ніж з батьком і матір'ю ".

Маре на час припиняє зв'язку на стороні, але потім знову захоплюється іншими. Проте, вони не розлучаються. Коли 11 жовтня 1963 року Жана Кокто не стало, Маре, який провів біля ліжка вмираючого кілька діб, сказав: "Тепер я буду тільки робити вигляд, що живу".

За кілька років до того актор приймає рішення стати батьком, щоб піклуватися про кого-то. За прикладом Кокто, котрий усиновив юнака, Маре бере під свою опіку 19-річного Сержа, з яким познайомився в гей-барі. Він намагається прищепити Сержу любов до мистецтва, але молодої людини цікавлять тільки дівчата і гроші. Пізніше Кокто скаже, що, перш ніж піти на усиновлення, пару років витратив на вивчення характеру "кандидата". Маре же вплутався в цю відповідальну справу, чи не підстрахувавшись.

У підсумку після довгих і болісних з'ясувань відносин Серж покинув прийомного батька, став жити окремо, соромлячись його. Сам Маре з роками знімався в кіно все рідше і рідше, проводячи час з коханою вівчаркою Гюго і віддаючись живопису. Він міг би і не займатися такою нісенітницею, як кіно, заявив Пікассо, що жив з актором по сусідству і вразила майстерність і таланту Маре на цьому терені ...

Аллен Гінзберг і Пітер Орловський. півстоліття разом

Аллен Гінзберг і Пітер Орловський Аллен Гінзберг і Пітер Орловський

У 1954 році поет Аллен Гінзберг зайшов в гості з художнику Роберту лавини (Robert LaVigne), де побачив його нову роботу - портрет молодої людини, що лежить в класичній позі на дивані, вкритому грецької тунікою. Під враженням від Гінзберг поцікавився, хто це, і художник відповів: "Це Пітер! Він тут", - і тут Орловський дійсно з'явився в кімнаті. Спочатку їх побачення, сидячи в кафе, Гінзберг і Орловський присягнулися один одному у вічній любові. Втім, любов ця не припускала вірність. Гінзберг, що володів неймовірною хіттю, стрімко міняв партнерів, Орловський - з меншою інтенсивністю, зате він періодично захоплювався жінками. Часто панянок в ліжко йому підкладав сам Аллен. І тим не менше - "Ми присягнулися один одному, що він міг володіти мною, моїм розумом і всім, що я знав, і моїм тілом, і я міг володіти ним, і всім, що він знав, і його тілом, і щоб ми віддали себе один одному, щоб ми могли мати один одним, як власністю, і робити все, що захочеться, сексуально або інтелектуально, і в сенсі осягнення один одного ... "- згадував через багато років Гінзберг.

Вони прожили разом 43 роки. До самої смерті Гінзберга. Орловський, Петро Олегович, чий батько втік в Нью-Йорк з Росії. І Гінзберг, головний поет-бітник, єврей родом з Манхеттена. У трикімнатній квартирі в страшній дірі, в рідному Аллену манхеттенському Lower East Side ця пара провела багато років. Спочатку це була бідність, потім - звичка: Гінзберг продав свій архів за $ 1 млн, однак міняти район на більш-менш пристойний не став.

Орловський, який перебував в тіні свого могутнього друга, проте, залишився в історії як ключова біт-фігура, і в цілому цікавий поет, до кінця життя так і не опанувала англійським в достатній мірі. Гінзберг помер в 1997-му. Пітер - через 12 років. За свідченням очевидців, в останні десять років Гінзберг і Орловський виглядали як старіюча подружня пара з невибагливими суперечками, зворушливою прихильністю один до одного і кілограмами зайвої ваги.

Ів Сен-Лоран і П'єр Берже. Художник і бізнесмен

Художник і бізнесмен

Ів Сен-Лоран і П'єр Берже

Через два місяці після смерті великого кутюр'є Ів Сен-Лорана його партнер П'єр Берже виставляє на торги колекцію творів мистецтва, зібрану ними за все півстоліття спільного життя. Рукописи Флобера і Жида, картини Матісса, Пікассо, Гойї, меблі стилю ар-деко, предмети епохи Відродження - все це Берже виставляє і з легкістю продає, виручивши півмільярда євро. І справа не в бажанні збагатитися на пам'яті одного: "Ів, напевно, зробив би по-іншому, тому я не міг організувати ці торги за його життя. Цей період мого життя закінчено, і я хочу поставити на ньому крапку. Я не вірю в загробне існування, тому вважаю за краще робити все справи ще за життя ", - скаже Берже з властивою йому різкістю і прямотою.

Все почалося під завісу 1957 го. У жовтні несподівано помирає Крістіан Діор, і власники будинку Dior йдуть на ризик, призначаючи на посаду арт-директора Іва Сен-Лорана, 21-річного перспективного модельєра. У той же час юний П'єр Берже трудиться в книжковому магазині, співпрацює з газетами як журналіст і веде богемний спосіб життя. Серед його нових знайомих - Жан-Поль Сартр, Альбер Камю, Жан Кокто.

Лоран і Берже зустрічаються: спочатку - на траурній церемонії Діора, потім - 3 лютого 1958 року на вечері, організованій Марією-Луїзою Бускет. "Я прийшов туди привітати Іва після презентації його першої колекції для Dior. І через шість місяців ми вже жили разом", - згадує Берже.

Потім Лорана призвали на військову службу, він потрапив на фронт, в Алжир, де, заробивши нервовий зрив, виявився в госпіталі. Справа була погано: Лоран перестав розмовляти і перетворився в скелет (його вага становила всього 40 кілограм). Берже відвідав партнера і повідомив, що інвестор Diorуволіл його. "Ів довго мовчав, а потім раптом заявив:" Єдиний вихід - це створити власний будинок моди. І керувати ним будеш ти ". Він зміг представити мене в цій ролі ще до того, як я навіть наважився про це подумати".

Берже зміг витягнути одного, повернув до життя, умовив подати в суд на колишніх роботодавців (що принесло їм в результаті значну суму), і головне - знайшов інвестора, готового фінансувати створення нового будинку моди Yves Saint Laurent. У січні 1962 року YSL показав першу колекцію. Легенда, як то кажуть, пішла в ріст.

Між П'єром і Івом існував договір: ніхто не ліз у справи один одного, один займався творчістю, другий - бізнесом. У них були щасливі дні, проте Лоран ні створено для радості. "Він був нещасною людиною, у якого просто не було смаку до життя. Час від часу він був щасливий, але життя здавалося йому важким. З роками депресія тільки погіршувалася", - говорить Берже. Більш того, за його словами, "Сен-Лоран ненавидів моду. Стиль - ось те, що він обожнював".

В останній рік життя модельєр сильно хворів - у нього виявився рак мозку. Ів так і не дізнався свій діагноз: П'єр Берже і лікуючий лікар прийняли рішення приховати це, так як "Ів не був досить сильним, щоб з цим впоратися". Тим не менш, він ніколи не скаржився, не дивлячись на те, що руки його після двох переломів майже не діяли.

1 червня 2008 року Ів Сен-Лоран помер у своєму будинку в Парижі. Берже живий, активно займається благодійними фондами, на підтримку діяльності яких пішла, до речі, половина грошей, виручених з продажу легендарної колекції. "Ів забрав всі мої сили, все моє життя, але я сам цього хотів. Сьогодні я продовжую думати про нього з любов'ю, не дивлячись на те, що він мав купою недоліків. Але у кого їх немає?"

Тепер, завдяки Aperio Lux , ЛГБТ-портал можна чітатьна iPhone і iPad

Тепер, завдяки  Aperio Lux  , ЛГБТ-портал можна чітатьна iPhone і iPad

Найвідоміші гей-пари в історії

Оскар Уайльд потрапив до в'язниці, а Михайло Кузмін мирився з романом на стороні. І все - через почуття до своїх улюблених. Але якби цих переживань не було, можливо, ми б втратили видатних творів мистецтва. І взагалі, любов кордонів не відає. І, схоже, байдужа до відмінностей підлог.

І, схоже, байдужа до відмінностей підлог

Оскар Уайльд і Альфред Дуглас: пристрасть і обман

Піком кар'єри і життя взагалі для Оскара Уайльда став 1891 рік Піком кар'єри і життя взагалі для Оскара Уайльда став 1891 рік. Він випустив свою головну книгу "Портрет Доріана Грея" і познайомився з лордом Альфредом "Бозі" Дугласом. Альфред зачарував письменника не тільки красою, але й знанням його творчості - зокрема, повідомив в їх першу зустріч, що прочитав "Доріана Грея" дев'ять разів. Незабаром знайомство перетворилося в роман, причому 22-річний Дуглас, про який говорили, що він "не в своєму розумі", швидко дав зрозуміти, що байдужий до умовностей. Їх спільні розваги з бідними юнаками були небезпечні для репутації обох і могли скінчитися погано.

"Порушення від того, що він веде себе ганебним чином, і постійний ризик через спілкування з віроломними молодиками, не гребують вимаганням, були для Уайльда не менш важливі, ніж сексуальну насолоду", - писав один з його друзів.

І далі: "Бозі ж хотілося хвалитися любов'ю до нього Уайльда, виставляючи її напоказ. Він хотів, щоб його любили і щоб з ним поводилися як з рівним за інтелектом. Одним із способів прояву влади над новим другом було викачування з нього грошей".

Втомившись від того, що відбувається, Уайльд робить спроби позбутися від божевільного і підступного одного. Це не вдається. Тим часом частина їх листування потрапляє в руки батька Бозі, маркіза Квінсберрі. Той, обурившись, відправляє Уайльду депешу з образами, письменник з подачі Альфреда звертається зі скаргою до суду. Він робить це, не думаючи про наслідки, його "несе". Більш грунтовний Квінсберрі представляє в суді список з дванадцяти юнаків, готових підтвердити домагання Оскара. Стривожені друзі рекомендують письменникові залишити країну, той відмовляється, впевнений, що суд стане для нього місцем тріумфу. В результаті Уайльда визнають винним і дають два роки в'язниці. 29 квітня, в останній день процесу, Уайльд пише Бозі:

"Дорогий мій хлопчик! Листом цим запевняю тебе в моїй безсмертної, вічної любові до тебе. Завтра все буде скінчено. Якщо мені судилося в'язниця і безчестя, подумай про те, що моя любов до тебе і ще більш блаженне, божественне відчуття твоєї любові у підтримають мене в моєму нещастя і, сподіваюся, зроблять мене здатним терпляче знести всі негаразди ... "

У висновку Дуглас відвідує Уайльда майже кожен день, крім того, вони активно листуються. Апофеозом цього листування стає текст "De Profundis". Більше половини "De Profundis" - визнання в гріхах, але не стільки своїх, скільки дугласовскіх, інше - міркування про любов і своє місце в мистецтві. Це "любовний лист" призначається для широкої публіки.

У травні 1897 року, Уайльд був випущений з в'язниці. Без грошей, хворий, він їде до Франції, де зустрічається з Дугласом. 8 липня він починає роботу над своїм останнім твором, баладою, 20 липня закінчує.

«Адже кожен, хто на світі жив, // Улюблених вбивав ...»

Через кілька років Дуглас запитає Уайльда, що той мав на увазі. Уайльд відповість: "Чи тобі цього не знати".

Михайло Кузмін і Юрій Юркун. Любов і третій зайвий

Поет Михайло Кузмін, будучи в Києві, знайомиться з юнаків Осипом Юркунасом Поет Михайло Кузмін, будучи в Києві, знайомиться з юнаків Осипом Юркунасом. 17-річний Осип працював в букіністичної крамниці, складав вірші, Кузмину був 41 рік, він був відомим петербурзьким поетом, помітною фігурою богемного світу. Обидва люблять музику - Моцарта, Дебюссі, Стравінського. До столиці вони їдуть разом, Юркунас тепер зветься Юрієм Юркуном - так придумав старший товариш, які зверталися до нього також "Доріан". Втім, пожити в нормальних умовах їм вдасться недовго. З приходом революції квартиру Кузміна на Спаській вулиці ущільнять, підселивши сторонніх пролетарів. Поетам залишаться дві кімнати. В одній буде жити мама Юрія, в інший, прохідний - вони самі.

У 1920 році відносини виявляться під загрозою - Кузмін дізнається про роман Юркуна з художницею Ольгою Арбеніної-Гільденбрандт, світською дамою, об'єктом поклоніння багатьох іменитих діячів мистецтва. "У Юрчика, як я і думав, роман з Арбеніної і, здається, серйозний, - запише в щоденнику Кузмін. - Тільки б душевно і духовно він не відійшов, і потім, я все ще не можу подолати маленької фізичної огиди. Але це тепер не так важливо". Надії на швидкоплинність роману не виправдалися: Юркун і Арбеніна будуть разом до самої смерті Юрія, разом вони і творили, ставши учасниками останнього мистецького об'єднання в Радянській Росії - групи художників "13".

Михайло Кузмін і Юрій Юркун

Кузмін, Юркун і Арбеніна жили в одній квартирі, перебивалися випадковими заробітками, жебракували. У 1936-му Кузміна не стане, він помре від пневмонії в 66 років. Потім заарештують Юркуна - за безпідставним звинуваченням, заарештують і розстріляють через два роки. Гільдебрандт-Арбеніна проживе ще довго, до 1980 року, і, незважаючи на увагу з боку Мандельштама і Гумільова, буде любити лише "Юрочку", збереже його єдиний роман і безліч малюнків. "Юрочка повернеться. Він живий. Я знаю ..." Це останній запис в її щоденнику.

Бенджамін Бріттен і Пітер Пірс. Композитор і його голос

Бенджамін Бріттен і Пітер Пірс Бенджамін Бріттен і Пітер Пірс

Бенджамін Бріттен і Пітер Пірс познайомилися в 1937 році. 23-річний Бріттен молодше Пірса на три роки, він важко переживає нещодавню смерть матері. Пітер теж в депресивному стані - його партнер загинув в автомобільній аварії. Вони знайомляться, починають дружити, дружба, в свою чергу, переходить в близькість. Тільки це не короткостроковий богемний роман: поселившись разом через рік після першої зустрічі, Бріттен і Пірс вже не розлучаться до самої смерті Бріттена. Якщо їм доводилося бути порізно, то лише з причин суто робочим. І кожен день розлуки вони вели переписку.

"Любий, було так прекрасно чути твій голос ... Краще нам не розлучатися занадто надовго, а не те я засохну зовсім в моїй депресії. Я люблю тебе, я люблю тебе, я люблю тебе. Вся моя любов з тобою. Бен".

Пітер пише у відповідь:

"Приємно отримати твій лист сьогодні вранці, і я відразу сідаю за відповідь, щоб послати його тобі з моєю любов'ю, моєю любов'ю, моєю любов'ю ..."

У розпал Другої світової пара повертається до Британії і осідає на батьківщині Бріттена, в Саффолку. Відведені їм 34 роки Бенджамен і Пітер проведуть у власному будинку, один буде складати музику, другий буде служити об'єктом натхнення, а також втілювати композиторські задуми.

У 1945 Бріттен пише оперу "Пітер Граймс". Що стала справжнім хітом, вона була написана спеціально для голосу Пірса - втім, як і більшість опер. Їх остання спільна робота теж була оперою - "Ніч у Венеції" 1973 року по новелі Томаса Манна.

За місяць до прем'єри Бріттеном зроблять серйозну операцію на серці, яка обернеться інсультом і паралічем правої руки. Відтепер композитор не може грати на фортепіано і диригувати. Пірс, як може, підтримує близької людини, давши обіцянку бути поруч до самого фіналу.

Це трапиться в їхньому будинку грудневого ранку 1976 го. Бенджамін помре на руках у Пітера. "Я повинен померти першим, тому що без тебе я не зможу", - говорив раніше Бріттен, і слово своє стримав. Пірс переживе свою любов на десять років. У 1978 році королева завітає йому лицарське звання. Його поховають поруч з Бріттеном недалеко від їхнього улюбленого будинку.

Жан Маре та Жан Кокто. Учень і вчитель

Жан Маре та Жан Кокто Жан Маре та Жан Кокто

У 1937 році Жан Маре вперше з'явився в будинку Жана Кокто. Маре - 22 роки, він актор, талановитий, але неосвічений. Кокто - трохи за сорок, він визнаний драматург і режисер. Все сталося швидко: "В освітленій м'яким, затіненим світлом кімнаті, де примхлива фантазія господаря з'єднала іграшкову конячку і магічний кристал, ескізи Пікассо і китайську опіумну трубку, метр в білому махровому халаті і шовковому шарфі на шиї напружено вдивляється в обличчя молодого дилетанта - свого слухача . Нервові, подовжені пальці піаніста неуважно смикають кучеряве волосся. і раптом метр встає, підходить до мене і вимовляє приголомшливу фразу: "Це катастрофа! Я вас люблю! "Страх перед всемогутнім режисером і миттєво промайнули в думках блискучі можливості змусили мене піти на маленьку брехню і ледь чутно відповісти:" Я теж ". Ця брехня була маленькою ще й тому, що дуже скоро вона стала правдою ... Я полюбив Жана ".

Кокто знаходить собі нову квартиру, і Жан Маре переїжджає до нього. Всі вільні вечори вони проводять разом. Старший товариш береться за освіту одного. Складає списки необхідної для читання літератури, вчить етикету, живопису. Маре грає в п'єсах Кокто, одного разу вони виявляться в кадрі поруч один з одним.

У фільмі "Заповіт Орфея" в ролі самого Орфея з'явиться Кокто, він пройде серед руїн своїх спогадів, повз друзів, повз Едіпа - Жана Маре.

Їх відношення не скінчилися згодом, але перейшли в іншу якість. Маре закохується в інших, Кокто це помічає, і пише одному лист, в якому є такі рядки:

"Я полюбив тебе так сильно (більше за всіх на світі), що наказав собі любити тебе тільки як батько ... Я смертельно боюся позбавити тебе свободи ... Думка про те, що я можу стиснути тебе, стати перешкодою для твоєї чудової юності, була б жахлива. ти зустрінеш кого-небудь з твоїх ровесників і скоріше це від мене. Або думка про біль, який мені заподієш, завадить любити його. Краще позбавити себе частинки щастя і завоювати твою довіру, щоб ти відчував себе зі мною вільніше, ніж з батьком і матір'ю ".

Маре на час припиняє зв'язку на стороні, але потім знову захоплюється іншими. Проте, вони не розлучаються. Коли 11 жовтня 1963 року Жана Кокто не стало, Маре, який провів біля ліжка вмираючого кілька діб, сказав: "Тепер я буду тільки робити вигляд, що живу".

За кілька років до того актор приймає рішення стати батьком, щоб піклуватися про кого-то. За прикладом Кокто, котрий усиновив юнака, Маре бере під свою опіку 19-річного Сержа, з яким познайомився в гей-барі. Він намагається прищепити Сержу любов до мистецтва, але молодої людини цікавлять тільки дівчата і гроші. Пізніше Кокто скаже, що, перш ніж піти на усиновлення, пару років витратив на вивчення характеру "кандидата". Маре же вплутався в цю відповідальну справу, чи не підстрахувавшись.

У підсумку після довгих і болісних з'ясувань відносин Серж покинув прийомного батька, став жити окремо, соромлячись його. Сам Маре з роками знімався в кіно все рідше і рідше, проводячи час з коханою вівчаркою Гюго і віддаючись живопису. Він міг би і не займатися такою нісенітницею, як кіно, заявив Пікассо, що жив з актором по сусідству і вразила майстерність і таланту Маре на цьому терені ...

Аллен Гінзберг і Пітер Орловський. півстоліття разом

Аллен Гінзберг і Пітер Орловський Аллен Гінзберг і Пітер Орловський

У 1954 році поет Аллен Гінзберг зайшов в гості з художнику Роберту лавини (Robert LaVigne), де побачив його нову роботу - портрет молодої людини, що лежить в класичній позі на дивані, вкритому грецької тунікою. Під враженням від Гінзберг поцікавився, хто це, і художник відповів: "Це Пітер! Він тут", - і тут Орловський дійсно з'явився в кімнаті. Спочатку їх побачення, сидячи в кафе, Гінзберг і Орловський присягнулися один одному у вічній любові. Втім, любов ця не припускала вірність. Гінзберг, що володів неймовірною хіттю, стрімко міняв партнерів, Орловський - з меншою інтенсивністю, зате він періодично захоплювався жінками. Часто панянок в ліжко йому підкладав сам Аллен. І тим не менше - "Ми присягнулися один одному, що він міг володіти мною, моїм розумом і всім, що я знав, і моїм тілом, і я міг володіти ним, і всім, що він знав, і його тілом, і щоб ми віддали себе один одному, щоб ми могли мати один одним, як власністю, і робити все, що захочеться, сексуально або інтелектуально, і в сенсі осягнення один одного ... "- згадував через багато років Гінзберг.

Вони прожили разом 43 роки. До самої смерті Гінзберга. Орловський, Петро Олегович, чий батько втік в Нью-Йорк з Росії. І Гінзберг, головний поет-бітник, єврей родом з Манхеттена. У трикімнатній квартирі в страшній дірі, в рідному Аллену манхеттенському Lower East Side ця пара провела багато років. Спочатку це була бідність, потім - звичка: Гінзберг продав свій архів за $ 1 млн, однак міняти район на більш-менш пристойний не став.

Орловський, який перебував в тіні свого могутнього друга, проте, залишився в історії як ключова біт-фігура, і в цілому цікавий поет, до кінця життя так і не опанувала англійським в достатній мірі. Гінзберг помер в 1997-му. Пітер - через 12 років. За свідченням очевидців, в останні десять років Гінзберг і Орловський виглядали як старіюча подружня пара з невибагливими суперечками, зворушливою прихильністю один до одного і кілограмами зайвої ваги.

Ів Сен-Лоран і П'єр Берже. Художник і бізнесмен

Художник і бізнесмен

Ів Сен-Лоран і П'єр Берже

Через два місяці після смерті великого кутюр'є Ів Сен-Лорана його партнер П'єр Берже виставляє на торги колекцію творів мистецтва, зібрану ними за все півстоліття спільного життя. Рукописи Флобера і Жида, картини Матісса, Пікассо, Гойї, меблі стилю ар-деко, предмети епохи Відродження - все це Берже виставляє і з легкістю продає, виручивши півмільярда євро. І справа не в бажанні збагатитися на пам'яті одного: "Ів, напевно, зробив би по-іншому, тому я не міг організувати ці торги за його життя. Цей період мого життя закінчено, і я хочу поставити на ньому крапку. Я не вірю в загробне існування, тому вважаю за краще робити все справи ще за життя ", - скаже Берже з властивою йому різкістю і прямотою.

Все почалося під завісу 1957 го. У жовтні несподівано помирає Крістіан Діор, і власники будинку Dior йдуть на ризик, призначаючи на посаду арт-директора Іва Сен-Лорана, 21-річного перспективного модельєра. У той же час юний П'єр Берже трудиться в книжковому магазині, співпрацює з газетами як журналіст і веде богемний спосіб життя. Серед його нових знайомих - Жан-Поль Сартр, Альбер Камю, Жан Кокто.

Лоран і Берже зустрічаються: спочатку - на траурній церемонії Діора, потім - 3 лютого 1958 року на вечері, організованій Марією-Луїзою Бускет. "Я прийшов туди привітати Іва після презентації його першої колекції для Dior. І через шість місяців ми вже жили разом", - згадує Берже.

Потім Лорана призвали на військову службу, він потрапив на фронт, в Алжир, де, заробивши нервовий зрив, виявився в госпіталі. Справа була погано: Лоран перестав розмовляти і перетворився в скелет (його вага становила всього 40 кілограм). Берже відвідав партнера і повідомив, що інвестор Diorуволіл його. "Ів довго мовчав, а потім раптом заявив:" Єдиний вихід - це створити власний будинок моди. І керувати ним будеш ти ". Він зміг представити мене в цій ролі ще до того, як я навіть наважився про це подумати".

Берже зміг витягнути одного, повернув до життя, умовив подати в суд на колишніх роботодавців (що принесло їм в результаті значну суму), і головне - знайшов інвестора, готового фінансувати створення нового будинку моди Yves Saint Laurent. У січні 1962 року YSL показав першу колекцію. Легенда, як то кажуть, пішла в ріст.

Між П'єром і Івом існував договір: ніхто не ліз у справи один одного, один займався творчістю, другий - бізнесом. У них були щасливі дні, проте Лоран ні створено для радості. "Він був нещасною людиною, у якого просто не було смаку до життя. Час від часу він був щасливий, але життя здавалося йому важким. З роками депресія тільки погіршувалася", - говорить Берже. Більш того, за його словами, "Сен-Лоран ненавидів моду. Стиль - ось те, що він обожнював".

В останній рік життя модельєр сильно хворів - у нього виявився рак мозку. Ів так і не дізнався свій діагноз: П'єр Берже і лікуючий лікар прийняли рішення приховати це, так як "Ів не був досить сильним, щоб з цим впоратися". Тим не менш, він ніколи не скаржився, не дивлячись на те, що руки його після двох переломів майже не діяли.

1 червня 2008 року Ів Сен-Лоран помер у своєму будинку в Парижі. Берже живий, активно займається благодійними фондами, на підтримку діяльності яких пішла, до речі, половина грошей, виручених з продажу легендарної колекції. "Ів забрав всі мої сили, все моє життя, але я сам цього хотів. Сьогодні я продовжую думати про нього з любов'ю, не дивлячись на те, що він мав купою недоліків. Але у кого їх немає?"

Тепер, завдяки Aperio Lux , ЛГБТ-портал можна чітатьна iPhone і iPad

Тепер, завдяки  Aperio Lux  , ЛГБТ-портал можна чітатьна iPhone і iPad

Але у кого їх немає?
Але у кого їх немає?
Але у кого їх немає?