Біметалічні радіатори: які краще?

 1. Особливості конструкції, переваги і недоліки Попит на біметалічні радіатори постійно росте. ...
 2. Види біметалевих радіаторів
 3. Виробники
 4. Основні технічні параметри біметалевих радіаторів:

Особливості конструкції, переваги і недоліки

Попит на біметалічні радіатори постійно росте. Все більше людей оснащують свої будинки саме такими батареями опалення, а не чавунними, сталевими і алюмінієвими моделями . Зовнішня частина комбінованих радіаторів виконана з легкого алюмінієвого сплаву, що володіє хорошими показниками тепловіддачі. Теплоносій циркулює по сталевих трубах - міцним і довговічним. Замість стали в деяких модифікаціях використовується мідь.

Плюси біметалевих радіаторів:

 1. Стійкість до зовнішніх механічних впливів. Навіть при сильному ударі такий радіатор не «побіжить». Пошкодити можна тільки зовнішній алюмінієві корпус, а сталеві «нутрощі» залишаться цілими.
 2. Високі показники робочого тиску. Комбіновані радіатори підходять не тільки для відкритих, але і для закритих опалювальних систем підвищеного тиску.
 3. Відмінна тепловіддача, хімічна і антикорозійна стійкість, а також незначна інерція системи опалення.
 4. Зручність транспортування, перенесення і монтажу - завдяки невеликій вазі і компактності.
 5. Естетичний зовнішній вигляд і широкий асортимент.

Мінусів у радіаторів з біметалу всього два: порівняно невелика пропускна здатність і більш висока вартість в порівнянні зі звичайними алюмінієвими аналогами. Ціну взагалі з натяжкою можна назвати недоліком - адже за якість завжди доводиться платити більше. А пропускної здатності таких радіаторів цілком вистачає для опалення житлових будинків / квартир і більшості об'єктів промислового, виробничого, торгового і суспільного призначення. Тому найпопулярнішим питанням, яке задають покупці при підборі радіатора з біметалу вважається наступний:

Радіатори біметалеві: які краще? Які надійніше? Які б ви купили собі? А чому?

На ці питання ми дамо короткий огляд, якого буде цілком достатньо для розуміння, відмінності і виявлення того, що потрібно саме вам.

Види біметалевих радіаторів

За типом конструкції всі медноалюмініевие і сталеалюмініевие радіатори поділяються на стандартні біметалічні і полубіметалліческімі, а також монолітні і секційні моделі.

У звичайних біметалевих батареях з алюмінію зроблений тільки зовнішній корпус. Всі труби, по яких циркулює теплоносій, виконані зі сталі / міді. Це забезпечує підвищений рівень міцності і можливість використання радіаторів в опалювальних системах з максимально високим робочим тиском.

У дешевших полубіметалліческімі батареях зі сталі / міді виготовлені тільки вертикальні труби подачі теплового носія. Горизонтальні труби є алюмінієвими. Незважаючи на меншу надійність, такі модифікації мають свої переваги - менша вага і кращу тепловіддачу.

Як правило, для автономних опалювальних систем приватних будинків можна придбати полубіметалліческімі моделі. А ось для централізованих систем рекомендується використовувати варіанти, посилені сталлю, яка сталь витримає будь-який тиск, і не буде руйнуватися під впливом «іржавої», маслянистої води, яка циркулює по комунікаціях центрального теплопостачання більшості міст.

Повністю монолітні радіатори виключають можливість протікання, на відміну від секційних моделей Повністю монолітні радіатори виключають можливість протікання, на відміну від секційних моделей. Але останні більш доступні за ціною, і при необхідності секції в них можна додавати / прибирати. Показники теплової потужності на одну секцію в обох видів стале- і медноалюмініевих батарей однакові: 100/200 Вт. А ось щодо терміну служби і робочому тиску вони відрізняються. Суцільнометалеві модифікації витримують до 100 бар і розраховані на експлуатацію 20/35 років. Секційні радіатори застосовуються в системах опалення з тиском до 50 бар і служать до 20/25 років. Монолітні модифікації - єдиний варіант для установки в висотних будівлях (більше 16-ти поверхів), де тиск води в системі дуже висока.

Виробники

Виготовленням батарей опалення займається безліч компаній по всьому світу. На вітчизняному ринку в основному представлена ​​продукція італійської, польської, корейської, китайської та російського виробництва.

 1. Італія. Ця країна і є батьківщиною біметалевих радіаторів, які колись винайшли фахівці фірми Sira . Крім даної марки радіаторів, в нашу країну також поставляються і інші «італійці» - від компаній Global і Fondital . Італійська продукція давно заслужила довіру споживачів по всьому світу, завдяки високій якості і естетичному зовнішньому вигляду. Середня вартість однієї секції - близько 1 000 рублів. Дизайнерські моделі виглядають просто шикарно і здатні вдалим чином вписатися в самий дорогий інтер'єр.
 2. Росія. Найбільшою популярністю користуються радіатори Rifar , Які не поступаються за експлуатаційними характеристиками біметалічним моделям батарей з Італії. У плані дизайну вітчизняні виробники поки не досягли великих висот, зате продовжують «тримати» порівняно невисокі ціни на свої вироби (приблизно 700 рублів за секцію).
 3. Польща. Ця країна також займається виробництвом біметалевих радіаторів з середньої цінової категорії. Сердечники польських батарей виготовлені не зі сталі, а з мідного сплаву. Мідь стійка до корозії, але не така міцна як сталь. Термін служби медноалюмініевих радіаторів від компанії REGULUS-system - 20/25 років.
 4. Південна Корея. Сердечники південнокорейських батарей, що поставляються на наш ринок під торговою маркою МАРС, теж зроблені з міді. Це хороший варіант в співвідношенні «ціна / якість». Одна секція коштує в районі 500 рублів.
 5. Китай. Бюджетні китайські радіатори обійдуться приблизно в 350-400р. за секцію. Слід зазначити, що в останні роки якість батарей з Китаю значно зросла. Найбільш часто їх купують для відкритих опалювальних систем приватних будинків з невеликим тиском.

Основні технічні параметри біметалевих радіаторів:

 1. Максимальний показник робочого тиску. У основної маси серійно вироблюваних моделей він становить 16/35 бар. Цього більш ніж достатньо для переважної більшості автономних і централізованих систем. Не варто переплачувати за характеристики робочого тиску, так як це ніяк не вплине на термін служби і надійність радіатора при дотриманні умов експлуатації. Виняток становлять системи, де спостерігаються різкі перепади тиску. В цьому випадку краще встановити радіатори «із запасом».
 2. Вага, габарити і міжосьова відстань. Все біметалічні радіатори важать набагато менше, ніж чавунні і суцільнометалеві моделі, що істотно полегшує їх монтаж і транспортування. Для облаштування більшості приміщень підходять стандартні моделі висотою 76/94/112 мм. Найбільшу популярність мають радіатори, що мають наступне відстань між підключеннями: міжосьова відстань 200 , міжосьова відстань 350 , міжосьова відстань 500 мм .
 3. Температура теплового носія. Для відкритих систем опалення низького тиску підійдуть радіатори, розраховані на циркуляцію теплоносія температурою 90/100 градусів. Для закритих комунікацій високого тиску існують батареї, здатні витримувати 110/135 градусів. Звичайно, все залежить від того, як сильно нагріватиметься вода, тосол або мазут.
 4. Теплова потужність (тепловіддача). Цей показник розраховується для теплового носія, нагрітого до 70 градусів. Під час опалювального сезону неминуче відбувається відступ від середнього значення, що слід брати до уваги при виборі радіатора. Тут все залежить від площі житлового / нежитлового об'єкта, кількості секцій батареї і того, наскільки добре потрібно прогріти приміщення / будинок.
Які надійніше?
Які б ви купили собі?
А чому?