Медреформа в Україні: якими будуть ціни на лікування

  1. Перші зміни в медицині українці відчують в 2018-м. Однак пакет безкоштовних медпослуг запрацює з 2020 року
  2. Цироз печінки - 111 тис. Грн, аневризма серця - 154 тис. Грн
  3. Кожна п'ята медпослуга може стати платною
  4. Чи доведеться платити за лікування з Нового року
  5. АВТОР:
  6. Орфографічна помилка в тексті:

24 жовтня 2017, 7:58 Переглядів:

Перші зміни в медицині українці відчують в 2018-м. Однак пакет безкоштовних медпослуг запрацює з 2020 року

24 жовтня 2017, 7:58 Переглядів:   Перші зміни в медицині українці відчують в 2018-м

Фото: pixabay.com.

З 2020 року депутати будуть визначати, які медпослуги покриє держбюджет , А за що доведеться платити за свій рахунок. Поки ж для українців все залишиться по-старому. Єдине - з Нового року доведеться підписати договір з сімейним лікарем. Сайт "Сегодня" дізнався, що в лікарнях може стати платним.

Цироз печінки - 111 тис. Грн, аневризма серця - 154 тис. Грн

після прийняття медреформи глава парламентського комітету з охорони здоров'я Ольга Богомолець показала українцям прайс однієї з державних клінік. Ці тарифи повинен затвердити МОЗ в рамках медреформи, запевняє депутат. За цінами держклініки, діагностика порушення ритму серця у дитини обійдеться в 65 тисяч гривень. Аневризма серця - 154 тис гривень. Шунтування аорти - 130 тисяч гривень. Коронарний тромбоз - 103 тисячі. Лікування цирозу печінки - 111 тисяч.

"Тепер кожен може ознайомитися з сумами, які потенційно доведеться підготувати, щоб оплатити лікування в разі наявності будь-якого із зазначених хвороб. Що з цього буде платити держава, а що сам пацієнт - до сих пір невідомо, оскільки перелік послуг, які буде сплачувати держава, Міністерством охорони здоров'я поки не оприлюднений ", - написала в Facebook Богомолець.

Однак прайс Богомолець насправді стосується державного фінансування медичної допомоги в інститутах Академії медичних наук (АМН). Це тарифи, за якими МОЗ платить АМН з бюджету в рамках пілотного проекту, запущеного в липні.

Список платних медпослуг буде щорічно приймати парламент. Фото: А. Бойко

Єдине, в чому права нардеп, з прийнятого закону незрозуміло, за що доведеться платити. З одного боку, держава гарантує покрити первинну, спеціалізовану і високоспеціалізовану медицину, паліативну медичну допомогу, пологи, лікування дітей до 16 років і медреабілітації. Це досить великий список: в нього можна віднести послуги від простого лікування грипу до складних операцій, наприклад, шунтування аорти. З іншого боку, в законі йдеться, що всі медпослуги держбюджет не покриє. Щорічно МОЗ звітуватиме, на що вистачить бюджетних грошей, а депутати вирішать, яке лікування українці отримають безкоштовно, а за що доведеться платити.

Кожна п'ята медпослуга може стати платною

Хвороби, які не загрожують здоров'ю, можуть стати платними, пояснюють у МОЗ. "Їх можна буде покрити, купивши поліс добровільного медичного страхування", - заспокоюють у відомстві. У самому законі зазначено, що в лікарні платними може бути не більше 20% від усіх медпослуг. Але до 2024 року - потім їх може стати більше. Конкретні послуги і тарифи МОЗ оприлюднить до вересня 2019 го, поки міністерство їх прораховує. В цей тариф входитимуть витрати на ліки, зарплату лікарів, обладнання для лікарень, комунальні та капітальні витрати.

Щоб розрахувати гарантований пакет медпослуг, міністерству потрібні три показника: сума в бюджеті на охорону здоров'я, тарифи на кожну послугу і то, в яких медпослуги є потреба. Поки у МОЗ є тільки перша цифра. За іншим треба вивчати дані з лікарень. Складність в тому, що зараз собівартість медпослуг в різних медустановах відрізняється. Після реформи по всій країні буде діяти єдина тарифна сітка на послуги лікарів.

Після реформи по всій країні буде діяти єдина тарифна сітка на послуги лікарів

МОЗ оприлюднить вартість медпослуг в лікарнях до 2020 року. Фото: архів "Сегодня"

Але існує ймовірність, що МОЗ неправильно розрахує тарифи, вважає експерт групи з охорони здоров'я реанімаційне пакету реформ Зоряна Черненко. Тоді і до середини року може не вистачити грошей на держпакет медпослуг. Все тому, що в Україні немає інформації про те, які медпослуги українці отримують і в якому обсязі. А щоб зібрати достовірні дані, потрібно п'ять років, вважає вона.

У законі держава обіцяє гарантувати тільки види медичної допомоги: первинну, спеціалізовану і високоспеціалізовану, і інші. Але перелік послуг в державному пакеті буде обмежений, вважає експерт.

З прийняттям закону нічого не сталося, каже вона. Все буде залежати від подальших рішень уряду, але поки ніяких документів немає. "На сьогодні є тільки обіцянки і в законі закріплені обіцянки", - додає Черненко.

Чи доведеться платити за лікування з Нового року

Перші зміни торкнуться лікарів первинної медичної допомоги - терапевтів, сімейних лікарів та педіатрів. З 1 січня українці повинні підписати з лікарем первинки декларацію - це договір на надання медпослуг. За цим документом держава буде платити лікарю. На одного пацієнта уряд виділяє лікарям 370 гривень на рік, з 2019-го - 450 гривень. Тариф за прийом пенсіонерів і дітей буде вище. При цьому лікар може підписати договори і з 2000 пацієнтів. Однак ці гроші отримає не лікар, а лікарня. Розподіляти дохід буде головлікар.

В умовах договору будуть прописані обсяг безкоштовних медпослуг і ліків, права і обов'язки пацієнта і лікаря. При цьому пацієнт може вибрати будь-якого лікаря в будь-якій лікарні, незалежно від прописки. Угода можна підписати і з приватним терапевтом.

Угода можна підписати і з приватним терапевтом

Ведення вагітності і пологи будуть безкоштовними, обіцяє МОЗ. Фото: А. Бойко

У МОЗ зазначають, що в первинній медицині для пацієнтів безкоштовними залишаться загальний аналіз крові, аналіз крові на глюкозу, на загальний холестерин, аналіз сечі, загальний аналіз сечі, а також швидкі тести на ВІЛ, вірусний гепатит, сифіліс.

Також закон вводить в країні електронну систему охорони здоров'я. Медкарти українців будуть електронними, а до лікаря можна буде записатися онлайн. В першу чергу до програми приєднаються лікарні, в яких вже є інтернет і комп'ютери . Пізніше система запрацює по всій країні. МОЗ уже презентував демонстраційну версію електронної системи ehealth-ukraine.org. Електронною системою лікарні звітуватимуть Національну службу здоров'я, яку відомство створить до кінця року, про надані послуги. За фактом надання меддопомоги служба буде перераховувати лікарні гроші.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Ціна медреформи: за які медпослуги українцям доведеться заплатити". інші Новини політики дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Віталій Андроник

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ