Анодування алюмінію і його сплавів. Обговорення на LiveInternet

http://acule http://acule.ru/anodirovanie-alyuminiya-i-ego-splavov/

Деталі або вироби з алюмінію і його сплавів на повітрі окислюються, в результаті чого на поверхні утворюється сіруватий наліт у вигляді нерівномірних плям, які псують зовнішній вигляд.

Для захисту поверхонь деталей з алюмінію і його сплавів зазвичай застосовують анодування, тобто анодне оксидування поверхні, в результаті якого на них утворюється тонкий пасивний шар, що перешкоджає подальшій глибшої корозії. Анодована поверхня має приємний сірий колір. Крім того, після анодування алюмінієве виріб може бути легко забарвлене в будь-який колір звичайними аніліновими барвниками, застосовуваними для фарбування вовняних тканин.

/acule /acule.ru/wp-content/uploads/2013/10/4057588-300x215.png "target =" _blank "> http://acule.ru/wp-content/uploads/2013/10/4057588-300x215.png 300w "width =" 399 "/>

Зазвичай анодування виробляють в 20% розчині сірчаної кислоти, що є деякі незручності, це як агресивність розчину і пов'язані з цим заходи обережності, так і наявність самої кислоти, необхідно мати ареометр тощо.

Однак анодування можна виробляти і без кислоти, використовуючи такі загальнодоступні компоненти як питна сода і кухонна сіль (вуглекислий і хлористий натрій).

Для приготування електроліту готують окремо два насичених розчину - питної соди і кухонної солі - в кип'яченій воді при кімнатній температурі. Для отримання насиченого розчину розчинення необхідно вести не менше півгодини, періодично помішуючи розчин. Після цього розчини повинні відстоятися протягом 15 хвилин, і потім їх потрібно профільтрувати. Електроліт отримують шляхом змішування дев'яти об'ємних частин розчину питної соди і однієї об'ємної частини розчину солі (9: 1). Розчин добре перемішують в скляному посуді.

Перед анодуванням деталь ретельно зачищають Дрібним наждачним папером, знежирюють (можна в гарячому розчині прального порошку) і промивають в проточній воді, після чого до неї не слід торкатися руками. Потім анодіруемую деталь занурюють в розчин електроліту, який повинен знаходитися в алюмінієвому посуді. Як джерело струму можна використовувати регульований випрямляч на напругу 12-15 Вольт і струм близько 1,5 Ампер.

«Плюс» джерела струму приєднують до деталі, «мінус» - до алюмінієвої ємності з електролітом. Орієнтовно щільність струму повинна становити приблизно 10 ... 20 мА / см2. Цю щільність струму потрібно помножити на площу поверхні деталі в квадратних сантиметрах. Розраховане таким чином значення струму підтримують регулюванням джерела струму.

Анодування може тривати до 90 хв - до тих пір, поки деталь не покриється блакитно-сірим нальотом. Процес анодування можна спостерігати по виділенню бульбашок повітря і появи легкого сірого нальоту на поверхні анодіруемой деталі.

Після закінчення анодування деталь промивається в проточній воді і очищається бавовняним тампоном, змоченим в розчині марганцівки, від продуктів електрохімічної реакції. Після цього поверхню деталі стає гладкою, зі світло-сірим відтінком Деталь ще раз промивають в проточній воді і висушують на повітрі.

При бажанні деталь після анодування можна забарвити в 10-15% розчині анілінового барвника (10-15 г барвника на 1 л води), так само в розчин корисно додати 1 мл оцтової кислоти.

Фарбування виробляють в підігрітому до 50 ... 60 ° С розчині. Тривалість витримки в розчині залежить від необхідної насиченості кольору, але не повинна перевищувати 20 хв. Для закріплення забарвлення пофарбовану деталь не погано потримати в киплячій дистильованої воді протягом 1 ... 1,5 хв.

Для запобігання деталі від механічних пошкоджень її корисно покрити безбарвним лаком.

1. «На допомогу радіоаматори» - випуск 108
2. Плотніков В. Радіоаматорська технологія

Серія повідомлень " Саморобки і Лайфхак-1 ":

Типа очманілих ручок і всіляке полегшення життя домашніми методами Частина 1 - Робимо дерев'яний столик для ноутбука
Частина 2 - дерев'яні склопакети
...
Частина 37 - Технологія виготовлення будівельних блоків без цементу
Частина 38 - Безмоторних саморобна косарка
Частина 39 - Анодування алюмінію і його сплавів
Частина 40 - Робота з оргстеклом (плексигласом)
Частина 41 - Пристрій для збору колорадського жука. дачний лайфхак
...
Частина 62 - Майстер-клас ----- ГАЛЬВАНІКА ----- / mp4 / Владислав Киселевич
Частина 63 - Меднением ЗАЛІЗНИХ ДЕТАЛЕЙ ПРОСТИЙ СПОСІБ
Частина 64 - Майстер-клас: виготовлення простий коробочки