Як правильно встановити дверний доводчик самостійно

  1. Як правильно вибрати доводчик?
  2. Як встановити доводчик на двері?
  3. внесок учасників

За родом своєї діяльності, а це продаж комплектуючих для металопластикових вікон і дверей, я постійно стикаюся з тим, що часто, здавалося б, якісні доводчики від виробників-світових лідерів в даному сегменті ринку, чомусь відмовляються працювати вже через рік, а буває і півроку експлуатації не витримують. Після декількох виїздів до клієнтів було встановлено, що основною причиною короткостроковій експлуатації є неправильна установка дверного доводчика або ж неправильний підбір доводчика по вазі і ширині двері. Тому навіть установка дверного доводчика фірмою виробником двері, не завжди гарантує коректну і довговічну роботу доводчика через низьку кваліфікацію монтажників. Досить часто в цілях економії доводчики купуються і встановлюються користувачами самостійно, а некваліфікована установка так само тягне за собою проблеми в справній роботі доводчика. А інструкції по установці ніхто чомусь не спромагається прочитати. У даній статті я розповім, як встановити доводчик, щоб він пропрацював згідно європейським стандартом EN 1154, за яким дверні доводчики повинні забезпечувати коректну роботу протягом 500 тисяч циклів відкривання-закривання.

Як правильно вибрати доводчик?

Так як значна більшість встановлюються доводчиків - це доводчики з верхнім розташуванням з важеля тягою (на фото 1), то далі по тексту основний упор зроблений на такі доводчики.

фото 1 фото 1

При виборі дверного доводчика враховуються основні параметри двері, на яку, Ви збираєтеся встановити доводчик - це її ширина і вага. Основною характеристикою будь-якого доводчика є сила закривання (або ще кажуть «розмір доводчика»). Європейським стандартом EN 1154 регламентовані зусилля, які доводчик повинен розвивати. Залежно від розміру і ваги двері доводчики можуть демонструвати різну величину сили закривання від EN1 до EN7 (табл. 1).

Табл Табл. 1

Вибираючи дверний доводчик, з оптимальною силою закривання, зазвичай орієнтуються на найбільший параметр. Наприклад: маса двері 50 кг (сила EN3), а ширина - 1000 мм (сила EN4). У цьому випадку вибираємо доводчик з величиною сили закривання EN4. Не рекомендується встановлювати доводчик, який має силу закривання на кілька порядків вище, ніж потрібно. Так як, чим вище зусилля зачинення дверей, тим більше сил доведеться докласти для її відкривання. Зараз на ринку представлено безліч дверних доводчиків самих різних виробників, їх вартість варіюється від 500 рублів і доходить до десятка тисяч. Як правило, більшість доводчиків мають діапазон сил закривання від 2 до 4-х. Тобто, наприклад, доводчик GEZE TS 2000 V, може приймати значення EN2, EN3-4 і EN5. Регулювання зусилля здійснюється зміщенням доводчика щодо петель. Другим важливим фактором при виборі доводчика є робочий температурний діапазон. Зміна температури навколишнього середовища впливає на роботу дверного доводчика. Залежно, куди встановлюється доводчик, всередині приміщення або на вулиці, слід звернути пильну увагу на його робочий температурний діапазон. Так, наприклад, той же GEZE TS 2000 V гарантує коректну роботу при температурі від -30 ° С. до + 40 ° С. Цей доводчик можливо встановлювати як на внутрішньоофісні, так і на зовнішні двері. Третій фактор - наявність регулювань доводчика для забезпечення комфортної роботи механізму доводчика в різних умовах експлуатації. Доводчики в низької і середньої цінової категорії, як правило, мають два регулювання: 1. Швидкість закривання від 180 ° до 15 °; 2. «Кінцевий дохлоп» - має на увазі незначне збільшення швидкості руху двері на останніх 15 °. Ця функція необхідна для дверей із засувкою, щоб замок зафіксується (рис 1).

Мал Мал. 1

Існують доводчики і з більш широким функціоналом, в них присутні додаткові регулювання для вирішення додаткових завдань:

  1. Back Check - демпфірування відкривання або вітрової гальмо, що оберігає двері від ударів об стіну при різкому відкриванні або поривах вітру. При цьому в деяких моделях реалізована функція настройки кута спрацьовування;
  2. Delay Action - затримка закривання, дозволяє затримати закриття дверей на невеликий проміжок часу, що є дуже зручним при перенесенні невеликих вантажів;
  3. Hold Open - це можливість зафіксувати двері у відкритому положенні. Завдяки цій можливості, не потрібно притримувати двері, а доводчику не завдавати шкоди.

Як встановити доводчик на двері?

Отже, доводчик обраний. Тепер необхідно його встановити. Далі розглянемо установку на прикладі доводчика GEZE TS 2000 V (фото 2). Як правило, всі доводчики мають в своїй комплектації монтажну схему або інструкцію з монтажу. Масштаб паперового шаблону 1: 1, тобто в натуральну величину, призначений для легкого та швидкого монтажу доводчика на двері без використання вимірювального інструмента (фото 3).

фото 2 фото 2


фото 3 фото 3


1) Для установки доводчика в першу чергу, треба визначитися, з якого боку дверей буде перебувати механізм. Від цього буде залежати, як кріпити доводчик, на дверне полотно або на раму двері (рис 2).

Мал Мал. 2

2) Шаблон за допомогою скотча базується на полотні дверей (або на рамі) щодо осі петель і потім проводиться розмітка посадочних отворів під корпус доводчика і тягу і за відмітками свердлити отвори. в) Потім визначаємо за вагою і габаритами двері необхідну силу закривання і кріпимо корпус доводчика в одному з трьох положень (рис 3).

Мал Мал. 3

3) Далі кріпимо за допомогою шурупів систему важеля тягу до рами (або до полотна двері, якщо доводчик встановлюється на раму).

4) Даний доводчик має телескопічну тягу, яка має дві рухливі частини: одна висувається з іншого і фіксується за допомогою спеціального гвинта. Тому розслаблюємо регулювальний болт тяги і встановлюємо другу нерегульовану частина тяги на корпус доводчика (тяга кріпиться за допомогою болта під шестигранник розміром 6 мм). Тягу кріпимо під кутом 80 ° до поверхні двері як показано на шаблоні. Потім виставляємо кут 90 °, трохи задовго регульовану частину тяги, і затягуємо фіксуючий гвинт, коли двері знаходиться в закритому положенні, а важіль складний в коліні. Так доводчик працюватиме з дохлоп, якщо двері з клямкою. Або відсуває тягу до того моменту поки регульована частина тяги НЕ буде під 90 ° градусів до поверхні двері, якщо двері без засувки, для більш м'якого закривання без дохлопа. Важливо !!! Дверний доводчик передає на двері велике зусилля і працює в умовах постійної вібрації, тому кріпити доводчик і тягу необхідно міцно і надійно.

5) Після установки доводчика виробляємо його регулювання. Встановлюємо за допомогою регулювальних гвинтів оптимальну швидкість закривання дверей і дохлоп для впевненого спрацьовування засувки. Крутити гвинти в повний оборот не треба так як, зміни в швидкості закривання вже відчувається при повороті гвинта на всього лише чверть обороту (див. Рис 1.). У разі, якщо установка доводчика скрутна, наприклад, коли ширина корпуса доводчика більше, ніж ширина рами двері, або коли доводчик встановлюється на дверну стулку з наплавом, де кріпильні шурупи можуть перешкодити правильному функціонуванню закривання дверей, використовують спеціальний перехідник - монтажна плата, яка купується окремо (фото 4).

фото 4 фото 4

Монтажну плату встановлюють за допомогою того ж шаблону (фото 3) на саморізи , А вже безпосередньо на плату за допомогою гвинтів закріплюється корпус доводчика.

І в кінці хотілося б перерахувати кілька корисних порад, які дозволять продовжити термін служби доводчика:

  • НЕ підпирайте двері сторонніми предметами (каменями, цеглою, клинами і т.д.), краще від'єднайте тягу від доводчика, якщо Вам необхідно, щоб двері були відчинені довгий час (для зручності багато доводчики оснащуються рознімними тягами);
  • раз на півроку робите регулювання закривання дверей (на початку зими і на початку літа);
  • один раз на рік необхідно замінювати мастило в шарнірі з'єднання двох половинок тяги доводчика.

Якщо дотримуватися всіх правил установки і експлуатації, які рекомендовані фірмою-виробником, то не сумнівайтеся, доводчик прослужить Вам весь термін служби зазначений в паспорті виробу.

внесок учасників

Стаття створена співробітником компанії ТБМ Ільїн Олександр

Як правильно вибрати доводчик?
Як встановити доводчик на двері?
Як правильно вибрати доводчик?
Як встановити доводчик на двері?