Електронний арешт рахунків боржників зібралися ввести в Україні

  1. Орфографічна помилка в тексті:

17 листопада 2017, 18:50 Переглядів: 17 листопада 2017, 18:50 Переглядів:   Фото: banki

Фото: banki.ru.

Міністерство юстиції України запропонувало ввести на законодавчому рівні систему електронного арешту коштів боржників на банківських рахунках. Про це повідомляє прес-служба відомства.

У Мін'юсті зазначають, що введення електронного арешту банківських рахунків сприятиме істотному поліпшенню ситуації з виконанням судових рішень. Як приклад успішної реалізації такого механізму відомство призводить Хорватію.

"Фінансове агентство, яке є провідною хорватською компанією в сфері фінансового посередництва, має можливість надавати банкам електронне розпорядження про блокування коштів протягом 60 хвилин. Так як сам процес відбувається протягом декількох хвилин, у боржника немає можливості вивести кошти з рахунків", - пояснив директор департаменту з питань правосуддя і національної безпеки Мін'юсту Олександр Олійник.

В Україні ж, незважаючи на те, що в рамках реформи примусового виконання рішень встановлені чіткі і максимально короткі терміни здійснення виконавчих дій, постанови про арешт коштів боржника все одно прямують виконавцями в банківські установи поштою або доставляються особисто. А це займає час і може привести до виведення коштів з рахунків боржником.

Як повідомлялося, в Україні зростає популярність "тіньових" колекторів . При цьому навіть якщо кредит давно погашений, але в базі з якоїсь причини людина вказаний як боржник, йому будуть продовжувати дзвонити.

Крім того, уряд створює єдиний державний реєстр боржників усіх банків . Цей реєстр дозволить банкам бачити, хто з потенційних позичальників вже мав проблеми з погашенням минулих боргів, і відповідно оцінювати в майбутньому ризики їх кредитування.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "В Україні можуть ввести моментальну блокування банківських рахунків за рішенням суду". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ