Що таке романський стиль в архітектурі

Романський стиль (походить від латинського - романус - римський) йде корінням до X століття нашої ери Романський стиль (походить від латинського - романус - римський) йде корінням до X століття нашої ери. Родом романський стиль з Апеннінського півострова.

Риси стилю яскраво проявлені в живопису, скульптури та архітектури. Однак найцікавішими представниками романського стилю є церковна архітектура (приблизно від 1000 - 1250 роки).

В цей час спорудження споруджували з важкими товстими стінами, де були виконані маленькі віконечка. Вікна та двері були вузькими і прикрашалися арками. Двері, як правило, були прикрашені скульптурами. Це були присутні або стоять фігури людини в застиглих неприродних позах. Причому навіть одяг їх здається не гнеться.

Вхід до будинку був прикрашений двома квадратними вежами. Башточки обрамляли отвори в якості арок, які були прикрашені візерунками.

Внутрішнє оздоблення церков відрізнялося низькими дерев'яними або кам'яними стелями. Бічні межі відділялися від центрального нефа церкви круглими колонами, які в свою чергу з'єднувалися між собою між арковими переходами.

Неф в середині завжди пересічений трансептом (тобто поперечним мефом, спрямованим з півночі на південь). Сам меф завжди повернений зі сходу на захід.

Там де вони перетинаються, зводили широкий купол, який нагадував перевернуту чашу . Якщо подивитися на споруду в плані, то вона нагадує хрест. Якщо порівнювати романський стиль з готичним, то перший відрізняється кривої солідністю, будова щільно прилягають до землі, немов притиснуті до неї.