Книга "Тріумфальна арка" - Ремарк Еріх Марія - Читати онлайн - Завантажити fb2, txt, rtf, epub - Купити, Відгуки - Літмір

Ця версія книги застаріла. Рекомендуємо перейти на новий варіант книги!

Тріумфальна арка


*. *. 58.129

Шикарна книга. Одна з моїх улюблених)

Поділитися: Поділитися:   : 0 : 0

*. *. 224.52

Книга-шедевр! Читала кілька років тому, навіть виписувала цитати, багатьох деталей не пам'ятаю, але ця книга must read однозначно!

Поділитися: Поділитися:   : 0 : 0

*. *. 127.106

Багато хорошого чула про книгах німецького письменника Еріха Марія Ремарка. Нещодавно вирішила сама познайомитися з його творчістю, почала з книги "Тріумфальна арка".
Скажу чесно, перші 200 сторінок я читала без будь-якого інтересу. Мені стало нудно. Сюжет зав'язується дуже довго і ніяк не розвивається половину книги.
Але потім, коли книга перевалила за половину, роман розкрився для мене абсолютно в іншому ракурсі. Всі мої запитання і невдоволення, перших двохсот сторінок, відпали самі собою.
Коли я закінчила читання, виявилося, що книга мені дуже сподобалася. Може читається вона важкувато, але наповнена глибоким змістом.

Поділитися: Поділитися:   : 0 : 0

*. *. 9.181

Тріумфальна арка - це роман про любов, надію, жадобі життя. У центрі оповідання історія біженця з Німеччини Равика, вимушеного жити нелегально у Франції через незгоду визнати арійську расу єдиною гідного життя. Після довгих катувань гестапо, перебування в концтаборі, перегонів Равик, що втратив все, намагається жити, не відчуваючи почуттів, не чекаючи нічого, не сподіваючись, завжди готовий до чергового втечі. "Вільний лише той, хто втратив все, заради чого варто жити." Однак несподівана зустріч з дівчиною, яка опинилася в біді, змінює його життя, змінює його самого. Рятуючи Жоан, він, сам того не розуміючи, виявляється врятованим їй. Політична ситуація в Європі, швидке наближення війни, зростаюча невпевненість в завтрашньому дні - все це перешкоди для щастя двох люблячих сердець.
Ремарк не дарма названий останнім романтиком XX століття, він майстерно огортає нас атмосферою зароджується кохання. Діалоги героїв сповнені пристрасті, ніжності і смутку.
І все це в самому романтичному місті в світі. Ремарк описує Париж настільки соковито, що починаєш відчувати запах сигар, смак кальвадосу, звуки французького шансону. Як і Хемінгуей в "Прощавай, зброє", Ремарк надає напою символічне значення, кальвадос стає напоєм любові, частиною історії Равика і Жоан.
І все ж любов це не основна тема роману. Трагедія війни, несправедливість життя. Люди, кожен зі своєю гіркою долею, приречені виживати, незважаючи ні на що, вони сповнені жаги до життя, навіть втративши всього. Равик, блискучий хірург, змушений працювати нелегально, за гроші, часом виправляючи помилки "криворуких" хірургів. Жоан, яка намагається вичавити з життя все, поки не стало пізно, заганяє себе тим самим в кут. Кет з неізлечіной хворобою все ще будує плани, їздить на бали. Жанно, що знаходить вигоду навіть в страшному каліцтво. Борис, Роланда, Люсьєн ... Життя всіх б'є, але вони не здаються, вони стоять, як варто в кінці в непроглядній пітьмі Тріумфальна арка. І хочеться вірити, що вони вистоять в цій боротьбі за життя.
Книга читається легко, герої прописані дивно. Ремарк без сумніву геній. Все так складно, але так просто піднесено. У романі ще багато тем, думок, гідних обговорення і осмислення. Роман нікого не залишить байдужим, дуже всім раджу.
І наостанок геніальні на мій погляд думки.
"Жодна людина не може стати більш чужою, ніж той, якого ти в минулому любив ..."
"Віра легко веде до фанатизму. Ось чому в ім'я релігії пролито стільки крові."
"Що б з вами не трапилося - нічого не приймайте близько до серця. Небагато на світі довго буває важливим."
"Чому побожні люди так нетерпимі? Найлегший характер у циніків, самий нестерпний - у ідеалістів. Чи не наштовхує це вас на роздуми?"
"Ніколи ще життя не була так дорога, як сьогодні ... коли вона так мало коштує.
"
"Тільки мрія допомагає нам примиритися з дійсністю."
"Вільний лише той, хто втратив все, заради чого варто жити."

Поділитися: Поділитися:   : 0 : 0

{ "B": "23098", "o": 30}

Чому побожні люди так нетерпимі?
Чи не наштовхує це вас на роздуми?