Американська космічна програма Space Shuttle пішла в історію

На космодромі імені Джона Кеннеді у Флориді сьогодні благополучно приземлився шатл Атлантіс На космодромі імені Джона Кеннеді у Флориді сьогодні благополучно приземлився шатл "Атлантіс". Разом з поверненням човника закінчилася космічна програма Сполучених Штатів. Тепер доставляти людей на орбіту буде тільки Росія.


"Атлантіс" повернувся на Землю назавжди

дивіться ФОТОРЕПОРТАЖ

"Атлантіс" стартував восьмого липня, нагадує " Полит.ру ". Шаттл доставив на МКС чотири тонни вантажу, в основному продовольство. З борту шаттла також запустили надмалих супутник" ПікоСат "(PicoSat). Екіпаж останньої експедиції складався з чотирьох чоловік: командира Крістофера Фергюсона, пілота Дугласа Херлі, фахівців польоту Сандри Магнус і Рекса Уолхейм.

Цей політ став 33-м і останнім в кар'єрі човника. Крім того, нинішній політ "Атлантіса" завершив 30-річну програму шатлів, в якій були задіяні п'ять шатлів NASA - "Атлантіс", "Челленджер", "Колумбія", "Діскавері" і "Індевор". Всі космічні човники будуть передані різним музеям і науковим центрам Америки, передає Delfi .

ИноСМИ: Росія смакує закриття програми шаттлів

Доставляти космонавтів на МКС відтепер будуть тільки російські "Союзи". Одне місце в пілотованому апараті обійдеться НАСА в 50 мільйонів доларів, додають " Вести.ру ". Агентство вже набуло 46 місць на період до 2016 року. В майбутньому НАСА планує користуватися послугами приватних перевізників для доставки своїх співробітників на орбіту.