У 22 роки через рак Азіз залишився без ноги

  1. Після операції він просто мовчки лежав
  2. Мама була впевнена, що діагноз - помилка
  3. Ні що таке остеосаркома, ні хто такий онколог, Азіз тоді не знав, тому і відреагував спокійно. Медичний...
  4. Після п'ятої хімії він потрапив в реанімацію. У крові у нього не було ні тромбоцитів, ні лейкоцитів....
  5. Щоб повноцінно жити, Азізу потрібен протез

Уже два з половиною роки Азіз бореться з раком. Лікарі поставили йому страшний діагноз «остеосаркома лівої стегнової кістки». Після п'яти курсів хіміотерапії йому зробили операцію: уражене пухлиною суглоб замінили ендопротезом. Але через кілька місяців після лікування виник рецидив. Азіз пройшов кілька курсів хіміотерапії. Йому зробили лапароскопічну операцію - видалили уражені метастазами ділянки в нижній частці правої легені. А ліву стегнову кістку лікарям довелося повністю ампутувати. Зараз Азізу потрібен протез, щоб він міг ходити.

Після операції він просто мовчки лежав

«Уявляєте, що таке залишитися в 22 роки без ноги ?! Успішний, високий, красивий хлопець ... І ось така біда. Син все дуже мужньо переніс. Не було істерик, нескінченних сліз. Після операції він просто мовчки лежав ... - Діля не може стримати сліз. - У нас почалося інше життя ».

Вона перебирає в пам'яті щасливі моменти до цієї «іншого життя»: як закінчила консерваторію і вийшла заміж за серйозного, надійного хлопця, як чоловік побудував будинок для їх сім'ї, як народилося двоє синів - Азіз і Артур. Такі різні за характером, але такі улюблені. Чоловік багато працював, щоб забезпечити сім'ю, а вона весь час проводила з дітьми.

Її первісток, Азіз, ріс небагатослівним і дуже сором'язливим. Не любив галасливих компаній і уваги до себе. Тільки вдома - у звичній обстановці - відчував себе комфортно. До книг, на відміну від молодшого брата, Артура, ставився дуже дбайливо: ніколи їх не рвав, складав акуратно в стопочку.

До книг, на відміну від молодшого брата, Артура, ставився дуже дбайливо: ніколи їх не рвав, складав акуратно в стопочку

Азіз. Фото з особистого архіву

«Коли Азізу було три роки, я принесла йому книжку. Навіть назва пам'ятаю - «Квітковий ельфик». Прочитала один раз, а потім син просив читати мене знову і знову. Він ріс дуже допитливим і часто ставив різні питання:

- З чого зроблено скло? Чому воно прозоре?

- Я куплю тобі книгу, і там знайдеш всі відповіді, - говорила я.

І при першій нагоді купувала синові нові книги. У старших класах я дарувала йому пригодницьку і пізнавальну літературу. Любов до книг була приголомшлива! Як і любов до математики. Він брав призові місця на шкільних, міських та республіканських олімпіадах », - розповідає Діля.

Після закінчення фізико-математичного ліцею в рідному Бішкеку Азіз приїхав вчитися до Москви - за цільовим направленням від Управління фінансової розвідки Киргизстану. Вступив до Інституту фінансової та економічної безпеки.

«Перший час йому було дуже важко. Він дуже сумував за домівкою. Там у нього - своя кімната, рідні поруч, сонце, фрукти ... А в Москві він жив у гуртожитку, потрібно було самому готувати. Я Азізу говорила: «Раз виходить з математикою, давай вчися. Москва - центр світу. У тебе є шанс. Ти вчинив своїми мізками. Розумію, що є труднощі, але це ж не на все життя. Ти потрапиш трошки в гуртожитку - і тобі воздасться сторицею. У тебе буде хороша професія, ти будеш знаннями володіти ». Мрії, звичайно, були грандіозні ... А все вийшло, як вийшло », - зітхає Діля.

Мама була впевнена, що діагноз - помилка

Азіз навчався на третьому курсі, коли у нього стало боліти ліве коліно. Звернувся в поліклініку за допомогою. Лікар заспокоїв: «Забій або розтягнення. Пройде! »Але біль тільки посилювалася. В кінці квітня 2016 року Азіза зробив КТ. Лікар озвучив йому передбачуваний діагноз: остеосаркома - онкологічне захворювання, що вражає кістки, - і направив до онколога.

Ні що таке остеосаркома, ні хто такий онколог, Азіз тоді не знав, тому і відреагував спокійно. Медичний висновок відправив мамі - подивитися.

«Звичайно, я знала, що остеосаркома - це онкологічне захворювання, але ніколи особисто з цим не стикалася. Прочитала висновок, який син прислав, і не повірила. Як таке може бути?! Ми з Азізом кожен день по відеозв'язку спілкуємося. Син здоровий, рухливий, адекватний. Який рак ?! Коли людина хвора, він же зовсім рухатися не може! У сина просто болить коліно, не може бути ніякого раку! Так я себе заспокоювала ... »- Діля знову починає плакати.

»- Діля знову починає плакати

Фото: Наталя Мішина

Вона вилетіла з Бішкека до Москви через кілька годин після отримання новин від сина. Була впевнена, що діагноз - помилка. Сподівалася, що лікар з онкологічного центру Блохіна, якого їй рекомендували знайомі, скаже: «Та ви що? Бути такого не може! »Діля не хотіла вірити, що передбачуваний діагноз може виявитися правдою. Але трепанобиопсия (гістологічне дослідження шматочків кісткового мозку і кісткової тканини) діагноз підтвердила. Азізу призначили хіміотерапію. Голки, шприци, ліки Діля купувала сама, бо син - громадянин іншої держави і лікуватися безкоштовно в Росії не може.

«Азіз дуже важко переносив хімію. В онкоцентрі були діти, які ходили з підключичним катетером по коридорах, розмовляли, а син просто лежав пластом і не говорив ні слова. У нього була безперервна блювота. Почало випадати волосся. Потім почорніла, позеленіла, пожовкла шкіра. Все було просто жахливо.

Після п'ятої хімії він потрапив в реанімацію. У крові у нього не було ні тромбоцитів, ні лейкоцитів. Лікарі дивилися на мене такими очима ... Азіз був на межі життя і смерті.

Мені дали список дорогих ліків. Я бігала по Москві, шукала. Потім синові робили крапельниці: заливали тромбомасси, гемоглобін піднімали », - розповідає Діля.

Після того як стан Азіза стабілізувався, лікарі зробили йому операцію - замінили колінний суглоб лівої ноги ендопротезом. Через місяць прийшли результати гістології. Лікарі обнадіяли: завдяки хіміотерапії злоякісних клітин повністю знищені.

Фото: Наталя Мішина

Після двох профілактичних доз хіміотерапії Діля з сином полетіли додому. Вони були впевнені, що все буде добре. Азізу потрібно тільки звикнути до протезу, і він зможе повернутися в інститут. Але через півроку нога у Азіза знову почала нестерпно боліти. Зробили КТ - рецидив.

«Я була в такому відчаї, що втратила довіру до лікарів, які лікували сина ... Чому рецидив ?! Нам же говорили, що все добре! Гарячково думала, що робити. Мені так хотілося допомогти синові, врятувати його. Адже у матері немає нікого дорожче дитини! »- каже Діля.

Щоб повноцінно жити, Азізу потрібен протез

Вона вирішила показати сина фахівцям в Ізраїлі. Там Азіз пройшов повторне обстеження, здав аналізи, в тому числі знову гістологію. Її результати виявилися невтішними: на 20% злоякісних клітин проведена раніше хіміотерапія не подіяло, і вони стали рости. Крім того, з'явилися метастази в правій легені. Азізу призначили нові курси хіміотерапії, зробили лапароскопічну операцію - видалили уражені ділянки в нижній частці правої легені. Потім лікарям довелося повністю ампутувати ліву стегнову кістку.

Потім лікарям довелося повністю ампутувати ліву стегнову кістку

Фото з особистого архіву

«Азіз у нас боєць: стільки пережив, стільки пройшов. Але не зламався, не втратила себе. Він залишився таким же розумним, чуйним і розуміючим. Чи не озлобився. Так, наша сім'я на час розділилася. Ми з Азізом зараз в Москві, він продовжує лікування. Потрібно домогтися тривалої ремісії. Чоловік з молодшим сином в Бішкеку. Але ми щодня телефонуємо один одному, пишемо один одному добрі слова, посилаємо всякі мотиваційні відеоролики - про те, що все буде добре, що потрібно боротися. Ми намагаємося триматися! »- каже Діля.

Зараз Азізу потрібен протез, щоб він міг ходити. Він дуже хоче закінчити інститут і стати співробітником фінансової поліції. Протез коштує сотні тисяч рублів. Всі заощадження сім'ї вже витрачені на платне лікування, більше грошей немає. Азізу дуже потрібна наша допомога!

Фонд «Правмір» допомагає дорослим і дітям, які потребують відновлення порушених чи втрачених функцій після операцій, травм, ДТП, нещасних випадків, інсультів та інших захворювань, пройти реабілітацію. Адже це найважливіше в будь-якій складній ситуації - не здаватися. Ви можете допомогти не тільки разово, а й підписавшись на регулярне щомісячне пожертвування в 100, 300, 500 і більше рублів.

Чому воно прозоре?
Як таке може бути?
Який рак ?
Сподівалася, що лікар з онкологічного центру Блохіна, якого їй рекомендували знайомі, скаже: «Та ви що?
Чому рецидив ?