Дрейтон Берд, директ-маркетинг, креативна мастурбація, топ-менеджмент, стратегія прориву

Зайве словоблуддя і самозамилування - частий гріх рекламних кампаній, справедливо названих директором найбільшої в світі мережі прямого маркетингу Дрейтона Бердом креативної мастурбацією Зайве словоблуддя і самозамилування - частий гріх рекламних кампаній, справедливо названих директором найбільшої в світі мережі прямого маркетингу Дрейтона Бердом "креативної мастурбацією".

"Ми робимо рекламу краще, але аж ніяк не більше кращу рекламу". З таким слоганом одне шановне британське агентство звернулося до пасажирів лондонської підземки, але у відповідь отримав негативні відгуки експертів. Рекламу, яка не несе для споживача ніякої корисної інформації і служить лише для того, щоб порадувати автора і рекламодавця, Берд на своєму сайті www.draytonbird.com охрестив "творчої мастурбацією".

Автор кількох бізнес-бестселерів, проте, вважає, що хороший анекдот може розповісти про принципи маркетингу більше, ніж товста книга. Втім, свої анекдоти Берд розповідає не тільки студентам, а й таким серйозним компаніям, як American Express, British Airways, Deutsche Post, Ford, Microsoft, Nestle, Procter & Gamble, Philips, Unilever і Visa - всі вони є клієнтами компанії Trenear Harvey, Bird & Watson, одним із батьків-засновників якої в 1992 році став Дрейтон Берд.

До порад фахівця з 45-річним стажем роботи прислухаються і провідні консалтингові компанії Cap Gemini, McKinsey і ATKearney, а також світові бізнес-школи, серед яких Школа бізнесу Колумбійського університету, INSEAD, Лондонська школа бізнесу.

Майстер коротких і ємних визначень маркетингу, Дрейтон Берд назвав свого часу рекламу "вуличною торгівлею в графічному або цифровому вигляді".

Про те, як поставити на службу рекламі здоровий глузд, Дрейтон Берд розповів в своїй праці Commonsense Direct Marketing (1982), який в перекладі на 14 мов став настільною книгою мільйонів рекламників по всьому світу.

"Навряд чи знайдеться людина, чий вплив зрівняється" з впливом, який він надав на розвиток прямого маркетингу в Великобританії, пише про Берді британський журнал Direct Response.

Кілька років тому Інститут маркетингу (Institute of Marketing) згадав Дрейтона Берда в числі 50 осіб, які сформували сучасний маркетинг.

Один з основоположників сучасного маркетингу, Дрейтон Берд (Drayton Bird) - віце-голова і креативний директор найбільшої в світі мережі прямого маркетингу Ogilvy and Mather Direct - "знає про прямому маркетингу більше, ніж хто б то не було на землі" і готовий поділитися своїми знаннями і досвідом з білоруськими топ-менеджерами.

Виступ Дрейтона Берда пройде 21 листопада в рамках V Міжнародної конференції "Топ-менеджмент: стратегія прориву". Детальніше про конференцію можна дізнатися на сайтах організаторів - консультаційної компанії «Ключові рішення» і Бізнес-школи ІПМ і по тел .: (+375 17) 277-04-04; 210-24-16.