Бездіяльність судових приставів по стягненню аліментів: зразок скарги скачати безкоштовно

 1. Повноваження співробітників ФССП
 2. Скарга, як стимул до роботи для державних службовців
 3. В які структури можна подати скаргу на бездіяльність судового пристава?
 4. Ключова відмінність скарги від звичайної заяви
 5. Що радять експерти

У сучасному світі розірвання шлюбу давно стало буденністю, однак, коли під час спільного життя у подружжя з'явилися діти, це суттєво ускладнює ситуацію, так як малюки, в більшості випадків, залишаються жити з матір'ю, а батько змушений регулярно виплачувати аліменти на їх утримання.

У сучасному світі розірвання шлюбу давно стало буденністю, однак, коли під час спільного життя у подружжя з'явилися діти, це суттєво ускладнює ситуацію, так як малюки, в більшості випадків, залишаються жити з матір'ю, а батько змушений регулярно виплачувати аліменти на їх утримання

Найчастіше, саме стягнення аліментів супроводжується різноманітними труднощами. Навіть наявність всіх необхідних документів не стане гарантією того, що грошові кошти будуть стягнуті своєчасно і в повному обсязі. Це обумовлено тим, що стягненням займаються судові пристави і саме від оперативності їх роботи багато в чому залежить той факт, коли саме почнуть надходити кошти.

Питання, що робити і куди писати скаргу на бездіяльність судових приставів по стягненню аліментів, сьогодні хвилює багатьох росіян. Для отримання повноцінної відповіді слід взяти до уваги, що існують кілька причин, наявність яких здатне зробити істотний вплив на процес стягнення.

Зокрема, мова йде про наступні нюанси:

 • Платник аліментів змінює місце проживання, переїжджаючи в інший населений пункт;
 • Боржник навмисно приховує свій реальний дохід, а пристави не можуть оперативно обробляти інформацію, що надходить через недостатність робочих кадрів;
 • Кваліфікація приставів залишає бажати кращого, так як багато співробітників даної служби, набувши необхідного досвіду, йдуть на більш високооплачувану роботу, а нові кадри просто не встигають влитися в робочу колію.

Зрозуміло, перераховані проблеми можуть виникнути у кожного. Однак одержувач аліментів не завжди має можливість нудитися в очікуванні, тому що дітей потрібно годувати, одягати і навчати. Стягувач також повинен розуміти, що він також здатний значно прискорити процес, шляхом вчинення кількох дій:

 • Повідомити приставам інформацію, що стосується місця проживання колишнього чоловіка і організації, в якій він працює;
 • Стежити за передачею матеріалів, так як саме збереження оригіналів і їх своєчасна відправка в регіон проживання боржника дозволить виключити ймовірність бездіяльності приставів;
 • Подати заяву на бездіяльність судових приставів по стягненню аліментів до вищих інстанцій.

Повноваження співробітників ФССП

Повноваження співробітників ФССП

Не секрет, що працівники служби судових приставів мають широкий спектр повноважень, завдяки яким у боржника можуть виникнути серйозні неприємності. Алгоритм дій для стягнення боргу включає в себе наступні етапи:

 • Відправлення запиту в різні структури для отримання інформації про боржника;
 • Накладення арешту на майно боржника;
 • Реалізація майна і передача грошових коштів одержувачу аліментів;
 • Накладення заборони на перетин боржником державного кордону;
 • Позбавлення неплатника права керувати транспортним засобом.

Хоча повноваження судових приставів досить широкі, вони користуються ними досить рідко.

Скарга, як стимул до роботи для державних службовців

Скарга, як стимул до роботи для державних службовців

Відповідно до чинного законодавства, якщо платник аліментів переїжджає в інший населений пункт, туди ж відправляються і всі папери у справі. Експерти настійно рекомендують уважно стежити за процедурою передачі документів.

Неотримання копії судової ухвали стягувачем є серйозним приводом для занепокоєння, особливо якщо мова йде про аліменти. Одним з найбільш ефективних інструментів впливу на пристава є подача скарги на його бездіяльність.

Дана міра буде актуальною і в тому випадку, якщо виконавчий лист був загублений співробітниками ФССП. Однак в подібній ситуації додаткові турботи з'являться і у одержувача аліментів, так як саме йому доведеться звертатися до суду для відновлення документа.

Щоб скаргу прийняли до розгляду, вона повинна відповідати ряду вимог і містити всю необхідну інформацію. У документі обов'язково слід вказати такі відомості:

 • Найменування структури, в яку подається скарга;
 • Персональні дані та контакти автора документа;
 • Дані співробітника ФССП, на бездіяльність якого подається скарга;
 • Підстави для подання скарги;
 • Вимога вжити заходів до порушника;
 • Термін, протягом якого автор очікує відповіді (10 днів);
 • Дата подачі скарги і особистий підпис заявника.

Термін, протягом якого можна скласти і подати зазначену скаргу, становить 10 днів. Саме тому, необхідно діяти максимально оперативно, приділяючи гранична увага навіть самим дрібним деталям.

В які структури можна подати скаргу на бездіяльність судового пристава?

В які структури можна подати скаргу на бездіяльність судового пристава

Скарга на бездіяльність судових приставів по стягненню аліментів може бути подано в 2 структури:

 • Вищі інстанції. В даному випадку, мова йде про направлення скарги посадовій особі, в підпорядкуванні якого знаходиться пристав.
 • Судові інстанції. Відповідно до закону стягувач аліментів може направити в суд скаргу і позов одночасно. Даний спосіб також дозволяє отримати компенсацію збитку, понесеного з вини пристава.

Ключова відмінність скарги від звичайної заяви

Багато росіян помилково вважають, що скарга і заява - це абсолютно однакові документи. Насправді, невелика відмінність все ж є, і полягає воно в термін надання відповіді.

Коли мова заходить про скаргу, то даний період часу становить 10 діб. Що стосується заяви, то термін очікування відповіді на рекламацію дорівнює 30 дням. Беручи до уваги дану особливість, експерти настійно рекомендують віддати перевагу складанню скарги, оскільки цей варіант дозволить істотно скоротити строк вирішення спору.

Що радять експерти

Що радять експерти

Нерідкі ситуації, коли проблеми, що виникли через невиплату аліментів, змушений вирішувати сам одержувач грошових коштів. Найчастіше, люди не бажають зв'язуватися з державними службовцями, вважаючи, що такі суперечки не призведуть ні до чого хорошого.

Насправді, закликати до відповідальності можна будь-яку посадову особу, будь то керівник відділу або штатний консультант. На думку експертів, головне в цій справі, не боятися програшу, а сміливо відстоювати свої права і інтереси.

Бездіяльність судових приставів, що робити?

В які структури можна подати скаргу на бездіяльність судового пристава?
Бездіяльність судових приставів, що робити?