Позбавлення від атеросклерозу знайшли в самому захворюванні

Фото: портал мера і уряду Москви / Юлія Іванко

Білки, що сприяють розвитку атеросклерозу, виявилися корисні в боротьбі з самою хворобою. До такого висновку прийшли вчені з провідних медичних центрів Росії. Дослідження біологів опубліковано в Journal of Molecular and Cellular Cardiology .

Тести на пацієнтах з раком і ревматизмом показали, що ферменти, про які йде мова, допомагають в усуненні накопичень холестерину на стінках судин.

За статистикою ВООЗ, атеросклероз і супутні хвороби серця і судин залишаються однією з головних причин смерті людей у ​​більшості країн світу. Розвиток захворювання починається зі скупчення холестерину на стінках судин. Через деякий час це призводить до їх потовщення, а також накопиченню в них кальцію і втрати гнучкості.

Конкретні механізми формування холестеринових бляшок і вапняних відкладень в стінках судин. Є гіпотеза, що в розвитку хвороби винні зміни в роботі генів.

Результати останнього дослідження російських біологів допомогли зрозуміти, що атеросклероз розвивається не через порушення в обміні жирів, а через вогнищ запалень усередині стінок судин. Це відкриття змусило вчених повторно вивчити весь ланцюжок процесів, що ведуть до формування холестеринових бляшок і заростання судин вапняними відкладеннями.

Так була розкрита незвичайний процес, характерний для пізніх стадій розвитку атеросклерозу, який можна використовувати для боротьби з ним. Стало ясно, що при розвитку запалення стінки судин не тільки починають покриватися відкладеннями холестерину, але і стають більш товстими і менш гнучкими. На це впливають особливі ферменти, матриксних металлопротеінази.

Дослідники сподіваються, що подальші досліди з імунними клітинами і судинами, а також аналіз генів, що відповідають за "включення" цих ферментів, допоможуть їм відкрити безпечний спосіб їх блокування.

Раніше психологи Пенсільванського університету США заявили , Що довгий проведення часу в соціальних мережах веде до депресії. Вони опитали понад 140 студентів, щоб визначити їх настрій і самопочуття. Виявилося, що самотність і депресія безпосередньо залежать від часу, проведеного в соціальних мережах.

Поділитися в соціальних мережах: