Як відкрити кафе і з чого почати: покрокова інструкція

 1. Як відкрити кафе і з чого почати: покрокова інструкція Кафе - це найпопулярніший формат підприємства...
 2. Як відкрити кафе з нуля: бізнес-план
 3. Які документи потрібні для відкриття кафе
 4. Як відкрити кафе і з чого почати: покрокова інструкція
 5. Скільки коштує відкрити кафе з нуля
 6. Як відкрити кафе з нуля: бізнес-план
 7. Які документи потрібні для відкриття кафе
 8. Як відкрити кафе і з чого почати: покрокова інструкція
 9. Скільки коштує відкрити кафе з нуля
 10. Як відкрити кафе з нуля: бізнес-план
 11. Які документи потрібні для відкриття кафе

Як відкрити кафе і з чого почати: покрокова інструкція

Як відкрити кафе і з чого почати: покрокова інструкція

Кафе - це найпопулярніший формат підприємства громадського харчування. Щоб почати цей бізнес, не потрібно багатомільйонних витрат. При гарній роботі кафе легко обзавестися постійною лояльною клієнтурою. На одному місці можна пропрацювати десятки років і навіть передати цей бізнес у спадок.

Але щоб кафе приносило постійний стабільний дохід, перед його відкриттям треба вивчити ключові моменти цього бізнесу. Звичайно, ваш реальний досвід ніщо не замінить, але все ж, варто знати, з чого почати, якщо ви вирішили відкрити своє кафе з нуля.

Для наших клієнтів ми пропонуємо написали книгу про відкриття невеликого кафе, де зібрали тільки практичні рекомендації, приклади та розрахунки. Це трохи більше, ніж просто покрокова інструкція, тому ми дуже рекомендуємо вам її прочитати.

Про що ви дізнаєтеся, прочитавши нашу книгу? Перш ніж відкривати своє кафе, треба відповісти на ряд питань:

 • Де ви будете відкривати кафе? Це буде торговий центр, жвава вулиця, спальний район або закрита територія типу офісного центру, вузу, підприємства?
 • Чи достатньо там ваших потенційних клієнтів? Як оцінити передбачувану відвідуваність вашого кафе?
 • Як йдуть справи у ваших конкурентів? Яку нішу на ринку громадського харчування ви можете зайняти?
 • Де купити обладнання, меблі та посуд для вашого кафе?
 • Як легально вирішити питання з музичним супроводом?
 • Що потрібно для того, щоб отримати дозвіл на відкриття кафе?

Наша книга-інструкція підкаже з чого почати, щоб відкрити своє кафе. Але ми не обмежилися тільки описом порядку відкриття кафе. Ви дізнаєтеся і про те, як оцінити меню закладу на предмет прибутковості, які існують показники ефективності працюючого кафе, чим повинен займатися ваш шеф-кухар, і яку зону відповідальності повинні контролювати ви самі.

Скільки коштує відкрити кафе з нуля

Щоб зрозуміти, скільки грошей потрібно, щоб відкрити кафе, треба визначитися з форматом вашого закладу Щоб зрозуміти, скільки грошей потрібно, щоб відкрити кафе, треба визначитися з форматом вашого закладу. На попередньому етапі оцінки місця розташування, діяльності конкурентів, можливої ​​відвідуваності, середнього чека вже можна припустити, який денний дохід буде приносити ваше кафе. Хорошим періодом окупності кафе буде один рік його роботи на повну потужність, з цього і треба виходити при розрахунку того, скільки грошей вам потрібно, щоб відкрити своє кафе.

Всі витрати на відкриття кафе з нуля можна розділити на разові і ті, які доведеться нести весь період діяльності кафе. Зберемо ці дані в таблицю:

Разові витрати при відкритті кафе

Постійні витрати на роботу кафе

Дизайн і ремонт приміщення

закупівля продуктів

закупівля меблів

Зарплата персоналу

закупівля посуду

Податки і страхові внески

Закупівля обладнання

Комунальні послуги

Вивіска і зовнішня реклама

Авторські відрахування за музику

Ми не вказали в таблиці найголовнішою статті витрат - на приміщення, так як ситуація тут може бути різною:

 • у вас вже є власне приміщення для кафе;
 • ви плануєте купити приміщення;
 • приміщення для кафе буде орендованим.

Найчастіше приміщення для кафе знімають в оренду. Причин тому кілька. По-перше, площі, де є хороша відвідуваність, часто знаходяться в торгових центрах, де приміщення можна тільки орендувати. По-друге, оренда, а не покупка приміщення знижує суму витрат на відкриття кафе. По-третє, незважаючи на всі попередні розрахунки, місце розміщення кафе може виявитися невдалим.

Орендувати приміщення для кафе треба з розумом Орендувати приміщення для кафе треба з розумом. Про те, на що треба звертати увагу при укладенні договору оренди з власником, ми розповіли в нашій книзі. Ну а якщо приміщення ваше, вітаємо, ваші ризики при відкритті кафе з нуля будуть значно менше.

У кожному конкретному випадку суми витрат при відкритті кафе з нуля будуть різними. У нашій книзі ми детально і до дрібниць розрахували вартість відкриття кафе літнього типу на 20 осіб. Разових витрат набралося на 500 тисяч рублів плюс 330 тисяч рублів склали постійні витрати на перший місяць роботи кафе з урахуванням оренди приміщення. Разом, 830 тисяч рублів.

Для початківців бізнес ми радимо розглянути варіант франшизи в сфері громадського харчування. Відкрити кафе по франшизі в деяких випадках буде дешевше, за рахунок того, що франчайзер зацікавлений в просуванні свого бренду. Наприклад, він може запропонувати вам обладнання в розстрочку, в оренду або навіть взагалі в безоплатне користування. Звичайно, свої витрати він пізніше відшкодує при отриманні від вас щомісячних платежів, але на першому етапі робота кафе по франшизі допоможе вам швидше почати отримувати прибуток.

При виборі франшизи враховуйте, що приклади витрат і доходів в реченні франчайзера можуть бути не зовсім достовірні. Франчайзер зацікавлений продати вам франшизу, тому перераховуйте самі все наведені цифри і додавайте ті витрати, які в його райдужної картині не враховуються.

Чи збираєтеся відкрити свій бізнес? Не забудьте про розрахунковий рахунок - він спростить ведення бізнесу, сплату податків і страхових внесків. Тим більше зараз багато банків пропонують вигідні умови з відкриття та ведення розрахункового рахунку. Ознайомитися з пропозиціями ви можете у нас на сайті .

Ознайомитися з пропозиціями ви можете у нас на  сайті

Як відкрити кафе з нуля: бізнес-план

Чи потрібен бізнес-план для відкриття кафе Чи потрібен бізнес-план для відкриття кафе? Якщо говорити про професійно складеному документі з формулами, графіками і маркетинговими дослідженнями, то він буде коштувати недешево. На жаль, навіть дорогий документ, підготовлений фахівцями, не гарантуватиме вам заявлених цифр доходів. Бізнес-план - це всього лише план, більш-менш точними в ньому будуть тільки цифр витрат.

Проте, перед тим, як відкрити своє кафе, обов'язково треба підрахувати і його дохідну частину. Так, вона буде тільки передбачувана, але ви повинні собі уявляти, на що ви можете розраховувати при хорошій організації роботи кафе.

Ми пропонуємо замінити професійний бізнес-план по відкриттю кафе прикладом з розрахунками видаткової і дохідної частини. Такий приклад ви теж можете знайти в нашій книзі. У цьому прикладі ми розрахували не тільки суму витрат, але і те, скільки відвідувачів повинно зайти в кафе, яким повинен бути середній чек, і яким може бути період окупності вашого кафе.

Які документи потрібні для відкриття кафе

Які потрібні дозволи для відкриття кафе? Кафе - це підприємство громадського харчування, а такі заклади знаходяться під підвищеною увагою наглядових органів. Відповідаючи на питання: «Що потрібно, щоб відкрити кафе?», Ми повинні звернути вашу увагу на наявність певних бюрократичних бар'єрів.

На жаль, процес отримання дозвільних документів для відкриття кафе може зайняти у вас чимало часу. Сама процедура в явному вигляді не прописана в жодному нормативному акті, тому що узгодження треба одержувати в різних службах.

У пакет документів для відкриття кафе в 2019 році будуть входити:

 • узгодження з пожежною інспекцією;
 • санітарно-епідеміологічний висновок від Росспоживнагляду на відповідність кафе вимогам;
 • дозвіл на відкриття кафе від місцевої адміністрації;
 • дозвіл на розміщення зовнішньої реклами;
 • ліцензія на реалізацію алкоголю, якщо ви будете його продавати;
 • узгодження з поліцією на розміщення тривожної кнопки.

Найскладніше буде отримати дозвіл Росспоживнагляду на відкриття кафе, тому що для цього треба дотримати вимоги кількох спеціальних документів (СНиП) Найскладніше буде отримати дозвіл Росспоживнагляду на відкриття кафе, тому що для цього треба дотримати вимоги кількох спеціальних документів (СНиП). Під час видачі висновку Росспоживнагляд запросить договори про проведення дезінфекції, вивезення сміття, послуг пральні, технологічний проект прив'язки обладнання до електрики, воді, каналізації та інші документи. Далі буде затверджена програма санітарного виробничого контролю, за планом якої буде проходити перевірка подальшої діяльності. Радимо не укладати договір оренди, поки ви не дізналися санітарні вимоги до кафе вашого типу. Можливо, що вибране вами приміщення взагалі не може їм відповідати.

Простіше відкривати кафе в приміщенні, де вже перебувала точка громадського харчування, або в торговому центрі в форматі фудкорту, де певну допомогу для отримання дозвільних документів надасть адміністрація ТЦ.

Відповісти на те, які потрібні документи для відкриття кафе в Росії, вам можуть в спеціалізованих юридичних фірмах, які допомагають в отриманні різного роду ліцензій, погоджень, дозволів. Не секрет, що велике значення в цьому питанні має наявність зв'язків, знання процедури, регіональні особливості, тому, якщо у вас є можливість замовити такі послуги, варто цим скористатися.

У будь-якому разі, не впадайте у відчай, отримати дозвільні документи на відкриття кафе можна і самостійно, тим більше, зробити це треба тільки один раз. Подивіться, скільки колом дійових точок громадського харчування, всі вони змогли подолати ці бюрократичні перепони. Чи зможете і ви.

Якщо у вас ще залишилися питання, рекомендуємо подивитися відео з відкриття кафе:

Читайте також:

Як відкрити кафе і з чого почати: покрокова інструкція

Як відкрити кафе і з чого почати: покрокова інструкція

Кафе - це найпопулярніший формат підприємства громадського харчування. Щоб почати цей бізнес, не потрібно багатомільйонних витрат. При гарній роботі кафе легко обзавестися постійною лояльною клієнтурою. На одному місці можна пропрацювати десятки років і навіть передати цей бізнес у спадок.

Але щоб кафе приносило постійний стабільний дохід, перед його відкриттям треба вивчити ключові моменти цього бізнесу. Звичайно, ваш реальний досвід ніщо не замінить, але все ж, варто знати, з чого почати, якщо ви вирішили відкрити своє кафе з нуля.

Для наших клієнтів ми пропонуємо написали книгу про відкриття невеликого кафе, де зібрали тільки практичні рекомендації, приклади та розрахунки. Це трохи більше, ніж просто покрокова інструкція, тому ми дуже рекомендуємо вам її прочитати.

Про що ви дізнаєтеся, прочитавши нашу книгу? Перш ніж відкривати своє кафе, треба відповісти на ряд питань:

 • Де ви будете відкривати кафе? Це буде торговий центр, жвава вулиця, спальний район або закрита територія типу офісного центру, вузу, підприємства?
 • Чи достатньо там ваших потенційних клієнтів? Як оцінити передбачувану відвідуваність вашого кафе?
 • Як йдуть справи у ваших конкурентів? Яку нішу на ринку громадського харчування ви можете зайняти?
 • Де купити обладнання, меблі та посуд для вашого кафе?
 • Як легально вирішити питання з музичним супроводом?
 • Що потрібно для того, щоб отримати дозвіл на відкриття кафе?

Наша книга-інструкція підкаже з чого почати, щоб відкрити своє кафе. Але ми не обмежилися тільки описом порядку відкриття кафе. Ви дізнаєтеся і про те, як оцінити меню закладу на предмет прибутковості, які існують показники ефективності працюючого кафе, чим повинен займатися ваш шеф-кухар, і яку зону відповідальності повинні контролювати ви самі.

Скільки коштує відкрити кафе з нуля

Щоб зрозуміти, скільки грошей потрібно, щоб відкрити кафе, треба визначитися з форматом вашого закладу Щоб зрозуміти, скільки грошей потрібно, щоб відкрити кафе, треба визначитися з форматом вашого закладу. На попередньому етапі оцінки місця розташування, діяльності конкурентів, можливої ​​відвідуваності, середнього чека вже можна припустити, який денний дохід буде приносити ваше кафе. Хорошим періодом окупності кафе буде один рік його роботи на повну потужність, з цього і треба виходити при розрахунку того, скільки грошей вам потрібно, щоб відкрити своє кафе.

Всі витрати на відкриття кафе з нуля можна розділити на разові і ті, які доведеться нести весь період діяльності кафе. Зберемо ці дані в таблицю:

Разові витрати при відкритті кафе

Постійні витрати на роботу кафе

Дизайн і ремонт приміщення

закупівля продуктів

закупівля меблів

Зарплата персоналу

закупівля посуду

Податки і страхові внески

Закупівля обладнання

Комунальні послуги

Вивіска і зовнішня реклама

Авторські відрахування за музику

Ми не вказали в таблиці найголовнішою статті витрат - на приміщення, так як ситуація тут може бути різною:

 • у вас вже є власне приміщення для кафе;
 • ви плануєте купити приміщення;
 • приміщення для кафе буде орендованим.

Найчастіше приміщення для кафе знімають в оренду. Причин тому кілька. По-перше, площі, де є хороша відвідуваність, часто знаходяться в торгових центрах, де приміщення можна тільки орендувати. По-друге, оренда, а не покупка приміщення знижує суму витрат на відкриття кафе. По-третє, незважаючи на всі попередні розрахунки, місце розміщення кафе може виявитися невдалим.

Орендувати приміщення для кафе треба з розумом Орендувати приміщення для кафе треба з розумом. Про те, на що треба звертати увагу при укладенні договору оренди з власником, ми розповіли в нашій книзі. Ну а якщо приміщення ваше, вітаємо, ваші ризики при відкритті кафе з нуля будуть значно менше.

У кожному конкретному випадку суми витрат при відкритті кафе з нуля будуть різними. У нашій книзі ми детально і до дрібниць розрахували вартість відкриття кафе літнього типу на 20 осіб. Разових витрат набралося на 500 тисяч рублів плюс 330 тисяч рублів склали постійні витрати на перший місяць роботи кафе з урахуванням оренди приміщення. Разом, 830 тисяч рублів.

Для початківців бізнес ми радимо розглянути варіант франшизи в сфері громадського харчування. Відкрити кафе по франшизі в деяких випадках буде дешевше, за рахунок того, що франчайзер зацікавлений в просуванні свого бренду. Наприклад, він може запропонувати вам обладнання в розстрочку, в оренду або навіть взагалі в безоплатне користування. Звичайно, свої витрати він пізніше відшкодує при отриманні від вас щомісячних платежів, але на першому етапі робота кафе по франшизі допоможе вам швидше почати отримувати прибуток.

При виборі франшизи враховуйте, що приклади витрат і доходів в реченні франчайзера можуть бути не зовсім достовірні. Франчайзер зацікавлений продати вам франшизу, тому перераховуйте самі все наведені цифри і додавайте ті витрати, які в його райдужної картині не враховуються.

Чи збираєтеся відкрити свій бізнес? Не забудьте про розрахунковий рахунок - він спростить ведення бізнесу, сплату податків і страхових внесків. Тим більше зараз багато банків пропонують вигідні умови з відкриття та ведення розрахункового рахунку. Ознайомитися з пропозиціями ви можете у нас на сайті .

Ознайомитися з пропозиціями ви можете у нас на  сайті

Як відкрити кафе з нуля: бізнес-план

Чи потрібен бізнес-план для відкриття кафе Чи потрібен бізнес-план для відкриття кафе? Якщо говорити про професійно складеному документі з формулами, графіками і маркетинговими дослідженнями, то він буде коштувати недешево. На жаль, навіть дорогий документ, підготовлений фахівцями, не гарантуватиме вам заявлених цифр доходів. Бізнес-план - це всього лише план, більш-менш точними в ньому будуть тільки цифр витрат.

Проте, перед тим, як відкрити своє кафе, обов'язково треба підрахувати і його дохідну частину. Так, вона буде тільки передбачувана, але ви повинні собі уявляти, на що ви можете розраховувати при хорошій організації роботи кафе.

Ми пропонуємо замінити професійний бізнес-план по відкриттю кафе прикладом з розрахунками видаткової і дохідної частини. Такий приклад ви теж можете знайти в нашій книзі. У цьому прикладі ми розрахували не тільки суму витрат, але і те, скільки відвідувачів повинно зайти в кафе, яким повинен бути середній чек, і яким може бути період окупності вашого кафе.

Які документи потрібні для відкриття кафе

Які потрібні дозволи для відкриття кафе? Кафе - це підприємство громадського харчування, а такі заклади знаходяться під підвищеною увагою наглядових органів. Відповідаючи на питання: «Що потрібно, щоб відкрити кафе?», Ми повинні звернути вашу увагу на наявність певних бюрократичних бар'єрів.

На жаль, процес отримання дозвільних документів для відкриття кафе може зайняти у вас чимало часу. Сама процедура в явному вигляді не прописана в жодному нормативному акті, тому що узгодження треба одержувати в різних службах.

У пакет документів для відкриття кафе в 2019 році будуть входити:

 • узгодження з пожежною інспекцією;
 • санітарно-епідеміологічний висновок від Росспоживнагляду на відповідність кафе вимогам;
 • дозвіл на відкриття кафе від місцевої адміністрації;
 • дозвіл на розміщення зовнішньої реклами;
 • ліцензія на реалізацію алкоголю, якщо ви будете його продавати;
 • узгодження з поліцією на розміщення тривожної кнопки.

Найскладніше буде отримати дозвіл Росспоживнагляду на відкриття кафе, тому що для цього треба дотримати вимоги кількох спеціальних документів (СНиП) Найскладніше буде отримати дозвіл Росспоживнагляду на відкриття кафе, тому що для цього треба дотримати вимоги кількох спеціальних документів (СНиП). Під час видачі висновку Росспоживнагляд запросить договори про проведення дезінфекції, вивезення сміття, послуг пральні, технологічний проект прив'язки обладнання до електрики, воді, каналізації та інші документи. Далі буде затверджена програма санітарного виробничого контролю, за планом якої буде проходити перевірка подальшої діяльності. Радимо не укладати договір оренди, поки ви не дізналися санітарні вимоги до кафе вашого типу. Можливо, що вибране вами приміщення взагалі не може їм відповідати.

Простіше відкривати кафе в приміщенні, де вже перебувала точка громадського харчування, або в торговому центрі в форматі фудкорту, де певну допомогу для отримання дозвільних документів надасть адміністрація ТЦ.

Відповісти на те, які потрібні документи для відкриття кафе в Росії, вам можуть в спеціалізованих юридичних фірмах, які допомагають в отриманні різного роду ліцензій, погоджень, дозволів. Не секрет, що велике значення в цьому питанні має наявність зв'язків, знання процедури, регіональні особливості, тому, якщо у вас є можливість замовити такі послуги, варто цим скористатися.

У будь-якому разі, не впадайте у відчай, отримати дозвільні документи на відкриття кафе можна і самостійно, тим більше, зробити це треба тільки один раз. Подивіться, скільки колом дійових точок громадського харчування, всі вони змогли подолати ці бюрократичні перепони. Чи зможете і ви.

Якщо у вас ще залишилися питання, рекомендуємо подивитися відео з відкриття кафе:

Читайте також:

Як відкрити кафе і з чого почати: покрокова інструкція

Як відкрити кафе і з чого почати: покрокова інструкція

Кафе - це найпопулярніший формат підприємства громадського харчування. Щоб почати цей бізнес, не потрібно багатомільйонних витрат. При гарній роботі кафе легко обзавестися постійною лояльною клієнтурою. На одному місці можна пропрацювати десятки років і навіть передати цей бізнес у спадок.

Але щоб кафе приносило постійний стабільний дохід, перед його відкриттям треба вивчити ключові моменти цього бізнесу. Звичайно, ваш реальний досвід ніщо не замінить, але все ж, варто знати, з чого почати, якщо ви вирішили відкрити своє кафе з нуля.

Для наших клієнтів ми пропонуємо написали книгу про відкриття невеликого кафе, де зібрали тільки практичні рекомендації, приклади та розрахунки. Це трохи більше, ніж просто покрокова інструкція, тому ми дуже рекомендуємо вам її прочитати.

Про що ви дізнаєтеся, прочитавши нашу книгу? Перш ніж відкривати своє кафе, треба відповісти на ряд питань:

 • Де ви будете відкривати кафе? Це буде торговий центр, жвава вулиця, спальний район або закрита територія типу офісного центру, вузу, підприємства?
 • Чи достатньо там ваших потенційних клієнтів? Як оцінити передбачувану відвідуваність вашого кафе?
 • Як йдуть справи у ваших конкурентів? Яку нішу на ринку громадського харчування ви можете зайняти?
 • Де купити обладнання, меблі та посуд для вашого кафе?
 • Як легально вирішити питання з музичним супроводом?
 • Що потрібно для того, щоб отримати дозвіл на відкриття кафе?

Наша книга-інструкція підкаже з чого почати, щоб відкрити своє кафе. Але ми не обмежилися тільки описом порядку відкриття кафе. Ви дізнаєтеся і про те, як оцінити меню закладу на предмет прибутковості, які існують показники ефективності працюючого кафе, чим повинен займатися ваш шеф-кухар, і яку зону відповідальності повинні контролювати ви самі.

Скільки коштує відкрити кафе з нуля

Щоб зрозуміти, скільки грошей потрібно, щоб відкрити кафе, треба визначитися з форматом вашого закладу Щоб зрозуміти, скільки грошей потрібно, щоб відкрити кафе, треба визначитися з форматом вашого закладу. На попередньому етапі оцінки місця розташування, діяльності конкурентів, можливої ​​відвідуваності, середнього чека вже можна припустити, який денний дохід буде приносити ваше кафе. Хорошим періодом окупності кафе буде один рік його роботи на повну потужність, з цього і треба виходити при розрахунку того, скільки грошей вам потрібно, щоб відкрити своє кафе.

Всі витрати на відкриття кафе з нуля можна розділити на разові і ті, які доведеться нести весь період діяльності кафе. Зберемо ці дані в таблицю:

Разові витрати при відкритті кафе

Постійні витрати на роботу кафе

Дизайн і ремонт приміщення

закупівля продуктів

закупівля меблів

Зарплата персоналу

закупівля посуду

Податки і страхові внески

Закупівля обладнання

Комунальні послуги

Вивіска і зовнішня реклама

Авторські відрахування за музику

Ми не вказали в таблиці найголовнішою статті витрат - на приміщення, так як ситуація тут може бути різною:

 • у вас вже є власне приміщення для кафе;
 • ви плануєте купити приміщення;
 • приміщення для кафе буде орендованим.

Найчастіше приміщення для кафе знімають в оренду. Причин тому кілька. По-перше, площі, де є хороша відвідуваність, часто знаходяться в торгових центрах, де приміщення можна тільки орендувати. По-друге, оренда, а не покупка приміщення знижує суму витрат на відкриття кафе. По-третє, незважаючи на всі попередні розрахунки, місце розміщення кафе може виявитися невдалим.

Орендувати приміщення для кафе треба з розумом Орендувати приміщення для кафе треба з розумом. Про те, на що треба звертати увагу при укладенні договору оренди з власником, ми розповіли в нашій книзі. Ну а якщо приміщення ваше, вітаємо, ваші ризики при відкритті кафе з нуля будуть значно менше.

У кожному конкретному випадку суми витрат при відкритті кафе з нуля будуть різними. У нашій книзі ми детально і до дрібниць розрахували вартість відкриття кафе літнього типу на 20 осіб. Разових витрат набралося на 500 тисяч рублів плюс 330 тисяч рублів склали постійні витрати на перший місяць роботи кафе з урахуванням оренди приміщення. Разом, 830 тисяч рублів.

Для початківців бізнес ми радимо розглянути варіант франшизи в сфері громадського харчування. Відкрити кафе по франшизі в деяких випадках буде дешевше, за рахунок того, що франчайзер зацікавлений в просуванні свого бренду. Наприклад, він може запропонувати вам обладнання в розстрочку, в оренду або навіть взагалі в безоплатне користування. Звичайно, свої витрати він пізніше відшкодує при отриманні від вас щомісячних платежів, але на першому етапі робота кафе по франшизі допоможе вам швидше почати отримувати прибуток.

При виборі франшизи враховуйте, що приклади витрат і доходів в реченні франчайзера можуть бути не зовсім достовірні. Франчайзер зацікавлений продати вам франшизу, тому перераховуйте самі все наведені цифри і додавайте ті витрати, які в його райдужної картині не враховуються.

Чи збираєтеся відкрити свій бізнес? Не забудьте про розрахунковий рахунок - він спростить ведення бізнесу, сплату податків і страхових внесків. Тим більше зараз багато банків пропонують вигідні умови з відкриття та ведення розрахункового рахунку. Ознайомитися з пропозиціями ви можете у нас на сайті .

Ознайомитися з пропозиціями ви можете у нас на  сайті

Як відкрити кафе з нуля: бізнес-план

Чи потрібен бізнес-план для відкриття кафе Чи потрібен бізнес-план для відкриття кафе? Якщо говорити про професійно складеному документі з формулами, графіками і маркетинговими дослідженнями, то він буде коштувати недешево. На жаль, навіть дорогий документ, підготовлений фахівцями, не гарантуватиме вам заявлених цифр доходів. Бізнес-план - це всього лише план, більш-менш точними в ньому будуть тільки цифр витрат.

Проте, перед тим, як відкрити своє кафе, обов'язково треба підрахувати і його дохідну частину. Так, вона буде тільки передбачувана, але ви повинні собі уявляти, на що ви можете розраховувати при хорошій організації роботи кафе.

Ми пропонуємо замінити професійний бізнес-план по відкриттю кафе прикладом з розрахунками видаткової і дохідної частини. Такий приклад ви теж можете знайти в нашій книзі. У цьому прикладі ми розрахували не тільки суму витрат, але і те, скільки відвідувачів повинно зайти в кафе, яким повинен бути середній чек, і яким може бути період окупності вашого кафе.

Які документи потрібні для відкриття кафе

Які потрібні дозволи для відкриття кафе? Кафе - це підприємство громадського харчування, а такі заклади знаходяться під підвищеною увагою наглядових органів. Відповідаючи на питання: «Що потрібно, щоб відкрити кафе?», Ми повинні звернути вашу увагу на наявність певних бюрократичних бар'єрів.

На жаль, процес отримання дозвільних документів для відкриття кафе може зайняти у вас чимало часу. Сама процедура в явному вигляді не прописана в жодному нормативному акті, тому що узгодження треба одержувати в різних службах.

У пакет документів для відкриття кафе в 2019 році будуть входити:

 • узгодження з пожежною інспекцією;
 • санітарно-епідеміологічний висновок від Росспоживнагляду на відповідність кафе вимогам;
 • дозвіл на відкриття кафе від місцевої адміністрації;
 • дозвіл на розміщення зовнішньої реклами;
 • ліцензія на реалізацію алкоголю, якщо ви будете його продавати;
 • узгодження з поліцією на розміщення тривожної кнопки.

Найскладніше буде отримати дозвіл Росспоживнагляду на відкриття кафе, тому що для цього треба дотримати вимоги кількох спеціальних документів (СНиП) Найскладніше буде отримати дозвіл Росспоживнагляду на відкриття кафе, тому що для цього треба дотримати вимоги кількох спеціальних документів (СНиП). Під час видачі висновку Росспоживнагляд запросить договори про проведення дезінфекції, вивезення сміття, послуг пральні, технологічний проект прив'язки обладнання до електрики, воді, каналізації та інші документи. Далі буде затверджена програма санітарного виробничого контролю, за планом якої буде проходити перевірка подальшої діяльності. Радимо не укладати договір оренди, поки ви не дізналися санітарні вимоги до кафе вашого типу. Можливо, що вибране вами приміщення взагалі не може їм відповідати.

Простіше відкривати кафе в приміщенні, де вже перебувала точка громадського харчування, або в торговому центрі в форматі фудкорту, де певну допомогу для отримання дозвільних документів надасть адміністрація ТЦ.

Відповісти на те, які потрібні документи для відкриття кафе в Росії, вам можуть в спеціалізованих юридичних фірмах, які допомагають в отриманні різного роду ліцензій, погоджень, дозволів. Не секрет, що велике значення в цьому питанні має наявність зв'язків, знання процедури, регіональні особливості, тому, якщо у вас є можливість замовити такі послуги, варто цим скористатися.

У будь-якому разі, не впадайте у відчай, отримати дозвільні документи на відкриття кафе можна і самостійно, тим більше, зробити це треба тільки один раз. Подивіться, скільки колом дійових точок громадського харчування, всі вони змогли подолати ці бюрократичні перепони. Чи зможете і ви.

Якщо у вас ще залишилися питання, рекомендуємо подивитися відео з відкриття кафе:

Читайте також:

Про що ви дізнаєтеся, прочитавши нашу книгу?
Це буде торговий центр, жвава вулиця, спальний район або закрита територія типу офісного центру, вузу, підприємства?
Чи достатньо там ваших потенційних клієнтів?
Як оцінити передбачувану відвідуваність вашого кафе?
Як йдуть справи у ваших конкурентів?
Яку нішу на ринку громадського харчування ви можете зайняти?
Де купити обладнання, меблі та посуд для вашого кафе?
Як легально вирішити питання з музичним супроводом?
Що потрібно для того, щоб отримати дозвіл на відкриття кафе?
Чи збираєтеся відкрити свій бізнес?