Як відкрити точку стріт-фуду: бізнес-план - Економіка - За розрахунками "Сегодня", при стартових витратах в $ 5-7 тис. Точка вуличного бізнесу, відкритого в Києві на умовах франшизи, почне окупатися вже через 10-11 місяців | СЬОГОДНІ

 1. Як відкрити точку стріт-фуду: бізнес-план 29 листопада 2014 року, 8:45 Переглядів: Під час кризи...
 2. Орфографічна помилка в тексті:
 3. Як відкрити точку стріт-фуду: бізнес-план
 4. АВТОР:
 5. Орфографічна помилка в тексті:
 6. Як відкрити точку стріт-фуду: бізнес-план
 7. АВТОР:
 8. Орфографічна помилка в тексті:

Як відкрити точку стріт-фуду: бізнес-план

29 листопада 2014 року, 8:45 Переглядів:

29 листопада 2014 року, 8:45 Переглядів:

Під час кризи кожен починаючий підприємець, відкриваючи власну справу, намагається дотримуватися золотого правила: "вклади мінімум, отримай максимум". І хоча такий підхід звужує вибір напрямків для бізнес-старту, на допомогу можуть прийти так звані франчайзингові компанії (що працюють за тим самим готової бізнес-моделі). Як зазначає глава директорату Асоціації франчайзингу України Андрій Кривонос, бізнес по франшизі цікавий тим, що дозволяє відкрити свою справу під відомим брендом, а не з нуля: "Це спрощує розкрутку нового підприємства, оскільки люди охочіше купують продукцію розкрученої торговельної марки з хорошою репутацією, а НЕ маловідомого бренду ".
На думку експертів, популярними пропозиціями франшизи в найближче десятиліття залишаться послуги (доставка, прибирання, ремонт), здоров'я і гігієна (стрижка, манікюр), приємні дрібниці (сувеніри, подарунки, квіти), формат глобальних подій (наприклад, футболки, магніти з символікою Євро-2012), громадське харчування (бургерной, кав'ярні, пиріжкові). "Люди завжди, навіть під час кризи, будуть купувати продукти, стригтися, дарувати подарунки. Якщо відкрити бізнес по франшизі, вклавши на старті $ 2,5-6 тис., Ці витрати реально окупити за 6-9 місяців. Не випадково такий старт привабливий для багатьох бізнесменів-початківців ", - пояснює аналітик компанії" Простобанк консалтинг "Іван Нікітченко.
"Сегодня" вивчила перспективи і ризики вкладення коштів в точку торгівлі стрітфудом, що працює в Києві по франшизі, детальний бізнес-план якого представлений нижче.
З ЧОГО ПОЧАТИ. За нашими розрахунками, якщо в жвавому місці столиці відкрити невелику бургерной відомої торгової марки і витратити на обладнання, меблі, запас продуктів близько 100 тис. Грн, то при щомісячних витратах на оренду майданчика, зарплату, ЖКГ, рекламу в межах 28 тис. Грн, наш проект почне окупатися через 10-11 місяців.
На думку засновника мережі кав'ярень My Coffee Олександра Воєводіна, окупити стартові витрати можна швидше, якщо перед відкриттям торговельної точки зробити тотальний бізнес-аналіз: "Спочатку треба провести оцінку місця розташування на потенціал продажів. Тобто зрозуміти, чи гарний трафік людей, висока чи конкурентне середовище , чи є можливість зайняти якусь нішу. Крім того, треба розібратися, скільки людей щодня будуть купувати нашу продукцію і за якою ціною, після чого на основі цих даних прорахувати, через який час окупляться стартові затр ти. Таким чином, франчайзингова компанія готує повну бізнес-викладку майбутньому підприємцю, який планує відкривати точку стрітфуда під їх брендом ".
А керівник франчайзингу торгової марки "Світ Донатс" Дмитро Рибіцький попереджає: якщо підприємець-франчайзі хоче досягти прогнозованого компанією рівня продажів, йому варто чітко дотримуватися інструкцій з розвитку бізнесу. "Це особливо важливо на старті, коли підприємець ще не вивчив усі тонкощі бізнесу по франшизі і не зовсім розуміє, чи вдало вибрано місце для роботи точки стрітфуда. У зв'язку з цим, щоб зменшити бізнес-ризики, в ідеалі краще домовлятися про оплату оренди, наприклад, майданчики в торгово-розважальному центрі, тільки за один місяць. у разі, якщо фактичні продажі будуть серйозно не дотягувати до запланованих, то протягом двох тижнів можна буде виїхати з невигідного місця ", - зазначає франчайзер.

Бізнес-план точки фірмового фастфуду  Характеристика, розташування, конкуренти  Відкриваємо бургерной Наш смак
Бізнес-план точки фірмового фастфуду
Характеристика, розташування, конкуренти
Відкриваємо бургерной "Наш смак". Працюємо за угодою франшизи з українською компанією з сегмента стрітфуда. Наша основна послуга - приготування бургерів. В асортименті - 10 видів бутербродів, по 5 найменувань кави / чаю, солодощів. Працювати плануємо в одному з ТРЦ у ст. м. Шулявська, де орендуємо 3-5 кв. м. Це перспективне місце з розвиненою транспортною розв'язкою, офісами поблизу. Конкуренція висока - близько 8-10 точок стрітфуда в 10-12 хвилинах ходьби. Але Бургерная забезпечить клієнтуру за рахунок невисоких цін, якості, швидкого обслуговування. Якщо щодня 50 осіб залишать в бургерной по 25 грн, то проект почне окупатися через 10-11 місяців.
Стартовий капітал
Для відкриття бургерной знадобиться оплатити франшизу, купити обладнання, запастися товаром. Спочатку оплатимо паушальний (вступний) внесок, який дасть право користуватися торговою маркою, працювати на закріпленій території, отримувати консультації з розвитку бізнесу і т. Д. Такий платіж одноразовий, в недорогих франшизах становить 5-50 тис. Грн. Ще треба витратитися на обладнання: потрібен ларьок / стійка з вивіскою, холодильник, кавоварка, обладнання для смаження, мікрохвильовка, робочий стіл, стілець, уніформа, кухонне приладдя, сертифікати і т. Д. Все це тягне на 10-40 тис. Грн. Запас котлет, булочок, соусів, кави та солодощів на 3-7 днів обійдеться в 2-6 тис. Грн. Разом: 96 тис. Грн.
Маркетинг, реклама
Для старту "Нашого смаку" потрібно просування в соціальних мережах (можна створити групи, просувати своїми силами і безкоштовно), друк флаєрів (1000 шт. - 280-300 грн), виготовлення штендера (виносного інформщіта - 1700-2800 грн). Крім цього, кожен місяць можна проводити акції (наприклад, "замов 4 бургера - 5-й безкоштовно"), роздавати флаєри. Можливо, доведеться оплачувати і рекламні відрахування (500-1000 грн) для популяризації торгової марки франчайзингової компанії. Це дозволить нашій бургерной отримати маркетингову підтримку (наприклад, на рекламному щиті цієї компанії буде вказано адресу нашої точки). Всього: при запуску - 3000-5000 грн, на місяць - 2000-3000.
Поточні витрати
Враховуємо оренду приміщення, амортизацію обладнання, зарплату, ЖКГ, поточні витрати, роялті. Оренда площадки в 3-5 кв. м в ТРЦ обійдеться в 200-700 грн за "квадрат". Амортизація обладнання - 1-2 тис. Грн. З ЖКГ оплачуємо світло (800-1200 грн). Що стосується зарплат, то на старті будуть працювати власник бізнесу і один продавець через день. Ставка - 200 грн в день. Крім того, беремо на півставки (2500-3000 грн / міс.) Бухгалтера. Не завадить закласти гроші на роялті (фактично за послуги франчайзера) в сумі 600-1100 грн. Ще 5-8 тис. Грн піде на підтримку товарного ряду, закупівлю миючих засобів і т. Д. Всього: 24,8 тис. Грн.
Окупність проекту, ризики
Скільки заробимо. Собівартість бургера (булка, котлета, соус, упаковка) - 11-12 грн, продаємо його за 19-20 грн. Тобто націнка близько 40%. Також запропонуємо кави (5-7 грн), солодощі (4-6 грн), сиропи до кави (50 коп.). Виходить, якщо середній чек покупця - 25 грн, а в день обслужимо 50 клієнтів, то Бургерная запрацює 37,5 тис. Грн на місяць. Мінусуем поточні (24,8 тис. Грн) і рекламні (3000 грн) витрати (всього 27,8 тис. Грн) і виходимо на 9700 грн. З урахуванням стартових (96 тис. Грн) і рекламних (5000 грн) витрат (всього 101 тис.грн), розуміємо, що наша Бургерная почне окупатися через 10-11 місяців. Проект виживе і в кризу, оскільки стартові витрати невисокі, а сегмент стрітфуда затребуваний.

Під франчайзинг - з дисципліною  Представники ринку відзначають, що в бізнесі по франшизі немає місця для польоту фантазії, зате є можливості для розвитку підприємницької жилки
Під франчайзинг - з дисципліною
Представники ринку відзначають, що в бізнесі по франшизі немає місця для польоту фантазії, зате є можливості для розвитку підприємницької жилки. "У торговій точці відомого бренду можна повісити, наприклад, зелені штори, мовляв, підприємцю так захотілося. Доведеться повісити коричневі, якщо цей колір відповідає корпоративному стилю. Настільки жорсткими будуть і вимоги щодо виконання зобов'язань, взятих при укладанні угоди по франшизі", - пояснює Андрій Кривонос. За його словами, тільки за узгодженням з компанією бізнесмен зможе перевезти свою торгову точку з одного району в інший: "А все тому, що це може порушити горизонтальну конкуренцію в торговій мережі франчайзингової компанії. Простіше кажучи, в ТРЦ, куди вирішив переїхати франчайзі (підприємець , що купив франшизу. - Авт.) зі своєю торговою точкою, може працювати інший підприємець під цим же брендом. Виходить, невдалий переїзд може привести до падіння продажів продукції даного бренду відразу на двох точках ".
ХТО ВИЖИВЕ. Якщо людина відбудеться в бізнесі по франшизі, то через півроку-рік може відкрити ще кілька точок, тим самим наростивши прибутку. У цьому впевнена столичний франчайзі Олена Колобова, що працює в сегменті фастфуду: "Франчайзери раді поділитися правилами ведення бізнесу, але отримання доходу залежить тільки від самого підприємця - бажання працювати, комунікабельність, розуміння аудиторії і т. Д. І якщо цих характеристик не вистачає, то франчайзинговая компанія може відмовитися від співпраці. За різними оцінками, такі відмови можуть досягати 50-70% від загального числа заявок ".
Непереливки. Франчайзингові компанії - це серйозний і системний бізнес, який вкладає чималі кошти в виробництво і розвиток торговельної мережі, тому не дивно, що тут не люблять експериментаторів. "Є компанії, які реалізують товар через опт-роздріб, а є ті, хто розвиває торгову мережу. Ці підприємства особливу увагу приділяють розробці асортименту товару, вкладають гроші в цеху по виробництву, стежать за складом продукції, визначають терміни зберігання і особливості приготування. Тому абсолютно логічно, що вони вимагають дисципліни і від франчайзі ", - пояснює Андрій Кривонос.

Правила неминаючого успіху  На бізнес-старті багатьох новачків хвилює питання: як правильно вибрати франшизу
Правила неминаючого успіху
На бізнес-старті багатьох новачків хвилює питання: як правильно вибрати франшизу. І тут експерти радять звернути увагу на відомі торгові марки, адже чим більше розкручений франчайзер, тим менше витрат знадобиться для просування бізнесу. "Однак, перш ніж підписувати угоду по франшизі, потрібно вивчити пропозиції всіх компаній у своєму сегменті, щоб вибрати оптимальний варіант. Так, одні франчайзери можуть зажадати оплату паушального (вступного) внеску, але окремо доведеться закуповувати все обладнання. А інші скажуть, що в оплату франшизи входить надання обладнання, уніформи та початкового запасу товару. Який же з цих варіантів в підсумку вибрати? на підставі вивченої інформації необхідно підрахувати загальну суму коштів на організацію бізнесу різними франчайзерами. Після таких розрахунків напевно буде знайдений найбільш цікавий і вигідний варіант для ведення бізнесу по франшизі ", - уточнює начальник управління зовнішніх комунікацій UniCredit Bank Леонід Музикус.

АБЕТКА. Незважаючи на гадану простоту відкриття точки з приготування фаст-фуду, в цьому бізнесі все ж є якийсь звід правил, який не варто ігнорувати. Зокрема, обов'язково потрібно отримати всі дозвільні документи для ведення бізнесу. "Краще відкривати невеликий лоток стрітфуда в торгово-розважальному центрі. Оренда площадки в ТРЦ дозволяє спростити вирішення низки питань, які, як правило, знаходяться у веденні орендодавців. Таким чином, простіше отримати погодження, наприклад, в санстанції. Правда, якщо наймати персонал , треба вимагати у них наявність санітарної книжки, але це вже головний біль співробітників. А працювати простіше на єдиному податку, зареєструвавшись при цьому як фізособа-підприємець. А якщо взяти на роботу бухгалтера, то всі звіти для податкової бу ет оформляти фахівець ", - роз'яснює Олена Колобова.
Крім того, щоб вивчити суть бізнесу по франшизі, перший час і підприємцю, і членам його сім'ї варто попрацювати на точці самостійно. "Це дозволить розібратися в психології покупця, коли з першого погляду розумієш, який хот-дог і кави краще запропонувати клієнту. Також важливо переконати людину в тому, що ваш товар - весь якісний і смачний, тоді наступного разу, проходячи повз, він обов'язково купить бутерброд, чай саме у вас. Головне, не забувайте про ввічливість і усмішці, це кращі козирі в будь-якому сегменті послуг ", - продовжує франчайзі.
ТРУДНОЩІ. Серйозним випробуванням для популярності точки стріт-фуду є сезонність цього бізнесу, адже в несезон рівень продажів може впасти на 30-50%. Тому Дмитро Рибіцький радить в несезонні місяці розширювати асортимент товару за рахунок актуальних продуктів, наприклад, морозива і холодної кави. А на думку Олександра Воєводіна, популярність торгової точки можна підтримати за рахунок грамотної розкрутки в соцмережах, розробки програм лояльності та проведення різних акцій, конкурсів.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Як відкрити точку стріт-фуду: бізнес-план". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Коновалова Христина

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Як відкрити точку стріт-фуду: бізнес-план

29 листопада 2014 року, 8:45 Переглядів:

29 листопада 2014 року, 8:45 Переглядів:

Під час кризи кожен починаючий підприємець, відкриваючи власну справу, намагається дотримуватися золотого правила: "вклади мінімум, отримай максимум". І хоча такий підхід звужує вибір напрямків для бізнес-старту, на допомогу можуть прийти так звані франчайзингові компанії (що працюють за тим самим готової бізнес-моделі). Як зазначає глава директорату Асоціації франчайзингу України Андрій Кривонос, бізнес по франшизі цікавий тим, що дозволяє відкрити свою справу під відомим брендом, а не з нуля: "Це спрощує розкрутку нового підприємства, оскільки люди охочіше купують продукцію розкрученої торговельної марки з хорошою репутацією, а НЕ маловідомого бренду ".
На думку експертів, популярними пропозиціями франшизи в найближче десятиліття залишаться послуги (доставка, прибирання, ремонт), здоров'я і гігієна (стрижка, манікюр), приємні дрібниці (сувеніри, подарунки, квіти), формат глобальних подій (наприклад, футболки, магніти з символікою Євро-2012), громадське харчування (бургерной, кав'ярні, пиріжкові). "Люди завжди, навіть під час кризи, будуть купувати продукти, стригтися, дарувати подарунки. Якщо відкрити бізнес по франшизі, вклавши на старті $ 2,5-6 тис., Ці витрати реально окупити за 6-9 місяців. Не випадково такий старт привабливий для багатьох бізнесменів-початківців ", - пояснює аналітик компанії" Простобанк консалтинг "Іван Нікітченко.
"Сегодня" вивчила перспективи і ризики вкладення коштів в точку торгівлі стрітфудом, що працює в Києві по франшизі, детальний бізнес-план якого представлений нижче.
З ЧОГО ПОЧАТИ. За нашими розрахунками, якщо в жвавому місці столиці відкрити невелику бургерной відомої торгової марки і витратити на обладнання, меблі, запас продуктів близько 100 тис. Грн, то при щомісячних витратах на оренду майданчика, зарплату, ЖКГ, рекламу в межах 28 тис. Грн, наш проект почне окупатися через 10-11 місяців.
На думку засновника мережі кав'ярень My Coffee Олександра Воєводіна, окупити стартові витрати можна швидше, якщо перед відкриттям торговельної точки зробити тотальний бізнес-аналіз: "Спочатку треба провести оцінку місця розташування на потенціал продажів. Тобто зрозуміти, чи гарний трафік людей, висока чи конкурентне середовище , чи є можливість зайняти якусь нішу. Крім того, треба розібратися, скільки людей щодня будуть купувати нашу продукцію і за якою ціною, після чого на основі цих даних прорахувати, через який час окупляться стартові затр ти. Таким чином, франчайзингова компанія готує повну бізнес-викладку майбутньому підприємцю, який планує відкривати точку стрітфуда під їх брендом ".
А керівник франчайзингу торгової марки "Світ Донатс" Дмитро Рибіцький попереджає: якщо підприємець-франчайзі хоче досягти прогнозованого компанією рівня продажів, йому варто чітко дотримуватися інструкцій з розвитку бізнесу. "Це особливо важливо на старті, коли підприємець ще не вивчив усі тонкощі бізнесу по франшизі і не зовсім розуміє, чи вдало вибрано місце для роботи точки стрітфуда. У зв'язку з цим, щоб зменшити бізнес-ризики, в ідеалі краще домовлятися про оплату оренди, наприклад, майданчики в торгово-розважальному центрі, тільки за один місяць. у разі, якщо фактичні продажі будуть серйозно не дотягувати до запланованих, то протягом двох тижнів можна буде виїхати з невигідного місця ", - зазначає франчайзер.

Бізнес-план точки фірмового фастфуду  Характеристика, розташування, конкуренти  Відкриваємо бургерной Наш смак
Бізнес-план точки фірмового фастфуду
Характеристика, розташування, конкуренти
Відкриваємо бургерной "Наш смак". Працюємо за угодою франшизи з українською компанією з сегмента стрітфуда. Наша основна послуга - приготування бургерів. В асортименті - 10 видів бутербродів, по 5 найменувань кави / чаю, солодощів. Працювати плануємо в одному з ТРЦ у ст. м. Шулявська, де орендуємо 3-5 кв. м. Це перспективне місце з розвиненою транспортною розв'язкою, офісами поблизу. Конкуренція висока - близько 8-10 точок стрітфуда в 10-12 хвилинах ходьби. Але Бургерная забезпечить клієнтуру за рахунок невисоких цін, якості, швидкого обслуговування. Якщо щодня 50 осіб залишать в бургерной по 25 грн, то проект почне окупатися через 10-11 місяців.
Стартовий капітал
Для відкриття бургерной знадобиться оплатити франшизу, купити обладнання, запастися товаром. Спочатку оплатимо паушальний (вступний) внесок, який дасть право користуватися торговою маркою, працювати на закріпленій території, отримувати консультації з розвитку бізнесу і т. Д. Такий платіж одноразовий, в недорогих франшизах становить 5-50 тис. Грн. Ще треба витратитися на обладнання: потрібен ларьок / стійка з вивіскою, холодильник, кавоварка, обладнання для смаження, мікрохвильовка, робочий стіл, стілець, уніформа, кухонне приладдя, сертифікати і т. Д. Все це тягне на 10-40 тис. Грн. Запас котлет, булочок, соусів, кави та солодощів на 3-7 днів обійдеться в 2-6 тис. Грн. Разом: 96 тис. Грн.
Маркетинг, реклама
Для старту "Нашого смаку" потрібно просування в соціальних мережах (можна створити групи, просувати своїми силами і безкоштовно), друк флаєрів (1000 шт. - 280-300 грн), виготовлення штендера (виносного інформщіта - 1700-2800 грн). Крім цього, кожен місяць можна проводити акції (наприклад, "замов 4 бургера - 5-й безкоштовно"), роздавати флаєри. Можливо, доведеться оплачувати і рекламні відрахування (500-1000 грн) для популяризації торгової марки франчайзингової компанії. Це дозволить нашій бургерной отримати маркетингову підтримку (наприклад, на рекламному щиті цієї компанії буде вказано адресу нашої точки). Всього: при запуску - 3000-5000 грн, на місяць - 2000-3000.
Поточні витрати
Враховуємо оренду приміщення, амортизацію обладнання, зарплату, ЖКГ, поточні витрати, роялті. Оренда площадки в 3-5 кв. м в ТРЦ обійдеться в 200-700 грн за "квадрат". Амортизація обладнання - 1-2 тис. Грн. З ЖКГ оплачуємо світло (800-1200 грн). Що стосується зарплат, то на старті будуть працювати власник бізнесу і один продавець через день. Ставка - 200 грн в день. Крім того, беремо на півставки (2500-3000 грн / міс.) Бухгалтера. Не завадить закласти гроші на роялті (фактично за послуги франчайзера) в сумі 600-1100 грн. Ще 5-8 тис. Грн піде на підтримку товарного ряду, закупівлю миючих засобів і т. Д. Всього: 24,8 тис. Грн.
Окупність проекту, ризики
Скільки заробимо. Собівартість бургера (булка, котлета, соус, упаковка) - 11-12 грн, продаємо його за 19-20 грн. Тобто націнка близько 40%. Також запропонуємо кави (5-7 грн), солодощі (4-6 грн), сиропи до кави (50 коп.). Виходить, якщо середній чек покупця - 25 грн, а в день обслужимо 50 клієнтів, то Бургерная запрацює 37,5 тис. Грн на місяць. Мінусуем поточні (24,8 тис. Грн) і рекламні (3000 грн) витрати (всього 27,8 тис. Грн) і виходимо на 9700 грн. З урахуванням стартових (96 тис. Грн) і рекламних (5000 грн) витрат (всього 101 тис.грн), розуміємо, що наша Бургерная почне окупатися через 10-11 місяців. Проект виживе і в кризу, оскільки стартові витрати невисокі, а сегмент стрітфуда затребуваний.

Під франчайзинг - з дисципліною  Представники ринку відзначають, що в бізнесі по франшизі немає місця для польоту фантазії, зате є можливості для розвитку підприємницької жилки
Під франчайзинг - з дисципліною
Представники ринку відзначають, що в бізнесі по франшизі немає місця для польоту фантазії, зате є можливості для розвитку підприємницької жилки. "У торговій точці відомого бренду можна повісити, наприклад, зелені штори, мовляв, підприємцю так захотілося. Доведеться повісити коричневі, якщо цей колір відповідає корпоративному стилю. Настільки жорсткими будуть і вимоги щодо виконання зобов'язань, взятих при укладанні угоди по франшизі", - пояснює Андрій Кривонос. За його словами, тільки за узгодженням з компанією бізнесмен зможе перевезти свою торгову точку з одного району в інший: "А все тому, що це може порушити горизонтальну конкуренцію в торговій мережі франчайзингової компанії. Простіше кажучи, в ТРЦ, куди вирішив переїхати франчайзі (підприємець , що купив франшизу. - Авт.) зі своєю торговою точкою, може працювати інший підприємець під цим же брендом. Виходить, невдалий переїзд може привести до падіння продажів продукції даного бренду відразу на двох точках ".
ХТО ВИЖИВЕ. Якщо людина відбудеться в бізнесі по франшизі, то через півроку-рік може відкрити ще кілька точок, тим самим наростивши прибутку. У цьому впевнена столичний франчайзі Олена Колобова, що працює в сегменті фастфуду: "Франчайзери раді поділитися правилами ведення бізнесу, але отримання доходу залежить тільки від самого підприємця - бажання працювати, комунікабельність, розуміння аудиторії і т. Д. І якщо цих характеристик не вистачає, то франчайзинговая компанія може відмовитися від співпраці. За різними оцінками, такі відмови можуть досягати 50-70% від загального числа заявок ".
Непереливки. Франчайзингові компанії - це серйозний і системний бізнес, який вкладає чималі кошти в виробництво і розвиток торговельної мережі, тому не дивно, що тут не люблять експериментаторів. "Є компанії, які реалізують товар через опт-роздріб, а є ті, хто розвиває торгову мережу. Ці підприємства особливу увагу приділяють розробці асортименту товару, вкладають гроші в цеху по виробництву, стежать за складом продукції, визначають терміни зберігання і особливості приготування. Тому абсолютно логічно, що вони вимагають дисципліни і від франчайзі ", - пояснює Андрій Кривонос.

Правила неминаючого успіху  На бізнес-старті багатьох новачків хвилює питання: як правильно вибрати франшизу
Правила неминаючого успіху
На бізнес-старті багатьох новачків хвилює питання: як правильно вибрати франшизу. І тут експерти радять звернути увагу на відомі торгові марки, адже чим більше розкручений франчайзер, тим менше витрат знадобиться для просування бізнесу. "Однак, перш ніж підписувати угоду по франшизі, потрібно вивчити пропозиції всіх компаній у своєму сегменті, щоб вибрати оптимальний варіант. Так, одні франчайзери можуть зажадати оплату паушального (вступного) внеску, але окремо доведеться закуповувати все обладнання. А інші скажуть, що в оплату франшизи входить надання обладнання, уніформи та початкового запасу товару. Який же з цих варіантів в підсумку вибрати? на підставі вивченої інформації необхідно підрахувати загальну суму коштів на організацію бізнесу різними франчайзерами. Після таких розрахунків напевно буде знайдений найбільш цікавий і вигідний варіант для ведення бізнесу по франшизі ", - уточнює начальник управління зовнішніх комунікацій UniCredit Bank Леонід Музикус.

АБЕТКА. Незважаючи на гадану простоту відкриття точки з приготування фаст-фуду, в цьому бізнесі все ж є якийсь звід правил, який не варто ігнорувати. Зокрема, обов'язково потрібно отримати всі дозвільні документи для ведення бізнесу. "Краще відкривати невеликий лоток стрітфуда в торгово-розважальному центрі. Оренда площадки в ТРЦ дозволяє спростити вирішення низки питань, які, як правило, знаходяться у веденні орендодавців. Таким чином, простіше отримати погодження, наприклад, в санстанції. Правда, якщо наймати персонал , треба вимагати у них наявність санітарної книжки, але це вже головний біль співробітників. А працювати простіше на єдиному податку, зареєструвавшись при цьому як фізособа-підприємець. А якщо взяти на роботу бухгалтера, то всі звіти для податкової бу ет оформляти фахівець ", - роз'яснює Олена Колобова.
Крім того, щоб вивчити суть бізнесу по франшизі, перший час і підприємцю, і членам його сім'ї варто попрацювати на точці самостійно. "Це дозволить розібратися в психології покупця, коли з першого погляду розумієш, який хот-дог і кави краще запропонувати клієнту. Також важливо переконати людину в тому, що ваш товар - весь якісний і смачний, тоді наступного разу, проходячи повз, він обов'язково купить бутерброд, чай саме у вас. Головне, не забувайте про ввічливість і усмішці, це кращі козирі в будь-якому сегменті послуг ", - продовжує франчайзі.
ТРУДНОЩІ. Серйозним випробуванням для популярності точки стріт-фуду є сезонність цього бізнесу, адже в несезон рівень продажів може впасти на 30-50%. Тому Дмитро Рибіцький радить в несезонні місяці розширювати асортимент товару за рахунок актуальних продуктів, наприклад, морозива і холодної кави. А на думку Олександра Воєводіна, популярність торгової точки можна підтримати за рахунок грамотної розкрутки в соцмережах, розробки програм лояльності та проведення різних акцій, конкурсів.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Як відкрити точку стріт-фуду: бізнес-план". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Коновалова Христина

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

Як відкрити точку стріт-фуду: бізнес-план

29 листопада 2014 року, 8:45 Переглядів:

29 листопада 2014 року, 8:45 Переглядів:

Під час кризи кожен починаючий підприємець, відкриваючи власну справу, намагається дотримуватися золотого правила: "вклади мінімум, отримай максимум". І хоча такий підхід звужує вибір напрямків для бізнес-старту, на допомогу можуть прийти так звані франчайзингові компанії (що працюють за тим самим готової бізнес-моделі). Як зазначає глава директорату Асоціації франчайзингу України Андрій Кривонос, бізнес по франшизі цікавий тим, що дозволяє відкрити свою справу під відомим брендом, а не з нуля: "Це спрощує розкрутку нового підприємства, оскільки люди охочіше купують продукцію розкрученої торговельної марки з хорошою репутацією, а НЕ маловідомого бренду ".
На думку експертів, популярними пропозиціями франшизи в найближче десятиліття залишаться послуги (доставка, прибирання, ремонт), здоров'я і гігієна (стрижка, манікюр), приємні дрібниці (сувеніри, подарунки, квіти), формат глобальних подій (наприклад, футболки, магніти з символікою Євро-2012), громадське харчування (бургерной, кав'ярні, пиріжкові). "Люди завжди, навіть під час кризи, будуть купувати продукти, стригтися, дарувати подарунки. Якщо відкрити бізнес по франшизі, вклавши на старті $ 2,5-6 тис., Ці витрати реально окупити за 6-9 місяців. Не випадково такий старт привабливий для багатьох бізнесменів-початківців ", - пояснює аналітик компанії" Простобанк консалтинг "Іван Нікітченко.
"Сегодня" вивчила перспективи і ризики вкладення коштів в точку торгівлі стрітфудом, що працює в Києві по франшизі, детальний бізнес-план якого представлений нижче.
З ЧОГО ПОЧАТИ. За нашими розрахунками, якщо в жвавому місці столиці відкрити невелику бургерной відомої торгової марки і витратити на обладнання, меблі, запас продуктів близько 100 тис. Грн, то при щомісячних витратах на оренду майданчика, зарплату, ЖКГ, рекламу в межах 28 тис. Грн, наш проект почне окупатися через 10-11 місяців.
На думку засновника мережі кав'ярень My Coffee Олександра Воєводіна, окупити стартові витрати можна швидше, якщо перед відкриттям торговельної точки зробити тотальний бізнес-аналіз: "Спочатку треба провести оцінку місця розташування на потенціал продажів. Тобто зрозуміти, чи гарний трафік людей, висока чи конкурентне середовище , чи є можливість зайняти якусь нішу. Крім того, треба розібратися, скільки людей щодня будуть купувати нашу продукцію і за якою ціною, після чого на основі цих даних прорахувати, через який час окупляться стартові затр ти. Таким чином, франчайзингова компанія готує повну бізнес-викладку майбутньому підприємцю, який планує відкривати точку стрітфуда під їх брендом ".
А керівник франчайзингу торгової марки "Світ Донатс" Дмитро Рибіцький попереджає: якщо підприємець-франчайзі хоче досягти прогнозованого компанією рівня продажів, йому варто чітко дотримуватися інструкцій з розвитку бізнесу. "Це особливо важливо на старті, коли підприємець ще не вивчив усі тонкощі бізнесу по франшизі і не зовсім розуміє, чи вдало вибрано місце для роботи точки стрітфуда. У зв'язку з цим, щоб зменшити бізнес-ризики, в ідеалі краще домовлятися про оплату оренди, наприклад, майданчики в торгово-розважальному центрі, тільки за один місяць. у разі, якщо фактичні продажі будуть серйозно не дотягувати до запланованих, то протягом двох тижнів можна буде виїхати з невигідного місця ", - зазначає франчайзер.

Бізнес-план точки фірмового фастфуду  Характеристика, розташування, конкуренти  Відкриваємо бургерной Наш смак
Бізнес-план точки фірмового фастфуду
Характеристика, розташування, конкуренти
Відкриваємо бургерной "Наш смак". Працюємо за угодою франшизи з українською компанією з сегмента стрітфуда. Наша основна послуга - приготування бургерів. В асортименті - 10 видів бутербродів, по 5 найменувань кави / чаю, солодощів. Працювати плануємо в одному з ТРЦ у ст. м. Шулявська, де орендуємо 3-5 кв. м. Це перспективне місце з розвиненою транспортною розв'язкою, офісами поблизу. Конкуренція висока - близько 8-10 точок стрітфуда в 10-12 хвилинах ходьби. Але Бургерная забезпечить клієнтуру за рахунок невисоких цін, якості, швидкого обслуговування. Якщо щодня 50 осіб залишать в бургерной по 25 грн, то проект почне окупатися через 10-11 місяців.
Стартовий капітал
Для відкриття бургерной знадобиться оплатити франшизу, купити обладнання, запастися товаром. Спочатку оплатимо паушальний (вступний) внесок, який дасть право користуватися торговою маркою, працювати на закріпленій території, отримувати консультації з розвитку бізнесу і т. Д. Такий платіж одноразовий, в недорогих франшизах становить 5-50 тис. Грн. Ще треба витратитися на обладнання: потрібен ларьок / стійка з вивіскою, холодильник, кавоварка, обладнання для смаження, мікрохвильовка, робочий стіл, стілець, уніформа, кухонне приладдя, сертифікати і т. Д. Все це тягне на 10-40 тис. Грн. Запас котлет, булочок, соусів, кави та солодощів на 3-7 днів обійдеться в 2-6 тис. Грн. Разом: 96 тис. Грн.
Маркетинг, реклама
Для старту "Нашого смаку" потрібно просування в соціальних мережах (можна створити групи, просувати своїми силами і безкоштовно), друк флаєрів (1000 шт. - 280-300 грн), виготовлення штендера (виносного інформщіта - 1700-2800 грн). Крім цього, кожен місяць можна проводити акції (наприклад, "замов 4 бургера - 5-й безкоштовно"), роздавати флаєри. Можливо, доведеться оплачувати і рекламні відрахування (500-1000 грн) для популяризації торгової марки франчайзингової компанії. Це дозволить нашій бургерной отримати маркетингову підтримку (наприклад, на рекламному щиті цієї компанії буде вказано адресу нашої точки). Всього: при запуску - 3000-5000 грн, на місяць - 2000-3000.
Поточні витрати
Враховуємо оренду приміщення, амортизацію обладнання, зарплату, ЖКГ, поточні витрати, роялті. Оренда площадки в 3-5 кв. м в ТРЦ обійдеться в 200-700 грн за "квадрат". Амортизація обладнання - 1-2 тис. Грн. З ЖКГ оплачуємо світло (800-1200 грн). Що стосується зарплат, то на старті будуть працювати власник бізнесу і один продавець через день. Ставка - 200 грн в день. Крім того, беремо на півставки (2500-3000 грн / міс.) Бухгалтера. Не завадить закласти гроші на роялті (фактично за послуги франчайзера) в сумі 600-1100 грн. Ще 5-8 тис. Грн піде на підтримку товарного ряду, закупівлю миючих засобів і т. Д. Всього: 24,8 тис. Грн.
Окупність проекту, ризики
Скільки заробимо. Собівартість бургера (булка, котлета, соус, упаковка) - 11-12 грн, продаємо його за 19-20 грн. Тобто націнка близько 40%. Також запропонуємо кави (5-7 грн), солодощі (4-6 грн), сиропи до кави (50 коп.). Виходить, якщо середній чек покупця - 25 грн, а в день обслужимо 50 клієнтів, то Бургерная запрацює 37,5 тис. Грн на місяць. Мінусуем поточні (24,8 тис. Грн) і рекламні (3000 грн) витрати (всього 27,8 тис. Грн) і виходимо на 9700 грн. З урахуванням стартових (96 тис. Грн) і рекламних (5000 грн) витрат (всього 101 тис.грн), розуміємо, що наша Бургерная почне окупатися через 10-11 місяців. Проект виживе і в кризу, оскільки стартові витрати невисокі, а сегмент стрітфуда затребуваний.

Під франчайзинг - з дисципліною  Представники ринку відзначають, що в бізнесі по франшизі немає місця для польоту фантазії, зате є можливості для розвитку підприємницької жилки
Під франчайзинг - з дисципліною
Представники ринку відзначають, що в бізнесі по франшизі немає місця для польоту фантазії, зате є можливості для розвитку підприємницької жилки. "У торговій точці відомого бренду можна повісити, наприклад, зелені штори, мовляв, підприємцю так захотілося. Доведеться повісити коричневі, якщо цей колір відповідає корпоративному стилю. Настільки жорсткими будуть і вимоги щодо виконання зобов'язань, взятих при укладанні угоди по франшизі", - пояснює Андрій Кривонос. За його словами, тільки за узгодженням з компанією бізнесмен зможе перевезти свою торгову точку з одного району в інший: "А все тому, що це може порушити горизонтальну конкуренцію в торговій мережі франчайзингової компанії. Простіше кажучи, в ТРЦ, куди вирішив переїхати франчайзі (підприємець , що купив франшизу. - Авт.) зі своєю торговою точкою, може працювати інший підприємець під цим же брендом. Виходить, невдалий переїзд може привести до падіння продажів продукції даного бренду відразу на двох точках ".
ХТО ВИЖИВЕ. Якщо людина відбудеться в бізнесі по франшизі, то через півроку-рік може відкрити ще кілька точок, тим самим наростивши прибутку. У цьому впевнена столичний франчайзі Олена Колобова, що працює в сегменті фастфуду: "Франчайзери раді поділитися правилами ведення бізнесу, але отримання доходу залежить тільки від самого підприємця - бажання працювати, комунікабельність, розуміння аудиторії і т. Д. І якщо цих характеристик не вистачає, то франчайзинговая компанія може відмовитися від співпраці. За різними оцінками, такі відмови можуть досягати 50-70% від загального числа заявок ".
Непереливки. Франчайзингові компанії - це серйозний і системний бізнес, який вкладає чималі кошти в виробництво і розвиток торговельної мережі, тому не дивно, що тут не люблять експериментаторів. "Є компанії, які реалізують товар через опт-роздріб, а є ті, хто розвиває торгову мережу. Ці підприємства особливу увагу приділяють розробці асортименту товару, вкладають гроші в цеху по виробництву, стежать за складом продукції, визначають терміни зберігання і особливості приготування. Тому абсолютно логічно, що вони вимагають дисципліни і від франчайзі ", - пояснює Андрій Кривонос.

Правила неминаючого успіху  На бізнес-старті багатьох новачків хвилює питання: як правильно вибрати франшизу
Правила неминаючого успіху
На бізнес-старті багатьох новачків хвилює питання: як правильно вибрати франшизу. І тут експерти радять звернути увагу на відомі торгові марки, адже чим більше розкручений франчайзер, тим менше витрат знадобиться для просування бізнесу. "Однак, перш ніж підписувати угоду по франшизі, потрібно вивчити пропозиції всіх компаній у своєму сегменті, щоб вибрати оптимальний варіант. Так, одні франчайзери можуть зажадати оплату паушального (вступного) внеску, але окремо доведеться закуповувати все обладнання. А інші скажуть, що в оплату франшизи входить надання обладнання, уніформи та початкового запасу товару. Який же з цих варіантів в підсумку вибрати? на підставі вивченої інформації необхідно підрахувати загальну суму коштів на організацію бізнесу різними франчайзерами. Після таких розрахунків напевно буде знайдений найбільш цікавий і вигідний варіант для ведення бізнесу по франшизі ", - уточнює начальник управління зовнішніх комунікацій UniCredit Bank Леонід Музикус.

АБЕТКА. Незважаючи на гадану простоту відкриття точки з приготування фаст-фуду, в цьому бізнесі все ж є якийсь звід правил, який не варто ігнорувати. Зокрема, обов'язково потрібно отримати всі дозвільні документи для ведення бізнесу. "Краще відкривати невеликий лоток стрітфуда в торгово-розважальному центрі. Оренда площадки в ТРЦ дозволяє спростити вирішення низки питань, які, як правило, знаходяться у веденні орендодавців. Таким чином, простіше отримати погодження, наприклад, в санстанції. Правда, якщо наймати персонал , треба вимагати у них наявність санітарної книжки, але це вже головний біль співробітників. А працювати простіше на єдиному податку, зареєструвавшись при цьому як фізособа-підприємець. А якщо взяти на роботу бухгалтера, то всі звіти для податкової бу ет оформляти фахівець ", - роз'яснює Олена Колобова.
Крім того, щоб вивчити суть бізнесу по франшизі, перший час і підприємцю, і членам його сім'ї варто попрацювати на точці самостійно. "Це дозволить розібратися в психології покупця, коли з першого погляду розумієш, який хот-дог і кави краще запропонувати клієнту. Також важливо переконати людину в тому, що ваш товар - весь якісний і смачний, тоді наступного разу, проходячи повз, він обов'язково купить бутерброд, чай саме у вас. Головне, не забувайте про ввічливість і усмішці, це кращі козирі в будь-якому сегменті послуг ", - продовжує франчайзі.
ТРУДНОЩІ. Серйозним випробуванням для популярності точки стріт-фуду є сезонність цього бізнесу, адже в несезон рівень продажів може впасти на 30-50%. Тому Дмитро Рибіцький радить в несезонні місяці розширювати асортимент товару за рахунок актуальних продуктів, наприклад, морозива і холодної кави. А на думку Олександра Воєводіна, популярність торгової точки можна підтримати за рахунок грамотної розкрутки в соцмережах, розробки програм лояльності та проведення різних акцій, конкурсів.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Як відкрити точку стріт-фуду: бізнес-план". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Коновалова Христина

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

Який же з цих варіантів в підсумку вибрати?
Який же з цих варіантів в підсумку вибрати?
Який же з цих варіантів в підсумку вибрати?