Рентабельний бізнес: виробництво курячих яєць

 1. Свій бізнес з розведення та вирощування індіків на м'ясо
 2. Свій бізнес: виробництво біогумусу
 3. Свій бізнес: оленярство
 4. Вирощування перепелів - прибутковий бізнес
 5. Бізнес-план: Ферма з вирощування фазанів
 6. Розведення голубів як бізнес: скільки можна заробіті
 7. Непросто, но Вигідний бізнес з розведення фазанів
 8. Фермерське бізнес: розведення качок и реалізація Качин м'яса
 9. Бізнес-план фермерського свінарського господарства
 10. Як Відкрити бізнес з розведення жаб
 11. Фермерське бізнес: розведення и вирощування гусей
 12. Сільське господарство: кроліководческой ферма

* У розрахунках використовуються середні дані по Росії

Курячі яйця відносяться до числа найбільш затребуваних і незамінних продуктів харчування. Вони є головним джерелом білка, містять велику кількість цінних мікроелементів і поживних речовин. Вони використовуються для приготування великої кількості традиційних страв, незамінні для дієтичного та спортивного харчування. Організувати виробництво курячих яєць можна навіть на невеликій птахофабриці в сільській місцевості або на особистому підсобному господарстві в передмісті. Проблем з їх реалізацією не виникне, так як попит на якісний продукт стабільно високий (навіть незважаючи на постійно зростаючі ціни). Втім, для відкриття такого бізнесу потрібні певні початкові вкладення. Терміни його окупності досить короткі (від шести місяців). Рентабельність виробництва оцінюється в 80-100% при грамотній організації.

Яєчні породи курей

Кури-несучки - це одна з найбільш поширених різновидів курей в птахівництві. Як зрозуміло з назви, птахів цих порід розводять з метою одержання хороших яєць. Від інших порід яєчні відрізняються тим, що у їхніх представниць менш розвинений інстинкт продовження роду, і вони відкладають яйця не з метою подальшого їх висиджування. Такі кури мають гарну яйценоскостью. В середньому за рік одна курка може давати близько трьохсот яєць.

Як курей-несучок використовуються кроси, несучість у яких на 10-15% вище, ніж у чистопородних курей. Єдиний недолік: це властивість втрачається при виведенні потомства. Тому слід при розведенні кросів потрібно брати до уваги той факт, що кожен раз вам доведеться купувати нових курчат. Також варто відзначити, що за розміром і масою на першому місці йдуть яйця коричневих кросів, але при цьому несучість коричневих кросів все ж нижче, ніж білих.

В даний час виділяють декілька найбільш популярних видів курей-несучок. До таких належать, наприклад, Біла російська, Леггорн, Брама, Кучинська ювілейна, Хайсекс браун і т. Д. Також існують м'ясо-яєчні породи: віандот, Мрокс, Род-айленд, Московська, Австралорп, Полтавська глиниста і т. П. З яєчних порід дуже популярні в нашій країні білі леггорни. Кури цієї породи не харчуються м'ясної їжею, тому набирають невелику вагу - до двох кілограм. Півні породи леггорн також невеликі. Їх вага рідко перевищує два з половиною кілограми. Однак леггорни відрізняються високою продуктивністю. У віці 17-18 тижнів у курчат настає статева зрілість, в період якої несучка здатна знести в середньому 220-300 яєць в рік. При цьому маса яйця становить 55-58 г, що трохи нижче, ніж у породи Ломан браун. Найбільша несучість відзначається в перший рік настання яйцекладки, потім леггорн виснажується і кількість знесених яєць різко зменшується. Колір шкаралупи - білий.

Часто можна зустріти в сільському господарстві і такого птаха, як легорка. Але вона вже вимагає певного догляду, так як в поганих умовах кладка яєць помітно скорочується. З іншого боку, вже до 52 тижня кури починають нести приблизно 300 яєць за рік.

Крос тетра Сл відноситься до самих високопродуктивним породам курей. Вже з 17 тижні ці кури показують 90% несучості. У рік приносять приблизно 300-310 яєць. Ці кури дають яйця, які мають бурий окрас шкаралупи.

Порода курей Ізобраун з'явилася завдяки роботі селекціонерів з Франції. Вони дуже поширені сьогодні, так як досить швидко можуть пристосуватися різноманітних умов утримання і до різного клімату. З 21 тижні кури починають нестися і показують перші кілька тижнів тільки 50% несучості. Але трохи пізніше середня несучка починає давати в рік близько 320 яєць.

До однієї з кращих порід курей-несучок відноситься і Ломан Браун. Досягнення статевої зрілості у курчат цієї породи відбувається у віці 135 днів. Саме з цього періоду починається збільшення кількості знесених яєць. Так, вже через два тижні їх несучість досягає 50%, а через місяць вона становить 90 і більше відсотків. В середньому, в період статевої зрілості (близько 52 тижнів) несучка породи Ломан Браун виробляє приблизно 300-310 яєць коричневого забарвлення. Маса яйця може досягати досить високих показників - 62-64 м

Порода Кучинська юбілейая була виведена на Кучинський госплемптіцезаводе. Представниць цієї породи відрізняє здатність нести більше 180 яєць на рік. При хороших умовах утримання цей показник може збільшуватися до 250 штук на рік. Маса яєць коливається в межах 58-61 г, колір шкаралупи - світло-коричневий. Період несучості у несучок починається у віці близько п'яти місяців.

Одним з кращих кросів вітчизняного напрямки яєчних порід вважається

Хайсекс Браун. Середній період яйцекладки у цієї породи найбільший. Він становить 80 тижнів, а кількість знесених яєць може досягати 360 штук на рік. Також ці несучки відрізняються і високою масою яєць (70 г). Тому саме цей крос і вважають за краще багато любителів-птахівники і великі фабрики.

Технологічний процес виробництва яєць

При організації виробництва курячих яєць навіть на невеликій птахофермі необхідно прагнути до виконання двох умов: забезпечення максимальної продуктивності птиці і рівномірному надходженню продукції протягом цілого року. Досягти цього можна при дотриманні наступних умов: використання сучасних високопродуктивних кросів птиці; утримання птиці в безвіконних пташниках для дотримання мікроклімату; цілорічне виробництво яєць; багаторазове комплектування стада; роботу по замкнутому або відкритого циклу виробництва; застосування нових ресурсозберігаючих технологій. Ці правила стандартні і підходять для роботи не тільки великих птахофабрик, а й невеликих підсобних господарств.

На продуктивність птиці впливають кілька основних факторів. До таких належить світловий фактор, температура навколишнього середовища, вологість повітря і його чистота. Як відомо, світло робить значний вплив на організм птиці. Від ступеня і характеру висвітлення залежить розвиток статевих залоз і їх діяльність. Температура повітря в приміщенні, де утримується птиця, впливає на тепло- і газообмін, на обмін речовин і інтенсивність окисно-відновних процесів в її організмі. Оптимальна температура для утримання дорослих курс - 16-18 градусів Цельсія. Висока вологість повітря може привести до зниження перетравності поживних речовин корму та до зменшення вмісту гемоглобіну в крові. Якщо температура повітря в приміщенні нижче рекомендованої, а вологість повітря занадто висока, це може привести до простудних захворювань. Оптимальна вологість повітря в приміщенні, де містяться кури, становить 60-70%.

Велике значення має не тільки температура і вологість повітря, але і вміст у ньому шкідливих газів (наприклад, діоксиду вуглецю, аміаку, сірководню). Ці гази виділяються при розкладанні посліду та підстилки в курнику. У птахів більш висока інтенсивність газообміну, ніж у тварин. Підвищений вміст діоксиду вуглецю в повітрі призводить до зниження апетиту у курей, до загальної слабкості і млявості і, як наслідок, до зниження продуктивності. Гранично допустима концентрація діоксиду вуглецю в повітрі становить 0,25%, аміаку - 15 мг / м з, сірководню - 5 мг / м з. Значення має і ступінь запиленості повітря в пташнику. Вона підвищується в тому випадку, якщо птах міститься на підстилці. Пил буває як органічна (мука, деревний пил, пух, шерсть і т. Д.), Так і неорганічна (металева, мінеральна). Допустимий вміст пилу в повітрі в приміщенні, де містяться курси, становить 5-6 мг / м з.

У літню пору пташник необхідно обладнати хорошими вентиляторами (обсяг 7000 куб. М / год), так як птахам, які містяться в закритому приміщенні, потрібно свіжого повітря 11 куб. метрів / год.

Нарешті, на продуктивні якості курей впливає щільність посадки птахів. Чим більше птахів в приміщенні, тим частіше вони хворіють і тим нижче буде їх життєздатність.

Кури-несучки містяться в типових пташниках без вікон. Птахи розміщуються в клітинних батареях різної конструкції. Найбільш популярні серед пташників комплекти обладнання з клітинними батареями КБН-1, КБН-Ф-4, БКН-3, БКН-3А, К-П-12. Для полегшення догляду за птицею використовуються кормороздавачі (оптимальний варіант - бункерний зі шнеками-живильниками) і ніпельні поїлки. Ступінь освітленість в зоні годівниць повинна становити 10-15 лк. Фахівці радять також встановити в клітинних батареях медікатори, які використовуються для випоювання птахів вакцинами, ветеринарними препаратами і вітамінами. Клітинні батареї також обладнуються яйцескатамі і перехідними ділянками від стрічки яйцесборніка на стіл-накопичувач яєць. Саме трудомістке в обслуговуванні курника - видалення посліду. Повна автоматизація цього процесу коштує досить дорого, тому без ручної праці навряд чи вдасться обійтися.

Щільність посадки курей в клітинах залежить від породи. Так, на одного леггорну має припадати не менше 400 кв. см, на представницю породи род-айланд - мінімум 500 кв. см.

Промислове стадо комплектується здоровим і приблизно однаковим за живою масою молодняком. Причому фахівці радять заповнювати пташник курми одного віку і в максимально стислі терміни (до п'яти днів). Не можна тримати в одному приміщенні птахів різного віку.

Розведення курей та вирощування курчат

Для вирощування курчат для виробництва курячих яєць вибирають представниць з найбільш високою несучістю, дебелих і здорових. Повторимо, що для розведення підходять чисті породи курей, а не кроси, хоча останні і більш продуктивні. Кури батьківського стада містяться в клітинах або ж на підлозі. У першому випадку використовуються комплекти кліткового обладнання КБР-2, К-П-9, К-П-15, К-П-1-1. Бажано обладнати їх сідала і годівницями для підгодівлі птахів, а також гніздами для курей. Годівниці для підгодівлі потрібні для того, щоб півні отримували достатню кількість поживних речовин: так як самці підходять до годівниць пізніше курей, то при обмеженій годівлі вони не отримують достатньої кількості корму.

При підлоговому утриманні для обладнання пташника потрібні кормороздавальні лінії, системи напування, сідала, гнізда, лінії для збору яєць, системи, що забезпечують підтримку мікроклімату в пташнику. Щільність посадки птахів при такому змісті не повинна перевищувати 4-5 голів на кв. метр площі статі. Відстань між годівницями становить мінімум 10 см, а між поїлками - 3 см на голову. Гнізда же розташовують з розрахунку п'ять курей на одне гніздо.

Вкрай важливо правильно вибрати яйця для інкубації. Вони повинні бути вагою близько 60 грам. Приймайте до уваги той факт, що майже 90% курей зносять яйця до 12 години дня, тому збирати їх краще всього в першій половині дня, але не менше чотирьох разів на день. Яйця для інкубації відбирають за зовнішніми ознаками, вибраковивая екземпляри неправильної форми, з дефектами шкаралупи і з масою, меншою за середню для даної породи. Свіжість яйця можна визначити за зовнішнім виглядом шкаралупи: свіже яйце має матову поверхню. Інкубатори використовуються для вирощування молодняка віком до двох тижнів. Якісні інкубатори забезпечують висновок до 85% від закладених яєць.

Курчат годують пшоном, а замість води дають підігріте молоко. Через тиждень в їх раціоні з'являється зелень (в першу чергу кропива). В місяць курочки повинні важити 200 г, а півники - 250 г.

Для вирощування курчат необхідно забезпечити всі необхідні умови їх утримання. Приміщення, де міститься молодняк, має бути сухим, теплим і чистим. Вкрай важливо виключити ймовірність протягів. Температура повинна бути стабільною на рівні 18-20 °. Пол в пташнику, де містяться курчата, роблять щільним, без щілин і отворів, через які в курник могли б проникнути кішки, щури або тхори.

На різних птахофермах використовуються різні системи вирощування ремонтного молодняку. Основних таких систем три - на підстилці, на сітчастих підлогах або в клітинних батареях. У нашій країні найчастіше курчат містять в клітинних батареях, що дозволяє значно заощадити місце, розташувавши на невеликій площі велика кількість птахів без шкоди для їх продуктивності і здоров'я. Для вирощування молодняка з добового до 120-денного віку використовується клітинне обладнання КБУ-3, К-П-8 і БКМ-3.

У приміщенні, де містяться курчата, застосовують постійне або переривчасте освітлення. У першому випадку світло не вимикається навіть в нічний час, а в другому випадку періоди світла чергуються з періодами темряви для симуляції світлового дня. Якщо для утримання птиці використовується клітинна батарея, яка складається з декількох ярусів, то для створення рівномірного освітлення фахівці радять встановити на світильниках світлорозсіюючі плафони. Світильники при цьому розташовують на рівній відстані один від одного. Лампи розжарювання повинні бути однієї потужності, що також дозволяє домогтися рівномірного рівня освітлення.

Ріст і розвиток молодняку ​​необхідно постійно контролювати. Але так як зважувати всіх курчат поголовної не представляється можливим, то виділяють кілька контрольних клітин (як правило, на початку середині і в кінці клітинної батареї на кожному ярусі). Курчат їх контрольних клітин потрібно зважувати мінімум раз в тиждень. За даними зважувань можна визначити однорідність стада, тобто число особин, виражене у відсотках, які мають живу масу вище або нижче середньої в межах 10% від маси всієї зваженої птиці.

Птахівників також потрібно враховувати, що серед курей не рідкість канібалізм, коли птахи роздзьобують один одного. Це негативно відбивається на виробничих і економічних показниках пташиного господарства. Для запобігання канібалізму рекомендується проводити обрізку дзьобів молодим птахам (так зване дебікірованіе).

Вирощування ремонтних півників має свої особливості. Молодняк в цьому випадку відбирають по підлозі, по розвитку вторинних статевих ознак і екстер'єру. Для цього проводиться поетапна система оцінки та відбору півнів. У перший раз молодняк оцінюється і відбирається при поділі курчат по підлозі в інкубаторії. Вдруге відбір здійснюється, коли молодняк досягає віку 3-4 тижнів і його розсаджують по ярусах клітинної батареї. Наступний етап огляду і відбору доводиться на 9-10 тижнів, а останній - на 16-17 тижнів перед комплектуванням батьківського стада. При огляді молодняка увага звертається на екстер'єр птиці, на забарвлення і розмір сережок і гребеня, а також на стан останнього.

У деяких господарствах практикується обрізка гребенів у півнів. При утриманні в тісних клітках гребінь часто травмується, що викликає у птиці стрес і призводить до її вибракування. Гребінь обрізається у птахів після оцінки та відбору за вторинними статевими ознаками приблизно в 5-6 тижнів.

При природному спарюванні на десять курей має припадати по півню. При штучному заплідненні одного півня досить на сорок курей. В останньому випадку півні відбираються за зовнішнім виглядом і оцінюються за якістю спермопродукції.

Птахи з батьківського стада містяться на підприємствах-репродукторах або на птахофабриках, де не тільки виробляють яйця, але і розводять курей-несучок. Робота з батьківським стадом досить складна, так як вона передбачає отримання якісного молодняка для формування промислового стада. Інкубаційні яйця або добові курчата купуються на племзаводах.

Існує велика кількість способів інтенсивного вирощування курей. До таких належить і примусова линька. Вона дозволяє збільшити термін використання батьківського стада і знизити витрати на вирощування ремонтного молодняку. Штучну линьку проводять після 52 тижнів першого продуктивного періоду протягом 50-55 днів. Для примусової линьки використовують стресові фактори, що впливають на птицю. До таких належить, наприклад, різка зміна годування, напування або світлового режиму. Від стресу несучки скидають пір'я. Перелинявши вважаються птиці, які повністю змінюють оперення і відновлюють нормальну величину і забарвлення гребеня. У другій період продуктивності несучість курей помітно знижується, зате їх яйця краще підходять для інкубації. Після штучної линьки висока несучість птахів зберігається і в другий період продуктивності ще протягом півроку.

Зверніть увагу: півнів не беруть під штучної линьки, так як вони сильніші курей реагують на стреси. До перелинявши курям фахівці радять підсаджувати молодих птахів.

Виробництво курячих яєць як бізнес

Невизначено економічна ситуация в стране унеможлівлює складання більш-Менш точного прогнозу для будь-которого бізнесу. Контакт з змінюються Щотижня (а іноді и кожен день). Тому ми наведемо загальні дані по організації підсобного господарства. При складанні бізнес-плану підприємці можуть додати актуальні на даний момент ціни і з максимальною точністю розрахувати очікувані витрати і планований прибуток.

Отже, організація птахоферми проходить в три етапи: підготовка пташників, закупівля курчат (для початку достатньо буде ста голів) і їх вирощування до 18 тижнів, організація виробництва яєць від молодняка птиці та м'яса вибракованной що не несе птиці. Потім можна буде організувати виробництва молодняка птиці, для чого будуть потрібні власні інкубатори. Отже, потужність такого виробництва становить 100/80 голів одночасно. Птахоферма буде випускати таку продукцію: куряче яйце, куряче м'ясо і субпродукти. Виробничий цикл від закупівлі курчат до початку шкарпетки яєць становить 4 місяці (120 днів). Виробничий цикл від початку шкарпетки до закінчення несучості досягає 57 тижнів (400 днів). При цьому одна птах приносить в середньому шість яєць на тиждень. Виробничий цикл для м'ясопродуктів від закупівлі курчат до забою промислової птиці (вибракованной з різних причин) становить 5/17 місяців (150/500 днів). Вихід м'яса через 150 днів становить 1,25 кг, а через 400 днів - 1,65 кг на одну птицю. Таким чином, вихід м'яса птиці без урахування субпродуктів становить з однієї голови 1,25 / 1,65 кг. Коефіцієнт падежу коливається в межах 5-7% при дотриманні всіх умов утримання.

У рік передбачається проходження одного циклу виробництва, який займає 120 днів. Річний план виробництва курячих яєць становить близько 35 тисяч штук (кількість голів множимо на цикл в тижнях і на кількість яєць, одержуваних від однієї курки за тиждень). Враховуйте, що середня несучість складає 85%. 100% несучості домогтися неможливо. У найкращому разі це буде 90-95%. Таким же чином визначається річний план виробництва м'яса птиці. Для підвищення рентабельності вашого виробництва не варто робити ставку лише на яйця. Хоча вони можуть стати основною продукцією вашої птахоферми на першому етапі, але згодом доведеться розширювати асортимент (для початку хоча б за рахунок реалізації м'яса вибракованной птиці).

Готова продукція реалізується через оптові компанії, окремі роздрібні магазини і торгові мережі ... Але в першу чергу варто звернути увагу на ринки. Роздрібна вартість десятка яєць досягає вже 70 рублів за десяток. При цьому свіжі яйця з підсобних господарств продаються на ринках за ціною близько 90 рублів за десяток. Для торгівлі на ринку потрібно буде отримати у дільничного ветеринара дозвіл на продаж. Воно може бути оформлено і на місці безпосереднього продажу. Після того як ви оплатите послуги спеціальної лабораторії, вам видадуть документ про придатність яєць для продажу. При великих обсягах виробництва можна задуматися про реалізацію яєць через магазини. Для цього необхідно оформити реєстрацію приватного підприємництва, а також отримати всі необхідні сертифікати та свідоцтва, які видаються в установах ветеринарного нагляду.

До початковою витрат відносяться витрати на обладнання пташника (оптимальний варіант, якщо земля під птахоферму знаходиться у вас у власності), покупка клітин, закупівля молодняка, поїлок, годівниць і т. Д. Також будуть потрібні готові комбікорми, вітамінні добавки. Надалі можна заощадити до 35% на закупівлю кормів, якщо заготовляти їх самостійно. Багато птахоферми також продають послід як добриво. Вартість його становить від 80-100 рублів за мішок. Це може стати також додатковим джерелом прибутку.

Терміни окупності такого бізнесу складають близько 12 місяців. Приймайте до уваги, що влітку ціни на яйця сильно знижуються. Рости вони починають з осені, а пік продажу припадає на передноворічний період, а також перед Великоднем.

Сісоєва Лілія
(c) www.openbusiness.ru - портал бізнес-планів и посібніків з Відкриття малого бізнесу


10.04.2015

Свій бізнес з розведення та вирощування індіків на м'ясо

Залежних від регіону и ряду Додатковий чінніків рентабельність бізнесу з вирощування та розведення індіків может становитися від 60 до 80%.

Свій бізнес: виробництво біогумусу

Для початку бізнесу можна по виробництву біогумусу обійтися і 150 тис. Рублів. Однако чим более ОБСЯГИ виробництва, тім более и вкладення. Зокрема, деякі постачальники сировини наводять наступний т ...

Свій бізнес: оленярство

Для відкриття своєї оленеводческой ферми потрібно на створення і забезпечення першого року роботи виділити суму майже в 14 мільйонів рублів. Це дуже велика сума, але деякі ферми були відкриті ...

Вирощування перепелів - прибутковий бізнес

Первинні витрати на облаштування фермерського господарства по вирощуванню перепелів на 600-700 голів складають до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з урахуванням всіх витрат, в тому числі і на обладнання. Термін окупності з ...

Бізнес-план: Ферма з вирощування фазанів

Інвестиції у відкриття ферми з вирощування фазанів з урахуванням оборотних коштів складуть 820 тис. Рублів. Термін окупності - 18 місяців.

Розведення голубів як бізнес: скільки можна заробіті

Кілограм голубиного м'яса за закупівельнімі ценам обійдеться в 1000-1500 рублей. З одного боку, здається, что голуби - Занадто дрібні птахи, тому ЦІ ціни Цілком віправдані и рентабельність бізнесу по і ...

Непросто, но Вигідний бізнес з розведення фазанів

Для организации фазанів міні-ферми на 500 голів буде нужно від 350 тисяч рублей. На Утримання одного птаха уходит в Середньому 300 рублей, а ее ринкова ВАРТІСТЬ ставити около 900-1000 рублей ....

Фермерське бізнес: розведення качок и реалізація Качин м'яса

Бізнес по вирощування птиці є вісокорентабельнім и перспективним. Для организации присадибна господарства НЕ нужно серйозно вкладень и високих трудозатрат.

Бізнес-план фермерського свінарського господарства

Рентабельність бізнесу з вирощування свиней ставити около 28%. Окупіті всі витрати можна через 3,5-4 роки.

Як Відкрити бізнес з розведення жаб

Стартовий капітал для бізнесу по розведенню жаб становить близько 130 тисяч рублів при відкритті своєї жаб'ячої ферми в сільській місцевості на своєму власному ділянці. Для розведення жаб в ...

Фермерське бізнес: розведення и вирощування гусей

Для бізнесу з вирощування та розведення гусей потрібно від 350 000 рублів. Рентабельність цього виду бізнесу становить не менше 75%. Відносно низька конкуренція в цьому сегменті і високий ...

Сільське господарство: кроліководческой ферма

Первинні вкладення в організацію власної кролячій міні-ферми складуть від 600 тисяч рублей. Чим более шедів ви Зроби и чім более буде поголів'я ваших тварин, тім, відповідно, вищє ...

Збережіть статтю, щоб уважний вівчіті материал

Ви можете Зберегти Цю сторінку с помощью: