Відкриваємо квітковий магазин: бізнес-план - Економіка - На торгівлі квітами можна заробити до 22,5 тис. Грн на місяць | СЬОГОДНІ

  1. Відкриваємо квітковий магазин: бізнес-план
  2. АВТОР:
  3. Орфографічна помилка в тексті:
  4. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  5. АВТОР:
  6. Орфографічна помилка в тексті:
  7. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  8. АВТОР:
  9. Орфографічна помилка в тексті:

Відкриваємо квітковий магазин: бізнес-план

6 лютого 2016, 7:50 Переглядів:

www.mistoinform.com.uа.

Під час кризи актуальним бізнес, пов'язаний з позитивними емоціями. Прикладів тому маса - сувеніри, іграшки, квіти. Але оскільки цей бізнес емоційний, то і організувати свою справу потрібно так, щоб людям хотілося купувати квіти не тільки до 1 вересня або 8 Березня, а й без приводу. "Важливо працювати інноваційно - пропонувати клієнтові продукт так, щоб це виділяло вашу компанію з натовпу", - радить голова Асоціації франчайзингу Андрій Кривонос. "Сегодня" вивчила перспективи запуску магазинчика квітів в столиці (див. Інфографіку).

1. Опис проекту

Відкриваємо квітковий магазинчик "Цветик-семицветик". Працювати будемо в одному з нових багатоповерхових комплексів в Голосіївському районі Києва. Також запустимо інтернет-магазин. Запропонуємо клієнтам широкий асортимент квітів: 50% зрізаних - троянди, тюльпани, гвоздики, хризантеми і 50% живих - орхідеї, евкаліпти. Крім того, будемо продавати картини з сухотрав'я і елементи декору. За розрахунками, при стартових витратах в 103 тис. Грн наш проект окупиться за п'ять місяців.

2. Стартовий капітал

Працювати будемо на першому поверсі новобудови: для цього орендуємо 20 кв. м приміщення з ремонтом.

ТЕХНІКА. Купимо холодильну вітрину (для зрізів, які можна продавати тиждень), полки, стіл, стілець, ноутбук, ксерокс. Разом: 50 тис. Грн.

ТОВАР. Закладемо 30 тис. Грн на закупівлю квітів - зрізів і в горщиках, а також на добрива і декор. Це дозволить підтримувати хороший товарний ряд.

ВСЬОГО: 80 тис. Грн.

3. Маркетинг, реклама

Замовимо розробку невеликого інтернет-магазину (15 тис. Грн). Плюс потрібні хостинг, домен і технічна підтримка строком на рік - на це піде 5 тис. Грн. Разом: 20 тис. Грн.

РОЗВИТОК. Відкриваємо сторінки в соціальних мережах - тут будемо повідомляти про акції та новини. Запропонуємо клієнтам накопичувальну систему знижок. Також нам знадобляться вивіска, флаєри, візитки і буклети. Разом: на старті 3 тис. Грн, щомісяця - 5 тис. Грн.

ВСЬОГО: на старті - 23 тис. Грн, на місяць - 5 тис. Грн.

4. Поточні витрати

Враховуємо оренду (4 тис. Грн), ЖКП (2 тис. Грн), мобсвязь і інтернет (200 грн), охорону (300 грн). Закладемо 2 тис. Грн на закупівлю миючих засобів, лампочок, туалетного паперу, а також на форс-мажори. Разом: 8,5 тис. Грн.

КОМАНДА. Працюватимуть через день власник і продавець-флорист. В обов'язки входить торгівля, прийом замовлень по інтернету і телефону, прибирання приміщення. Ставка - 200 грн в день плюс%. Потрібен також бухгалтер (3000 грн). Кур'єр оплачується окремо. Разом: 9 тис. Грн.

ВСЬОГО: 17,5 тис. Грн.

5. Окупність проекту

Якщо щодня в магазині куплять квіти 10 осіб з чеком в 150 грн, на місяць отримаємо 45 тис. Грн. Мінус поточні (17,5 тис. Грн) і маркетингові (5 тис.) Витрати (всього 22,5 тис.), Виходить 22,5 тис. Грн. З урахуванням стартових (80 тис.) І маркетингових (23 тис.) Витрат (всього 103 тис.) Розуміємо, що проект окупиться через п'ять місяців.

Працюємо в інтернеті і реалі

У квітковому бізнесі важливо вміти працювати з комунікаціями, вважає експерт Андрій Кривонос. "Цей ринок давно йде в бік об'єднання офлайн- і онлайн-торгівлі. Адже якщо ви тримаєте невеликий магазинчик у якогось ринку, то вашими покупцями є місцеві жителі або покупці, які йдуть за чітким списком товарів. Але якщо ви відкриваєте інтернет-магазин, то коло ваших клієнтів істотно розширюється ", - зазначає Кривонос. Також експерт радить підприємцям налагоджувати контакти з квітковими магазинами з сусідніх міст, що дозволить з часом розширити бізнес:" Можна створити каталог, за яким ваші клієнти можуть за доппроцент зробити замовлення букета, який подарують в іншому місті. Цю доставку здійснюватимуть ваші партнери, і це - взаємовигідна співпраця ".

МІСЦЕ. Запуск квіткового кіоску цікавий тим, що його можна відкривати будь-де - в спальних мікрорайонах, торговельними або діловими центрах, підземних переходах. "Важливо, щоб інфраструктура була добре розвинена - наприклад, варто працювати у ринків або станцій метро, ​​щоб повз вашого кіоску проходили багато людей. Це дозволить захопити максимум випадкової аудиторії", - пояснює продавець квітів Ольга Анісімова. При цьому підприємець уточнює: важливо, щоб поруч з точкою не було конкуренції - хоча б в 5-10 хвилинах ходьби. "Це дає можливість залучити випадкових покупців, яким терміново потрібен букет, а шукати інші ларьки колись. З цієї точки зору особливо привабливі нові мікрорайони: там багато молодих клієнтів з хорошим доходом. Та й конкуренція досить низька", - уточнює Анісімова. Ну а якщо конкуренти таки з'явилися на горизонті, а місце для відкриття квіткового магазину як і раніше привабливе, слід вивчити ціни і асортимент інших точок: "Це може допомогти запропонувати новий товар за нижчими цінами", - говорить Анісімова.

Мотивуємо клієнта правильно

Важливо розуміти: вам потрібна сформована база постійних клієнтів, тому що випадкові покупці не поставлять квітковий бізнес на ноги. "Покупців потрібно постійно мотивувати. Тому варто впроваджувати систему накопичувальних знижок або дарувати клієнтам приємні подарунки - тоді покупці будуть до вас повертатися", - вважає Андрій Кривонос. За його словами, періодично має сенс влаштовувати розпродажі: "Купи 6 роз і 7-ю отримай в подарунок", щасливі дні - "Кожен 30-й клієнт отримує 30% знижки". Також доцільно активізуватися в соціальних мережах і на різних сайтах-скідочніках. "В останні роки клієнти стають технологічно просунутими. Це означає, що вони вивчають відгуки в соціальних мережах перш, ніж замовляти товар. Звичайно, це звучить дивно, коли говориш про квіти, але я не раз стикалася з тим, що люди зупинили вибір на наших букетах тому, що відгуки про наш магазинчику були хороші ", - пояснює Наталія Абросимова, власниця магазину" Розочка "у Львові. І, звичайно ж, підприємцям варто самостійно шукати великих клієнтів для поставки квітів. І тут варто вивчити корпоративний сектор. "Можна обійти сусідні офіси, школи, ресторани, познайомитися з місцевою адміністрацією. Це дозволить отримати невеликі замовлення для локальних свят", - роз'яснює Кривонос.

КРЕАТИВ. Актуально в квіткових магазинах також розширення асортименту. "Можна продавати м'які іграшки, добрива, горщики, елементи декору ... Та й самі квіти можна продавати нестандартно - наприклад, на пелюстках квітів залишати написи на кшталт" Улюбленою "," З днем ​​народження "або приклеювати невелику фотографію. Такі нестандартні речі дозволяють квіткового магазину знайти свою спеціалізацію ", - роз'яснює Абросимова. Експерти кажуть, що креативне мислення нерідко дозволяє намацати нові ніші або сформувати ексклюзивні пропозиції. "Таким прикладом свого часу став бізнес на карвинге - вирізки фігурок на фруктах і овочах. І цей напрямок теж виявилося затребуваним", - роз'яснює Андрій Кривонос.

Розвиток: команда, ризики і смаки

Квітковий бізнес цікавий тим, що тут можна розвиватися поступово. "Потрібно розуміти, що під час кризи в столиці закрилося десь 20-30% торговельних точок. Це дозволило привести попит і пропозиція на ринку в якийсь баланс. Тому зараз варто підходити до відкриття квіткового магазину виважено. Не варто інвестувати відразу десятки тисяч доларів, але можна закупити квітів, наприклад, на $ 1000 - напередодні якогось свята, і спробувати їх реалізувати. Якщо продажу виявляться вдалими, тоді все вкладення окупляться відразу. І якщо цей бізнес припаде до смаку, то можна буде запускатися ", - говорить Андрій Кривонос. За його словами, можна спочатку відкрити інтернет-магазин (це обійдеться дешевше, ніж утримання ларька), а згодом організувати і офлайн-точку:" Якщо бізнес піде в гору, то в перспективі можна "піти" навіть в вирощування квітів, але це вимагає дуже великих інвестицій. Або вибрати інший напрямок, дешевше - відкрити мережу магазинчиків і почати проведення майстер-класів по складанню букетів ". Експерти відзначають: така виважена політика щодо розвитку бізнесу і раціональне вкладення інвестицій дозволяють окупити витрати за рік-два.

РИЗИКИ. У квітковому бізнесі присутні такі ж поширені ризики, як і в інших стартапи. "По-перше, на продажу квітів впливає сезонність. Тому формувати запаси напередодні великих свят потрібно грамотно - з урахуванням обсягів продажів і смаків клієнтів. По-друге, не варто забувати про валютні ризики: найчастіше квіти, які йдуть на реалізацію - імпортні, і їх оптова ціна може бути прив'язана до курсу долара або євро. у цій ситуації найкраще формувати якийсь фінансовий запас, який дозволить нівелювати валютні ризики. або можна діяти інакше: при різких скачках валюти краще терпіти втрати в продажах за рахунок ма жи, ніж щодня міняти таблички з цінами на квіти. Адже мало кому з клієнтів, тим більше постійних, сподобається, що квіти подорожчали навіть на 5% ", - роз'яснює підприємець Наталія Абросимова.

КОМАНДА. Коли мова заходить про набір співробітників, то квітникарі відзначають наступне: "Важливо наймати людей, які люблять квіти, мають смак для складання букетів і можуть навчитися азам цього бізнесу - продовжувати життя рослинам, пропонувати клієнтові кращий варіант, радити, як краще доглядати за букетом, і т. д. ", - уточнює Абросимова.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Відкриваємо квітковий магазин: бізнес-план". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Коновалова Христина

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відкриваємо квітковий магазин: бізнес-план

6 лютого 2016, 7:50 Переглядів:

www.mistoinform.com.uа.

Під час кризи актуальним бізнес, пов'язаний з позитивними емоціями. Прикладів тому маса - сувеніри, іграшки, квіти. Але оскільки цей бізнес емоційний, то і організувати свою справу потрібно так, щоб людям хотілося купувати квіти не тільки до 1 вересня або 8 Березня, а й без приводу. "Важливо працювати інноваційно - пропонувати клієнтові продукт так, щоб це виділяло вашу компанію з натовпу", - радить голова Асоціації франчайзингу Андрій Кривонос. "Сегодня" вивчила перспективи запуску магазинчика квітів в столиці (див. Інфографіку).

1. Опис проекту

Відкриваємо квітковий магазинчик "Цветик-семицветик". Працювати будемо в одному з нових багатоповерхових комплексів в Голосіївському районі Києва. Також запустимо інтернет-магазин. Запропонуємо клієнтам широкий асортимент квітів: 50% зрізаних - троянди, тюльпани, гвоздики, хризантеми і 50% живих - орхідеї, евкаліпти. Крім того, будемо продавати картини з сухотрав'я і елементи декору. За розрахунками, при стартових витратах в 103 тис. Грн наш проект окупиться за п'ять місяців.

2. Стартовий капітал

Працювати будемо на першому поверсі новобудови: для цього орендуємо 20 кв. м приміщення з ремонтом.

ТЕХНІКА. Купимо холодильну вітрину (для зрізів, які можна продавати тиждень), полки, стіл, стілець, ноутбук, ксерокс. Разом: 50 тис. Грн.

ТОВАР. Закладемо 30 тис. Грн на закупівлю квітів - зрізів і в горщиках, а також на добрива і декор. Це дозволить підтримувати хороший товарний ряд.

ВСЬОГО: 80 тис. Грн.

3. Маркетинг, реклама

Замовимо розробку невеликого інтернет-магазину (15 тис. Грн). Плюс потрібні хостинг, домен і технічна підтримка строком на рік - на це піде 5 тис. Грн. Разом: 20 тис. Грн.

РОЗВИТОК. Відкриваємо сторінки в соціальних мережах - тут будемо повідомляти про акції та новини. Запропонуємо клієнтам накопичувальну систему знижок. Також нам знадобляться вивіска, флаєри, візитки і буклети. Разом: на старті 3 тис. Грн, щомісяця - 5 тис. Грн.

ВСЬОГО: на старті - 23 тис. Грн, на місяць - 5 тис. Грн.

4. Поточні витрати

Враховуємо оренду (4 тис. Грн), ЖКП (2 тис. Грн), мобсвязь і інтернет (200 грн), охорону (300 грн). Закладемо 2 тис. Грн на закупівлю миючих засобів, лампочок, туалетного паперу, а також на форс-мажори. Разом: 8,5 тис. Грн.

КОМАНДА. Працюватимуть через день власник і продавець-флорист. В обов'язки входить торгівля, прийом замовлень по інтернету і телефону, прибирання приміщення. Ставка - 200 грн в день плюс%. Потрібен також бухгалтер (3000 грн). Кур'єр оплачується окремо. Разом: 9 тис. Грн.

ВСЬОГО: 17,5 тис. Грн.

5. Окупність проекту

Якщо щодня в магазині куплять квіти 10 осіб з чеком в 150 грн, на місяць отримаємо 45 тис. Грн. Мінус поточні (17,5 тис. Грн) і маркетингові (5 тис.) Витрати (всього 22,5 тис.), Виходить 22,5 тис. Грн. З урахуванням стартових (80 тис.) І маркетингових (23 тис.) Витрат (всього 103 тис.) Розуміємо, що проект окупиться через п'ять місяців.

Працюємо в інтернеті і реалі

У квітковому бізнесі важливо вміти працювати з комунікаціями, вважає експерт Андрій Кривонос. "Цей ринок давно йде в бік об'єднання офлайн- і онлайн-торгівлі. Адже якщо ви тримаєте невеликий магазинчик у якогось ринку, то вашими покупцями є місцеві жителі або покупці, які йдуть за чітким списком товарів. Але якщо ви відкриваєте інтернет-магазин, то коло ваших клієнтів істотно розширюється ", - зазначає Кривонос. Також експерт радить підприємцям налагоджувати контакти з квітковими магазинами з сусідніх міст, що дозволить з часом розширити бізнес:" Можна створити каталог, за яким ваші клієнти можуть за доппроцент зробити замовлення букета, який подарують в іншому місті. Цю доставку здійснюватимуть ваші партнери, і це - взаємовигідна співпраця ".

МІСЦЕ. Запуск квіткового кіоску цікавий тим, що його можна відкривати будь-де - в спальних мікрорайонах, торговельними або діловими центрах, підземних переходах. "Важливо, щоб інфраструктура була добре розвинена - наприклад, варто працювати у ринків або станцій метро, ​​щоб повз вашого кіоску проходили багато людей. Це дозволить захопити максимум випадкової аудиторії", - пояснює продавець квітів Ольга Анісімова. При цьому підприємець уточнює: важливо, щоб поруч з точкою не було конкуренції - хоча б в 5-10 хвилинах ходьби. "Це дає можливість залучити випадкових покупців, яким терміново потрібен букет, а шукати інші ларьки колись. З цієї точки зору особливо привабливі нові мікрорайони: там багато молодих клієнтів з хорошим доходом. Та й конкуренція досить низька", - уточнює Анісімова. Ну а якщо конкуренти таки з'явилися на горизонті, а місце для відкриття квіткового магазину як і раніше привабливе, слід вивчити ціни і асортимент інших точок: "Це може допомогти запропонувати новий товар за нижчими цінами", - говорить Анісімова.

Мотивуємо клієнта правильно

Важливо розуміти: вам потрібна сформована база постійних клієнтів, тому що випадкові покупці не поставлять квітковий бізнес на ноги. "Покупців потрібно постійно мотивувати. Тому варто впроваджувати систему накопичувальних знижок або дарувати клієнтам приємні подарунки - тоді покупці будуть до вас повертатися", - вважає Андрій Кривонос. За його словами, періодично має сенс влаштовувати розпродажі: "Купи 6 роз і 7-ю отримай в подарунок", щасливі дні - "Кожен 30-й клієнт отримує 30% знижки". Також доцільно активізуватися в соціальних мережах і на різних сайтах-скідочніках. "В останні роки клієнти стають технологічно просунутими. Це означає, що вони вивчають відгуки в соціальних мережах перш, ніж замовляти товар. Звичайно, це звучить дивно, коли говориш про квіти, але я не раз стикалася з тим, що люди зупинили вибір на наших букетах тому, що відгуки про наш магазинчику були хороші ", - пояснює Наталія Абросимова, власниця магазину" Розочка "у Львові. І, звичайно ж, підприємцям варто самостійно шукати великих клієнтів для поставки квітів. І тут варто вивчити корпоративний сектор. "Можна обійти сусідні офіси, школи, ресторани, познайомитися з місцевою адміністрацією. Це дозволить отримати невеликі замовлення для локальних свят", - роз'яснює Кривонос.

КРЕАТИВ. Актуально в квіткових магазинах також розширення асортименту. "Можна продавати м'які іграшки, добрива, горщики, елементи декору ... Та й самі квіти можна продавати нестандартно - наприклад, на пелюстках квітів залишати написи на кшталт" Улюбленою "," З днем ​​народження "або приклеювати невелику фотографію. Такі нестандартні речі дозволяють квіткового магазину знайти свою спеціалізацію ", - роз'яснює Абросимова. Експерти кажуть, що креативне мислення нерідко дозволяє намацати нові ніші або сформувати ексклюзивні пропозиції. "Таким прикладом свого часу став бізнес на карвинге - вирізки фігурок на фруктах і овочах. І цей напрямок теж виявилося затребуваним", - роз'яснює Андрій Кривонос.

Розвиток: команда, ризики і смаки

Квітковий бізнес цікавий тим, що тут можна розвиватися поступово. "Потрібно розуміти, що під час кризи в столиці закрилося десь 20-30% торговельних точок. Це дозволило привести попит і пропозиція на ринку в якийсь баланс. Тому зараз варто підходити до відкриття квіткового магазину виважено. Не варто інвестувати відразу десятки тисяч доларів, але можна закупити квітів, наприклад, на $ 1000 - напередодні якогось свята, і спробувати їх реалізувати. Якщо продажу виявляться вдалими, тоді все вкладення окупляться відразу. І якщо цей бізнес припаде до смаку, то можна буде запускатися ", - говорить Андрій Кривонос. За його словами, можна спочатку відкрити інтернет-магазин (це обійдеться дешевше, ніж утримання ларька), а згодом організувати і офлайн-точку:" Якщо бізнес піде в гору, то в перспективі можна "піти" навіть в вирощування квітів, але це вимагає дуже великих інвестицій. Або вибрати інший напрямок, дешевше - відкрити мережу магазинчиків і почати проведення майстер-класів по складанню букетів ". Експерти відзначають: така виважена політика щодо розвитку бізнесу і раціональне вкладення інвестицій дозволяють окупити витрати за рік-два.

РИЗИКИ. У квітковому бізнесі присутні такі ж поширені ризики, як і в інших стартапи. "По-перше, на продажу квітів впливає сезонність. Тому формувати запаси напередодні великих свят потрібно грамотно - з урахуванням обсягів продажів і смаків клієнтів. По-друге, не варто забувати про валютні ризики: найчастіше квіти, які йдуть на реалізацію - імпортні, і їх оптова ціна може бути прив'язана до курсу долара або євро. у цій ситуації найкраще формувати якийсь фінансовий запас, який дозволить нівелювати валютні ризики. або можна діяти інакше: при різких скачках валюти краще терпіти втрати в продажах за рахунок ма жи, ніж щодня міняти таблички з цінами на квіти. Адже мало кому з клієнтів, тим більше постійних, сподобається, що квіти подорожчали навіть на 5% ", - роз'яснює підприємець Наталія Абросимова.

КОМАНДА. Коли мова заходить про набір співробітників, то квітникарі відзначають наступне: "Важливо наймати людей, які люблять квіти, мають смак для складання букетів і можуть навчитися азам цього бізнесу - продовжувати життя рослинам, пропонувати клієнтові кращий варіант, радити, як краще доглядати за букетом, і т. д. ", - уточнює Абросимова.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Відкриваємо квітковий магазин: бізнес-план". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Коновалова Христина

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відкриваємо квітковий магазин: бізнес-план

6 лютого 2016, 7:50 Переглядів:

www.mistoinform.com.uа.

Під час кризи актуальним бізнес, пов'язаний з позитивними емоціями. Прикладів тому маса - сувеніри, іграшки, квіти. Але оскільки цей бізнес емоційний, то і організувати свою справу потрібно так, щоб людям хотілося купувати квіти не тільки до 1 вересня або 8 Березня, а й без приводу. "Важливо працювати інноваційно - пропонувати клієнтові продукт так, щоб це виділяло вашу компанію з натовпу", - радить голова Асоціації франчайзингу Андрій Кривонос. "Сегодня" вивчила перспективи запуску магазинчика квітів в столиці (див. Інфографіку).

1. Опис проекту

Відкриваємо квітковий магазинчик "Цветик-семицветик". Працювати будемо в одному з нових багатоповерхових комплексів в Голосіївському районі Києва. Також запустимо інтернет-магазин. Запропонуємо клієнтам широкий асортимент квітів: 50% зрізаних - троянди, тюльпани, гвоздики, хризантеми і 50% живих - орхідеї, евкаліпти. Крім того, будемо продавати картини з сухотрав'я і елементи декору. За розрахунками, при стартових витратах в 103 тис. Грн наш проект окупиться за п'ять місяців.

2. Стартовий капітал

Працювати будемо на першому поверсі новобудови: для цього орендуємо 20 кв. м приміщення з ремонтом.

ТЕХНІКА. Купимо холодильну вітрину (для зрізів, які можна продавати тиждень), полки, стіл, стілець, ноутбук, ксерокс. Разом: 50 тис. Грн.

ТОВАР. Закладемо 30 тис. Грн на закупівлю квітів - зрізів і в горщиках, а також на добрива і декор. Це дозволить підтримувати хороший товарний ряд.

ВСЬОГО: 80 тис. Грн.

3. Маркетинг, реклама

Замовимо розробку невеликого інтернет-магазину (15 тис. Грн). Плюс потрібні хостинг, домен і технічна підтримка строком на рік - на це піде 5 тис. Грн. Разом: 20 тис. Грн.

РОЗВИТОК. Відкриваємо сторінки в соціальних мережах - тут будемо повідомляти про акції та новини. Запропонуємо клієнтам накопичувальну систему знижок. Також нам знадобляться вивіска, флаєри, візитки і буклети. Разом: на старті 3 тис. Грн, щомісяця - 5 тис. Грн.

ВСЬОГО: на старті - 23 тис. Грн, на місяць - 5 тис. Грн.

4. Поточні витрати

Враховуємо оренду (4 тис. Грн), ЖКП (2 тис. Грн), мобсвязь і інтернет (200 грн), охорону (300 грн). Закладемо 2 тис. Грн на закупівлю миючих засобів, лампочок, туалетного паперу, а також на форс-мажори. Разом: 8,5 тис. Грн.

КОМАНДА. Працюватимуть через день власник і продавець-флорист. В обов'язки входить торгівля, прийом замовлень по інтернету і телефону, прибирання приміщення. Ставка - 200 грн в день плюс%. Потрібен також бухгалтер (3000 грн). Кур'єр оплачується окремо. Разом: 9 тис. Грн.

ВСЬОГО: 17,5 тис. Грн.

5. Окупність проекту

Якщо щодня в магазині куплять квіти 10 осіб з чеком в 150 грн, на місяць отримаємо 45 тис. Грн. Мінус поточні (17,5 тис. Грн) і маркетингові (5 тис.) Витрати (всього 22,5 тис.), Виходить 22,5 тис. Грн. З урахуванням стартових (80 тис.) І маркетингових (23 тис.) Витрат (всього 103 тис.) Розуміємо, що проект окупиться через п'ять місяців.

Працюємо в інтернеті і реалі

У квітковому бізнесі важливо вміти працювати з комунікаціями, вважає експерт Андрій Кривонос. "Цей ринок давно йде в бік об'єднання офлайн- і онлайн-торгівлі. Адже якщо ви тримаєте невеликий магазинчик у якогось ринку, то вашими покупцями є місцеві жителі або покупці, які йдуть за чітким списком товарів. Але якщо ви відкриваєте інтернет-магазин, то коло ваших клієнтів істотно розширюється ", - зазначає Кривонос. Також експерт радить підприємцям налагоджувати контакти з квітковими магазинами з сусідніх міст, що дозволить з часом розширити бізнес:" Можна створити каталог, за яким ваші клієнти можуть за доппроцент зробити замовлення букета, який подарують в іншому місті. Цю доставку здійснюватимуть ваші партнери, і це - взаємовигідна співпраця ".

МІСЦЕ. Запуск квіткового кіоску цікавий тим, що його можна відкривати будь-де - в спальних мікрорайонах, торговельними або діловими центрах, підземних переходах. "Важливо, щоб інфраструктура була добре розвинена - наприклад, варто працювати у ринків або станцій метро, ​​щоб повз вашого кіоску проходили багато людей. Це дозволить захопити максимум випадкової аудиторії", - пояснює продавець квітів Ольга Анісімова. При цьому підприємець уточнює: важливо, щоб поруч з точкою не було конкуренції - хоча б в 5-10 хвилинах ходьби. "Це дає можливість залучити випадкових покупців, яким терміново потрібен букет, а шукати інші ларьки колись. З цієї точки зору особливо привабливі нові мікрорайони: там багато молодих клієнтів з хорошим доходом. Та й конкуренція досить низька", - уточнює Анісімова. Ну а якщо конкуренти таки з'явилися на горизонті, а місце для відкриття квіткового магазину як і раніше привабливе, слід вивчити ціни і асортимент інших точок: "Це може допомогти запропонувати новий товар за нижчими цінами", - говорить Анісімова.

Мотивуємо клієнта правильно

Важливо розуміти: вам потрібна сформована база постійних клієнтів, тому що випадкові покупці не поставлять квітковий бізнес на ноги. "Покупців потрібно постійно мотивувати. Тому варто впроваджувати систему накопичувальних знижок або дарувати клієнтам приємні подарунки - тоді покупці будуть до вас повертатися", - вважає Андрій Кривонос. За його словами, періодично має сенс влаштовувати розпродажі: "Купи 6 роз і 7-ю отримай в подарунок", щасливі дні - "Кожен 30-й клієнт отримує 30% знижки". Також доцільно активізуватися в соціальних мережах і на різних сайтах-скідочніках. "В останні роки клієнти стають технологічно просунутими. Це означає, що вони вивчають відгуки в соціальних мережах перш, ніж замовляти товар. Звичайно, це звучить дивно, коли говориш про квіти, але я не раз стикалася з тим, що люди зупинили вибір на наших букетах тому, що відгуки про наш магазинчику були хороші ", - пояснює Наталія Абросимова, власниця магазину" Розочка "у Львові. І, звичайно ж, підприємцям варто самостійно шукати великих клієнтів для поставки квітів. І тут варто вивчити корпоративний сектор. "Можна обійти сусідні офіси, школи, ресторани, познайомитися з місцевою адміністрацією. Це дозволить отримати невеликі замовлення для локальних свят", - роз'яснює Кривонос.

КРЕАТИВ. Актуально в квіткових магазинах також розширення асортименту. "Можна продавати м'які іграшки, добрива, горщики, елементи декору ... Та й самі квіти можна продавати нестандартно - наприклад, на пелюстках квітів залишати написи на кшталт" Улюбленою "," З днем ​​народження "або приклеювати невелику фотографію. Такі нестандартні речі дозволяють квіткового магазину знайти свою спеціалізацію ", - роз'яснює Абросимова. Експерти кажуть, що креативне мислення нерідко дозволяє намацати нові ніші або сформувати ексклюзивні пропозиції. "Таким прикладом свого часу став бізнес на карвинге - вирізки фігурок на фруктах і овочах. І цей напрямок теж виявилося затребуваним", - роз'яснює Андрій Кривонос.

Розвиток: команда, ризики і смаки

Квітковий бізнес цікавий тим, що тут можна розвиватися поступово. "Потрібно розуміти, що під час кризи в столиці закрилося десь 20-30% торговельних точок. Це дозволило привести попит і пропозиція на ринку в якийсь баланс. Тому зараз варто підходити до відкриття квіткового магазину виважено. Не варто інвестувати відразу десятки тисяч доларів, але можна закупити квітів, наприклад, на $ 1000 - напередодні якогось свята, і спробувати їх реалізувати. Якщо продажу виявляться вдалими, тоді все вкладення окупляться відразу. І якщо цей бізнес припаде до смаку, то можна буде запускатися ", - говорить Андрій Кривонос. За його словами, можна спочатку відкрити інтернет-магазин (це обійдеться дешевше, ніж утримання ларька), а згодом організувати і офлайн-точку:" Якщо бізнес піде в гору, то в перспективі можна "піти" навіть в вирощування квітів, але це вимагає дуже великих інвестицій. Або вибрати інший напрямок, дешевше - відкрити мережу магазинчиків і почати проведення майстер-класів по складанню букетів ". Експерти відзначають: така виважена політика щодо розвитку бізнесу і раціональне вкладення інвестицій дозволяють окупити витрати за рік-два.

РИЗИКИ. У квітковому бізнесі присутні такі ж поширені ризики, як і в інших стартапи. "По-перше, на продажу квітів впливає сезонність. Тому формувати запаси напередодні великих свят потрібно грамотно - з урахуванням обсягів продажів і смаків клієнтів. По-друге, не варто забувати про валютні ризики: найчастіше квіти, які йдуть на реалізацію - імпортні, і їх оптова ціна може бути прив'язана до курсу долара або євро. у цій ситуації найкраще формувати якийсь фінансовий запас, який дозволить нівелювати валютні ризики. або можна діяти інакше: при різких скачках валюти краще терпіти втрати в продажах за рахунок ма жи, ніж щодня міняти таблички з цінами на квіти. Адже мало кому з клієнтів, тим більше постійних, сподобається, що квіти подорожчали навіть на 5% ", - роз'яснює підприємець Наталія Абросимова.

КОМАНДА. Коли мова заходить про набір співробітників, то квітникарі відзначають наступне: "Важливо наймати людей, які люблять квіти, мають смак для складання букетів і можуть навчитися азам цього бізнесу - продовжувати життя рослинам, пропонувати клієнтові кращий варіант, радити, як краще доглядати за букетом, і т. д. ", - уточнює Абросимова.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Відкриваємо квітковий магазин: бізнес-план". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Коновалова Христина

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ