Бізнес-план міні-пекарні з розрахунками, як відкрити в 2019 році

 1. Актуальність відкриття власної пекарні
 2. Аналіз ринку хлібобулочних виробів і конкуренції
 3. З чого почати: вибираємо концепцію для пекарні
 4. Як здійснювати продаж готової продукції
 5. Відкриття міні-пекарні по франшизі
 6. Розташування
 7. Вимоги до приміщення міні-пекарні
 8. Виробниче обладнання
 9. персонал
 10. фінансові результати
 11. Висновок

Успіх будь-якої справи в більшій мірі обумовлений наявністю високого попиту на товари, що продаються. Сфера виробництва хлібобулочних виробів - одна з найбільш затребуваних на всій території країни. Щоб власне виробництво приносило прибуток, необхідно скласти докладний бізнес-план міні-пекарні з розрахунками. Він дозволить не тільки прикинути суму витрат, але і обчислити термін окупності, рентабельність і інші важливі фінансові показники.

Актуальність відкриття власної пекарні

Підприємцю складно самостійно спрогнозувати попит на товар. При виробництві швидко псується це може бути критично, адже вже через кілька днів або тиждень товар стане непридатним для вживання, а бізнесмен втратить не тільки частина планового прибутку, а й власний капітал. Виготовлення хліба дозволяє мінімізувати ці ризики за рахунок регулярно високого попиту.

Хлібобулочні вироби люди купують щодня. Хліб їдять представники різних соціальних верств незалежно від рівня доходу. Чи не впливає на попит і економічна ситуація в країні. Навпаки, громадяни в важкі часи купують хліб ще активніше.

Але сучасна людина пред'являє до хліба ряд вимог, без задоволення яких продукція пекарні може виявитися незатребуваною. Готові вироби повинні бути:

 • корисними;
 • смачними;
 • ароматними;
 • м'якими і хрусткими;
 • свіжими.

Здоровий спосіб життя стає все більш популярним, тому підприємцю необхідно включити в асортимент цільнозерновий хліб, хліб з висівками, насінням льону, кунжутом і іншими корисними добавками.

Щоб пекарня задовольняла попиту більшості жителів і приносила хороший дохід, виробляти потрібно не тільки звичайний хліб (він має невисоку вартість), але і інші його різновиди:

 • дієтичний - має меншу, ніж зазвичай, калорійність;
 • комбінований - в складі міститься відразу кілька різновидів борошна (крім звичної для росіян пшеничного і житнього основ можна використовувати кукурудзяну муку);
 • з добавками - це найдорожчий різновид хліба, зазвичай пекарні розробляють для його виробництва унікальну рецептуру, включають до складу сухофрукти, кмин, кунжутні, гарбузове та соняшникове насіння.

На кожен вид хліба знайдеться свій покупець. Велика частина людей буде купувати звичайний через його низьку вартість. Забезпечені ж люди роблять вибір, виходячи з власних смакових уподобань.

Пекарня придатна для виготовлення не тільки хліба, а й іншої випічки. Обсяг виробництва і кількість товарних позицій будуть залежати від фінансових можливостей підприємця. В асортимент можна додати солодку випічку - здобні булочки з різноманітною начинкою, пончики, ватрушки, сухарі, сушки. Все це дуже затребуване серед росіян. Але і витрати на виробництво виявляться більш серйозними, оскільки виготовлення цих хлібобулочних виробів зажадає дорогого устаткування.

Аналіз ринку хлібобулочних виробів і конкуренції

На обсяги та асортимент продукції сильно впливає розташування пекарні. У деяких містах є місцева випічка, яку готують тільки тут. Важливо й стан місцевого ринку, рівень конкуренції. У багатьох містах вже не одне десятиліття працюють власні хлібокомбінати, що забезпечують більшість магазинів свіжим хлібом. У Росії виробництвом хліба займаються:

 • великі підприємства (хлібозаводи, хлібокомбінати, великі пекарні) - 60% від усього ринку;
 • мережеві супермаркети і гіпермаркети, самостійно випікають хліб - 13%;
 • приватні підприємства з невеликими обсягами виробництва - 20%;
 • інші організації (кафе, ресторани та інші) - 7%.

Залежно від числа і типу конкурентів в певному регіоні підприємець повинен розробляти асортимент і його переваги
Залежно від числа і типу конкурентів в певному регіоні підприємець повинен розробляти асортимент і його переваги. Відбудовуватися від інших гравців можна по-різному.

Великі заводиГіпермаркетиПриватні пекарніАсортимент продукції

Кілька категорій хлібобулочних виробів або виключно хліб Свіжа випічка і хліб Різноманітний - від простого хліба до вишуканих солодких десертів і випічки Обсяги виробництва Великі, можуть забезпечити продукцією місцеві магазини Невеликі, розраховані на задоволення попиту покупців магазину Невеликі, здатні забезпечити готовою продукцією місцеві магазини або всього кілька торгових точок Переваги Доступна вартість продукції, популярність комбі ната, налагоджені канали постачання Відмінні смакові якості, свіжість випічки, наявність попиту без додаткових витрат Унікальна концепція, специфічна продукція в асортименті Недоліки Відносно вузький асортимент продукції, використання добавок для збільшення термінів зберігання Висока вартість, продукцію можна купити тільки в цьому магазині Обмежені виробничі можливості, вартість продукції через маленьких обсягів може бути завищена Рівень конкуренції Високий Середній Середній / низький Як виділитися поміж конкурі нтов? Пропонувати клієнтам незвичайну продукцію, працювати з місцевими магазинами або відкривати власні торгові точки, просувати свій бренд Реалізовувати товар в інших магазинах або відкривати свої точки продажів на видаленні від супермаркетів пропонувати іншу продукцію, більш вигідні умови співпраці з торговими мережами

У боротьбі зі своїми конкурентами потрібно робити упор на якість продукції, її ціну та асортимент. Правильно складений бізнес-план пекарні допоможе розпланувати етапи відкриття провадження, розрахувати можливі витрати.

З чого почати: вибираємо концепцію для пекарні

Вибір концепції майбутньої пекарні - то, з чого потрібно почати складання бізнес-плану. Правильно обрана стратегія допоможе швидко окупити витрати і отримувати гарний прибуток. Насамперед потрібно визначити кількість стадій виробництва. За цією ознакою можна виділити такі різновиди пекарень:

 1. Повного циклу. Це найвитратніші пекарні, так як вони вимагають закупівлі великої кількості обладнання. Всі стадії виробництва хлібобулочних виробів проводяться в одному місці, без закупівлі напівфабрикатів. Зате такий формат дозволяє максимізувати прибуток за рахунок відсутності посередників.
 2. Виробництво готових металевих виробів напівфабрикатів. Такі підприємства самостійно не займаються приготуванням тесту, а закуповують його. Робота самої пекарні зводиться до випічки продукції. Відсутність початкових етапів виробництва дозволяє підприємцю заощадити гроші на закупівлю обладнання. Зате рівень рентабельності у такої справи виявиться нижче, ніж якби тісто і інші заготовки робили самостійно.

Крім числа стадій виробництва необхідно визначитися і з його обсягами. Для цього підприємцю потрібно оцінити свої фінансові можливості, попит споживачів і бажані обсяги продукції. За рівнем виробничої потужності можна виділити кілька різновидів пекарень:

 1. Міні-пекарня. Відмінний варіант для невеликого міста. Така ідея підійде починаючим підприємцям, які не мають досвіду роботи. Для відкриття міні-пекарні не потрібно великий стартовий капітал (до 1 500 000 рублів), численні приміщення (організувати виробництво можна на 50 - 70 м2). Але і рівень продуктивності не буде перевищувати 100 - 500 кг в день. Це означає, що і прибуток буде обмежена - заробити більше 1 000 000 рублів чистого доходу не вийде. Термін окупності у таких підприємств може варіюватися від декількох місяців до 1 року.
 2. Велике виробництво .Це пекарня з великими виробничими потужностями, розрахована на поставку готової продукції в магазини великого міста. За день на такому підприємстві можна виготовити від 1 000 до 10 000 кг випічки. Але для виробництва будуть потрібні приміщення загальною площею не менше 200 - 250 м2. Стартовий капітал на відкриття великої міської пекарні повинен бути не менше 2 000 000 рублів, причому повернути його можна буде через 1,5 - 2,5 року. Виручка в рази більше, ніж на дрібному виробництві. Вона може досягати 3 000 000 рублів.

Підприємцю, який не має на руках великого капіталу, краще вибрати міні-пекарню. Надалі він зможе розширити виробництво, закупити додаткове обладнання, збільшити асортимент готової продукції.

Як здійснювати продаж готової продукції

Зупинившись на міні-пекарні, підприємець задається питанням, як організувати продаж готової продукції. Варіантів може бути декілька:

 • налагодити оптові продажі магазинам міста;
 • відкрити власні торгові точки для збуту готової продукції;
 • продавати випічку в роздріб (пекарня + магазин або пекарня + кафе).

Оптові продажі менш вигідні з точки зору доходу, зате вони не потребуватимуть додаткових витрат на облаштування магазину або кафе. Для роботи таких закладів потрібні дозволи від наглядових служб.

При відсутності досвіду почати свій шлях краще з міні-пекарні з оптовими продажами. Розмір стартового капіталу потрібен невеликий, хоч і прибуток виявиться нижче. Якщо працювати з напівфабрикатами, то витрат стане ще менше. Обладнання буде потрібно зовсім небагато (для розкочування тіста і випічки).

Обладнання буде потрібно зовсім небагато (для розкочування тіста і випічки)

Відкриття міні-пекарні по франшизі

Якщо людина ніколи не займався бізнесом, але хоче відкрити власну пекарню, йому необов'язково займатися цим одному. Будь-яка сфера підприємництва має свої особливості і складності. Якщо витрачати на це свій час і гроші не хочеться, то можна звернутися до більш досвідчених власникам пекарень і купити у них франшизу. Такий формат співпраці має свої особливості:

 • рівень прибутковості знизиться через необхідність виплачувати роялті, початковий внесок франчайзеру;
 • бізнесмен отримує готовий бренд, під яким він може працювати, витрачаючи менше коштів на рекламу і просування;
 • наявність готової технології виробництва (її не доведеться сертифікувати, а працівники фірми франчайзера допоможуть її впровадити);
 • ризики знижуються;
 • франчайзер супроводжує своїх франчайзі на всіх етапах співпраці.

Деякі франшизи припускають наявність зв'язків з постачальниками промислового обладнання, сировини. Це дозволяє заощадити частину коштів. Франчайзер може надавати допомогу в пошуку оптових покупців або налагодженні роздрібної торгівлі.

Небезпека у відкритті пекарні по франшизі більшою мірою пов'язана з успішністю і порядністю франчайзера. Новачкові нелегко знайти гідного партнера.

Якщо мова йде про відкриття пекарні, то варто розглянути в першу чергу такі популярні російські франшизи:

Хліб з тандираДобропекБрецельРік запуску франшизи

2014 2013 2016 Вступний внесок Відсутній 500 000 рублів 290 000 рублів Роялті 15 000 рублів на місяць, починаючи з 4 місяця роботи 5% від одержуваної виручки 10 000 рублів на місяць Стартовий капітал 205 000 - 750 000рублей 2 500 000 - 3 000 000 рублів 1 500 000 - 2 400 000 рублів Можливі напрямки роботи Роздрібна та оптова торгівля, доставка готової продукції Роздрібна торгівля Магазин-пекарня

Ці франшизи стали дуже популярні в Росії через налагодженої бізнес-моделі, високої рентабельності, наявності продуманої і готової для впровадження концепції. Але відкриття пекарні по франшизі має і свої недоліки:

 • відсутність можливості розвивати свою торгову марку;
 • наявність рецептів і асортименту продукції, які не можна змінювати;
 • обмеження дій підприємця;
 • додаткові витрати (особливо відчутні паушальні внески по відомим франшизам, їх вартість може досягати декількох мільйонів рублів).

Для підприємця відкриття міні-пекарні по франшизі може стати першим кроком в бізнесі. Вона допоможе йому набратися досвіду, вивчити всі процеси зсередини. По закінченню терміну договору франшизи можна буде відкрити власну пекарню, але починати доведеться з нуля.

Розташування

Вибір місця для роботи пекарні важливий, якщо підприємець планує здійснювати роздрібну торгівлю. Тоді приміщення має бути розташоване в центрі міста. Якщо обсяги не дуже великі, а конкуренція невелика, то можна розташуватися і в спальному районі серед багатоквартирних будинків. Це дозволить заощадити на оренді і збільшити розмір кінцевого прибутку.

При відкритті пекарні для оптових продажів все буде ще простіше - досить знайти підходяще по площі приміщення в промисловому районі. Враховувати потрібно тільки екологічну ситуацію, наявність зручних під'їзних шляхів, віддаленість від оптових покупців (чим ближче вони будуть, тим більше можна заощадити на доставці продукції).

Виробничі приміщення підприємець може купити або орендувати. У кожного з цих варіантів є свої плюси і мінуси:

КупівляОренда+

Незалежність від орендодавця, зниження щомісячних витрат Не потрібні великі вкладення для оренди, завжди можна знайти більш вигідну пропозицію - Необхідні значні стартові інвестиції, зниження мобільності (поміняти місце роботи буде складно, адже доведеться продавати приміщення) Орендодавець може по закінченню договору підняти вартість або вимагати звільнити приміщення, кожен місяць потрібно робити орендні виплати незалежно від результатів роботи

Якщо підприємець планує працювати і розвивати свою пекарню, йому в будь-якому випадку потрібно задуматися про покупку приміщення. Це відмінний варіант для вкладень з отриманням прибутку. Якщо ж капіталу недостатньо, потрібно обов'язково укладати договір довгострокової оренди, щоб убезпечити себе від переїзду на нове місце найближчим часом.

Вимоги до приміщення міні-пекарні

Вибираючи приміщення для роботи, потрібно оцінювати необхідні виробничі потужності. Для виготовлення 300 кг готової продукції в день потрібно площа від 50 м2. Причому це має бути не одне приміщення, а кілька:

 • цех для виробництва тіста / готової продукції;
 • 2 склади для зберігання - на одному лежатиме сировину, а на другому - готові вироби, разом їх зберігати не можна;
 • санвузол з обладнаної мийкою і туалетом;
 • роздягальня для персоналу;
 • навантажувальний приміщення;
 • офіс.

Для максимального комфорту можна обладнати одну або кілька душових кабін для співробітників. Це особливо актуально, якщо працювати пекарня буде повний день або в нічну зміну додатково.

Відкриття пекарні завжди супроводжується перевірками наглядових служб. Найбільше їх цікавлять умови, створені в виробничому цеху. Він повинен відповідати таким вимогам:

 • не повинно бути розташоване в підвалі або напівпідвальному приміщенні;
 • наявність каналізації;
 • водопостачання (не тільки холодна, а й гаряча вода);
 • система вентиляції;
 • пол - водонепроникний.

Пожежна служба перевіряє стан стін і стель. Стелі обов'язково белятся, а стіни фарбуються або обклеюються керамічною плиткою.

При оренді приміщення краще шукати площі з готовою обробкою, каналізацією та іншими зручностями. Тоді вийде заощадити на ремонті пекарського цеху.

Виробниче обладнання

Головною статтею витрат при відкритті пекарні є закупівля обладнання. Найбільше грошей буде потрібно в разі створення виробництва повного циклу. Тоді список необхідного обладнання буде включати наступні найменування:

 • пекарські піч - від 30 000 рублів;
 • розстойну шафа - від 15 000 рублів;
 • борошнопросіювач - від 20 000 рублів;
 • тістоміс - від 50 000 рублів;
 • подові листи - по 500 рублів за штуку (потрібно не менше 20 - 30 одиниць);
 • витяжка - від 7 000 рублів;
 • мийка - від 7 000 рублів;
 • холодильну шафу для зберігання готової продукції - від 20 000 рублів;
 • кондитерські та харчові столи - від 12 000 і 3 000 рублів відповідно;
 • ваги - від 2 000 рублів за штуку;
 • стелажі - від 5 000 рублів за штуку;
 • візки - по 15 000 рублів за кожну.

Всього буде потрібно не менше 200 000 рублів на закупівлю обладнання для пекарні. Якщо планується відкриття автоматизованого пакувального цеху, то доведеться витратитися і на закупівлю іншого інструментарію.

На робочий інвентар потрібно ще не менше 50 000 рублів. Посуд краще відразу купувати якісну і не стару.

персонал

Якість готової продукції залежить не тільки від устаткування, але і професіоналізму співробітників пекарні. Економити на їхніх зарплатах не варто. До початку функціонування потрібно підібрати такий персонал:

 • технолог;
 • пекарі;
 • помічники пекаря;
 • прибиральниці.

Бажано найняти бухгалтера або звернутися за відповідними послугами до аутсорсингової фірму. Це дозволить знизити витрати і не виплачувати страхові внески за працівника.

Мерчендайзер потрібно, якщо до початку роботи пекарні НЕ будуть налагоджені канали збуту. В іншому випадку доставкою продукції можуть займатися самі оптові покупці. Тоді не потрібно буде витрачатися на покупку автомобіля.

Багато труднощів у недосвідчених підприємців виникає під час реєстрації власного бізнесу. Почати потрібно з вибору організаційно-правової форми. Найбільш прийнятними будуть наступні варіанти:

Реєструватися простіше як ІП, так як пакет документів в цьому випадку мінімальний. Під час подачі заяви необхідно вказувати коди КВЕД.

З літа 2016 року підприємці повинні використовувати нові коди КВЕД 2 . Відповідно до цієї класифікації, пекарні прописують коди 10.71 і 10.71.1, призначені для виробництва хліба, хлібобулочних та борошняних кондитерських виробів нетривалого зберігання.

Після реєстрації бізнес автоматично переходить на загальну систему оподаткування (Осно). Якщо підприємець хоче використовувати іншу форму, то потрібно під час оформлення документів скласти відповідну заяву. Пекарня може використовувати одну з наступних систем:

 • ЕНВД ;
 • ССО «Доходи»;
 • ССО «доходи мінус витрати».

Найбільш вигідний варіант - «спрощенка» з одержуваного прибутку (доходи - витрати). Якщо на підприємстві висока рентабельність, то можна вибрати і інший варіант ССО. ЕНВД ж застосовувати краще тим, у кого працює мало співробітників, а площа виробничих приміщень невелика.

Плюс відкриття пекарень у відсутності необхідності отримувати ліцензію і сертифікувати готову продукцію. А ось декларацію відповідності на вироби отримати доведеться - в цьому може допомогти досвідчений технолог. Такий папір діє протягом 5 років, отримують її в спеціальному центрі сертифікації. Додатково буде потрібно дозвільна документація:

 • дозволу від СЕС, пожежної служби;
 • висновок Росспоживнагляду;
 • сертифікати на обладнання (тут все просто - вони передаються продавцями разом з обладнанням);
 • дозвіл на виробництво продукції (видається санепіднаглядом).

По закінченню всіх перевірок потрібно затвердити програму виробничого контролю і призначити відповідальну особу.

фінансові результати

Бізнес-план пекарні обов'язково включає в себе розрахунки стартових і щомісячних витрат, планованого прибутку і фінансових показників (рентабельність, окупність). Такі обчислення проводяться підприємцями індивідуально, адже ціни і обсяги виробництва можуть істотно відрізнятися.

Маленька пекарня здатна за день виробляти від 150 кг, що відповідає виручці в розмірі 25 000 рублів в середньому. За календарний місяць у разі щоденної роботи можна заробити 750 000 рублів. З них на витрати піде 580 000 рублів:

 • орендні платежі - 45 000 рублів;
 • зарплата і страхові внески - 205 000 рублів;
 • реклама і просування - 20 000 рублів;
 • закупівля сировини - 210 000 рублів;
 • комунальні платежі - 50 000 рублів;
 • інші витрати - 50 000 рублів

Прибуток до оподаткування складе 750 000 - 580 000 = 170 000 рублей. Після сплати податків 15% з прибутку залишиться 170 000 * 0,85 = 144 500 рублів.

Рентабельність виробництва буде дорівнює: 144 500/750 000 = 19,27%. При розрахунку термінів окупності потрібно враховувати розмір стартового капіталу. З урахуванням покупки устаткування, ремонту, налагодження виробничих процесів буде потрібно не менше 700 000 рублей. Тоді термін окупності буде дорівнює: 700 000/144 500 = 4,84. Значить, вже через 5 місяців після початку функціонування можна буде повернути свої вкладення і почати отримувати прибуток.

Висновок

Створення бізнес-плану пекарні з докладними розрахунками дозволяє не тільки спрогнозувати суму вкладень і терміни окупності, але і чітко вибудувати послідовність дій по відкриттю підприємства. Підприємець може розібратися з багатьма нюансами ще до початку функціонування. Але незважаючи на відносно просту реєстрацію підприємства (вам не потрібна ліцензія і сертифікація), бізнесмену доведеться витратити багато сил і коштів для відпрацювання технології, облаштування приміщень, пошуку оптових покупців або організації роздрібної торгівлі.

Бізнес-план міні-пекарні з розрахунками, як відкрити пекарню в 2019 році

Середня оцінка 5 (100%), оцінили 1