Розробка бізнес плану інвестиційного проекту

 1. призначення планування Будь-який вид бізнес-плану необхідний для нормальної роботи підприємства,...
 2. розділи
 3. потенційні інвестори
 4. держава
 5. банк
 6. Як оцінюється проект
 7. Бізнес з нуля. Як скласти бізнес-план: Відео

призначення планування

Будь-який вид бізнес-плану необхідний для нормальної роботи підприємства, так як він дозволяє визначити стратегії розвитку діяльності та порядок дій в певних економічних умовах Будь-який вид бізнес-плану необхідний для нормальної роботи підприємства, так як він дозволяє визначити стратегії розвитку діяльності та порядок дій в певних економічних умовах. Документ необхідно регулярно переглядати, допрацьовувати, вносити поправки.

Бізнес-план відіграє велику роль в оцінці інвестиційних проектів, розкриваючи діяльність підприємства з виробничої і фінансової точки зору, а також прогнозуючи можливі результати співпраці з партнерами-вкладниками.

Бізнес-план інвестиційного проекту має два призначення:

 1. Зовнішнє. Залучаються кредитори, інвестори , Вкладники для розвитку підприємства.
 2. Внутрішнє. Визначається стратегія розвитку компанії.

Крім цього, розробка інвестиційного плану дозволяє краще вивчити тип ринку, на якому буде працювати підприємство, визначити шлях його розвитку.

Правильна розробка бізнес-плану інвестиційного проекту необхідна не тільки для підприємства в цілому, а й для потенційного вкладника. За допомогою плану він зможе оцінити успішність проекту, його рентабельність, а також визначити для себе, чи варто вкладати кошти в проект.

Цілі і структура документа

Розробляється бізнес-план інвестиційного проекту з наступними цілями:

 1. Обгрунтування ефективності розвитку підприємства з економічного боку.
 2. Підрахунок можливої ​​кількості продажів, доходів.
 3. Підбір співробітників , Які мають необхідну професійну кваліфікацію.

Щоб зазначені цілі були реалізовані, необхідно проаналізувати великий обсяг інформації, що відноситься до комерційної та виробничої діяльності. Залежно від діяльності підприємства, до розробки документа можуть застосовуватися різні методики, але при цьому структура інвестиційного бізнес-плану залишається незмінною.

розділи

Бізнес-план інвестиційного проекту включає в себе наступні основні розділи:

 1. Короткий опис підприємства, його діяльності.
 2. Вказівка ​​на позитивні моменти інвестиційної ідеї.
 3. Інформація про проведений аналіз економічного ринку, що належить до сфери діяльності підприємства.
 4. Фінансовий план і маркетингові дослідження.

Вказуючи відомості про підприємство, слід згадати: Вказуючи відомості про підприємство, слід згадати:

 1. Які послуги, товари пропонуються.
 2. На який вид ринку спрямована діяльність.
 3. Передбачуваний прогноз розвитку компанії в цілому і розвитку в фінансовому плані на наступні 2 роки.
 4. Можливі ризики.
 5. Потреба в фінансових вкладеннях інвесторів.

Не варто розписувати всі пункти у великих обсягах і вказувати зайву інформацію. Бізнес-план інвестиційного проекту повинен мати чіткі, короткі, достовірні відомості.

За бажанням в проекті можна додати додаткові відомості:

 1. Опис послуг компанії або товарів, що випускаються.
 2. Дані про службовців, які займають керівні посади на підприємстві.
 3. Інформація про виробничий процес.
 4. Експертні висновки, звіти.

Подібного роду дані слід вказувати у вигляді окремого документа.

Інвестиційний бізнес-план повинен бути складений таким чином, щоб очікування інвесторів виправдалися. При розробці слід мати на увазі:

 1. Передбачувані факти і цифри, які інвестор хоче побачити.
 2. Уявлення про те, як повинен бути поданий проект, яку презентацію підготувати.
 3. Можливі питання з боку інвесторів. При виникненні заперечень або нерозуміння з боку потенційних вкладників потрібно бути готовим довести зворотне.

Бізнес-план інвестиційного проекту вимагає ретельного підходу, тому довіряти його розробку слід тільки професіоналам. Від змісту цього документа буде залежати доля підприємства. Невдалий проект потенційні інвестори можуть відкинути, якщо він їх не влаштує або не вселили довіри.

У бізнес-плані слід вказувати найзначніші моменти, вивчивши які інвестори зможуть побачити особливості, потенційні перспективи інвестиційного проекту.

потенційні інвестори

Інвестиційний бізнес-план є не просто документом, що розкриває основні моменти діяльності підприємства, їх вигоду і позитивні моменти, але ще дозволяє визначитися з тим, якого інвестора потрібно залучити Інвестиційний бізнес-план є не просто документом, що розкриває основні моменти діяльності підприємства, їх вигоду і позитивні моменти, але ще дозволяє визначитися з тим, якого інвестора потрібно залучити. Інвесторами можуть бути як комерційні організації, держава, так і громадянин, який має достатні фінансові ресурси, і готовий вкласти їх в бізнес-план інвестиційної компанії.

держава

Держава як інвестування пропонує різного роду гранти. Щоб залучити такого інвестора, в проекті варто вказати:

 1. Чи є власні фінансові кошти у підприємства.
 2. Число співробітників, які отримують заробітну плату, і її розмір.
 3. Продукція, що відрахування до податкового органу.

Звертаючись до приватної особи, варто бути готовим до того, що за укладеним договором він зможе отримати право на тимчасове управління підприємством, в яке вклав кошти.

банк

Банк, який виступає в якості інвестора, видає підприємству кредит під відсотки . Для банку нецікаво, як в цілому буде розвиватися робота підприємства, його більше хвилює питання повернення виданих коштів. Надаючи проект плану для банку, слід вказати перспективність справи і можливий дохід. У багатьох випадках банки вимагають заставу при видачі кредитів. Застава виступає гарантом, що представлені кошти будуть повернуті в будь-якому випадку, навіть якщо проект прогорить.

В першу чергу бізнес-план інвестиційного проекту розробляється для інвесторів. Відповідно, його зміст, демонстрація вигідності та ефективності, привабливості пропозиції буде залежати від того, який вид пошуку коштів для розвитку бізнесу буде обраний.

Як оцінюється проект

Оцінка бізнес-плану відбувається в залежності від того, яка сукупність показників, що відносяться до вкладень і одержуваних результатів, буде представлена ​​на розгляд Оцінка бізнес-плану відбувається в залежності від того, яка сукупність показників, що відносяться до вкладень і одержуваних результатів, буде представлена ​​на розгляд.

Виділяють три види показників:

 1. Фінансовий. Розкриває можливі фінансові наслідки для вкладника.
 2. Ефективність по бюджету. Відноситься до вкладень з боку держави або її регіонів.
 3. Економічна ефективність. Відображає економічні чинники, в тому числі передбачувані види витрат, що не зачіпають прямі інтереси інвестора.

Існують також показники, що враховують екологічні або соціальні чинники ефективності.

Для тих підприємств, хто вперше виходить на ринок з метою закріплення в ньому, важливим є фінансовий показник. Показниками оцінки є також критерії швидкості окупності і можливість отримання чистих доходів.

Оцінюючи бізнес-проект, інвестори вирішують питання про доцільність вкладення грошей. Оцінка в більшості випадків буде залежати від того, як саме підготовлений бізнес-план і як подано на розгляд.

Розробка більшості бізнес-планів інвестиційних проектів має на увазі не тільки завдання показати інвесторам переваги бізнесу, його ідеї. Важливо дотримуватися цього плану, не відходити від його початкового содержанія.Просто показати проект і отримати схвалення не означає, що робота виконана і можна забути про свій план, почавши роботу зовсім іншим шляхом.

Варто розуміти, що для вкладників будь-який бізнес-проект є в першу чергу можливістю заробити, тобто отримати максимальний прибуток від вкладень. Тому важливо спрямувати всі сили для того, щоб бізнес-план був реалізований якомога успішніше. Не варто забувати і про ризики, які можуть мати місце, якщо бізнес-проект не зможе успішно реалізуватися і закріпитися на ринку послуг і товарів.

Правильна реалізація проекту забезпечить успіх для бізнесу і дасть можливість в майбутньому залучити ще більших інвесторів для виведення підприємства на новий рівень.

Бізнес з нуля. Як скласти бізнес-план: Відео

стати автором

стати експертом

Поділіться матеріалом в соц мережах: