Лідер-Пресс - В Солігорськ помітно просувається будівництво храму святої блаженної Матрони Московської

Щодня жителі Солігорська спостерігають за зведенням нового храму святої блаженної Матрони Московської. Дерев'яні стіни православної церкви знайшли приємний колір, який відмінно виглядає на тлі тутешніх краєвидів.

Дерев'яні стіни православної церкви знайшли приємний колір, який відмінно виглядає на тлі тутешніх краєвидів

Зовсім недавно на даху храму встановили купола з хрестами. А у дворі православного храму вже ведуться роботи по будівництву господарського блоку і каплиці. Незабаром в храмі буде проводитися установка вікон, що дозволить проводити внутрішню обробку приміщення навіть взимку.

Олександр Чур розкрив кореспонденту "Лідер-Пресс" деякі особливості плану будівництва церкви:

- Храм в результаті має вийти по-домашньому затишним. Молитовне приміщення розраховане на 400 осіб. У храмі буде окреме місце для церковної лавки, а також сторожка, розташована всередині самого приміщення. Для зручності прихожан відведена невелика гардеробна кімната. На другому поверсі церкви займе своє місце бібліотека і клирос. Кабінет настоятеля також буде знаходитися на другому поверсі. Для діточок буде облаштовано 2 кабінети недільної школи.

Для діточок буде облаштовано 2 кабінети недільної школи

Про питання фінансування і будівельних бригадах нам розповів прихожанин Олександр Долголевец. Саме він керує всіма будівельними роботами в храмі, починаючи від проектування, закінчуючи переговорами зі спонсорами і робочими.

Саме він керує всіма будівельними роботами в храмі, починаючи від проектування, закінчуючи переговорами зі спонсорами і робочими

- Тут працюють найкращі люди, які є в організації «Трест« Шахтоспецстрой ». Варто відзначити, що примусово будівельників на цей об'єкт не відправляють, хлопці йдуть сюди виключно за власним бажанням. Будь-яке питання, яке виникає в процесі будівництва, вирішується протягом одного-двох днів максимум. З великим шануванням і відповідальністю ставляться до будівництва храму працівники. Крім ВАТ «Трест« Шахтоспецстрой »беруть активну участь в будівництві і субпідрядники цієї організації. Це ТОВ «ОГНЕЩІТСЕРВІС», ТОВ «СЕЛЬЕНЕРГОМОНТАЖ», ПМК-9 ВАТ «Солігорскводстрой».

Фінансуванням будівельних робіт, як повідомлялося раніше, займається ВАТ «Трест« Шахтоспецстрой ». Однак всі бажаючі солігорчане також вносять свій внесок у зведення церкви. За словами ієрея Олександра, силами небайдужих людей було зібрано близько 60 тисяч доларів.

Самі парафіяни також беруть активну участь в будівництві храму. Вручну займаються справами, на які у будівельників йде багато часу. Добровольці охороняють територію будівництва ночами і у вихідні дні.

Про завершення будівництва храму ні ієрей Олександр Чур, ні прихожанин Олександр Долголевец поки не говорять, тому що роботи ще повно. Але обидва вірять, що з божою поміччю, в найближчому майбутньому храм буде приймати своїх прихожан.

Любов БЕРДИЧЕВЕЦ

фото автора