Як розбагатів Михайло Прохоров?


Михайло Дмитрович Прохоров (рід. 3 травня 1965 року народження, Москва) - російський мільярдер, один з основних власників акцій золотодобувної компанії ВАТ «Полюс Золото».

Станом на початок 2009 року - найбагатша людина в Росії. Станом на 2010 рік - друге місце, поступається лише великому підприємцю Володимиру Лісіна, за версією журналу Forbes.

власність

Станом на грудень 2010 року Михайло Прохоров контролював такі активи: великі пакети акцій в сировинних компаніях «Російський алюміній», «Полюс Золото», «Інтергео», енергетичної компанії «Квадра», страхову компанію «Згода», великий пакет в інвестиційній компанії « ренесанс Капітал »і ін. Також підприємцю належать такі медіаактиви як видавнича група« Живи! »(випускає журнал« Сноб ») і медіагрупа« РБК ». Також Прохоров вкладає гроші в ряд інноваційних проектів, серед яких будівництво (спільно з «Роснано») заводу «Оптоган» з випуску світлодіодних ламп, проект з випуску гібридного Е-мобіля і ін. У 2010 році Михайло Прохоров придбав 80% американської баскетбольної команди « Нью-Джерсі Нетс ».
Станом на 2010 рік за версією «Forbes» стан Прохорова оцінюється в $ 13,4 млрд.

Шлях до успіху

Народився в сім'ї завідувачів лабораторією Главпрофобра і кафедрою полімерів Московського інституту хімічних матеріалів. Закінчив факультет міжнародних економічних відносин Московського фінансового інституту.

З 1989 року по 1992 рік - начальник управління Міжнародного банку економічного співробітництва (МБЕС).

З 1992 по 1993 рік - голова правління акціонерного комерційного банку «Міжнародна фінансова компанія».

З 1993 по 1998 рік - голова правління ОНЕКСІМ Банку.

З 1998 по 2000 рік - президент - голова правління ОНЕКСІМ Банку.

З 2000 по 2001 рік - президент АКБ «Росбанк».

C липня 2001 року - Генеральний директор, Голова Правління ГМК «Норільський нікель».

З березня 2006 року - Голова ради директорів ВАТ «Полюс Золото».

З червня 2007 член наглядової ради державної компанії з нанотехнологій (Роснанотех).

На вересень 2007 володіє блокуючим пакетом «Норнікеля» (25%).

У квітні 2007 року залишив пост Генерального директора ГМК «Норільський нікель».

У 2004 році заснував приватний благодійний фонд "Фонд культурних ініціатив".

У травні 2007 р заснував приватний інвестиційний фонд ТОВ «Група ОНЕКСІМ» (напрямки діяльності: воднева енергетика, нанотехнології, традиційна енергетика, розробка родовищ кольорових металів, девелопмент. Генеральний директор - Дмитро Валерійович Разумов.

У серпні 2008 року покупкою за 496 мільйонів євро вілли Leopolda в Villefranche-sur-Mer (Лазурний берег, Франція) побив рекорд найдорожчої транзакції в світі приватної нерухомості.

27 жовтня 2008 рік стає Президентом Союзу біатлоністів Росії (СБР), замінивши на цій посаді Олександра Тихонова.

З 2010 року - власник контрольного пакета баскетбольного клубу New Jersey Nets ліги NBA.

З грудня 2010 року - генеральний директор ВАТ «Полюс Золото».

З 25 червня 2011 року - був лідером партії Правое дело.

Президент групи "Онексім" Михайло Прохоров не зробив жодної кар'єрної помилки, завдяки чому зміг в повній мірі скористатися перевагами смутного часу перебудови. У той час він працював в Міжнародному банку економічного співробітництва, де на пару з нинішнім губернатором Красноярського краю Хлопоніним налагодив виробництво "варених" джинсів. Потім виник банк Онексім, і Прохоров спільно зі своїм партнером по бізнесу Володимиром Потаніним досить успішно вибудували спільну бізнес-імперію: РАО "Норільський нікель", нафтову компанію СІДАНКО, шматок Новолипецького металургійного комбінату і більшу частину Північно-Західного морського пароплавства. Але їх співпраці вистачило на 10 років, через які вони вирішили поділити бізнес вартістю понад $ 33 млрд. Прохоров створив групу з відомим уже назвою "Онексім" для управління активами, які будуть виділені зі спільного бізнесу з Потаніним.

ЖЖ Михайла Прохорова. З грудня 2007 р веде особистий блог в Живому журналі.


Цікаві факти
 • Зростання Михайла Прохорова - 204 см. За його словами, незважаючи на те, що йому належить баскетбольна команда, дивлячись на баскетболістів від низу до верху, відчуває «дикий дискомфорт, відчуваючи себе не в своїй тарілці».
 • З грудня 2007 року Михайло Прохоров веде особистий блог в Живому журналі. http://md-prokhorov.livejournal.com/
 • Навесні 2008 року, за лічені місяці до глобального падіння біржових котирувань Михайло Прохоров продав пакет «Норнікеля» (25%) акціонерам компанії «Російський алюміній» майже на піку його ринкової вартості.
 • З'явилася світова тенденція для залучення уваги до компаній або спортивним клубам з поганим фінансовим становищем використовувати ім'я Михайла Прохорова в якості потенційного інвестора. У цьому списку фігурували футбольний клуб «Рома», радіостанція «РСН», російськомовний журнал «Форбс» і ін.
 • З 1998 по 2007 рік Прохоров особисто здійснював контроль осіб на дискотеках, які він проводив кожну зиму у французькому Куршевелі.
 • У вересні 2009 року Прохоров уклав угоду про входження в девелоперський проект з будівництва спортивної арени в Брукліні і придбання однієї з команд Національної баскетбольної асоціації - New Jersey Nets.
 • У січні 2010 року Прохоров заявив, що планує почати виробництво на принципово новій основі міського автомобіля з використанням передових технологій (на підприємстві «Яровит Моторс»). У квітні було оголошено про створення компанії «Міський автомобіль» з випуску компактного гібридного автомобіля для міських потреб. У листопаді оголошено назву нового автомобіля - Е-мобіль.
 • У березні 2010 року брав участь у передачі «Прожекторперісхілтон», де серед іншого розглядалися підсумки виступу російської збірної на Олімпіаді у Ванкувері і висловлювання Віталія Мутко про те, що Прохоров не має хоч якісь підстави, щоб очолити міністерство спорту і що розроблена ним модель розвитку російського біатлону «сира».
 • 16 травня 2011 року Михайла Прохоров заявив російським ЗМІ про намір очолити російську партію «Правое дело». 25 червня 2011 року на позачерговому з'їзді партії «Правое дело» він вступив в партію і був обраний її лідером терміном на чотири роки.
 • У травні 2011 року в своєму інтерв'ю програмі «Тиждень з Маріанною Максимовською» телеканалу РЕН-ТВ Михайло Прохоров сказав буквально наступне: «Людині, у якого багатий життєвий досвід, з якогось моменту художня література вже не цікава».
 • 12 грудня 2011 року Прохоров заявив про бажання балотуватися в президенти Росії. Прохоров назвав це рішення «можливо, самим серйозним рішенням у своєму житті». Своїм електоратом Прохоров вважає «середній клас в найширшому сенсі цього слова». Прохоров також оголосив про намір створити «розраховану на довгострокову перспективу» нову партію, яку він хоче почати «будувати з самого низу».

як розбагатіли інші багаті люди