Банк «Оренбург» вирішив не кредитувати МКП «Оренбурзькі пасажирські перевезення»

На що посилається кредитна організація, і хто насправді монополізував ринок перевезень в Оренбурзі На що посилається кредитна організація, і хто насправді монополізував ринок перевезень в Оренбурзі   rus35

rus35.ru

Чим більше загострюється ситуація навколо громадського транспорту, тим більше спливає цікавих деталей. Коло осіб, задіяних в конфлікті адміністрації і приватників, ширше, ніж здається.

Всі конкурси, які проводить мерія, блокуються регіональним УФАС. Мерію звинувачують в обмеженні конкуренції. При цьому приватники як їздили по більшості маршрутів, так і їздять. Питання якості перевезень взагалі на другому місці. У час-пік один Пазік обганяє інший, а ввечері - не дочекаєшся. Через тиждень пасажирів на зупинках додасться - навчання починається. Чи варто говорити про доступність транспорту для маломобільних громадян? Як не було, так і немає! На якій стадії зараз рішення проблем громадського транспорту і де ж довгоочікувані низькою підлогою автобуси?

Банк «Оренбург» вирішив не кредитувати МКП

Городяни чекають появи нових автобусів. Про це йдеться вже більше року. Але поки вся справа стопориться. У липні цього року на порталі держзакупівель з'явилася інформація про конкурс на надання послуг з надання кредитної лінії з лімітом 240 мільйонів рублів МКП «Оренбурзькі пасажирські перевезення». Переможцем конкурсу стало АТ «Банк Оренбург». Але банк раптом передумав і не став давати кредит муніципальному підприємству.

- Між АТ «Банк Оренбург» і МКП «Оренбурзькі пасажирські перевезення» був укладений контракт про надання кредитної лінії на придбання 50 міських автобусів на Газомоторні паливі. Грошові кошти надані не були, що говорить про невиконання зобов'язань з боку кредитора. У зв'язку зі сформованою ситуацією підприємством на адресу банку були спрямовані претензія про необхідність виконання зобов'язань за контрактом, вимога виконання зобов'язань, а також рішення про односторонню відмову від виконання контракту. Підприємство має намір провести повторну процедуру відбору кредитної організації для отримання кредиту на придбання нових автобусів, - розповіли в МКП «Оренбурзькі пасажирські перевезення».

Поведінка кредитної організації в такій ситуації виглядає досить дивно. Як якби наречена в РАГСі сказала нареченому «так», веселилася на весіллі, а вночі закрила спальню на ключ. Перш ніж приймати участь в конкурсі, будь-яка нормальна банк зважує всі ризики і тільки потім виходить з пропозицією. Ситуація загострюється тим, що в серпні-вересні муніципалітет повинен провести торги по муніципальних маршрутах, одним із критеріїв участі якого можливо буде наявність сучасних автобусів з низькою підлогою. Якщо МКП не зможе виконати цю умову, то у виграші залишаться приватні перевізники.

Законність дій УФАС під питанням

В якості причини (хоча це більше схоже на привід - Прим. Автора) відмови банку виконувати свої обов'язки за контрактом кредитори вказали попередження регіонального УФАС на адресу міської адміністрації. Цього разу антимонопольному органу здалося, що адміністрація порушила закон «Про захист конкуренції», видаючи субсидії на бесконкурентной основі МКП «Оренбурзькі пасажирські перевезення», і зажадала скасувати постанову, що регламентує видачу субсидій муніципальному підприємству. Якщо врахувати, що МКП в якості основного і єдиного виду діяльності здійснює перевезення за регульованими тарифами та фінансується за кошторисом витрат і доходів, а регульований тариф не покриває витрати на перевезення, то фактично Оренбурзьке УФАС Росії зажадало від міської адміністрації припинити перевезення за регульованими тарифами в місті , так як казенне підприємство - єдиний перевізник, що не відмовився від такого виду перевезень.

Поки ми намагалися розібратися, хто і кому що повинен, виявили ще один цікавий факт. У постанові уряду Оренбурзької області від 07.03.2017 р затверджено порядок надання субсидій на відшкодування недоотриманих доходів у зв'язку з забезпеченням проїзду громадян в пасажирському транспорті. Згідно з цим документом «... одержувачами субсидій є юридичні особи та індивідуальні підприємці, які здійснюють перевезення громадян на регулярних муніципальних і міжмуніципальних маршрутах у приміському сполученні за регульованим і нерегульованим тарифами ...»

А стаття 14. ФЗ 220 говорить: «Предметом державного або муніципального контракту є виконання юридичною особою, індивідуальним підприємцем, з якими укладено державний чи муніципальний контракт (далі - підрядник), робіт, пов'язаних із здійсненням регулярних перевезень за регульованими тарифами відповідно до вимог, встановлених державним чи муніципальним замовником» .

Тобто виходить, що обласне уряд видає постанови, що суперечать федеральному закону? А на що спирається регіональне УФАС, виписуючи попередження? Не зрозуміло. До речі, порядок надання субсидій вже був предметом розгляду у антимонопольного органу. У вересні 2010 року Оренбурзький УФАС прийшов до висновку про те, що зазначений порядок надання субсидій чи не порушує антимонопольне законодавство. Хіба можна по одному і тому ж предмету розгляду виносити протилежні рішення? У правовій державі - немає. А в Оренбуржье все як в нехорошою прислів'ї - закон як дишло, куди його регіональна влада переверне - так і виходить. Зараз все складається так, що закон став інструментом боротьби з муніципалітетом. І, до речі, в ситуації з невиконанням умов контракту АТ «Банк Оренбург» антимонопольна служба ніяк не відреагувала.

- Оренбурзьке УФАС Росії не має повноважень щодо оцінки законності дій АТ «Банк Оренбург» в рамках виконання контракту на надання послуг з надання кредитної лінії, укладеного МКП «Оренбурзькі пасажирські перевезення», - відповів на редакційний запит «МК» в Оренбурзі »заступник керівника УФАС Росії по Оренбурзькій області Ігор Биховець.

В цьому випадку думка федеральних відомств було б цікаво. Тим більше, що регіональне УФАС попередження виписує часто, але правим є не завжди. Наприклад, проводиться мерією в вересні 2017 року конкурс на сім регулярних маршрутів №№ 14,28,54,55,57,107,118 був скасований регіональним УФАС. Але Арбітражний суд Оренбурзької області визнав недійсним рішення та припис Оренбурзького УФАС.

Область втручається в справи муніципалітету

Варто відзначити той факт, що АТ «Банк Оренбург» - уповноважений банк уряду Оренбурзької області. Тим більше що в сфері пасажирських перевезень в Оренбурзі контроль регіональний уряд періодично використовує. А як інакше можна пояснити створення робочої групи по вдосконаленню роботи громадського пасажирського транспорту, очолила яку міністр економічного розвитку, промислової політики і торгівлі Оренбурзької області Наталія Безбородова? І це поряд з існуючою міської транспортної комісією, яка є дорадчим органом при адміністрації Оренбурга. До роботи цієї комісії були залучені представники приватних перевізників, але не допущені представники муніципального підприємства, не брав участі начальник управління пасажирського транспорту Дмитро Анісімов. Навіщо область займається питаннями, що перебувають у віданні муніципального освіти? У наявності порушення компетенцій, що регламентуються ФЗ «Про загальні принципи організації місцевого самоврядування в Російській Федерації». До речі, дії міської комісії в лютому 2018 року також ще викликали несхвалення з боку УФАС по Оренбурзькій області. Антимонопольники зажадали виключити з міської транспортної комісії членів комісії, пов'язаних з господарюючими суб'єктами, так як їх афілійовані особи можуть мати особисту зацікавленість. При цьому в комісію, очолювану Наталією Безбородова, увійшли приватники ІП Мисик Л.П., IP Андрющенко Є.П. і директор «Асоціації перевізників» Максим Фазуллін. При цьому всі ці люди виробляють рекомендації для роботи МКП. Абсурдна ситуація. Тобто виходить, що уряд області підтримує приватних перевізників, а конфлікт міської і обласної влади - це не міф ...

Читайте також:

До чого призведуть Оренбуржье корупційні скандали

Чи варто говорити про доступність транспорту для маломобільних громадян?
На якій стадії зараз рішення проблем громадського транспорту і де ж довгоочікувані низькою підлогою автобуси?
Тобто виходить, що обласне уряд видає постанови, що суперечать федеральному закону?
А на що спирається регіональне УФАС, виписуючи попередження?
Хіба можна по одному і тому ж предмету розгляду виносити протилежні рішення?
Навіщо область займається питаннями, що перебувають у віданні муніципального освіти?