Системний блок

 1. зміст: Як тільки користувачі ПК не називають системний блок: і процесором, і залізної коробкою під...
 2. Склад системного блоку
 3. Передня панель системного блоку ПК, як правило, містить дві кнопки:
 4. Ще більше цікавої та корисної інформації

зміст:

Як тільки користувачі ПК не називають системний блок: і процесором, і залізної коробкою під столом, і ще багато цікавих назв. У кожному з цих назв є своя частка правди. Оскільки, якщо заглянути всередину, то саме там можна знайти процесор і найчастіше системний блок залізний і стоїть під столом.

Системний блок. Що ж це таке?

Давайте подивимося в словник і знайдемо справжнє визначення. Системний блок (розм. Корпус, системник) - це елемент персонального комп'ютера, який захищає компоненти комп'ютера, що знаходяться всередині, від механічних пошкоджень і зовнішнього впливу.

Крім цього він підтримує всередині себе температуру, необхідну для стабільної роботи, екранує електромагнітне випромінювання, яке створюється внутрішніми елементами.

Системний блок

Системні блоки для персональних комп'ютерів виготовляють промисловим способом з деталей, в основу яких входить сталь, пластик і алюміній. Для того, щоб зробити системний блок оригінальним і неповторним, використовуються деревина або органічне скло.

Склад системного блоку

Системний блок включає в себе безліч частин і компонентів. Коротко розглянемо більшість з них.

1. корпус - один з важливих компонентів, що входить в число елементів системного блоку: на корпусі комп'ютера кріпляться всі інші деталі. Корпуси розрізняються між собою розмірами і форм-факторами. При виборі корпусу для системника слід звернути увагу на деякі деталі.

корпус

Чим корпус більше, тим простіше в ньому буде розмістити інші елементи системного блоку. А чим важче, тим товщі стінки він має, що дозволить налагодити хороше охолоджування і невисокий рівень шуму. Комп'ютерна допомога Комполайф рекомендує використовувати корпусу тільки відомих брендів таких як Thermaltake, Chieftec, InWin і ін.

2. Блок живлення - можливо, найважливіша деталь системного блоку ПК. Вважається, що краще заощадити на будь-який інший деталі, але тільки не на блоці живлення. Може здатися трохи дивним, але з великою часткою ймовірності якість блоку живлення можна визначити по вазі - чим важче блок живлення, тим краще. Якісні компоненти блоку харчування: радіатори, конденсатори і трансформатори; досить важкі елементи.

Якісні компоненти блоку харчування: радіатори, конденсатори і трансформатори; досить важкі елементи

Блок живлення (БП)

Блок живлення займається забезпеченням електричного живлення всіх інших компонентів комп'ютера. Від нього безпосередньо залежить, як довго пропрацюють всі інші комплектуючі. Через недостатньо якісного блоку живлення робота всього комп'ютера може бути нестабільною, також це може стати причиною поломки дорогих елементів.

3. Процесор (CPU - центральний процесор) - це головний обчислювальний елемент персонального комп'ютера. Всі програми складаються з величезної послідовності мікрокоманд, і саме процесор виконує ці команди.

Від швидкодії процесора в першу чергу залежить продуктивність і швидкість роботи всього ПК (це обов'язково необхідно врахувати, якщо вирішили перевстановити windows на більш сучасну версію). Тактова частота, на якій працює процесор, архітектура і кількість ядер визначають швидкодію процесора.

центральний процесор

Багато років на світовому ринку процесорів безроздільно домінують два основні конкуренти: AMD і Intel. І найближчим часом ця ситуація навряд чи зміниться.

4. Материнська плата - один з компонентів ПК, який входить до числа основних. Материнська плата об'єднує всі компоненти системного блоку. Крім цього вона включає в себе додаткові компоненти: вбудована відеокарта, мережевий адаптер, звукова карта, пристрої введення-виведення та ін.

Крім цього вона включає в себе додаткові компоненти: вбудована відеокарта, мережевий адаптер, звукова карта, пристрої введення-виведення та ін

Материнська плата (mainboard)

Неправильно підібрана материнська плата може негативним чином позначитися на роботі ПК в цілому, не дивлячись на те, що інші комплектуючі будуть потужними самі по собі.

5. Корпусний вентилятор - використовується для охолодження системника. Він необов'язковий, але бажаний для підтримки прийнятної температури всередині.

6. Планки оперативної пам'яті (ОЗУ) - це швидкодіюча пам'ять комп'ютера. Після виключення комп'ютера вся інформація, яка перебуває в ній, віддаляється.

Оперативна пам'ять (ОЗУ)

З огляду на всі зростаючі потреби сучасних програм, ігор і додатків, можна вважати, що чим більше обсяг оперативної пам'яті, тим буде краще. На сьогоднішній день мінімальний об'єм оперативної пам'яті, яка встановлюється в новий комп'ютер, буде 4 гігабайти.

7. відеокарта - пристрій, який обробляє і виводить графічну інформацію на монітор. Кожна відеокарта має свій власний графічний процесор, який займається обробкою інформації: 2D і 3D. Відеопроцесор істотно знижує обчислювальну навантаження на CPU (центральний процесор).

Відеопроцесор істотно знижує обчислювальну навантаження на CPU (центральний процесор)

відеокарта

Без дорогий і потужної відеокарти можна навіть не мріяти про сучасних комп'ютерних іграх. Крім цього, у вас навряд чи вийде всерйоз зайнятися обробкою відефайлов або професійним редагуванням фото.

8. Мережева карта - елемент системного блоку, необхідний для з'єднання комп'ютера з локальною мережею або мережею Інтернет. Останнім часом мережеві плати інтегровані (вбудовані) в материнські плати.

9. Оптичний накопичувач (CD / DVD) - пристрій для читання і запису оптичних дисків. Між собою відрізняються типом підтримуваних дисків, а також швидкістю читання і запису.

10. Жорсткий диск (harddisk, HDD, вінчестер) - це пристрій довготривалої пам'яті. При виключенні комп'ютера дані не видаляються. Швидкість роботи жорсткого диска набагато нижче, ніж у оперативної пам'яті, а обсяг набагато вище.

Швидкість роботи жорсткого диска набагато нижче, ніж у оперативної пам'яті, а обсяг набагато вище

Жорсткий диск (HDD)

Операційна система, встановлені програми, документи, фотографії, музика і фільми зберігаються на жорсткому диску. Обсяг HDD (жорсткого диска) вимірюється в гігабайт. Вважається, що чим більше, тим краще. Як то кажуть, вільного місця багато не буває.

Передня панель системного блоку ПК, як правило, містить дві кнопки:

 • Power - використовується для включення комп'ютера;
 • Reset - використовується при необхідності екстреної перезавантаження комп'ютера, якщо він завис.

Також на передній панелі можна знайти такі елементи:

 • індикатори - світлодіоди і лампочки, що відображають роботу ПК: індикація роботи комп'ютера, індикація стану жорсткого диска.
 • дисководи і оптичні накопичувачі - це пристрої, призначені для роботи з такими носіями інформації як дискети та оптичні диски.
 • роз'єми - призначені для підключення деяких зовнішніх пристроїв. Найчастіше це роз'єми USB, а також гніздо для підключення навушників і мікрофону.

Їли ви хочете зібрати новий системний блок, якщо хочете, щоб він був зроблений спеціально для вас і не був схожий на сотні інших, що продаються в магазинах, то центр комп'ютерної допомоги Compolife.ru з радістю допоможе здійснити мрію. Звернувшись в наш сервіс, ви можете бути впевнені в надійності і довговічності роботи майбутнього комп'ютера. Адже його складанням і налаштуванням будуть займатися професіонали з багаторічним успішним досвідом роботи!

Ще більше цікавої та корисної інформації

 • Одним з найважливіших компонентів комп'ютера, безумовно, можна ...

 • Блок живлення комп'ютера (БП) - це електронний пристрій, що формує ...

 • Процесор (мікропроцесор, CPU, центральний процесор, розм. ...

 • Корпус - це основний елемент системного блоку, до якого кріпляться ...

Коментарі (11)

Залишити коментар

Що ж це таке?