LED-драйвери ISSATA - доступне рішення для внутрішнього основного і аварійного освітлення

 1. Джерела живлення для внутрішнього основного освітлення
 2. Блок аварійного живлення
 3. висновок
 4. література
 5. Блок аварійного живлення для світлодіодніх світильників
 6. Про компанію Issata

Новий для російського ринку виробник джерел живлення для світлодіодних світильників ISSATA створює драйвери для світильників внутрішнього освітлення без непотрібної надмірності і зайвих функцій, але при цьому - відповідають вимогам вітчизняних стандартів по пульсаціям Новий для російського ринку виробник джерел живлення для світлодіодних світильників ISSATA створює драйвери для світильників внутрішнього освітлення без непотрібної надмірності і зайвих функцій, але при цьому - відповідають вимогам вітчизняних стандартів по пульсаціям. Крім того, в номенклатурі ISSATA присутній нечасто зустрічається на ринку виріб - блок аварійного живлення для організації світлодіодного аварійного та евакуаційного освітлення.

В даний час на ринку світлодіодного освітлення є широкий спектр джерел живлення різних виробників - як зарубіжних, так і російських. Причому російські виробники відіграють більшу роль у виробництві джерел живлення саме для внутрішнього освітлення. Вони випускають продукцію, оптимально поєднується з діючими нормативними вимогами і доступну за вартістю. Продукція зарубіжних виробників у внутрішньому освітленні, зокрема - в світильниках типу «Армстронг», представлена ​​в істотно меншому обсязі. Почасти це пояснюється специфікою російського ринку - саме у нас є норми на пульсації освітленості, а на європейському та азійському ринках такі вимоги зараз відсутні. Тому для зниження собівартості продукції зарубіжні виробники, як правило, застосовують в джерелах живлення однокаскадного схему перетворення з корекцією коефіцієнта потужності, особливість якої - підвищені пульсації вихідного струму.

Кінцевого споживача не завжди легко визначитися з вибором джерела живлення, максимально повно відповідного поставленим вимогам і в той же час володіє найменшою вартістю. Почасти це пов'язано з недостатньою поінформованістю про наявні на ринку виробах, їх параметрах і особливості застосування. Проаналізуємо інформацію про продукцію поки що нового для російського ринку виробника джерел живлення - компанії ISSATA Limited, яка випускає продукцію під торговою маркою ISSATA.

Компанія ISSATA Limited розташована в КНР і спеціалізується на розробці і виробництві світлотехнічної продукції для світлодіодного (LED) і класичного освітлення. Контроль якості продукції ISSATA здійснює білоруський імпортер. У лінійці продукції представлені як окремі компоненти (джерела живлення, блоки аварійного живлення, корпуси, LED-модулі), так і готові LED-світильники.

ISSATA - молода компанія. Проте, її співробітники мають великий досвід роботи в області джерел живлення. Компанія оснащена передовим обладнанням, строго стежить за якістю та термінами відвантаження продукції, що випускається, завдяки чому вже завоювала довіру споживачів.

Лінійка джерел живлення ISSATA досить обширна і включає в себе вироби для внутрішнього (до 60 Вт) і зовнішнього (40 ... 300 Вт) освітлення в пластикових і металевих корпусах без діммінга і з діммінгом, зі стабілізацією по струму або по напрузі. У номенклатурі є джерела живлення з активною (Λ> 0,9), з пасивної (Λ> 0,85) схемою корекції потужності (ККП), а також без корекції потужності (Λ = 0,5 ... 0,6). Для більшості практичних застосувань завжди можна підібрати необхідне джерело живлення, будь то освітлення в системі ЖКГ, промислове і зовнішнє освітлення, включаючи джерела живлення для світильників внутрішнього освітлення з жорсткими вимогами до пульсацій освітленості. Крім того, є ряд джерел живлення, як правило, зі стабілізацією по напрузі, призначених для застосування в архітектурно-декоративної та інтер'єрної підсвічуванні, а також у зовнішній рекламі для живлення світлодіодних стрічок і різних модулів.

Світлодіодний світильник, як і будь-який інший пристрій, володіє деякими основними характеристиками, які в значній мірі визначаються використовуваним джерелом живлення. Найбільш важливими характеристиками, на які джерело живлення безпосередньо впливає, є електромагнітна сумісність (ЕМС), електробезпека, пульсації світлового потоку (освітленості), умови експлуатації, надійність і, звичайно ж, вартість. При виборі джерела живлення для світильника завжди доводиться враховувати сукупність цих та деяких інших характеристик.

Джерела живлення для внутрішнього основного освітлення

Світлодіодні світильники, використовувані для внутрішнього освітлення, в більшості випадків споживають потужність 20 ... 60 Вт і повинні мати корекцію коефіцієнта потужності (ККП), це регламентується вимогами ЕМС [2]. З іншого боку, в цьому виді освітлення нормується ще один показник - коефіцієнт пульсацій освітленості [3], [4]. Вкрай важливо, щоб обраний джерело живлення мав пульсаціями струму, що не перевищують допустимі значення. Пульсації струму джерела живлення викликають пульсації світлового потоку світильника і як результат - пульсації освітленості. Верхнє значення частоти пульсацій, що підлягає контролю, обмежена величиною 300 Гц [5]. У світлодіодних світильниках з імпульсними джерелами живлення в зазначений діапазон (до 300 Гц) потрапляє подвоєна частота електромережі. Для нашої електромережі подвоєна частота має значення 100 Гц. На даній частоті пульсації струму джерела живлення визначають коефіцієнт пульсацій освітленості з пропорцією практично 1: 1 (які пульсації струму, такі і пульсації освітленості).

Умови експлуатації світильників внутрішнього освітлення є досить м'якими: температурний діапазон - не ширше -10 ... 45 ° C, підвищеної захисту від зовнішніх факторів, що впливають не потрібно [6].

У Росії найбільш масовим сегментом внутрішнього освітлення є вбудовані растрові світильники для підвісної стелі типу «Армстронг», які використовуються практично у всіх адміністративних, службових і офісних приміщеннях.

Серед всієї номенклатури джерел живлення ISSATA, що відноситься до внутрішнього освітлення, особливо виділяються дві моделі, які оптимально підходять для використання в зазначеному типі світильника. Це моделі джерел живлення IS 35GM-350 і IS 50GM-350 (малюнок 1). Технічні параметри джерел живлення приведені в таблиці 1.

Таблиця 1. Основні параметри джерел живлення ISSATA

Найменування Вихідна потужність, макс., Вт Вихідний струм, ном., МА Діапазон вихідної напруги, В ККД,% Пульсації вихідного струму / напруги,% Діапазон вхідної напруги змінного струму, В Коефіцієнт потужності, λ Пусковий струм, А Габаритні розміри, мм IS 50GM-350 49 350 70 ... 140 88 <1 176 ... 265> 0,95 <0,53 209х39х29 IS 35GM-350 35 350 40 ... 100 88 <1 <0,3 215x30x25

Джерела харчування виготовляються в металевому корпусі зі ступенем захисту від зовнішніх факторів, що впливають IP20, за зовнішнім виглядом нагадує електронний баласт для люмінесцентних ламп. Всі моделі джерел живлення, як і потрібно, мають активну схему корекції коефіцієнта потужності з коефіцієнтом λ> 0,95 і працездатні в температурному діапазоні -15 ... 45 ° C. На даний момент випускаються моделі джерел з вихідною потужністю 35 і 50 Вт на вихідний струм 350 мА. В даному випадку можна сказати, що обрані найбільш затребувані параметри, які найчастіше і використовуються в світильниках типу «Армстронг», виходячи з світлового потоку і досягнутої ефективності світлодіодів.

Схемотехнічних джерела живлення виконані по топології однокаскадного перетворення з ККМ, що дозволяє досягти дуже низької вартості виробів (мінімальна кількість застосовуваних компонентів). Основний недолік використовуваної топології - підвищений рівень пульсацій струму - істотно знижений застосуванням додаткового каскаду згладжування пульсацій. Джерела живлення мають привабливу вартість і з великим запасом відповідають найжорсткішим вимогам нормативної документації за коефіцієнтом пульсацій освітленості. Найбільш жорсткі вимоги відноситься до висвітлення приміщень з встановленими моніторами, де зазначений коефіцієнт допускається не більше 5% [4]. При цьому джерела живлення ISSATA мають вартість нижче найбільш поширеною на російському ринку аналогічної продукції.

Для освітлення приміщень великої площі проектувальники і інсталятори систем освітлення змушені підключати в одну групу досить багато світильників. На кожну групу, за правилами улаштування електроустановок (ПУЕ), необхідно встановлювати груповий автоматичний вимикач [6]. І тут важливо правильно вибрати груповий вимикач з урахуванням перетину захищається кабелю і можливого струму навантаження. Вимикач повинен забезпечити відключення лінії при аварійній ситуації, наприклад, при КЗ на лінії, перевищенні споживаного струму і, як наслідок, перегрів кабелю. Але він не повинен спрацьовувати в момент включення освітлення. Поширені на ринку джерела живлення володіють пусковим струмом в кілька десятків ампер, в той час як середнє споживання струму не перевищує десятих часток ампера. Застосовуючи світильники з подібними джерелами живлення, проектувальники і інсталятори систем освітлення стикаються з труднощами при виборі типу автоматичного вимикача. Бувають ситуації, коли потрібно встановити вимикач, який не спрацює навіть при КЗ на кінці лінії, а якщо вибрати вимикач виходячи з захисту лінії, то він починає спрацьовувати в момент включення освітлення.

Зазначеної проблеми не виникне при використанні джерел живлення виробництва компанії ISSATA. Вони мають схемотехнической особливість, яка знижує пусковий струм до вельми невеликої величини. Пусковий струм джерел живлення ISSATA не перевищує двократної величини від середнього споживаного струму, що дозволяє використовувати поширені і рекомендовані для освітлення автоматичні вимикачі з характеристикою «С».

За електробезпеки розглянуті джерела живлення відносяться до I класу захисту від ураження електричним струмом. Електрична міцність ізоляції становить 1500 В. При установці джерел живлення в світильник в обов'язковому порядку необхідно передбачати захисне заземлення джерела живлення і кінцевого виробу (металевий корпус світильника) або захисне заземлення тільки джерела живлення (електроізоляційний корпус світильника).

Розглянуті джерела мають захисні заходи від короткого замикання на виході, від перегріву і перевантаження.

Блок аварійного живлення

При організації освітлення різних промислових приміщень, приміщень з перебуванням великої кількості людей, комерційних приміщень з площею більше 60 м2, а також в ряді інших випадків необхідно забезпечити аварійне освітлення [3]. Якщо в приміщенні вже є окрема резервна лінія електропостачання або резервування електроживлення передбачено якимось іншим способом (дизель-генератор), то проблеми з організацією аварійного освітлення, як правило, не виникає. В цьому випадку для аварійного освітлення можна використовувати звичайні світильники. На практиці далеко не у всіх приміщеннях є резервна лінія електропостачання. Наприклад, така ситуація має місце в комерційних приміщеннях, розташованих на першому поверсі житлового будинку. У цій та інших подібних ситуаціях проблема аварійного освітлення стоїть досить гостро, а для її вирішення найбільш часто застосовують світильники з можливістю роботи від акумуляторних батарей (АКБ).

Аварійне освітлення поділяється на евакуаційне та резервне. Резервне освітлення передбачається в тому випадку, якщо за умовами технологічного процесу потрібно нормальне продовження роботи при порушенні електроживлення робочого освітлення [3]. Така ситуація може бути присутнім на важливих промислових об'єктах, але там завжди є резервна лінія електроживлення, яка знімає проблему такого освітлення.

У нашому випадку інтерес представляє побудова схеми живлення для світильників евакуаційного освітлення. Евакуаційне освітлення підрозділяється на:

 • освітлення шляхів евакуації;
 • евакуаційне освітлення великих площ (антипанічне освітлення);
 • освітлення зон з підвищеною небезпекою.

Основною особливістю евакуаційного освітлення є обмеження часу. Якщо розглядається висвітлення шляхів евакуації і освітлення великих площ, то тривалість освітлення повинна бути не менше 1 години, і при цьому допускається значне зниження рівня освітленості [3].

Для вирішення подібних завдань у компанії ISSATA є блок аварійного живлення (БАП) IS 200 EK-17 (Рисунок 2), який забезпечує роботу світильника в разі відключення мережі основного електроживлення.

Мал. 2. Зовнішній вигляд БАП IS 200EK-17

БАП має в своєму складі нікель-кадмієвий акумулятор (1,5 А • год / 7,2 В) з електронним блоком і системою управління. Він може використовуватися з будь-яким світлодіодним світильником, що має в складі драйвер, але за умови, що пряме падіння напруги на ланцюжку світлодіодів не перевищує 120 В. В штатному режимі роботи (при наявності напруги в електромережі) світильник працює від власного драйвера і відбувається зарядка акумулятора, а при пропажі напруги світлодіоди через електронний блок автоматично підключаються до наявного акумулятора. Електронний блок має DIP-перемикачі, що дозволяють виставити напруга / струм на ланцюжку світлодіодів в аварійному режимі.

Режим роботи БАП обраний таким чином, що зазначеної ємності акумулятора вистачає якраз на 1 годину аварійної роботи. Тривалість роботи визначається енергією АКБ (близько 10 Вт • год) і віддається потужністю. Потужність, що в аварійному режимі роботи становить близько 6 ... 7 Вт. При виставленні вихідної напруги БАП необхідно керуватися тим, що обирається вихідна напруга повинна бути більше, ніж пряме падіння напруги на ланцюжку світлодіодів. Пристрій має чотири піддіапазони вихідної напруги 0 ... 12/12 ... 24/24 ... 94/94 ... 120 В. Від обраного піддіапазону залежить і значення вихідного струму - 350/351 ... 250/352 ... 63/353 ... 50 мА відповідно. Максимальна коммутируемая БАП потужність становить до 200 Вт.

Для перевірки працездатності в складі світильника БАП має спеціальну тестову кнопку і індикатор зарядки АКБ (рисунок 3). Для збільшення терміну служби АКБ і виключення його перезарядки струм заряду обраний невеликим, і акумулятор повністю заряджається за час близько 24 годин.

Мал. 3. Схема включення БАП IS 200EK-17 в складі світильника

висновок

Розглянуті джерела живлення для світлодіодного освітлення виробництва компанії ISSATA відповідають чинним нормативним документам до даного класу продукції і практично не мають непотрібної надмірності в параметрах. Надмірність в технічних параметрах вироби практично завжди веде до невиправданого подорожчання продукції. Для того щоб випускаються світлодіодні світильники були конкурентоспроможними, виробнику світильників бажано використовувати компоненти і джерела живлення з необхідними параметрами і по максимально низькій вартості. Саме в цьому аспекті продукція виробника ISSATA виглядає вельми привабливою.

Крім того, в номенклатурі розглянутого виробника є продукт, який нечасто зустрічається на ринку - блок аварійного живлення для світлодіодного світильника, який забезпечує вимоги до тривалості освітлення евакуаційних шляхів.

Широта лінійки номенклатури, її якість і безперебійні поставки - все це говорить про те, що компанія ISSATA Limited має всі шанси зайняти нішу на російському ринку джерел живлення для світлодіодних світильників.

література

 1. ГОСТ Р 51317.3.2.-2008 «Емісія гармонійних складових струму технічними засобами з споживаним струмом не більше 16 А (в одній фазі). Норми і методи випробувань ».
 2. Звід правил СП 52.13330.2011.
 3. СанПіН 2.2.2 / 2.4.1340-03 «Гігієнічні вимоги до персональних електронно-обчислювальних машин та організації роботи».
 4. ГОСТ Р 54945-2012 «Будинки і споруди. Методи вимірювання коефіцієнта пульсацій освітленості ».
 5. ГОСТ 15150-69 «Машини, прилади та інші технічні вироби. Виконання для різних кліматичних районів. Категорії, умови експлуатації, зберігання і транспортування в частині впливу кліматичних факторів зовнішнього середовища ».
 6. ГОСТ Р 54350-2011 «Прилади освітлювальні. Світлотехнічні вимоги і методи випробувань ».

Отримання технічної інформації , замовлення зразків , замовлення і доставка .

Блок аварійного живлення для світлодіодніх світильників

Виробник світлотехнічної продукції компанія ISSATA розроб блок аварійного живлення (БАП) для світлодіодніх світильників - IS 200 EK-17 . БАП має в складі нікель-кадмієвій акумулятор (1,5 Ач / 7,2 В) з електронних блоків и системою управління и может використовуват з будь-Якім світлодіоднім світільніком, что має в складі драйвер, за умови, что Пряме Падіння напруги на ланцюжки світлодіодів НЕ перевіщує 120 В.
У штатному режімі роботи (при наявності напруги в електромережі) світильник працює від власного драйвера, и відбувається зарядка акумулятора. При пропажі напруги світлодіоді через електронний блок автоматично підключаються до наявний акумулятора. Електронний блок має DIP-перемикачі, що дозволяють виставити напруга / струм на ланцюжку світлодіодів в аварійному режимі.
Режим роботи БАП обраний таким чином, що зазначеної ємності акумулятора вистачає на 60 хвилин аварійної роботи. При виставленні вихідної напруги БАП необхідно керуватися умовою, що обирається вихідна напруга повинна бути більше, ніж пряме падіння напруги на ланцюжку світлодіодів.
Пристрій має чотири піддіапазони вихідної напруги: 0 ... 12/12 ... 24/24 ... 94/94 ... 120 В. Від обраного піддіапазону залежить і значення вихідного струму. Якщо виникне ситуація навмисного повного відключення світильника з БАП в складі - необхідно передбачити додатковий вимикач в ланцюзі акумулятора.
Пристрій призначений для світильників, встановлюваних в приміщеннях, де є вимоги до аварійного висвітлення, наприклад, в торгових центрах, на вокзалах, на евакуаційних шляхах і так далі.
Основні технічні параметри IS 200 EK-17:

 • вихідна потужність в аварійному режимі: 8 Вт;
 • потужність комутації (потужність світильника): 200 Вт;
 • час зарядки акумулятора: 24 години;
 • індикатор заряду;
 • тестова кнопка.

Про компанію Issata

Компанія ISSATA Limited розташована в КНР і спеціалізується на розробці і виробництві світлотехнічної продукції світлодіодного (LED) і класичного освітлення Компанія ISSATA Limited розташована в КНР і спеціалізується на розробці і виробництві світлотехнічної продукції світлодіодного (LED) і класичного освітлення. Продукція випускається під контролем якості білоруським імпортером. У лінійці продукції представлені як окремі компоненти (джерела живлення, блоки безперебійного живлення, корпуси, LED модулі), так і готові LED світильники. Компанія ISSATA молода і динамічно розвивається, проте, співробітники компанії мають великий досвід ... читати далі