Як підключити бойлер - наочна інструкція установки своїми руками, фото, відео

Життя без гарячої води сьогодні неможливо уявити Життя без гарячої води сьогодні неможливо уявити. Однак не завжди і всюди подача її буває безперебійної. Тоді проблеми доводиться вирішувати за допомогою електричних нагрівачів. За способом нагріву їх ділять на проточні та накопичувальні. Розрізняються принципом роботи, кількістю споживаної електроенергії. У проточних вода нагрівається, протікаючи через нагрівальний елемент. У накопичувальних ж відбувається нагрів вже налитої води в бак. Встановити самостійно і ті і інші, в принципі, нескладно. Спробуємо коротко описати, як їх встановлюють.

Зміст:

  1. проточний
  2. накопичувальний
  3. Відео

Проточні встановити їх можна в різних місцях, в тому числі і під раковину на кухні. Для збільшення швидкості нагріву оснащені потужними ТЕНами. Отже, проводка повинна відповідати продуктивності пристрою. Перш ніж встановити такий прилад необхідно вирішити питання з підведенням напруги.

Важливо знати, на яку величину струму розрахований лічильник. Якщо цей показник менше 40А - лічильник доведеться замінити. Якщо проводка у вашій квартирі не розрахована на використання електроплит, підключення проточника зажадає установки автоматичного вимикача на 32 -40А і прокладки відповідного кабелю.

Як самому підключити бойлер непрямого нагріву

Установка проточного водонагрівача, по суті, це звичайна врізка його в систему водопостачання. Головне, забезпечити до нього підведення води. Насамперед потрібно з'єднати з електричною мережею, а потім з водопроводом. Зазвичай такі пристрої вже мають евроштепсель, тому поруч з місцем, де буде розташовуватися, потрібно встановити розетку з заземлюючим проводом.

Після вивчення можливостей електропроводки і її максимального навантаження, визначитеся з матеріалом і перетином. Якщо потужність проводки недостатня, потрібно протягнути новий кабель від електрощита.

розрахунок перетину розрахунок перетину

Перетин можна підібрати, з того розрахунку, що 1 кв. мм мідного дроту розрахований на 10 А. Силу струму можна обчислити, розділивши потужність (Вт) на напругу побутової мережі (220 Вольт).

Візьмемо, наприклад, прилад, потужність якого 8 кВт, розділивши його потужність на 220, отримаємо 36 А, отже, перетин дроту не повинно бути менше 3,6 кв.мм. (36/10). Вибираємо, найближчим, тобто 4 кв.мм.

Отже, розібравшись з проводкою і підключенням, водонагрівач потрібно надійно закріпити на стіні.

Проточнікі можна ставити стаціонарно і тимчасово

Тимчасовий варіант виконується за допомогою шланга від душу і при подачі води його нескладно перекрити і не використовувати. Тут потрібно подача холодної води. До цієї трубі потрібно прикрутити трійник, встановити запірний кран, введення водонагрівача з'єднати через гнучкий шланг.

Пам'ятайте, щоб нагрівач не вийшов з ладу, ніколи не включайте його без води. Включатися повинен тільки після того, як з крана або лійки душа потече рідина.

Стаціонарний тип підключення передбачає паралельну подачу та забирання підігрітої води і здійснюється паралельно системі водопостачання. Два трійника врізати в трубу (з'єднання кранів повинно бути герметичним.) Потім трубу холодної води з'єднати з входом в нагрівач - він відзначений синім. Вихід нагрітої води через шланг або металопластикових труб приєднати до з запірного крану. Пізніше відкрити крани, змішувач і перевірити герметичність з'єднань. При відсутності течі вставляйте вилку в розетку.

Слід знати, що якщо будинок багатоквартирний, при стаціонарному підключенні, щоб нагріта вода не пішла в труби до сусідів, потрібно перекрити стояк.

Накопичувальні мають термостат, а потужність нагрівального елементу буває 1,5 - 5 кВт. Електроживлення підводять через кабель перетином не менше 1,5 кв.мм. Прилади цього типу відрізняються постійною наявністю гарячої води, меншою споживаної потужністю. Їх установка не складна і при певних навичках проведення електричних робіт, можна її здійснити самостійно.

Як підключити накопичувальний водонагрівач Як підключити накопичувальний водонагрівач?

Важливо, де він буде розташований. Стіна під його установку повинна бути досить міцною настільки, наскільки можливо винести вагу заповненого водою бака.

З інструментів підключення бойлера непрямого нагріву зажадає рулетки, олівця викруток - плоскою і хресний, олівця, розвідного ключа, перфоратора, а щоб точно розмітити отвори для кріплення потрібно ще й рівень.

З матеріалів - 2 півдюймових кульових крана, пакля або фум стрічка, кабель перетином 3х2,5 мм, автомат на 10А, щит для автомата, Г- образні гвинти.

Кріпимо до стіни

Спочатку дивимося, на скільки точок вішається. Після розмічаємо місця під кріплення до стіни. Вимірюємо рулеткою відстань між осями отворів в анкерах апарату. Перфоратором свердлимо дірки під дюбелі. Вставляємо дюбеля і вкручувати гачки.

Важливо враховувати висоту від отворів на анкерах пристрою і самої його верхньої точкою. Таке ж відстань з незначним запасом повинно бути збережено від дюбеля до стелі. Інакше зачепити бойлер на гачки буде неможливо.

водопровід

На трубах завчасно робимо виходи для бойлера На трубах завчасно робимо виходи для бойлера. Далі гнучкими шлангами з'єднуємо введення і вихід нагрівача. Введення холодної води відзначають синім кольором. На нього краще прикрутити клапан для скидання надлишкового тиску. Якщо його немає зазвичай в комплекті, то обов'язково треба купити. Щоб при техобслуговуванні простіше спускати воду з водонагрівача, перед запірним клапаном, рекомендують встановити ще трійник і приєднати до нього кран. Всі місця з'єднання для герметичності повинні бути виконані з використанням клоччя з пастою або стрічки ФУМ.

Далі прикручуємо кран гарячої води до виходу на апараті, позначеному червоним кольором. Приєднавши все виходи, потихеньку відкриваємо кран, чекаємо поки не почне виходити повітря і потече вода. Під час очікування треба перевірити наявність течі в місцях з'єднань. Після того, як бойлер наповнений, з'єднання перевірені на герметичність, приступаємо до підключення до електромережі.

електромережа

Найкраще прямо в розподільний щиток квартири, проте можна і до звичайної розетки. В цьому випадку до цієї розетки повинен бути підключений лише бойлер - адже вона зроблена під 3,5 кВт, а пристрій витрачає приблизно 2 кВт. Якщо хочете до електрощитку, то потрібно знати, де знаходяться заземлення фаза і нуль. Проведіть кабель від електрощита до пристрою і поки не підключайте його в електрощит, а просто залиште запас.

Збоку від агрегату прикріпіть щит, замкніть автомат і пропустіть через нього кабель: блакитний провід - це нуль, червоний - фаза, заземлення - жовто-зелений. Акуратно зніміть з кабелю 10 см. Зовнішньої ізоляції, відріжте фазу, оголити, і з'єднайте з клемами автомата. Зверху прикручуєте фазу від електрощита, знизу від пристрою.

Потім подаєте напруга, засвітиться індикатор роботи, регулюєте по інструкції температурний режим і можете користуватися Потім подаєте напруга, засвітиться індикатор роботи, регулюєте по інструкції температурний режим і можете користуватися. В цілому, при мінімальних знаннях і навичках установка водонагрівача своїми руками не представляє складності.

Кілька відео інструкцій

Як підключити накопичувальний водонагрівач?