Підключення бойлера: як провести монтажні роботи своїми руками

  1. Підключення бойлера до поліпропіленові водопроводу своїми руками
  2. Як підключити водонагрівач до водопроводу з металопластикової труби
  3. Підключення водогрійного бака до сталевих труб

У цій статті розглянемо:
Підключення бойлера до поліпропіленові водопроводу своїми руками
Як підключити водонагрівач до водопроводу з металопластикової труби
Підключення водогрійного бака до сталевих труб

Підключення бойлера до водопроводу здійснюється за однією схемою, яка має на увазі установку запірної арматури на вхід холодної і вихід гарячої води, монтаж зворотного клапана і системи зливу бака. Відмінності можуть з'являтися тільки при підключенні нагрівального бака до різних систем трубопроводів - хоча і тут принципи залишаються тими ж, а змінюються лише нюанси. Разом з сайтом stroisovety.org ми займемося вивченням цих особливостей. У даній статті ми розберемо, як підключається водогрійний бак до поліпропіленова й металевого водопроводу своїми руками.

У даній статті ми розберемо, як підключається водогрійний бак до поліпропіленова й металевого водопроводу своїми руками

Підключення бойлера своїми руками

Підключення бойлера до поліпропіленові водопроводу своїми руками

Схема підключення бойлера до поліпропіленові водопроводу виглядає досить просто - для її здійснення з інструменту знадобиться паяльник для поліпропілену і труборіз . Що стосується матеріалу, то крім трьох кранів з американками і трійника В / Н / Н діаметром півдюйма, доведеться ще купити пару трійників, стабілізовані труби діаметром 20мм, повороти і кінцеві муфти МРН.

Якщо труби не замуровані в стіну, то все що необхідно зробити для врізки бойлера в водопровід з поліпропілену, це розрізати в обраному місці труби холодної і гарячої води і впаяти в них трійники, від яких прокласти додаткові трубопроводи до водонагрівальних баку і з'єднати їх з кранами при допомоги кінцевої муфти МРН.

Підключення водонагрівача до поліпропіленові водопроводу фото

Трохи складніше справи йдуть з замурованих у стіну трубопроводом - його доведеться розкрити, виконати врізку, вивести патрубки назовні і замурувати все назад. Складність цього процесу полягає в тому, що спаяти нераздвігающіеся в сторони труби просто неможливо. Вихід в таких ситуаціях тільки один - спільно з трійниками потрібно використовувати роз'ємні ремонтні муфти. Американка під пайку відмінно вирішує цю проблему - одна її сторона припаюється до трійника, а інша до вільного кінця труби. Коли стики застигнуть, роз'ємне з'єднання збирається, а все інше підключення бойлера до водопроводу виконується, як і в попередньому випадку.

Підключення накопичувального водонагрівача до поліпропіленовим трубах фото

Як підключити водонагрівач до водопроводу з металопластикової труби

Схема підключення водонагрівача до водопроводу з металопластику є найпростішою і, як правило, не викликає ніяких проблем. Справа в тому, що зазвичай металопластиковий водопровід ніколи не прокладається прихованим чином. Також простому підключенню бойлера до водопроводу з металопластику сприяє його конструкція і схема збірки, яка передбачає використання фітингів.

Все що необхідно для підключення бойлера до металопластикових водопроводу, це розрізати пару труб і вставити трійники, після чого протягнути від них труби до накопичувального нагрівача. Якщо все зробити згідно з правилами роботи з металопластикової трубою, то проблем не повинно виникнути взагалі ніяких.

Як підключити бойлер до металопластикових трубах

Підключення водогрійного бака до сталевих труб

Мабуть, це самий трудомісткий процес - якщо вам належить врізати бак в металевий водопровід, то готуйтеся до гіршого. Для любителів простих рішень є чудовий спосіб, який передбачає підключення бойлера через патрубки змішувача для мийки на кухні. На кожен з них нагвинчується трійник, що дозволяє без нарізування різьблення і установки «вампірів» підключити до однієї і тієї ж трубі і кухонний змішувач, і бойлер.

В силу деяких причин такий підхід до справи не завжди здійснимо, і підключення накопичувального водонагрівача до металевих трубах доводиться робити інакше. Існує одне дуже цікаве виріб, яке в народі називають «вампіром» а в науці «врізка» - вона являє собою потужний хомут з ​​нарізним патрубком. Хомут встановлюється на трубу з використанням гумової прокладки, після чого за допомогою спеціальної втулки і дрилі зі свердлом через патрубок в трубі висвердлюється отвір. Все, врізка готова, і немає ніяких складних процесів з нарізуванням різьблення і установкою сгонов. Ці врізки відразу ж обладнуються окремими кранами, від яких і простягаються труби з зручного для вас матеріалу до водонагрівальних баку.

Врізка для сталевих труб фото

Слід зазначити, що установка «вампіра» має деякі нюанси:

  • По-перше, в місці його установки металеву трубу слід ретельно очистити від старої фарби. В іншому випадку тонка гума не зможе ущільнити цей виріб.
  • По-друге, висвердлюючи отвір в трубі, слід розуміти важливість його діаметра - втулка, що йде в комплекті, як раз і обумовлює його в повній мірі. Висвердлити отвір меншого діаметру не намагайтеся - навіть якщо це у вас вийде, то з часом воно заб'ється сміттям, і подача води в нагрівальний бак буде утруднена.
  • По-третє, при установці «вампіра» подбайте про те, щоб направити його патрубок в потрібному напрямку. Тут необхідно виходити з декількох чинників - потрібно дивитися і на зручність підключення трубопроводів, і на зручність висвердлювання отвору. Як правило, їх направляють трохи під кутом від стіни.

Підключення бойлера до водопроводу своїми руками

Ну і на завершення теми для тих, хто не знає, як підключити бойлер своїми руками, скажу пару слів про запірної арматури водогрійного бака, а вірніше про послідовність її установки.

  1. Холодна вода. Якщо дивитися від патрубка бака, то на нього спочатку накручується трійник, на бічній відведення якого ставиться кран для зливу води з бака. Потім на трійник монтується зворотний або вибуховий клапан, після якого ставиться відтинає кран, який і з'єднується з врізкою в водопровід. У деяких випадках доводиться подбати про тиск води в баку - в цьому випадку встановлюється редуктор, але монтувати його краще на вводі холодної води в квартиру.
  2. Гаряча вода. Крім відсікаючого крана, на патрубку бака, через який виходить гаряча вода (зазвичай він намічений червоним кільцем), нічого не ставиться.

Як підключити водогрійний бак своїми руками

Ось, в принципі, і все. Саме так виконується підключення бойлера до різних типів водопровідних систем. Сподіваюся, ви знайшли відповідь на своє питання і, озброївшись цими знаннями, тепер легко впораєтеся з установкою водонагрівача своїми руками.

Автор статті Олександр Куликов