Весільний букет: символіка, традиції та мода

Букет «Асорті з троянд». Фото з сайту megaflowers.ru Весільний букет - одна з обов'язкових деталей образу нареченої. Він, як останній штрих в картині художника, завершує собою створення неповторного і індивідуального образу дівчини в один з найбільш ключових моментів її життя.

Композиція весільного букета на http://megaflowers.ru продумується заздалегідь, так як він повинен гармонійно поєднуватися з іншими предметами туалету нареченої. Звичайно, є і заготовки. Значення може мати не тільки колірна гама, але і вид квітів, які входять в букет, адже кожна квітка несе в собі певний символічне значення. Але ми поговоримо зараз про історію та традиції весільного букета в цілому, як древніх, так і сучасних.

Рослини для прикраси весільного вбрання нареченої почали застосовувати з глибокої давнини. Спочатку їх не з'єднували в букети, а використовували у вигляді гірлянд і вінків або вплітали у волосся. Крім того, незвичайний був і вибір флори для весільного аксесуара. Однак перевагу тому чи іншому рослині віддавалася неспроста, відповідно до існуючими повір'ями тієї місцевості, де проживали молодята. Наприклад, щоб відганяти злих духів, язичники використовували в якості весільного прикраси нареченої часник, спеції, а також різні трави з гострим запахом.

У Стародавній Греції образ майбутньої дружини доповнювала гілка плюща, яка символізувала невинність і красу нареченої. Пізніше весільним у греків стала квітка апельсинового дерева, яке висаджували заздалегідь, спеціально для цієї події. Сукня нареченої часто прикрашалося вишивкою, куди впліталися ці квітки. Тендітні білі квіти символізували чистоту і непорочність дівчини.

У стародавніх римлян існувало інше повір'я, згідно з яким для забезпечення багатою майбутнього життя в букет молодої включали часник і розмарин. Традиції, пов'язані з весільними квітами, існували і у слов'ян. Наречені власноруч плели собі на весілля вінок з польових квітів і цілющих трав. Пізніше в вінок впліталися пшеничні колоси як символ родючості. Весільний вінок вважався оберегом і зберігався довгі роки.

У XVIII-XX століттях плаття і фату наречених Європи, як і давньогрецький весільний наряд, прикрашали квітками апельсина, або помаранчевого дерева. Ці квітки носили назву «флёрдоранж». Традиція використання кольорів помаранчевого дерева пішла, але до цього дня залишилася назва. І зараз воно зустрічається, наприклад, для позначення квітів на вінку нареченої.

Весільний букет в тому вигляді, в якому ми використовуємо його зараз, сформувався відносно недавно. Королева Великобританії Вікторія 10 лютого 1840 поклала початок цій традиції, коли на своєму весіллі тримала в руках букет, який складається з нагідок. Згодом встановилося ще одне правило, також введене Вікторією, яка вкладала гілочку мирта, вирощеного в королівському саду, в весільні букети своїх дочок або онучок, - в букеті нареченої-королеви повинні обов'язково бути присутнім миртові гілки. Однак звичай використовувати мирт в наряді нареченої існував з незапам'ятних часів. Використовували мирт і в середні віки. Наприклад, за переказами, дочка Якова Фуггера, середньовічного мільйонера, була першою німецькою нареченою, що надів на вінчання вінок з мирта, або, як ще його називали, райського дерева.

У наш час будь-яких строгих правил для складання весільного букета не існує. Можна складати букети різних форм і з будь-яких кольорів. Однак сформувалися деякі сучасні традиції. Вважається, що наречений сам повинен вибирати і купувати букет для нареченої. Вручення букета має відбуватися після викупу нареченої. Виникло і ще одне повір'я. Щоб щастя було повним, наречена ні в якому разі не повинна під час весілля передавати букет ще кому-небудь до особливого моменту в кінці вечора.

Таким моментом є кидання букета нареченою своїм незаміжнім подругам. Ця традиція виникла в XIV столітті в Англії. Існує два варіанти розвитку цього захоплюючого дії весільного сюжету. У першому - наречена, повернувшись спиною, кидає букет через ліве плече в бік дівчат, охочих швидше вийти заміж. У другому варіанті наречена з зав'язаними очима паморочиться в кільці незаміжніх подруг. Потім зупиняється і букетом в витягнутих руках вказує майбутню наречену.

І останнє. Чи буде букет круглої форми або у формі водоспаду, чи буде складатися з троянд або орхідей, важливо, щоб він поєднувався з нарядом дівчини і гармонійно підкреслював індивідуальність нареченої. І найголовніше, якщо між нареченими існує любов і повагу, то будь-який весільний букет, подарований нареченим нареченій, стане для них найпрекраснішим і дорогим весільним букетом в світі!