СЗВ-М за листопад 2018 року: форма, зразок заповнення і терміни здачі

 1. СЗВ-М за листопад 2018 року: форма, зразок заповнення і терміни здачі Кожен страхувальник зобов'язаний...
 2. Кого включати до звіту СЗВ-М
 3. Термін здачі СЗВ-М за листопад 2018 року
 4. Нові правила по СЗВ-М з жовтня 2018 року
 5. Форма СЗВ-М
 6. порядок заповнення
 7. Зразок заповнення СЗВ-М за листопад 2018 року
 8. Програма для здачі СЗВ-М
 9. СЗВ-М за листопад 2018 року: форма, зразок заповнення і терміни здачі
 10. Хто повинен відзвітувати за листопад 2018 року по формі СЗВ-М
 11. Кого включати до звіту СЗВ-М
 12. Термін здачі СЗВ-М за листопад 2018 року
 13. Нові правила по СЗВ-М з жовтня 2018 року
 14. Форма СЗВ-М
 15. порядок заповнення
 16. Зразок заповнення СЗВ-М за листопад 2018 року
 17. Програма для здачі СЗВ-М
 18. СЗВ-М за листопад 2018 року: форма, зразок заповнення і терміни здачі
 19. Хто повинен відзвітувати за листопад 2018 року по формі СЗВ-М
 20. Кого включати до звіту СЗВ-М
 21. Термін здачі СЗВ-М за листопад 2018 року
 22. Нові правила по СЗВ-М з жовтня 2018 року
 23. Форма СЗВ-М
 24. порядок заповнення
 25. Зразок заповнення СЗВ-М за листопад 2018 року
 26. Програма для здачі СЗВ-М

СЗВ-М за листопад 2018 року: форма, зразок заповнення і терміни здачі

Кожен страхувальник зобов'язаний щомісячно направляти в ПФР перелік усіх, хто отримує винагороду за виконання трудових обов'язків. У статті ми розповідаємо про те, як заповнити форму СЗВ-М за листопад 2018 року, в які терміни її слід представити в ПФР.

Дивіться порядок заповнення звіту СЗВ-М і останні зміни в правилах оформлення. Скачайте бланк форми СЗВ-М і зразок за листопад 2018 року далі в статті.

Зміст статті

Хто повинен відзвітувати за листопад 2018 року по формі СЗВ-М

Форма СЗВ-М призначена для того, щоб пенсійний фонд регулярно отримував відомості про те, з ким оформлені трудові угоди або цивільно-правові договори. Цікавлять ПФР насамперед працюючі пенсіонери, яким з 2016 року не індексуються пенсії. Тому всі страхувальники, які перераховують за своїх працівників внески на обов'язкове пенсійне страхування, повинні здати до фонду звіт СЗВ-М за листопад 2018 року. Це необхідно зробити:

 • всім установам і організаціям, включаючи іноземні та міжнародні, незалежно від форми власності;
 • індивідуальним підприємцям, які в процесі своєї діяльності використовують працю найманих працівників;
 • філіям організацій, які мають право нараховувати зарплату, посібники та інші виплати своїм співробітникам;
 • селянським господарствам, що привертає робочу силу з боку;
 • громадам нечисленних народів, провідних традиційну діяльність, яке б містило трудові договори.

Ст.11 закону 27 ФЗ зобов'язує здавати СЗВ-М тих, хто не є страхувальником:

 • структурні підрозділи УІС повинні відзвітувати за залучаються до праці засуджених;
 • служба зайнятості населення включає в перелік всіх, хто перебуває на обліку як безробітний.

Кого включати до звіту СЗВ-М

Щоб фонд отримав повну і об'єктивну інформацію про всіх працівників і отримують трудове винагороду, в СЗВ-М за листопад 2018 року в новій формі слід показати:

 1. Всіх без винятку співробітників, з якими укладені трудові договори. До цієї категорії відносяться: сезонні працівники, вахтовики, тимчасово заміщають постійного співробітника на період відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною, що працюють по віддаленому доступу, надомники і інші.
 2. Сумісники, що займають неповну ставку, які мають постійне місце роботи в іншій організації.
 3. Фізособи, які надають послуги або виконують роботи за договорами цивільно-правового характеру.
 4. Фізособи, які оформили угоди на виконання авторського замовлення, передачі страхувальникові виняткових прав на наукові розробки, твори літератури і мистецтва, що дозволили використовувати за певну винагороду результати своєї інтелектуальної або творчої діяльності.
 5. Фізособи, з якими укладені видавничі ліцензійні контракти.

Якщо з усіма перерахованими категоріями працівників у страхувальника не було діючих договорів протягом листопада, СЗВ-М за листопад 2018 року відправляти не потрібно. Відсутність у організацій та ВП обов'язки представляти в ПФР нульову СЗВ-М підтверджено листом пенсійного фонду від 27.07.2016 року № ЛЧ-08-19 / 10581.

Якщо з єдиним засновником ТОВ, який виконує функції керівника, не підписаний трудовий договір, направляти СЗВ-М не слід. На час призупинення діяльності страхувальник звільняється від обов'язку здавати звіт, тому що не відповідає критеріям, що містяться в ст.11 закону 27-ФЗ.

Термін здачі СЗВ-М за листопад 2018 року

З переходом обов'язків з адміністрування страхових внесків на обов'язкове пенсійне та медичне страхування до ИФНС, в пенсійний фонд слід представляти тільки відомості з персоніфікованого обліку: СЗВ-СТАЖ, СЗВ-К, СЗВ-М, СЗВ-Кор. Терміни здачі цієї звітності визначені в гл.11 27-ФЗ.

Відносно СЗВ-М граничною датою подання форми є 15 число місяця, наступного за звітним. Надіслати звіт можна до 24-00 за місцевим часом. У грудні 2018 року 15 число - це субота, вихідний день. У такій ситуації слід скористатися ст. 6.1 НК РФ, яка регламентує обчислення строків не тільки по відношенню до податкових декларацій, звітів та розрахунків, а й в інших випадках, коли в законодавчих актах не прописані правила перенесення.

Для звіту СЗВ-М за листопад 2018 року термін здачі повинен бути перенесений на найближчий наступний робочий день. Це понеділок 17 грудня. В цю дату можна направити форму СЗВ-М без штрафних санкцій.

Для звітів по персоніфікованому обліку ПФР передбачив систему штрафів , Яка викладена в гл.17 27-ФЗ. Затримка з відправленням форми на будь-яку кількість днів карається штрафом в розмірі 500 рублів за кожне включене в неї застрахована особа. Чим більше співробітників в організації, тим крупніше буде штраф.

Нові правила по СЗВ-М з жовтня 2018 року

З жовтня 2018 року набули чинності коригування до наказу Мінпраці № 766 про правила ведення персоніфікованого обліку. Ці поправки мають відношення і до форми СЗВ-М. Раніше страхувальник, який представив звіт, а потім виявив в ньому помилку, міг направити коригування (скасовує і доповнює форми) і таким чином уникнути штрафних санкцій.

За наказом Мінпраці 766 вносити виправлення можна тільки в звіт, за яким отримано позитивний протокол контролю та квитанція про приймання з фонду. До отримання квитанції і протоколу направляти коригувальні дані не можна, за новими правилами в цьому випадку ПФР все одно виставить штраф.

Як тепер надходити з помилками в СЗВ-М, читайте в статті журналу Зарплата в установі Там же ви дізнаєтеся, як оскаржити штраф від ПФР, якщо ви з ним не згодні.

Форма СЗВ-М

Страхувальники, які подають звіт за 24 і менш фізосіб, можуть здавати його на паперовому бланку, форма якого затверджена Постановою Правління ПФ РФ № 83п від 01.02.2016 року. Скачайте форму:

У СЗВ-М включені 4 розділу:

 1. Дані роботодавця: ІПН, КПП, найменування, реєстраційний номер.
 2. Номер звітного періоду.
 3. Тип форми СЗВ-М.
 4. Перелік працівників з номерами СНІЛС та ІПН.

Тим страхувальникам, які платять трудове винагороду 25 і більше працівникам, потрібно пересилати форму телекомунікаційними каналами зв'язку. Формати для електронних версій містяться в ПП ПФ РФ №1077 від 07.12.2016 року. При здачі СЗВ-М в електронному вигляді часто виникають помилки, більшість з них критичні. Через помилки ПФР не прийме звіт і накладе штраф. Порядок виправлення звіту залежить від виду помилки. Дивіться часті помилки в СЗВ-М і підказки щодо їх виправлення в таблиці

Штраф за порушення форми подання СЗВ-М в ПФР становить 1000 руб. Ці санкції від кількості застрахованих осіб не залежать.

порядок заповнення

У першому розділі заповнюються відомості про роботодавця. Потрібно внести наступні дані організації або ІП, які направили звіт:

 1. Реєстраційний номер, присвоєний при постановці на облік в ПФР відповідно до закону 167-ФЗ.
 2. Найменування юридичної особи або ПІБ індивідуального підприємця.
 3. ІПН.
 4. КПП.

Другий розділ заповнюється в форматі: 00.0000. Якщо номер місяця однозначний, слід в відведеному полі в першій позиції поставити «0». У листопадовому звіті 2 розділ буде виглядати наступним чином: 11.2018.

Для вказівки на тип відправляється форми в третьому розділі робляться такі відмітки:

 • «ІСХД» - спочатку відправлена ​​вихідна форма;
 • «ДОП» - нові дані, що направляються на додаток до вже відправленого вихідного звіту;
 • «ОТМН» - помилкові відомості, що містяться у вихідній формі, які підлягають виключенню.

Використання додаткової і скасовує форм дозволяє виконувати коригування, тому що спеціальної коректує форми не передбачено. Коли необхідно уточнювати СЗВ-М, дивіться в рекомендації

У четвертому розділі потрібно скласти перелік усіх застрахованих осіб, в якому зазначаються:

 1. Прізвище, ім'я та по батькові повністю.
 2. СНІЛС.
 3. ІПН.

Визначати список тих, хто підлягає включенню до звіту, найкраще за договорами. Якщо працівник не отримує винагороди, але трудовий контракт з ним не розірваний, його дані слід вказувати в 4 розділі. Співробітник може бути у відпустці по догляду за дитиною, навчальному, без збереження заробітної плати. Відсутність виплат в звітному періоді - не підстава для виключення з СЗВ-М.

Зразок заповнення СЗВ-М за листопад 2018 року

Дивіться і скачайте зразок заповнення СЗВ-М за листопад 2018 року:

Програма для здачі СЗВ-М

На сайті пенсійного фонду () розміщено ПО, розроблене програмістами фонду для заповнення, перевірки та вивантаження звітності з персоніфікованого обліку. Основна програма Spu_orb встановлюється на ПК користувача і надає можливість вести довідники застрахованих осіб з їх персональними даними. При заповненні форми не потрібно вносити ПІБ і номери СНІЛС та ІПН, досить вибрати працівника з довідника. Передбачена можливість додавання нових співробітників.

Програми перевірки CheckPFR і видадуть попередження, якщо номера СНІЛС та ІПН не відповідають встановленим форматом. Щоб відправити форму, не обов'язково укладати договір з оператором телекомунікаційного зв'язку. Вивантажений файл, підписаний ЕЦП роботодавця, можна переслати через портал ПФР або відвезти особисто.

СЗВ-М за листопад 2018 року: форма, зразок заповнення і терміни здачі

Кожен страхувальник зобов'язаний щомісячно направляти в ПФР перелік усіх, хто отримує винагороду за виконання трудових обов'язків. У статті ми розповідаємо про те, як заповнити форму СЗВ-М за листопад 2018 року, в які терміни її слід представити в ПФР.

Дивіться порядок заповнення звіту СЗВ-М і останні зміни в правилах оформлення. Скачайте бланк форми СЗВ-М і зразок за листопад 2018 року далі в статті.

Зміст статті

Хто повинен відзвітувати за листопад 2018 року по формі СЗВ-М

Форма СЗВ-М призначена для того, щоб пенсійний фонд регулярно отримував відомості про те, з ким оформлені трудові угоди або цивільно-правові договори. Цікавлять ПФР насамперед працюючі пенсіонери, яким з 2016 року не індексуються пенсії. Тому всі страхувальники, які перераховують за своїх працівників внески на обов'язкове пенсійне страхування, повинні здати до фонду звіт СЗВ-М за листопад 2018 року. Це необхідно зробити:

 • всім установам і організаціям, включаючи іноземні та міжнародні, незалежно від форми власності;
 • індивідуальним підприємцям, які в процесі своєї діяльності використовують працю найманих працівників;
 • філіям організацій, які мають право нараховувати зарплату, посібники та інші виплати своїм співробітникам;
 • селянським господарствам, що привертає робочу силу з боку;
 • громадам нечисленних народів, провідних традиційну діяльність, яке б містило трудові договори.

Ст.11 закону 27 ФЗ зобов'язує здавати СЗВ-М тих, хто не є страхувальником:

 • структурні підрозділи УІС повинні відзвітувати за залучаються до праці засуджених;
 • служба зайнятості населення включає в перелік всіх, хто перебуває на обліку як безробітний.

Кого включати до звіту СЗВ-М

Щоб фонд отримав повну і об'єктивну інформацію про всіх працівників і отримують трудове винагороду, в СЗВ-М за листопад 2018 року в новій формі слід показати:

 1. Всіх без винятку співробітників, з якими укладені трудові договори. До цієї категорії відносяться: сезонні працівники, вахтовики, тимчасово заміщають постійного співробітника на період відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною, що працюють по віддаленому доступу, надомники і інші.
 2. Сумісники, що займають неповну ставку, які мають постійне місце роботи в іншій організації.
 3. Фізособи, які надають послуги або виконують роботи за договорами цивільно-правового характеру.
 4. Фізособи, які оформили угоди на виконання авторського замовлення, передачі страхувальникові виняткових прав на наукові розробки, твори літератури і мистецтва, що дозволили використовувати за певну винагороду результати своєї інтелектуальної або творчої діяльності.
 5. Фізособи, з якими укладені видавничі ліцензійні контракти.

Якщо з усіма перерахованими категоріями працівників у страхувальника не було діючих договорів протягом листопада, СЗВ-М за листопад 2018 року відправляти не потрібно. Відсутність у організацій та ВП обов'язки представляти в ПФР нульову СЗВ-М підтверджено листом пенсійного фонду від 27.07.2016 року № ЛЧ-08-19 / 10581.

Якщо з єдиним засновником ТОВ, який виконує функції керівника, не підписаний трудовий договір, направляти СЗВ-М не слід. На час призупинення діяльності страхувальник звільняється від обов'язку здавати звіт, тому що не відповідає критеріям, що містяться в ст.11 закону 27-ФЗ.

Термін здачі СЗВ-М за листопад 2018 року

З переходом обов'язків з адміністрування страхових внесків на обов'язкове пенсійне та медичне страхування до ИФНС, в пенсійний фонд слід представляти тільки відомості з персоніфікованого обліку: СЗВ-СТАЖ, СЗВ-К, СЗВ-М, СЗВ-Кор. Терміни здачі цієї звітності визначені в гл.11 27-ФЗ.

Відносно СЗВ-М граничною датою подання форми є 15 число місяця, наступного за звітним. Надіслати звіт можна до 24-00 за місцевим часом. У грудні 2018 року 15 число - це субота, вихідний день. У такій ситуації слід скористатися ст. 6.1 НК РФ, яка регламентує обчислення строків не тільки по відношенню до податкових декларацій, звітів та розрахунків, а й в інших випадках, коли в законодавчих актах не прописані правила перенесення.

Для звіту СЗВ-М за листопад 2018 року термін здачі повинен бути перенесений на найближчий наступний робочий день. Це понеділок 17 грудня. В цю дату можна направити форму СЗВ-М без штрафних санкцій.

Для звітів по персоніфікованому обліку ПФР передбачив систему штрафів , Яка викладена в гл.17 27-ФЗ. Затримка з відправленням форми на будь-яку кількість днів карається штрафом в розмірі 500 рублів за кожне включене в неї застрахована особа. Чим більше співробітників в організації, тим крупніше буде штраф.

Нові правила по СЗВ-М з жовтня 2018 року

З жовтня 2018 року набули чинності коригування до наказу Мінпраці № 766 про правила ведення персоніфікованого обліку. Ці поправки мають відношення і до форми СЗВ-М. Раніше страхувальник, який представив звіт, а потім виявив в ньому помилку, міг направити коригування (скасовує і доповнює форми) і таким чином уникнути штрафних санкцій.

За наказом Мінпраці 766 вносити виправлення можна тільки в звіт, за яким отримано позитивний протокол контролю та квитанція про приймання з фонду. До отримання квитанції і протоколу направляти коригувальні дані не можна, за новими правилами в цьому випадку ПФР все одно виставить штраф.

Як тепер надходити з помилками в СЗВ-М, читайте в статті журналу Зарплата в установі Там же ви дізнаєтеся, як оскаржити штраф від ПФР, якщо ви з ним не згодні.

Форма СЗВ-М

Страхувальники, які подають звіт за 24 і менш фізосіб, можуть здавати його на паперовому бланку, форма якого затверджена Постановою Правління ПФ РФ № 83п від 01.02.2016 року. Скачайте форму:

У СЗВ-М включені 4 розділу:

 1. Дані роботодавця: ІПН, КПП, найменування, реєстраційний номер.
 2. Номер звітного періоду.
 3. Тип форми СЗВ-М.
 4. Перелік працівників з номерами СНІЛС та ІПН.

Тим страхувальникам, які платять трудове винагороду 25 і більше працівникам, потрібно пересилати форму телекомунікаційними каналами зв'язку. Формати для електронних версій містяться в ПП ПФ РФ №1077 від 07.12.2016 року. При здачі СЗВ-М в електронному вигляді часто виникають помилки, більшість з них критичні. Через помилки ПФР не прийме звіт і накладе штраф. Порядок виправлення звіту залежить від виду помилки. Дивіться часті помилки в СЗВ-М і підказки щодо їх виправлення в таблиці

Штраф за порушення форми подання СЗВ-М в ПФР становить 1000 руб. Ці санкції від кількості застрахованих осіб не залежать.

порядок заповнення

У першому розділі заповнюються відомості про роботодавця. Потрібно внести наступні дані організації або ІП, які направили звіт:

 1. Реєстраційний номер, присвоєний при постановці на облік в ПФР відповідно до закону 167-ФЗ.
 2. Найменування юридичної особи або ПІБ індивідуального підприємця.
 3. ІПН.
 4. КПП.

Другий розділ заповнюється в форматі: 00.0000. Якщо номер місяця однозначний, слід в відведеному полі в першій позиції поставити «0». У листопадовому звіті 2 розділ буде виглядати наступним чином: 11.2018.

Для вказівки на тип відправляється форми в третьому розділі робляться такі відмітки:

 • «ІСХД» - спочатку відправлена ​​вихідна форма;
 • «ДОП» - нові дані, що направляються на додаток до вже відправленого вихідного звіту;
 • «ОТМН» - помилкові відомості, що містяться у вихідній формі, які підлягають виключенню.

Використання додаткової і скасовує форм дозволяє виконувати коригування, тому що спеціальної коректує форми не передбачено. Коли необхідно уточнювати СЗВ-М, дивіться в рекомендації

У четвертому розділі потрібно скласти перелік усіх застрахованих осіб, в якому зазначаються:

 1. Прізвище, ім'я та по батькові повністю.
 2. СНІЛС.
 3. ІПН.

Визначати список тих, хто підлягає включенню до звіту, найкраще за договорами. Якщо працівник не отримує винагороди, але трудовий контракт з ним не розірваний, його дані слід вказувати в 4 розділі. Співробітник може бути у відпустці по догляду за дитиною, навчальному, без збереження заробітної плати. Відсутність виплат в звітному періоді - не підстава для виключення з СЗВ-М.

Зразок заповнення СЗВ-М за листопад 2018 року

Дивіться і скачайте зразок заповнення СЗВ-М за листопад 2018 року:

Програма для здачі СЗВ-М

На сайті пенсійного фонду () розміщено ПО, розроблене програмістами фонду для заповнення, перевірки та вивантаження звітності з персоніфікованого обліку. Основна програма Spu_orb встановлюється на ПК користувача і надає можливість вести довідники застрахованих осіб з їх персональними даними. При заповненні форми не потрібно вносити ПІБ і номери СНІЛС та ІПН, досить вибрати працівника з довідника. Передбачена можливість додавання нових співробітників.

Програми перевірки CheckPFR і видадуть попередження, якщо номера СНІЛС та ІПН не відповідають встановленим форматом. Щоб відправити форму, не обов'язково укладати договір з оператором телекомунікаційного зв'язку. Вивантажений файл, підписаний ЕЦП роботодавця, можна переслати через портал ПФР або відвезти особисто.

СЗВ-М за листопад 2018 року: форма, зразок заповнення і терміни здачі

Кожен страхувальник зобов'язаний щомісячно направляти в ПФР перелік усіх, хто отримує винагороду за виконання трудових обов'язків. У статті ми розповідаємо про те, як заповнити форму СЗВ-М за листопад 2018 року, в які терміни її слід представити в ПФР.

Дивіться порядок заповнення звіту СЗВ-М і останні зміни в правилах оформлення. Скачайте бланк форми СЗВ-М і зразок за листопад 2018 року далі в статті.

Зміст статті

Хто повинен відзвітувати за листопад 2018 року по формі СЗВ-М

Форма СЗВ-М призначена для того, щоб пенсійний фонд регулярно отримував відомості про те, з ким оформлені трудові угоди або цивільно-правові договори. Цікавлять ПФР насамперед працюючі пенсіонери, яким з 2016 року не індексуються пенсії. Тому всі страхувальники, які перераховують за своїх працівників внески на обов'язкове пенсійне страхування, повинні здати до фонду звіт СЗВ-М за листопад 2018 року. Це необхідно зробити:

 • всім установам і організаціям, включаючи іноземні та міжнародні, незалежно від форми власності;
 • індивідуальним підприємцям, які в процесі своєї діяльності використовують працю найманих працівників;
 • філіям організацій, які мають право нараховувати зарплату, посібники та інші виплати своїм співробітникам;
 • селянським господарствам, що привертає робочу силу з боку;
 • громадам нечисленних народів, провідних традиційну діяльність, яке б містило трудові договори.

Ст.11 закону 27 ФЗ зобов'язує здавати СЗВ-М тих, хто не є страхувальником:

 • структурні підрозділи УІС повинні відзвітувати за залучаються до праці засуджених;
 • служба зайнятості населення включає в перелік всіх, хто перебуває на обліку як безробітний.

Кого включати до звіту СЗВ-М

Щоб фонд отримав повну і об'єктивну інформацію про всіх працівників і отримують трудове винагороду, в СЗВ-М за листопад 2018 року в новій формі слід показати:

 1. Всіх без винятку співробітників, з якими укладені трудові договори. До цієї категорії відносяться: сезонні працівники, вахтовики, тимчасово заміщають постійного співробітника на період відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною, що працюють по віддаленому доступу, надомники і інші.
 2. Сумісники, що займають неповну ставку, які мають постійне місце роботи в іншій організації.
 3. Фізособи, які надають послуги або виконують роботи за договорами цивільно-правового характеру.
 4. Фізособи, які оформили угоди на виконання авторського замовлення, передачі страхувальникові виняткових прав на наукові розробки, твори літератури і мистецтва, що дозволили використовувати за певну винагороду результати своєї інтелектуальної або творчої діяльності.
 5. Фізособи, з якими укладені видавничі ліцензійні контракти.

Якщо з усіма перерахованими категоріями працівників у страхувальника не було діючих договорів протягом листопада, СЗВ-М за листопад 2018 року відправляти не потрібно. Відсутність у організацій та ВП обов'язки представляти в ПФР нульову СЗВ-М підтверджено листом пенсійного фонду від 27.07.2016 року № ЛЧ-08-19 / 10581.

Якщо з єдиним засновником ТОВ, який виконує функції керівника, не підписаний трудовий договір, направляти СЗВ-М не слід. На час призупинення діяльності страхувальник звільняється від обов'язку здавати звіт, тому що не відповідає критеріям, що містяться в ст.11 закону 27-ФЗ.

Термін здачі СЗВ-М за листопад 2018 року

З переходом обов'язків з адміністрування страхових внесків на обов'язкове пенсійне та медичне страхування до ИФНС, в пенсійний фонд слід представляти тільки відомості з персоніфікованого обліку: СЗВ-СТАЖ, СЗВ-К, СЗВ-М, СЗВ-Кор. Терміни здачі цієї звітності визначені в гл.11 27-ФЗ.

Відносно СЗВ-М граничною датою подання форми є 15 число місяця, наступного за звітним. Надіслати звіт можна до 24-00 за місцевим часом. У грудні 2018 року 15 число - це субота, вихідний день. У такій ситуації слід скористатися ст. 6.1 НК РФ, яка регламентує обчислення строків не тільки по відношенню до податкових декларацій, звітів та розрахунків, а й в інших випадках, коли в законодавчих актах не прописані правила перенесення.

Для звіту СЗВ-М за листопад 2018 року термін здачі повинен бути перенесений на найближчий наступний робочий день. Це понеділок 17 грудня. В цю дату можна направити форму СЗВ-М без штрафних санкцій.

Для звітів по персоніфікованому обліку ПФР передбачив систему штрафів , Яка викладена в гл.17 27-ФЗ. Затримка з відправленням форми на будь-яку кількість днів карається штрафом в розмірі 500 рублів за кожне включене в неї застрахована особа. Чим більше співробітників в організації, тим крупніше буде штраф.

Нові правила по СЗВ-М з жовтня 2018 року

З жовтня 2018 року набули чинності коригування до наказу Мінпраці № 766 про правила ведення персоніфікованого обліку. Ці поправки мають відношення і до форми СЗВ-М. Раніше страхувальник, який представив звіт, а потім виявив в ньому помилку, міг направити коригування (скасовує і доповнює форми) і таким чином уникнути штрафних санкцій.

За наказом Мінпраці 766 вносити виправлення можна тільки в звіт, за яким отримано позитивний протокол контролю та квитанція про приймання з фонду. До отримання квитанції і протоколу направляти коригувальні дані не можна, за новими правилами в цьому випадку ПФР все одно виставить штраф.

Як тепер надходити з помилками в СЗВ-М, читайте в статті журналу Зарплата в установі Там же ви дізнаєтеся, як оскаржити штраф від ПФР, якщо ви з ним не згодні.

Форма СЗВ-М

Страхувальники, які подають звіт за 24 і менш фізосіб, можуть здавати його на паперовому бланку, форма якого затверджена Постановою Правління ПФ РФ № 83п від 01.02.2016 року. Скачайте форму:

У СЗВ-М включені 4 розділу:

 1. Дані роботодавця: ІПН, КПП, найменування, реєстраційний номер.
 2. Номер звітного періоду.
 3. Тип форми СЗВ-М.
 4. Перелік працівників з номерами СНІЛС та ІПН.

Тим страхувальникам, які платять трудове винагороду 25 і більше працівникам, потрібно пересилати форму телекомунікаційними каналами зв'язку. Формати для електронних версій містяться в ПП ПФ РФ №1077 від 07.12.2016 року. При здачі СЗВ-М в електронному вигляді часто виникають помилки, більшість з них критичні. Через помилки ПФР не прийме звіт і накладе штраф. Порядок виправлення звіту залежить від виду помилки. Дивіться часті помилки в СЗВ-М і підказки щодо їх виправлення в таблиці

Штраф за порушення форми подання СЗВ-М в ПФР становить 1000 руб. Ці санкції від кількості застрахованих осіб не залежать.

порядок заповнення

У першому розділі заповнюються відомості про роботодавця. Потрібно внести наступні дані організації або ІП, які направили звіт:

 1. Реєстраційний номер, присвоєний при постановці на облік в ПФР відповідно до закону 167-ФЗ.
 2. Найменування юридичної особи або ПІБ індивідуального підприємця.
 3. ІПН.
 4. КПП.

Другий розділ заповнюється в форматі: 00.0000. Якщо номер місяця однозначний, слід в відведеному полі в першій позиції поставити «0». У листопадовому звіті 2 розділ буде виглядати наступним чином: 11.2018.

Для вказівки на тип відправляється форми в третьому розділі робляться такі відмітки:

 • «ІСХД» - спочатку відправлена ​​вихідна форма;
 • «ДОП» - нові дані, що направляються на додаток до вже відправленого вихідного звіту;
 • «ОТМН» - помилкові відомості, що містяться у вихідній формі, які підлягають виключенню.

Використання додаткової і скасовує форм дозволяє виконувати коригування, тому що спеціальної коректує форми не передбачено. Коли необхідно уточнювати СЗВ-М, дивіться в рекомендації

У четвертому розділі потрібно скласти перелік усіх застрахованих осіб, в якому зазначаються:

 1. Прізвище, ім'я та по батькові повністю.
 2. СНІЛС.
 3. ІПН.

Визначати список тих, хто підлягає включенню до звіту, найкраще за договорами. Якщо працівник не отримує винагороди, але трудовий контракт з ним не розірваний, його дані слід вказувати в 4 розділі. Співробітник може бути у відпустці по догляду за дитиною, навчальному, без збереження заробітної плати. Відсутність виплат в звітному періоді - не підстава для виключення з СЗВ-М.

Зразок заповнення СЗВ-М за листопад 2018 року

Дивіться і скачайте зразок заповнення СЗВ-М за листопад 2018 року:

Програма для здачі СЗВ-М

На сайті пенсійного фонду () розміщено ПО, розроблене програмістами фонду для заповнення, перевірки та вивантаження звітності з персоніфікованого обліку. Основна програма Spu_orb встановлюється на ПК користувача і надає можливість вести довідники застрахованих осіб з їх персональними даними. При заповненні форми не потрібно вносити ПІБ і номери СНІЛС та ІПН, досить вибрати працівника з довідника. Передбачена можливість додавання нових співробітників.

Програми перевірки CheckPFR і видадуть попередження, якщо номера СНІЛС та ІПН не відповідають встановленим форматом. Щоб відправити форму, не обов'язково укладати договір з оператором телекомунікаційного зв'язку. Вивантажений файл, підписаний ЕЦП роботодавця, можна переслати через портал ПФР або відвезти особисто.