ПДФО з відпускних: коли платити в 2018 році (терміни перерахування згідно зі змінами)

 1. ПДФО з відпускних: коли платити в 2018 році (терміни перерахування згідно зі змінами) C 2016 змінився...
 2. Обов'язки податкового агента
 3. Коли перераховувати податок до бюджету
 4. Приклади перерахування ПДФО з відпускних у 2018 році
 5. ПДФО при компенсації за невикористану відпустку
 6. ПДФО з відпускних: коли платити в 2018 році (терміни перерахування згідно зі змінами)
 7. Право на відпустку
 8. Обов'язки податкового агента
 9. Коли перераховувати податок до бюджету
 10. Приклади перерахування ПДФО з відпускних у 2018 році
 11. ПДФО при компенсації за невикористану відпустку
 12. ПДФО з відпускних: коли платити в 2018 році (терміни перерахування згідно зі змінами)
 13. Право на відпустку
 14. Обов'язки податкового агента
 15. Коли перераховувати податок до бюджету
 16. Приклади перерахування ПДФО з відпускних у 2018 році
 17. ПДФО при компенсації за невикористану відпустку
 18. ПДФО з відпускних: коли платити в 2018 році (терміни перерахування згідно зі змінами)
 19. Право на відпустку
 20. Обов'язки податкового агента
 21. Коли перераховувати податок до бюджету
 22. Приклади перерахування ПДФО з відпускних у 2018 році
 23. ПДФО при компенсації за невикористану відпустку
 24. ПДФО з відпускних: коли платити в 2018 році (терміни перерахування згідно зі змінами)
 25. Право на відпустку
 26. Обов'язки податкового агента
 27. Коли перераховувати податок до бюджету
 28. Приклади перерахування ПДФО з відпускних у 2018 році
 29. ПДФО при компенсації за невикористану відпустку

ПДФО з відпускних: коли платити в 2018 році (терміни перерахування згідно зі змінами)

ПДФО з відпускних: коли платити в 2018 році (терміни перерахування згідно зі змінами)

C 2016 змінився порядок стягування прибуткового податку при виході працівника у відпустку. З огляду на, що роботодавець виступає в цьому випадку податковим агентом, варто розібратися, як утримати ПДФО з відпускних, коли платити в 2018 році в бюджет, яка дата визнається моментом отримання доходу.

Право на відпустку

Якщо працівника прийнято за трудовим договором , То роботодавець зобов'язаний щорічно забезпечувати йому оплачуваний відпочинок протягом 28 календарних днів. Це так званий основний відпустку, а деяким категоріям, зайнятим в небезпечних або шкідливих умовах праці, покладено також додатковий, терміном не менше 7 календарних днів.

Право на відпустку у конкретного роботодавця працівник отримує вже після того, як безперервно відпрацює перші шість місяців, але при обопільній згоді сторін на відпочинок можна вийти і раніше. Не потрібна згода роботодавця на вихід у відпустку раніше півроку, якщо мова йде про жінок, які готуються піти в декрет; неповнолітніх; які усиновили дитину у віці до трьох місяців. У таких випадках достатньо лише заяви працівника (стаття 122 ТК РФ).

Зверніть увагу: на виконавців по цивільно-правовими договорами трудове законодавство не поширюється, тому відпустку за рахунок роботодавця їм не належить.

Мінімум за три календарні дні до звільнення працівника на відпочинок треба заплатити йому відпускні. Розмір виплати розраховується на підставі середнього денного заробітку, який множиться на кількість днів відпустки. Дохід може виданий як готівкою, так і переказом на карту фізичної особи.

Обов'язки податкового агента

Стаття 226 НК РФ зобов'язує організації та ВП, від яких фізична особа отримала доходи, утримувати та перераховувати до бюджету прибутковий податок. Виплати на відпустку обкладаються ПДФО за тією ж ставкою, що і заробітна плата:

 • 13% з доходу, якщо працюючий визнається російським резидентом (перебував на території РФ не менше 183 календарних днів протягом 12 місяців поспіль)
 • 30% з доходу, якщо співробітник є нерезидентом.

У загальному випадку податковий агент перераховує утриманий з фізичної особи прибутковий податок в ИФНС за місцем свого обліку. Якщо в організації є відокремлений підрозділ, то податок, утриманий з його співробітників, перераховується за місцем знаходження ВП. Індивідуальні підприємці, які є платниками ЕНВД і ПСН, перераховують ПДФО з доходів фізичних осіб за місцем ведення відповідної діяльності. Це випливає з п. 7 статті 226 НК РФ.

Важливо: за порушення обов'язку податкового агента щодо утримання та перерахування прибуткового податку з зарплати, відпускних та інших виплат накладається штраф за статтею 123 НК РФ. Сума стягнення - 20% від стягнутого або неперерахування суми ПДФО.

Коли перераховувати податок до бюджету

До внесення змін до статті 226 (6) НК РФ діяв один загальний принцип перерахування ПДФО податковими агентами:

 • не пізніше дня видачі при отриманні готівки в касі банку або перерахування на рахунок фізичної особи;
 • не пізніше наступного дня після дати фактичного отримання доходів, якщо вони виплачені іншим шляхом, наприклад, з готівкової виручки.

Складнощі в питанні, коли перераховувати ПДФО з відпускних, пояснювалися тим, що законодавство не визначало чітко цей момент. Справа в тому, що норми Трудового кодексу зараховують оплату відпустки до зарплати співробітника. Так, стаття 136 ТК РФ «Порядок, місце і терміни виплати заробітної плати» визначає, що оплата відпустки провадиться не пізніше ніж за три дні до його початку.

Однак той факт, що відпускні відносяться до категорії оплати праці працівника, не означає, що терміни перерахування ПДФО з відпускних в НК РФ наводяться в пункті 2 статті 223. Це положення стосується лише до утримання податку з заробітної плати, але не відпускних. Зокрема, таку думку міститься в постанові Президії ВАС РФ від 07.02.2012 N 11709/11 у справі N А68-14429 / 2009.

Тепер різночитань, коли платити ПДФО з відпускних в 2018, бути не повинно. Законом 2 травня 2015 р № 113-ФЗ встановлено, що перерахування ПДФО з виплат працівникові має відбуватися в такі строки.

вид доходу

сплата ПДФО

Заробітня плата

Не пізніше дня, наступного за днем ​​виплати зарплати

Дохід в натуральній формі

Чи не пізніше наступного дня за днем ​​виплати доходу в натуральній формі

Посібник по непрацездатності (лікарняний)

Не пізніше останнього числа місяця, в якому виплачено допомогу

відпускні

Не пізніше останнього числа місяця, в якому здійснено виплату відпускних

Таким чином, на питання, коли платити ПДФО з відпускних в 2018, тепер є однозначна відповідь: не пізніше кінця місяця, в якому вони були оплачені. Крім того, нові терміни перерахування ПДФО з відпускних в цьому році дозволяють бухгалтеру сплатити прибутковий податок відразу з декількох працівників. Це особливо актуально в літній період, коли в відпустки йдуть масово. Крім того, ПДФО з лікарняного листа можна виплатити одним платіжним дорученням з прибутковим податком з відпускних, якщо вони були виплачені в одному місяці.

Зверніть увагу: закон 2 травня 2015 р № 113-ФЗ змінив тільки термін сплати ПДФО з відпускних у 2018 році, тобто перерахування його до бюджету. А числення та утримання прибуткового податку з відпускних, як і раніше, відбувається при їх фактичної виплати (стаття 226 (4) НК РФ).

Приклади перерахування ПДФО з відпускних у 2018 році

Цікавить, що нового в ПДФО з відпускних у 2018 році, які зміни? Приклад перерахування прибуткового податку прівёдем на таких даних:

Працівник написав заяву на відпустку з 6 червня 2018 року на 28 календарних днів. Отримати виплати відпускник повинен не пізніше, ніж за три календарні дні до відпустки, тому платіж бухгалтер повинен провести 1 червня 2018 року. Сплата ПДФО в даному випадку здійснюється не пізніше 30 червня, але більш рання оплата теж не буде порушенням.

Трохи змінимо приклад: працівник виходить у відпустку з 1 червня 2018 року. В даному випадку оплатити відпускні необхідно не пізніше 29 травня 2018 року. Як бачимо, місяць виплати тут інший, тому перерахувати прибутковий податок треба встигнути пізніше 31 травня.

У листі від 15.04.2016 № 14-1 / В-351 Мінпраці Росії висловився з питання ПДФО з відпускних у 2018 році, які зміни. Приклад розрахунків пов'язаний з ситуацією, коли на відпускний період припадає святковий неробочий день 12 червня. Чи треба враховувати його в загальній тривалості відпустки? Відомство вважає, що свята, що припадають на відпускний період, в число календарних днів відпустки не включаються. Неробочі святкові дні повинні враховуватися при розрахунку середньої заробітної плати.

Правильно розрахувати ПДФО і дотримати терміни перерахування податку вам допоможе онлайн-бухгалтерія. Відкрийте розрахунковий рахунок в банку Тінькофф і отримаєте онлайн-бухгалтерію безкоштовно, а також:

 • випуск КЕП в подарунок 2 місяці
 • обслуговування рахунку безкоштовно
 • нагадування про терміни здачі і оплати
 • автоматичне заповнення декларації

ПДФО при компенсації за невикористану відпустку

При звільненні працівника часто виникає ситуація, коли у нього залишилися дні невикористаної відпустки. За загальним правилом статті 127 ТК РФ в цьому випадку працівникові повинна бути виплачена грошова компенсація за всі невикористані дні відпустки. Інший варіант - надати відпустку з подальшим звільненням, однак це можливо лише за письмовою заявою співробітника.

Чи можна виплачувати грошову компенсацію за невикористану відпустку, якщо працюючий не планує звільнятися? Стаття 126 Трудового кодексу дозволяє замінити відпочинок грошима, але тільки ті дні, які перевищують звичайну тривалість в 28 календарних днів. Тобто, мова йде не про звичайний, а про подовженому основній чи додатковій відпустці.

Крім того, є кадрові категорії, яким видача грошової компенсації без звільнення заборонена законом:

 • вагітні жінки і неповнолітні;
 • зайняті на роботах зі шкідливими і / або небезпечними умовами праці (тільки щодо додаткової оплачуваної відпустки).

Грошова компенсація визнається доходом фізичної особи і обкладається прибутковим податком. Однак, на відміну від відпускних, ПДФО з цих доходів сплачується до бюджету не пізніше дня, наступного за днем ​​виплати.

У довідці 2-ПДФО коди доходів в 2018 році також будуть відрізнятися:

 • 2012 - відпускні;
 • 2013 - компенсація за невикористану відпустку.

ПДФО з відпускних: коли платити в 2018 році (терміни перерахування згідно зі змінами)

ПДФО з відпускних: коли платити в 2018 році (терміни перерахування згідно зі змінами)

C 2016 змінився порядок стягування прибуткового податку при виході працівника у відпустку. З огляду на, що роботодавець виступає в цьому випадку податковим агентом, варто розібратися, як утримати ПДФО з відпускних, коли платити в 2018 році в бюджет, яка дата визнається моментом отримання доходу.

Право на відпустку

Якщо працівника прийнято за трудовим договором , То роботодавець зобов'язаний щорічно забезпечувати йому оплачуваний відпочинок протягом 28 календарних днів. Це так званий основний відпустку, а деяким категоріям, зайнятим в небезпечних або шкідливих умовах праці, покладено також додатковий, терміном не менше 7 календарних днів.

Право на відпустку у конкретного роботодавця працівник отримує вже після того, як безперервно відпрацює перші шість місяців, але при обопільній згоді сторін на відпочинок можна вийти і раніше. Не потрібна згода роботодавця на вихід у відпустку раніше півроку, якщо мова йде про жінок, які готуються піти в декрет; неповнолітніх; які усиновили дитину у віці до трьох місяців. У таких випадках достатньо лише заяви працівника (стаття 122 ТК РФ).

Зверніть увагу: на виконавців по цивільно-правовими договорами трудове законодавство не поширюється, тому відпустку за рахунок роботодавця їм не належить.

Мінімум за три календарні дні до звільнення працівника на відпочинок треба заплатити йому відпускні. Розмір виплати розраховується на підставі середнього денного заробітку, який множиться на кількість днів відпустки. Дохід може виданий як готівкою, так і переказом на карту фізичної особи.

Обов'язки податкового агента

Стаття 226 НК РФ зобов'язує організації та ВП, від яких фізична особа отримала доходи, утримувати та перераховувати до бюджету прибутковий податок. Виплати на відпустку обкладаються ПДФО за тією ж ставкою, що і заробітна плата:

 • 13% з доходу, якщо працюючий визнається російським резидентом (перебував на території РФ не менше 183 календарних днів протягом 12 місяців поспіль)
 • 30% з доходу, якщо співробітник є нерезидентом.

У загальному випадку податковий агент перераховує утриманий з фізичної особи прибутковий податок в ИФНС за місцем свого обліку. Якщо в організації є відокремлений підрозділ, то податок, утриманий з його співробітників, перераховується за місцем знаходження ВП. Індивідуальні підприємці, які є платниками ЕНВД і ПСН, перераховують ПДФО з доходів фізичних осіб за місцем ведення відповідної діяльності. Це випливає з п. 7 статті 226 НК РФ.

Важливо: за порушення обов'язку податкового агента щодо утримання та перерахування прибуткового податку з зарплати, відпускних та інших виплат накладається штраф за статтею 123 НК РФ. Сума стягнення - 20% від стягнутого або неперерахування суми ПДФО.

Коли перераховувати податок до бюджету

До внесення змін до статті 226 (6) НК РФ діяв один загальний принцип перерахування ПДФО податковими агентами:

 • не пізніше дня видачі при отриманні готівки в касі банку або перерахування на рахунок фізичної особи;
 • не пізніше наступного дня після дати фактичного отримання доходів, якщо вони виплачені іншим шляхом, наприклад, з готівкової виручки.

Складнощі в питанні, коли перераховувати ПДФО з відпускних, пояснювалися тим, що законодавство не визначало чітко цей момент. Справа в тому, що норми Трудового кодексу зараховують оплату відпустки до зарплати співробітника. Так, стаття 136 ТК РФ «Порядок, місце і терміни виплати заробітної плати» визначає, що оплата відпустки провадиться не пізніше ніж за три дні до його початку.

Однак той факт, що відпускні відносяться до категорії оплати праці працівника, не означає, що терміни перерахування ПДФО з відпускних в НК РФ наводяться в пункті 2 статті 223. Це положення стосується лише до утримання податку з заробітної плати, але не відпускних. Зокрема, таку думку міститься в постанові Президії ВАС РФ від 07.02.2012 N 11709/11 у справі N А68-14429 / 2009.

Тепер різночитань, коли платити ПДФО з відпускних в 2018, бути не повинно. Законом 2 травня 2015 р № 113-ФЗ встановлено, що перерахування ПДФО з виплат працівникові має відбуватися в такі строки.

вид доходу

сплата ПДФО

Заробітня плата

Не пізніше дня, наступного за днем ​​виплати зарплати

Дохід в натуральній формі

Чи не пізніше наступного дня за днем ​​виплати доходу в натуральній формі

Посібник по непрацездатності (лікарняний)

Не пізніше останнього числа місяця, в якому виплачено допомогу

відпускні

Не пізніше останнього числа місяця, в якому здійснено виплату відпускних

Таким чином, на питання, коли платити ПДФО з відпускних в 2018, тепер є однозначна відповідь: не пізніше кінця місяця, в якому вони були оплачені. Крім того, нові терміни перерахування ПДФО з відпускних в цьому році дозволяють бухгалтеру сплатити прибутковий податок відразу з декількох працівників. Це особливо актуально в літній період, коли в відпустки йдуть масово. Крім того, ПДФО з лікарняного листа можна виплатити одним платіжним дорученням з прибутковим податком з відпускних, якщо вони були виплачені в одному місяці.

Зверніть увагу: закон 2 травня 2015 р № 113-ФЗ змінив тільки термін сплати ПДФО з відпускних у 2018 році, тобто перерахування його до бюджету. А числення та утримання прибуткового податку з відпускних, як і раніше, відбувається при їх фактичної виплати (стаття 226 (4) НК РФ).

Приклади перерахування ПДФО з відпускних у 2018 році

Цікавить, що нового в ПДФО з відпускних у 2018 році, які зміни? Приклад перерахування прибуткового податку прівёдем на таких даних:

Працівник написав заяву на відпустку з 6 червня 2018 року на 28 календарних днів. Отримати виплати відпускник повинен не пізніше, ніж за три календарні дні до відпустки, тому платіж бухгалтер повинен провести 1 червня 2018 року. Сплата ПДФО в даному випадку здійснюється не пізніше 30 червня, але більш рання оплата теж не буде порушенням.

Трохи змінимо приклад: працівник виходить у відпустку з 1 червня 2018 року. В даному випадку оплатити відпускні необхідно не пізніше 29 травня 2018 року. Як бачимо, місяць виплати тут інший, тому перерахувати прибутковий податок треба встигнути пізніше 31 травня.

У листі від 15.04.2016 № 14-1 / В-351 Мінпраці Росії висловився з питання ПДФО з відпускних у 2018 році, які зміни. Приклад розрахунків пов'язаний з ситуацією, коли на відпускний період припадає святковий неробочий день 12 червня. Чи треба враховувати його в загальній тривалості відпустки? Відомство вважає, що свята, що припадають на відпускний період, в число календарних днів відпустки не включаються. Неробочі святкові дні повинні враховуватися при розрахунку середньої заробітної плати.

Правильно розрахувати ПДФО і дотримати терміни перерахування податку вам допоможе онлайн-бухгалтерія. Відкрийте розрахунковий рахунок в банку Тінькофф і отримаєте онлайн-бухгалтерію безкоштовно, а також:

 • випуск КЕП в подарунок 2 місяці
 • обслуговування рахунку безкоштовно
 • нагадування про терміни здачі і оплати
 • автоматичне заповнення декларації

ПДФО при компенсації за невикористану відпустку

При звільненні працівника часто виникає ситуація, коли у нього залишилися дні невикористаної відпустки. За загальним правилом статті 127 ТК РФ в цьому випадку працівникові повинна бути виплачена грошова компенсація за всі невикористані дні відпустки. Інший варіант - надати відпустку з подальшим звільненням, однак це можливо лише за письмовою заявою співробітника.

Чи можна виплачувати грошову компенсацію за невикористану відпустку, якщо працюючий не планує звільнятися? Стаття 126 Трудового кодексу дозволяє замінити відпочинок грошима, але тільки ті дні, які перевищують звичайну тривалість в 28 календарних днів. Тобто, мова йде не про звичайний, а про подовженому основній чи додатковій відпустці.

Крім того, є кадрові категорії, яким видача грошової компенсації без звільнення заборонена законом:

 • вагітні жінки і неповнолітні;
 • зайняті на роботах зі шкідливими і / або небезпечними умовами праці (тільки щодо додаткової оплачуваної відпустки).

Грошова компенсація визнається доходом фізичної особи і обкладається прибутковим податком. Однак, на відміну від відпускних, ПДФО з цих доходів сплачується до бюджету не пізніше дня, наступного за днем ​​виплати.

У довідці 2-ПДФО коди доходів в 2018 році також будуть відрізнятися:

 • 2012 - відпускні;
 • 2013 - компенсація за невикористану відпустку.

ПДФО з відпускних: коли платити в 2018 році (терміни перерахування згідно зі змінами)

ПДФО з відпускних: коли платити в 2018 році (терміни перерахування згідно зі змінами)

C 2016 змінився порядок стягування прибуткового податку при виході працівника у відпустку. З огляду на, що роботодавець виступає в цьому випадку податковим агентом, варто розібратися, як утримати ПДФО з відпускних, коли платити в 2018 році в бюджет, яка дата визнається моментом отримання доходу.

Право на відпустку

Якщо працівника прийнято за трудовим договором , То роботодавець зобов'язаний щорічно забезпечувати йому оплачуваний відпочинок протягом 28 календарних днів. Це так званий основний відпустку, а деяким категоріям, зайнятим в небезпечних або шкідливих умовах праці, покладено також додатковий, терміном не менше 7 календарних днів.

Право на відпустку у конкретного роботодавця працівник отримує вже після того, як безперервно відпрацює перші шість місяців, але при обопільній згоді сторін на відпочинок можна вийти і раніше. Не потрібна згода роботодавця на вихід у відпустку раніше півроку, якщо мова йде про жінок, які готуються піти в декрет; неповнолітніх; які усиновили дитину у віці до трьох місяців. У таких випадках достатньо лише заяви працівника (стаття 122 ТК РФ).

Зверніть увагу: на виконавців по цивільно-правовими договорами трудове законодавство не поширюється, тому відпустку за рахунок роботодавця їм не належить.

Мінімум за три календарні дні до звільнення працівника на відпочинок треба заплатити йому відпускні. Розмір виплати розраховується на підставі середнього денного заробітку, який множиться на кількість днів відпустки. Дохід може виданий як готівкою, так і переказом на карту фізичної особи.

Обов'язки податкового агента

Стаття 226 НК РФ зобов'язує організації та ВП, від яких фізична особа отримала доходи, утримувати та перераховувати до бюджету прибутковий податок. Виплати на відпустку обкладаються ПДФО за тією ж ставкою, що і заробітна плата:

 • 13% з доходу, якщо працюючий визнається російським резидентом (перебував на території РФ не менше 183 календарних днів протягом 12 місяців поспіль)
 • 30% з доходу, якщо співробітник є нерезидентом.

У загальному випадку податковий агент перераховує утриманий з фізичної особи прибутковий податок в ИФНС за місцем свого обліку. Якщо в організації є відокремлений підрозділ, то податок, утриманий з його співробітників, перераховується за місцем знаходження ВП. Індивідуальні підприємці, які є платниками ЕНВД і ПСН, перераховують ПДФО з доходів фізичних осіб за місцем ведення відповідної діяльності. Це випливає з п. 7 статті 226 НК РФ.

Важливо: за порушення обов'язку податкового агента щодо утримання та перерахування прибуткового податку з зарплати, відпускних та інших виплат накладається штраф за статтею 123 НК РФ. Сума стягнення - 20% від стягнутого або неперерахування суми ПДФО.

Коли перераховувати податок до бюджету

До внесення змін до статті 226 (6) НК РФ діяв один загальний принцип перерахування ПДФО податковими агентами:

 • не пізніше дня видачі при отриманні готівки в касі банку або перерахування на рахунок фізичної особи;
 • не пізніше наступного дня після дати фактичного отримання доходів, якщо вони виплачені іншим шляхом, наприклад, з готівкової виручки.

Складнощі в питанні, коли перераховувати ПДФО з відпускних, пояснювалися тим, що законодавство не визначало чітко цей момент. Справа в тому, що норми Трудового кодексу зараховують оплату відпустки до зарплати співробітника. Так, стаття 136 ТК РФ «Порядок, місце і терміни виплати заробітної плати» визначає, що оплата відпустки провадиться не пізніше ніж за три дні до його початку.

Однак той факт, що відпускні відносяться до категорії оплати праці працівника, не означає, що терміни перерахування ПДФО з відпускних в НК РФ наводяться в пункті 2 статті 223. Це положення стосується лише до утримання податку з заробітної плати, але не відпускних. Зокрема, таку думку міститься в постанові Президії ВАС РФ від 07.02.2012 N 11709/11 у справі N А68-14429 / 2009.

Тепер різночитань, коли платити ПДФО з відпускних в 2018, бути не повинно. Законом 2 травня 2015 р № 113-ФЗ встановлено, що перерахування ПДФО з виплат працівникові має відбуватися в такі строки.

вид доходу

сплата ПДФО

Заробітня плата

Не пізніше дня, наступного за днем ​​виплати зарплати

Дохід в натуральній формі

Чи не пізніше наступного дня за днем ​​виплати доходу в натуральній формі

Посібник по непрацездатності (лікарняний)

Не пізніше останнього числа місяця, в якому виплачено допомогу

відпускні

Не пізніше останнього числа місяця, в якому здійснено виплату відпускних

Таким чином, на питання, коли платити ПДФО з відпускних в 2018, тепер є однозначна відповідь: не пізніше кінця місяця, в якому вони були оплачені. Крім того, нові терміни перерахування ПДФО з відпускних в цьому році дозволяють бухгалтеру сплатити прибутковий податок відразу з декількох працівників. Це особливо актуально в літній період, коли в відпустки йдуть масово. Крім того, ПДФО з лікарняного листа можна виплатити одним платіжним дорученням з прибутковим податком з відпускних, якщо вони були виплачені в одному місяці.

Зверніть увагу: закон 2 травня 2015 р № 113-ФЗ змінив тільки термін сплати ПДФО з відпускних у 2018 році, тобто перерахування його до бюджету. А числення та утримання прибуткового податку з відпускних, як і раніше, відбувається при їх фактичної виплати (стаття 226 (4) НК РФ).

Приклади перерахування ПДФО з відпускних у 2018 році

Цікавить, що нового в ПДФО з відпускних у 2018 році, які зміни? Приклад перерахування прибуткового податку прівёдем на таких даних:

Працівник написав заяву на відпустку з 6 червня 2018 року на 28 календарних днів. Отримати виплати відпускник повинен не пізніше, ніж за три календарні дні до відпустки, тому платіж бухгалтер повинен провести 1 червня 2018 року. Сплата ПДФО в даному випадку здійснюється не пізніше 30 червня, але більш рання оплата теж не буде порушенням.

Трохи змінимо приклад: працівник виходить у відпустку з 1 червня 2018 року. В даному випадку оплатити відпускні необхідно не пізніше 29 травня 2018 року. Як бачимо, місяць виплати тут інший, тому перерахувати прибутковий податок треба встигнути пізніше 31 травня.

У листі від 15.04.2016 № 14-1 / В-351 Мінпраці Росії висловився з питання ПДФО з відпускних у 2018 році, які зміни. Приклад розрахунків пов'язаний з ситуацією, коли на відпускний період припадає святковий неробочий день 12 червня. Чи треба враховувати його в загальній тривалості відпустки? Відомство вважає, що свята, що припадають на відпускний період, в число календарних днів відпустки не включаються. Неробочі святкові дні повинні враховуватися при розрахунку середньої заробітної плати.

Правильно розрахувати ПДФО і дотримати терміни перерахування податку вам допоможе онлайн-бухгалтерія. Відкрийте розрахунковий рахунок в банку Тінькофф і отримаєте онлайн-бухгалтерію безкоштовно, а також:

 • випуск КЕП в подарунок 2 місяці
 • обслуговування рахунку безкоштовно
 • нагадування про терміни здачі і оплати
 • автоматичне заповнення декларації

ПДФО при компенсації за невикористану відпустку

При звільненні працівника часто виникає ситуація, коли у нього залишилися дні невикористаної відпустки. За загальним правилом статті 127 ТК РФ в цьому випадку працівникові повинна бути виплачена грошова компенсація за всі невикористані дні відпустки. Інший варіант - надати відпустку з подальшим звільненням, однак це можливо лише за письмовою заявою співробітника.

Чи можна виплачувати грошову компенсацію за невикористану відпустку, якщо працюючий не планує звільнятися? Стаття 126 Трудового кодексу дозволяє замінити відпочинок грошима, але тільки ті дні, які перевищують звичайну тривалість в 28 календарних днів. Тобто, мова йде не про звичайний, а про подовженому основній чи додатковій відпустці.

Крім того, є кадрові категорії, яким видача грошової компенсації без звільнення заборонена законом:

 • вагітні жінки і неповнолітні;
 • зайняті на роботах зі шкідливими і / або небезпечними умовами праці (тільки щодо додаткової оплачуваної відпустки).

Грошова компенсація визнається доходом фізичної особи і обкладається прибутковим податком. Однак, на відміну від відпускних, ПДФО з цих доходів сплачується до бюджету не пізніше дня, наступного за днем ​​виплати.

У довідці 2-ПДФО коди доходів в 2018 році також будуть відрізнятися:

 • 2012 - відпускні;
 • 2013 - компенсація за невикористану відпустку.

ПДФО з відпускних: коли платити в 2018 році (терміни перерахування згідно зі змінами)

ПДФО з відпускних: коли платити в 2018 році (терміни перерахування згідно зі змінами)

C 2016 змінився порядок стягування прибуткового податку при виході працівника у відпустку. З огляду на, що роботодавець виступає в цьому випадку податковим агентом, варто розібратися, як утримати ПДФО з відпускних, коли платити в 2018 році в бюджет, яка дата визнається моментом отримання доходу.

Право на відпустку

Якщо працівника прийнято за трудовим договором , То роботодавець зобов'язаний щорічно забезпечувати йому оплачуваний відпочинок протягом 28 календарних днів. Це так званий основний відпустку, а деяким категоріям, зайнятим в небезпечних або шкідливих умовах праці, покладено також додатковий, терміном не менше 7 календарних днів.

Право на відпустку у конкретного роботодавця працівник отримує вже після того, як безперервно відпрацює перші шість місяців, але при обопільній згоді сторін на відпочинок можна вийти і раніше. Не потрібна згода роботодавця на вихід у відпустку раніше півроку, якщо мова йде про жінок, які готуються піти в декрет; неповнолітніх; які усиновили дитину у віці до трьох місяців. У таких випадках достатньо лише заяви працівника (стаття 122 ТК РФ).

Зверніть увагу: на виконавців по цивільно-правовими договорами трудове законодавство не поширюється, тому відпустку за рахунок роботодавця їм не належить.

Мінімум за три календарні дні до звільнення працівника на відпочинок треба заплатити йому відпускні. Розмір виплати розраховується на підставі середнього денного заробітку, який множиться на кількість днів відпустки. Дохід може виданий як готівкою, так і переказом на карту фізичної особи.

Обов'язки податкового агента

Стаття 226 НК РФ зобов'язує організації та ВП, від яких фізична особа отримала доходи, утримувати та перераховувати до бюджету прибутковий податок. Виплати на відпустку обкладаються ПДФО за тією ж ставкою, що і заробітна плата:

 • 13% з доходу, якщо працюючий визнається російським резидентом (перебував на території РФ не менше 183 календарних днів протягом 12 місяців поспіль)
 • 30% з доходу, якщо співробітник є нерезидентом.

У загальному випадку податковий агент перераховує утриманий з фізичної особи прибутковий податок в ИФНС за місцем свого обліку. Якщо в організації є відокремлений підрозділ, то податок, утриманий з його співробітників, перераховується за місцем знаходження ВП. Індивідуальні підприємці, які є платниками ЕНВД і ПСН, перераховують ПДФО з доходів фізичних осіб за місцем ведення відповідної діяльності. Це випливає з п. 7 статті 226 НК РФ.

Важливо: за порушення обов'язку податкового агента щодо утримання та перерахування прибуткового податку з зарплати, відпускних та інших виплат накладається штраф за статтею 123 НК РФ. Сума стягнення - 20% від стягнутого або неперерахування суми ПДФО.

Коли перераховувати податок до бюджету

До внесення змін до статті 226 (6) НК РФ діяв один загальний принцип перерахування ПДФО податковими агентами:

 • не пізніше дня видачі при отриманні готівки в касі банку або перерахування на рахунок фізичної особи;
 • не пізніше наступного дня після дати фактичного отримання доходів, якщо вони виплачені іншим шляхом, наприклад, з готівкової виручки.

Складнощі в питанні, коли перераховувати ПДФО з відпускних, пояснювалися тим, що законодавство не визначало чітко цей момент. Справа в тому, що норми Трудового кодексу зараховують оплату відпустки до зарплати співробітника. Так, стаття 136 ТК РФ «Порядок, місце і терміни виплати заробітної плати» визначає, що оплата відпустки провадиться не пізніше ніж за три дні до його початку.

Однак той факт, що відпускні відносяться до категорії оплати праці працівника, не означає, що терміни перерахування ПДФО з відпускних в НК РФ наводяться в пункті 2 статті 223. Це положення стосується лише до утримання податку з заробітної плати, але не відпускних. Зокрема, таку думку міститься в постанові Президії ВАС РФ від 07.02.2012 N 11709/11 у справі N А68-14429 / 2009.

Тепер різночитань, коли платити ПДФО з відпускних в 2018, бути не повинно. Законом 2 травня 2015 р № 113-ФЗ встановлено, що перерахування ПДФО з виплат працівникові має відбуватися в такі строки.

вид доходу

сплата ПДФО

Заробітня плата

Не пізніше дня, наступного за днем ​​виплати зарплати

Дохід в натуральній формі

Чи не пізніше наступного дня за днем ​​виплати доходу в натуральній формі

Посібник по непрацездатності (лікарняний)

Не пізніше останнього числа місяця, в якому виплачено допомогу

відпускні

Не пізніше останнього числа місяця, в якому здійснено виплату відпускних

Таким чином, на питання, коли платити ПДФО з відпускних в 2018, тепер є однозначна відповідь: не пізніше кінця місяця, в якому вони були оплачені. Крім того, нові терміни перерахування ПДФО з відпускних в цьому році дозволяють бухгалтеру сплатити прибутковий податок відразу з декількох працівників. Це особливо актуально в літній період, коли в відпустки йдуть масово. Крім того, ПДФО з лікарняного листа можна виплатити одним платіжним дорученням з прибутковим податком з відпускних, якщо вони були виплачені в одному місяці.

Зверніть увагу: закон 2 травня 2015 р № 113-ФЗ змінив тільки термін сплати ПДФО з відпускних у 2018 році, тобто перерахування його до бюджету. А числення та утримання прибуткового податку з відпускних, як і раніше, відбувається при їх фактичної виплати (стаття 226 (4) НК РФ).

Приклади перерахування ПДФО з відпускних у 2018 році

Цікавить, що нового в ПДФО з відпускних у 2018 році, які зміни? Приклад перерахування прибуткового податку прівёдем на таких даних:

Працівник написав заяву на відпустку з 6 червня 2018 року на 28 календарних днів. Отримати виплати відпускник повинен не пізніше, ніж за три календарні дні до відпустки, тому платіж бухгалтер повинен провести 1 червня 2018 року. Сплата ПДФО в даному випадку здійснюється не пізніше 30 червня, але більш рання оплата теж не буде порушенням.

Трохи змінимо приклад: працівник виходить у відпустку з 1 червня 2018 року. В даному випадку оплатити відпускні необхідно не пізніше 29 травня 2018 року. Як бачимо, місяць виплати тут інший, тому перерахувати прибутковий податок треба встигнути пізніше 31 травня.

У листі від 15.04.2016 № 14-1 / В-351 Мінпраці Росії висловився з питання ПДФО з відпускних у 2018 році, які зміни. Приклад розрахунків пов'язаний з ситуацією, коли на відпускний період припадає святковий неробочий день 12 червня. Чи треба враховувати його в загальній тривалості відпустки? Відомство вважає, що свята, що припадають на відпускний період, в число календарних днів відпустки не включаються. Неробочі святкові дні повинні враховуватися при розрахунку середньої заробітної плати.

Правильно розрахувати ПДФО і дотримати терміни перерахування податку вам допоможе онлайн-бухгалтерія. Відкрийте розрахунковий рахунок в банку Тінькофф і отримаєте онлайн-бухгалтерію безкоштовно, а також:

 • випуск КЕП в подарунок 2 місяці
 • обслуговування рахунку безкоштовно
 • нагадування про терміни здачі і оплати
 • автоматичне заповнення декларації

ПДФО при компенсації за невикористану відпустку

При звільненні працівника часто виникає ситуація, коли у нього залишилися дні невикористаної відпустки. За загальним правилом статті 127 ТК РФ в цьому випадку працівникові повинна бути виплачена грошова компенсація за всі невикористані дні відпустки. Інший варіант - надати відпустку з подальшим звільненням, однак це можливо лише за письмовою заявою співробітника.

Чи можна виплачувати грошову компенсацію за невикористану відпустку, якщо працюючий не планує звільнятися? Стаття 126 Трудового кодексу дозволяє замінити відпочинок грошима, але тільки ті дні, які перевищують звичайну тривалість в 28 календарних днів. Тобто, мова йде не про звичайний, а про подовженому основній чи додатковій відпустці.

Крім того, є кадрові категорії, яким видача грошової компенсації без звільнення заборонена законом:

 • вагітні жінки і неповнолітні;
 • зайняті на роботах зі шкідливими і / або небезпечними умовами праці (тільки щодо додаткової оплачуваної відпустки).

Грошова компенсація визнається доходом фізичної особи і обкладається прибутковим податком. Однак, на відміну від відпускних, ПДФО з цих доходів сплачується до бюджету не пізніше дня, наступного за днем ​​виплати.

У довідці 2-ПДФО коди доходів в 2018 році також будуть відрізнятися:

 • 2012 - відпускні;
 • 2013 - компенсація за невикористану відпустку.

ПДФО з відпускних: коли платити в 2018 році (терміни перерахування згідно зі змінами)

ПДФО з відпускних: коли платити в 2018 році (терміни перерахування згідно зі змінами)

C 2016 змінився порядок стягування прибуткового податку при виході працівника у відпустку. З огляду на, що роботодавець виступає в цьому випадку податковим агентом, варто розібратися, як утримати ПДФО з відпускних, коли платити в 2018 році в бюджет, яка дата визнається моментом отримання доходу.

Право на відпустку

Якщо працівника прийнято за трудовим договором , То роботодавець зобов'язаний щорічно забезпечувати йому оплачуваний відпочинок протягом 28 календарних днів. Це так званий основний відпустку, а деяким категоріям, зайнятим в небезпечних або шкідливих умовах праці, покладено також додатковий, терміном не менше 7 календарних днів.

Право на відпустку у конкретного роботодавця працівник отримує вже після того, як безперервно відпрацює перші шість місяців, але при обопільній згоді сторін на відпочинок можна вийти і раніше. Не потрібна згода роботодавця на вихід у відпустку раніше півроку, якщо мова йде про жінок, які готуються піти в декрет; неповнолітніх; які усиновили дитину у віці до трьох місяців. У таких випадках достатньо лише заяви працівника (стаття 122 ТК РФ).

Зверніть увагу: на виконавців по цивільно-правовими договорами трудове законодавство не поширюється, тому відпустку за рахунок роботодавця їм не належить.

Мінімум за три календарні дні до звільнення працівника на відпочинок треба заплатити йому відпускні. Розмір виплати розраховується на підставі середнього денного заробітку, який множиться на кількість днів відпустки. Дохід може виданий як готівкою, так і переказом на карту фізичної особи.

Обов'язки податкового агента

Стаття 226 НК РФ зобов'язує організації та ВП, від яких фізична особа отримала доходи, утримувати та перераховувати до бюджету прибутковий податок. Виплати на відпустку обкладаються ПДФО за тією ж ставкою, що і заробітна плата:

 • 13% з доходу, якщо працюючий визнається російським резидентом (перебував на території РФ не менше 183 календарних днів протягом 12 місяців поспіль)
 • 30% з доходу, якщо співробітник є нерезидентом.

У загальному випадку податковий агент перераховує утриманий з фізичної особи прибутковий податок в ИФНС за місцем свого обліку. Якщо в організації є відокремлений підрозділ, то податок, утриманий з його співробітників, перераховується за місцем знаходження ВП. Індивідуальні підприємці, які є платниками ЕНВД і ПСН, перераховують ПДФО з доходів фізичних осіб за місцем ведення відповідної діяльності. Це випливає з п. 7 статті 226 НК РФ.

Важливо: за порушення обов'язку податкового агента щодо утримання та перерахування прибуткового податку з зарплати, відпускних та інших виплат накладається штраф за статтею 123 НК РФ. Сума стягнення - 20% від стягнутого або неперерахування суми ПДФО.

Коли перераховувати податок до бюджету

До внесення змін до статті 226 (6) НК РФ діяв один загальний принцип перерахування ПДФО податковими агентами:

 • не пізніше дня видачі при отриманні готівки в касі банку або перерахування на рахунок фізичної особи;
 • не пізніше наступного дня після дати фактичного отримання доходів, якщо вони виплачені іншим шляхом, наприклад, з готівкової виручки.

Складнощі в питанні, коли перераховувати ПДФО з відпускних, пояснювалися тим, що законодавство не визначало чітко цей момент. Справа в тому, що норми Трудового кодексу зараховують оплату відпустки до зарплати співробітника. Так, стаття 136 ТК РФ «Порядок, місце і терміни виплати заробітної плати» визначає, що оплата відпустки провадиться не пізніше ніж за три дні до його початку.

Однак той факт, що відпускні відносяться до категорії оплати праці працівника, не означає, що терміни перерахування ПДФО з відпускних в НК РФ наводяться в пункті 2 статті 223. Це положення стосується лише до утримання податку з заробітної плати, але не відпускних. Зокрема, таку думку міститься в постанові Президії ВАС РФ від 07.02.2012 N 11709/11 у справі N А68-14429 / 2009.

Тепер різночитань, коли платити ПДФО з відпускних в 2018, бути не повинно. Законом 2 травня 2015 р № 113-ФЗ встановлено, що перерахування ПДФО з виплат працівникові має відбуватися в такі строки.

вид доходу

сплата ПДФО

Заробітня плата

Не пізніше дня, наступного за днем ​​виплати зарплати

Дохід в натуральній формі

Чи не пізніше наступного дня за днем ​​виплати доходу в натуральній формі

Посібник по непрацездатності (лікарняний)

Не пізніше останнього числа місяця, в якому виплачено допомогу

відпускні

Не пізніше останнього числа місяця, в якому здійснено виплату відпускних

Таким чином, на питання, коли платити ПДФО з відпускних в 2018, тепер є однозначна відповідь: не пізніше кінця місяця, в якому вони були оплачені. Крім того, нові терміни перерахування ПДФО з відпускних в цьому році дозволяють бухгалтеру сплатити прибутковий податок відразу з декількох працівників. Це особливо актуально в літній період, коли в відпустки йдуть масово. Крім того, ПДФО з лікарняного листа можна виплатити одним платіжним дорученням з прибутковим податком з відпускних, якщо вони були виплачені в одному місяці.

Зверніть увагу: закон 2 травня 2015 р № 113-ФЗ змінив тільки термін сплати ПДФО з відпускних у 2018 році, тобто перерахування його до бюджету. А числення та утримання прибуткового податку з відпускних, як і раніше, відбувається при їх фактичної виплати (стаття 226 (4) НК РФ).

Приклади перерахування ПДФО з відпускних у 2018 році

Цікавить, що нового в ПДФО з відпускних у 2018 році, які зміни? Приклад перерахування прибуткового податку прівёдем на таких даних:

Працівник написав заяву на відпустку з 6 червня 2018 року на 28 календарних днів. Отримати виплати відпускник повинен не пізніше, ніж за три календарні дні до відпустки, тому платіж бухгалтер повинен провести 1 червня 2018 року. Сплата ПДФО в даному випадку здійснюється не пізніше 30 червня, але більш рання оплата теж не буде порушенням.

Трохи змінимо приклад: працівник виходить у відпустку з 1 червня 2018 року. В даному випадку оплатити відпускні необхідно не пізніше 29 травня 2018 року. Як бачимо, місяць виплати тут інший, тому перерахувати прибутковий податок треба встигнути пізніше 31 травня.

У листі від 15.04.2016 № 14-1 / В-351 Мінпраці Росії висловився з питання ПДФО з відпускних у 2018 році, які зміни. Приклад розрахунків пов'язаний з ситуацією, коли на відпускний період припадає святковий неробочий день 12 червня. Чи треба враховувати його в загальній тривалості відпустки? Відомство вважає, що свята, що припадають на відпускний період, в число календарних днів відпустки не включаються. Неробочі святкові дні повинні враховуватися при розрахунку середньої заробітної плати.

Правильно розрахувати ПДФО і дотримати терміни перерахування податку вам допоможе онлайн-бухгалтерія. Відкрийте розрахунковий рахунок в банку Тінькофф і отримаєте онлайн-бухгалтерію безкоштовно, а також:

 • випуск КЕП в подарунок 2 місяці
 • обслуговування рахунку безкоштовно
 • нагадування про терміни здачі і оплати
 • автоматичне заповнення декларації

ПДФО при компенсації за невикористану відпустку

При звільненні працівника часто виникає ситуація, коли у нього залишилися дні невикористаної відпустки. За загальним правилом статті 127 ТК РФ в цьому випадку працівникові повинна бути виплачена грошова компенсація за всі невикористані дні відпустки. Інший варіант - надати відпустку з подальшим звільненням, однак це можливо лише за письмовою заявою співробітника.

Чи можна виплачувати грошову компенсацію за невикористану відпустку, якщо працюючий не планує звільнятися? Стаття 126 Трудового кодексу дозволяє замінити відпочинок грошима, але тільки ті дні, які перевищують звичайну тривалість в 28 календарних днів. Тобто, мова йде не про звичайний, а про подовженому основній чи додатковій відпустці.

Крім того, є кадрові категорії, яким видача грошової компенсації без звільнення заборонена законом:

 • вагітні жінки і неповнолітні;
 • зайняті на роботах зі шкідливими і / або небезпечними умовами праці (тільки щодо додаткової оплачуваної відпустки).

Грошова компенсація визнається доходом фізичної особи і обкладається прибутковим податком. Однак, на відміну від відпускних, ПДФО з цих доходів сплачується до бюджету не пізніше дня, наступного за днем ​​виплати.

У довідці 2-ПДФО коди доходів в 2018 році також будуть відрізнятися:

 • 2012 - відпускні;
 • 2013 - компенсація за невикористану відпустку.
Чи треба враховувати його в загальній тривалості відпустки?
Чи можна виплачувати грошову компенсацію за невикористану відпустку, якщо працюючий не планує звільнятися?
Чи треба враховувати його в загальній тривалості відпустки?
Чи можна виплачувати грошову компенсацію за невикористану відпустку, якщо працюючий не планує звільнятися?
Чи треба враховувати його в загальній тривалості відпустки?
Чи можна виплачувати грошову компенсацію за невикористану відпустку, якщо працюючий не планує звільнятися?
Чи треба враховувати його в загальній тривалості відпустки?
Чи можна виплачувати грошову компенсацію за невикористану відпустку, якщо працюючий не планує звільнятися?
Чи треба враховувати його в загальній тривалості відпустки?
Чи можна виплачувати грошову компенсацію за невикористану відпустку, якщо працюючий не планує звільнятися?