Коли день святого Валентина - дата і історія свята

  1. У 2018 року День всіх закоханих випадає на середу День Святого Валентина. Фото: pixabay Свято,...

У 2018 року День всіх закоханих випадає на середу

День Святого Валентина.

Фото: pixabay

Свято, присвячене любові і закоханості, щорічно відзначається в кінці зими, 14 лютого. У 2018 року День всіх закоханих випадає на середу.

Сайт "Сегодня" раніше писав, що українці влаштували цікавий флешмоб в Facebook до Дня Святого Валентина .

День святого Валентина 2018: якого числа, історія свята

На думку більшості істориків, свято нерозривно пов'язаний з ім'ям християнського мученика Валентина, який жив у III ст. н. е. Вперше історія святого була викладена в "Золотий легендою" - збірнику християнських легенд і повчальних історій з життя святих і великомучеників. Поширення легенда про Валентина отримала в середні століття в Європі, в першу чергу Англії і Франції, тоді ж і склалася традиція відзначати День святого Валентина як свято всіх закоханих.

Сама ж історія про святого і мученика звучить так. На зорі християнської ери (точніше, в III в. Н. Е.) Імператор Клавдій II заборонив одруження в країні. Жорстокий правитель вважав, що неодружений чоловік буде відважнішим боротися за свого імператора, якщо за його плечима не стоятимуть дружина і діти. Воїн, на думку Клавдія, повинен любити тільки свого кесаря ​​і завжди бути готовим померти за нього. А сім'я стане зайвим тягарем, одружений чоловік буде думати про свою сім'ю, і буде битися з меншою відвагою. Обміркувавши цю думку, імператор видав закон, згідно з яким і чоловіки, і жінки не могли брати шлюб до досягнення певного віку, пише сайт Tver Portal.

Валентин був звичайним польовим лікарем, приписаним до армії Клавдія II, лечившим воїнів на полі битви. Сповідував християнство, Валентин прийняв сан священика, щоб мати можливість виліковувати не тільки тіла, а й душі воїнів. Одного разу під покровом ночі до нього підійшла молода пара - легіонер з війська Клавдія і юна дівчина - і попросила поєднувати їх шлюбом за християнським звичаєм. Знаючи, що порушує імператорський наказ, Валентин не міг відмовити закоханим і назвав їх чоловіком і дружиною. Слідом за першою парою з'явилася друга, потім третя ... і поступово святий став не тільки лікарем, але і єдиним священиком, насмілюються вінчати закоханих.

Через деякий час про порушення наказу сало відомо владі, і Валентина посадили в темницю. Сам імператор, дізнавшись про його діяльності, виніс смертний вирок священикові. Сидячи в в'язницю Валентин познайомився з дівчиною, Юлією, дочкою наглядача. Дівчина була настільки прекрасна, що Валентин закохався в неї, однак знаючи, що його чекає смерть, не наважувався розповісти їй про свої почуття. І тільки в ніч перед стратою - 14 лютого - Валентин написав їй невелику лист-освідчення в коханні. Юлія прочитала його вже після смерті священика. Так записка з визнанням стала першою валентинкою.

Нагадаємо, до Дня Святого Валентина багато вже підшукують хороші рецепти для романтичної вечері, а деякі роблять добірки романтичних фільмів. Однак, щоб цей день ніщо не затьмарило, краще відмовитися від деяких речей і дій .

Дивіться відео: в День закоханих Києвом курсував незвичайний тролейбус

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні