Подушки-валики: декоративні та ортопедичні властивості

  1. Переваги подушок-валиків
  2. Особливості виготовлення декоративних подушок-валиків своїми руками

Подушки-валики: декоративні та лікувальні властивості

грудня 29/12

Можливо, всім нам треба повчитися у японців правилам хорошого сну. Вони сплять на спині, на жорсткому спеціальному матраці, а під голову підкладають колоду в наволочці. На їхню думку, тільки таке положення тіла під час сну забезпечує повноцінний відпочинок і розслаблення усьому тілу. Наш менталітет кардинально відрізняється від східного бачення світу, але ніхто не заважає трохи перейняти їхній спосіб відпочинку: спати можна на більш жорсткому ліжку, а замість колоди цілком може використовуватися подушка-валик.

Вже давно доведено, що спати на великих і високих подушках шкідливо. А валики, навпаки, підходять для цієї мети на все 100%. Вони невисокі, досить тверді і підкладаються безпосередньо під шию, таким чином, дозволяючи хребту знаходитися в рівному положенні.

Перш ніж ми почнемо перераховувати всі плюси таких подушок, давайте подивимося, які існують види валиків:

  • подушка-валик для ліжка, яка призначена і для сну, і для декоративного прикраси;
  • диванні декоративні валики під спину;
  • декоративні валики можуть використовуватися в якості підлокітника і навіть в якості підставки для ніг.
Подушки-валики: декоративні та лікувальні властивості   грудня 29/12   Можливо, всім нам треба повчитися у японців правилам хорошого сну

Подушки-валики фото

Подушки-валики фото

Декоративні подушки-валики фото

Декоративні подушки-валики фото

Подушка-валик для ліжка

Диванні подушки-валики гарні з кількох причин: по-перше, вони зручні для того, щоб підкласти їх під голову, під спину, під руку, під ноги, по-друге, вони добре вписуються в будь-який інтер'єр, можуть стати яскравим акцентом в приміщенні і відмінно поєднуються з квадратними декоративними подушками на одному дивані .

Декоративні подушки-валики на дивані-ліжка Biedermeier, виробництво фабрики Morelato

Декоративні подушки-валики на дивані-ліжка Biedermeier, виробництво фабрики Morelato

Диванні подушки валики фото

За формою декоративна подушка-валик може бути прямою, з точністю повторює форму циліндра, а може бути з прісборенним краєм, в цьому випадку складання вінчає або красива гудзик, або «хвіст» з тканини, або декоративна кисть, як у випадку з валиком, виконаному в східному стилі . До речі, подушки-валики прийшли до нас саме зі Сходу, тому виготовлені з «східних» тканин, наприклад, з різнобарвною тафти і прикрашені китицями, такі подушки виглядають просто чудово і є незмінним атрибутом східних інтер'єрів.

Декоративна подушка-валик фото

Декоративна подушка-валик фото

Подушка-валик у вигляді цукерки

Подушка-валик у вигляді цукерки

Декоративна подушка-валик в східному інтер'єрі

Ось тепер, мабуть, перейдемо до опису переваг подушок-валиків. Чим же вони такі хороші, що не поступаються традиційним подушкам прямокутної форми, а часом навіть перевершують їх?

Переваги подушок-валиків

Для початку згадаємо будову людського організму і те, що нормальний відпочинок людина отримує тільки тоді, коли його хребет розслаблений. Що для цього потрібно? Зовсім мало: щоб під час сну і шия, і голова лежали на подушці.

Тільки коли спина фіксується в одній точці і прибираються прогини, хребет дозволяє собі розслабитися. Отже, розслабляється спина, шия, йде нервове напруження і навіть знімається біль в спині і хребті. Тим, хто страждає болями в спині потрібно кардинально переглянути своє ставлення до сну, подивитися на яких подушках ви спите, чи зручні вони, не високі чи або, навпаки, не низькі вони?

Подушка-валик для сну має низку терапевтичних ефектів. Від правильного положення тіла під час сну залежить багато чого. Наприклад, як вже було сказано вище, йдуть головні болі і болі в хребті, поліпшується робота серця і кровообігу, нормалізується тиск, розслабляються очі і знижується внутрішньоочний тиск.

Також подушка-валик показана для сну тим, хто неспокійно спить вночі і страждає хронічною втомою.

Ортопедична подушка валик

Ортопедична подушка валик

Ортопедична подушка валик для сну

До речі, такі подушки відносяться до розряду ортопедичних, особливо якщо вони набиті не традиційним пухом і пером, а, наприклад, гіпоалергенної і екологічно чистої гречаного лушпинням, яка, до того ж, має масажний ефект. А ще ортопедичні подушки-валики для сну і відпочинку наповнюють лікувальними травами, щоб доповнити терапевтичний ефект ароматерапією. З найбільш часто зустрічаються ароматичних наповнювачів можна відзначити ялівець, лаванду, кедр. Такі валики не тільки сприяють міцному сну, але і знімають стрес, розслаблюють нервову систему, позбавляють від безсоння.

Особливості виготовлення декоративних подушок-валиків своїми руками

Для рукодільниць буде цікавий той факт, що подушку-валик досить легко виготовити в домашніх умовах. Мало того, вона настільки легко шиється, що долучитися до виготовлення валика може навіть починаюча швачка. Красиво виглядає валик в стилі печворк , Коли декоративна наволочка виготовляється з різнокольорових клаптиків тканини. Також на подушці-валику буде доречна ручна вишивка і мережива. На декоративних наволочках, як правило, виготовляють застібку з розстібається блискавки - це зроблено для зручності користування валиком, щоб при необхідності наволочку можна було легко зняти і випрати. А наповнити таку подушку можна традиційним пухом і пером, або синтетичними матеріалами, наприклад, поролоном або холлофайбером.

А наповнити таку подушку можна традиційним пухом і пером, або синтетичними матеріалами, наприклад, поролоном або холлофайбером

Як зшити подушку валик

Як зшити подушку валик

Декоративна подушка валик своїми руками

Як бачите, циліндрична форма подушки вельми благотворно впливає на стан здоров'я. Так що, якщо вам нездужає, то купіть хоча б один валик і спробуйте його в дії. Хтозна, можливо, саме подушка-валик дозволить вам повноцінно відпочити і скуштувати життя без болю в спині і шийному відділі. Ну а декоративні варіанти таких подушок стануть безпрограшним рішенням в оздобленні вашого житла.


Чим же вони такі хороші, що не поступаються традиційним подушкам прямокутної форми, а часом навіть перевершують їх?
Що для цього потрібно?
Тим, хто страждає болями в спині потрібно кардинально переглянути своє ставлення до сну, подивитися на яких подушках ви спите, чи зручні вони, не високі чи або, навпаки, не низькі вони?