Зручна подушка - запорука здорового сну

Багато напевно замислювалися: а чи впливає подушка на якість сну? Від положення шиї під час сну залежить і його якість, настрій, і самопочуття вранці, а також стан шийного відділу хребта.

Ідеальна подушка повинна бути зручною, корисною для здоров'я і служити якомога довше. Подушка може бути квадратної, прямокутної або подушка-валик. У Росії, як і в Європі, набули популярності прямокутні подушки. З точки зору фізіології, вони самі правильні.

Для набивання сьогодні використовують різні матеріали. З натуральних найпопулярніші - пух-перо, шерсть, бамбук. Варто врахувати, що для наповнювача повинні застосовуватися пух і пір'я тільки водоплавних птахів. Пружність подушці надає перо, а м'якість - пух. Чим більше пера в наповнювачі, тим важче подушка. Доглядати за такими подушками важко, а спати - незручно. Якщо пера не більше 10%, така подушка буде і м'якою, і в той же час пружною. На подушці з пружним наповнювачем спати зручніше і корисніше.

Популярні синтетичні наповнювачі - це поліефірні волокна і синтепон. Подушки, зроблені з синтепону, досить швидко втрачають свою форму, а наповнені мікроволокном є пружними і швидко відновлюють свою форму.

Правильна подушка повинна добре тримати форму, а також добре повторювати контури голови і шиї. Більш пружна подушка буде добре зберігати конфігурацію і відповідно довше прослужить. Якісна пухова подушка не повинна мати ніякого запаху.

Варто пам'ятати, що занадто м'які подушки шкідливі для хребта. Тим, у кого є проблеми з хребтом, краще купити ортопедичну подушку. У прямому положенні хребетні артерії вільно йдуть до мозку і забезпечують хороше кровопостачання. Якщо спати на високій подушці, то голова закидається вгору. В результаті одна з хребетних артерій перекривається, і кровотік в мозку порушується.

Ортопедична подушка допомагає підтримувати шию в такому ж становищі, як якщо б людина стояла на ногах. В результаті хребетні артерії не перетискаються, і кровопостачання в мозку не порушується. Ортопедичні подушки обов'язково повинні мати валик для шиї. Важливо врахувати, що висота валика підбирається індивідуально.

Наповнювач такої подушки може бути латексним або пенополіуретановим. Такі наповнювачі добре тримають форму подушки, що благотворно впливає на утримання хребетного стовпа під час сну. До того ж ці матеріали гіпоалергенні, не порушують шкірного дихання і потовиділення.

Сон на ортопедичної подушці сприяє нормалізації тонусу м'язів шиї і спини, прискоренню реабілітаційного періоду після травм і операцій, а також зняття запаморочення, головного болю. Інтернет-магазин товарів для здоров'я і краси ОртоМарт.ру пропонує зручну доставку ортопедичних подушок по всій Росії.

ру пропонує зручну доставку ортопедичних подушок по всій Росії

Ортопедичні подушки. Фото: frousay.my1.ru

Останнім часом прямокутні подушки розміром 50 на 70 см самі купуються. Саме їх фахівці рекомендують, як найбільш зручні і безпечні. Фахівці рекомендують віддавати перевагу тим подушкам, в яких пух високого очищення, а пера не більше 10%.

Багато напевно замислювалися: а чи впливає подушка на якість сну?