5 Лайфхак з обміну валюти

  1. 1. Міняти великі суми Якщо вуличне табло обмінного пункту обіцяє хороший курс, то це не означає,...
  2. 3. Міняти через інтернет-банк
  3. 4. Міняти на Московській біржі
  4. 5. Міняйте на початку року

1. Міняти великі суми

Якщо вуличне табло обмінного пункту обіцяє хороший курс, то це не означає, що дійсно вийде вигідно конвертувати валюту. Пільговий курс може поширюватися тільки на великі суми. Тому перед купівлею / продажем потрібно обов'язково запитати у касира, за яким курсом пройде саме ваша операція.

Найчастіше банки дають знижки при операціях від $ 5000-10000, розповідає начальник відділу казначейських ризиків і трансфертного ціноутворення ВТБ 24 Володимир Кущев.

Найчастіше банки дають знижки при операціях від $ 5000-10000, розповідає начальник відділу казначейських ризиків і трансфертного ціноутворення ВТБ 24 Володимир Кущев

«У великих банках курс на табло, як правило, встановлюється від однієї одиниці валюти. Описана практика більше характерна для "сірих обмінників" », - коментує начальник відділу корпоративної конверсії та регіонального розвитку« Бінбанку »Станіслав Макаров.

Тому експерти рекомендують користуватися при обміні тільки банківськими відділеннями, де також часто зустрічаються градації по сумі угоди, але всі умови прозорі.

2. Міняти вранці або вдень з понеділка по п'ятницю

Найвигідніше час для покупки валюти - денні години в будні дні. «Це пов'язано з розкладом роботи біржі і з іншими особливостями внутрішніх процесів», - пояснює Станіслав Макаров з «Бінбанку».

Банки встановлюють свій курс, орієнтуючись на котирування торгів на валютній біржі, яка не працює в суботу та неділю. Тому перед тим як піти на вихідні чи свята банки закладають в курс ризики того, що після повернення з них їм доведеться поповнювати свої валютні запаси після продажу клієнтам в неробочі дні вже по зростанню курсу.

Тому перед тим як піти на вихідні чи свята банки закладають в курс ризики того, що після повернення з них їм доведеться поповнювати свої валютні запаси після продажу клієнтам в неробочі дні вже по зростанню курсу

Такий же логіки кредитні організації дотримуються з вечірніми і ранковими курсами. «На біржі основна маса торгів йде в першій половині дня. Тому в цей час банк встановлює вузький спред (різницю) між своїм курсом і курсом біржі, - зазначає Володимир Кущев. - Це стосується не тільки покупки готівкової валюти, але і операцій через інтернет-банк ».

Різниця в курсах, за його словами, залежить від різкості курсових стрибків. У 2012-2013 роках вона була не така суттєва, але сьогодні можна значно заощадити, якщо міняти валюту в будній день.

3. Міняти через інтернет-банк

Не у всіх, але у багатьох банках курси в інтернет-банку вигідніше, ніж для готівкових операцій в касі. Пояснюється це просто: по-перше, банку не потрібно витрачати ресурси на фізичну доставку грошей в відділення, плюс в цьому процесі не витрачається час співробітників банку. З тієї ж причини кредитні організації готові пропонувати підвищені ставки по вкладах, відкритим віддалено.

По-друге, банку буде швидше і зручніше змінювати курс в інтернеті в разі різких стрибків на валютному ринку, ніж в своїх відділеннях. «Таким чином він знижує свій валютний ризик і може дозволити собі встановити менший спред. Йому не треба хвилюватися, що ринок раптово проб'є його курс і у нього встигнуть купити багато валюти за збитковою для банку ціною », - пояснює Володимир Кущев.

Йому не треба хвилюватися, що ринок раптово проб'є його курс і у нього встигнуть купити багато валюти за збитковою для банку ціною », - пояснює Володимир Кущев

Перед тим як йти в банк, щоб купити або продати валюту, краще уточнити - чи не буде це вигідніше зробити онлайн. При цьому в інтернет-банку курс може бути вигідніше курсу в касі, а може бути і навпаки, попереджає Станіслав Макаров. Це може бути пов'язано з тим, що курс в інтернет-банку діє один на всю Росію, а в відділеннях відрізняється в залежності від регіональної специфіки.

Перед покупкою валюти в особистому кабінеті не зайвим буде переконатися, що банк зобов'язується провести операцію за курсом, який діяв на момент подачі заявки.

«Операцію необхідно підтверджувати. І в дорученні повинен бути зафіксований курс, по якому пройде конвертація », - говорить начальник відділу казначейських ризиків і трансфертного ціноутворення ВТБ 24 Володимир Кущев.

4. Міняти на Московській біржі

На біржі курс завжди привабливіше, до того ж можна дуже швидко реагувати на різкі скачки. Громадяни можуть отримати доступ до торгів через брокерську компанію, відкривши в ній брокерський рахунок і перевівши на нього гроші. Іншими словами, доведеться один раз відвідати офіс з паспортом. Зате після можна буде оперативно подавати заявки на покупку або продаж валюти через торговий термінал (спеціальну інтернет-систему).

За посередницькі послуги з боку брокерів доведеться заплатити комісію, але невелику. «Зазвичай це соті відсотка», - говорить заступник директора аналітичного департаменту ІК «Окей Брокер» Сергій Алін.

До цих витрат потрібно додати комісію за виведення валюти з брокерського рахунку - ще приблизно до 1-1,5% від суми. Однак, якщо вибрати брокера, який входить до фінансових груп, що включають власні банки, то, за словами Сергія Аліна, комісія в такому випадку буде мінімальною, вона часто складає до 0,1%.

Ще одне обмеження - мінімальна сума для покупки або продажу на біржі починається з $ 1000..

Ще одне обмеження - мінімальна сума для покупки або продажу на біржі починається з $ 1000

Валюта на біржі торгується розрахунками «сьогодні» (TOD) і «завтра» (TOM). Приватній особі логічніше і вигідніше купувати валюту розрахунками TOM. «Це більш ходовий (тобто ліквідний) інструмент, так як дозволяє оперувати більш актуальним курсам. Якщо побачите аналітичний огляд зі згадуванням курсу, то знайте, ми, аналітики, завжди орієнтуємося на TOM », - уточнює Алін.

В цілому, за його порадою, краще купувати валюту порційно, якщо немає впевненості в тренді. Купивши $ 1000, потрібно почекати тиждень-другий і поспостерігати за ринком, потім купити ще $ 1000 і так далі. «Дуже часто така тактика дозволяє заощадити і нерви, і гроші. Буває, що долар на максимумі, здається, що крах рубля неминуче продовжиться, а не тут-то було, ринок взяв і розвернувся у зворотний бік », - попереджає Сергій Алін.

5. Міняйте на початку року

Варіант для тих, хто змінює валюту на довгострокові цілі. Деякі експерти вказують на те, що на початку року, а також в жовтні рубль коштує дорожче.

«Жорсткого графіка слабкості і сили рубля немає. Проте кінець року рубль часто зустрічає в поганій формі, а спроби зміцнення демонструє в середині весни і осені. Відповідно, покупка валюти для довгострокових накопичень більш виправдана в ці періоди », - коментував раніше «Порівняй» аналітик «Відкриття брокер» Андрій Кочетков.

Однак, як вказує Володимир Кущев з «ВТБ 24», такі закономірності працюють на стабільному ринку, а на волатильному - вони спрацьовують далеко не завжди. «Тому краще купувати в той момент, коли поточний курс влаштовує. Якщо ж вичікувати, що він зміниться до певних рівнів, то це швидше за спекулятивна стратегія. І тут всі ризики аналогічні тим, що діють при валютних спекуляціях. Якщо ви не професіонал, то, найімовірніше, ринок вас обіграє », - підсумовує експерт.

По темі:

20 способів отримувати пасивний дохід

У мене 15 джерел доходу. І ось чому вам варто зробити те ж саме

Що буде, якщо ми просто почнемо роздавати людям гроші?

Де взяти гроші на бізнес: список фондів, поради, корисні посилання

Знайшли друкарську помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl + Enter