Як правильно вибрати дощовик

Щоб не промокнути до нитки на вулиці, зверніть увагу на дощовики і куртки - штормівки

Що б там не розповідали модні дизайнери та стилісти, всі ці пальто-туфельки-сумочки-брючки сьогодні - не найважливіші речі. Перший модний тренд цієї осені - одяг, яка в першу чергу захистить від води, яка зараз щедро ллється на нас кожен день. Щоб не промокнути до нитки на вулиці і в той же час не тягати з собою парасольку, радимо звернути увагу на дощовики і куртки-штормівки.

Пальто з клейонки

Клейончасті дощовики особливо популярні серед людей, яким доводиться багато часу проводити на вулиці - наприклад, вуличних торговців або грибників. Продавець пиріжків близько однієї зі станцій столичного метро Людмила каже: "В таку погоду дощовика мені вистачає приблизно на місяць. Я купую їх з самого щільного целофану, який тільки можу знайти. Обов'язкова умова - застібки або модель" плащ-пелерина ". Ті, що зав'язуються на грудях, дуже незручні - постійно розорюються ".

9432589909_fd364baa3a_o_1__

Виробник дощовиків в Харкові Ігор Алексєєв розповідає: "Вітчизняні виробники вже кілька років тому витіснили з ринку китайських - у нас і ціни нижче, і якість вище. Вибір дощовика залежить виключно від ваших потреб: для 20-хвилинного забігу під мрячить дощиком можна обійтися дешевою тоненькою пелеринкою і потім просто викинути її. Якщо ж йти доведеться довго, а дощ зарядив сильний, то краще взяти дощовик на кнопках або блискавки ". Що стосується кнопок, то вони повинні бути пластиковими, а не металевими (від води іржавіють). Коштують клейончасті дощовики трохи - від 12 до 30 грн .

Чому вони жовті?

img14983_1__

Класика жанру - жовтий дощовик - раніше був суто робочим одягом: її одягали рибалки, виходячи в море. Вибір кольору продиктований зовсім не естетичними міркуваннями, просто так людину було легше побачити в воді, якщо він падав за борт. Потім жовті дощовики почали надягати велосипедисти і робочі, щоб бути більш помітними на міських вулицях. У наш час жовтий колір став трендом, і тому найпопулярніші серед модників захисники від вологи саме канаркового кольору.

Куртка-штормовка


Найчастіше штормівки роблять в спортивному стилі. Продавець-консультант в столичному магазині товарів для туристів Павло Михно пояснює: "штормівку, призначені для активного відпочинку - це більше, ніж одяг: це ціла технологія захисту від вологи".

Є два основних типи влагозащитной тканини:

Водовідштовхувальні. На бирках вони, як правило, позначаються словами water resistant. Це звичайні тканини, покриті спеціальними водовідштовхувальними розчинами. Проблема в тому, що цей захисний шар з часом змивається.

Водонепроникні. На бирках шукайте слово waterproof. Мінус в тому, що повністю водонепроникна тканина не дихає. Тому зараз творці штормівок намагаються знайти той баланс, який давав би можливість тілу дихати і в той же час захищав від води. Наприклад, деякі штормівки роблять з використанням так званих мембранної технології. Куртки з мембранної тканиною не пропускають молекули води всередину, зате випускають маленькі молекули пари зсередини. Якість мембрани теж буває різним, воно може впливати на ціну всього виробу.
Адміністратор в магазині для туристів Олександр Прокопенко пояснює: "Для міської куртки-штормівки важлива наявність кишень і зручного захисного капюшона, а ось мембрану можна брати дешевше. Також штормовка зазвичай важче туристичної куртки, тому що її роблять з більш щільного матеріалу".

Вартість штормівки стартує від 400 грн, але дійсно хороша і якісна обійдеться приблизно в три рази дорожче.

Що повинно бути в правильній куртці:

1) Проклеєні шви

kuzn6658_1__

(Щоб волога не проникала крізь отвори від голки). З цієї ж причини всі логотипи повинні бути розміщені з виворітного боку, а не на спині або грудей.

2) Капюшон з козирком

.jpg_76

і спеціальними регуляторами, які допомагають сформувати капюшон таким чином, щоб максимально захистити голову від води.

3) Вентиляція.

rfg.ijy

Зазвичай вона нагадує клапани, які застібаються на блискавку і розташовуються під пахвами або на спині. Якщо стало жарко, досить розстебнути їх, щоб "випустити пар".

4) Блискавка

kuzn6657_1__

захищена спеціальними клапанами, які не пропускають воду. Брелоки на бігунку потрібні для того, щоб кишеню було легко відкрити навіть в рукавичках.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні Чому вони жовті?