Метро на Виноградар: опубліковані проекти нових станцій (фото)

Нові станції метро хочуть зробити безшумними / фото vechirniykiev.com.ua

У проектувальників метро на Виноградар вже готові нові остаточні варіанти виду платформ чотирьох станцій. Журналісти показали їх, передає " вечірній Київ ".

Читайте також У Києві стартували роботи з проектування метро на Виноградар

"Ми зараз повністю змінили вигляд станцій. Ось на майбутньої станції" Проспект Правди "пропонуємо застосувати металеві панелі свіжого жовтого кольору. Це у нас така асоціація з радянської газетою" Правда ", в честь якої колись був названий проспект. А якщо серйозно, то жовтий - колір сонця і радості. Сам проспект, до будівлі метро, ​​вже змінить свою назву ", - говорить головний архітектор інституту" Київметропроект "Ярослав Левандовський.

vechirniykiev.com.ua

"Тут ми вперше застосували високі скляні панелі на шляхових стінах замість звичних керамічних плиток, граніту. Крізь скло можна буде побачити бетонний корпус станції. Завдяки підсвічуванню вийде цікава гра півтіней. Можна буде розглядати, з чого складається станція", - додав він.

"Проспект Правди" буде створюватися в дуже обмеженому просторі. Тому її спроектували з бічними платформами, а вестибюль "розгорнули" перпендикулярно до станції через брак місця, перехід для пасажирів зробили над шляхами.

vechirniykiev.com.ua

Станція метро "Мостицька" розташується біля зеленої зони, недалеко від кінцевої зупинки тролейбуса №5. У неї аскетичний дизайн з зеленими колійними стінами і гранітна підлога. Всі нові станції будуть з гранітним покриттям підлоги як найбільш зносостійким матеріалом. Але тут передбачений один важливий нюанс: шумопоглинаючі екрани заховають під панелями з перфорованого фіброцемента.

vechirniykiev.com.ua

Вихід зі станції "Мостиська" - незвичайний. Тут не центр міста з його обмеженнями по архітектурі, тому на даху хочуть облаштувати газон, він стане природно зеленим.

vechirniykiev.com.ua

Для станцій, які будуть будуватися після 2020 року (друга черга), також розроблені архітектурні проекти їх внутрішньої обробки. Станція "Виноградар" розміститься всередині споруджуваного на місці садів радгоспу "Пуща Водиця" величезного житлового масиву відразу за гігамаркетом.

"Ми зробили спробу обіграти назву" Виноградар "і створити з допомогою 90 темно-фіолетових світильників асоціації з виноградом. Саме простір станції, щоб його візуально розширити, запропонували облаштувати без традиційно виділеної шляховий стіни. Всі склепіння будуть єдиною конструкцією з білих великогабаритних панелей", - розповідає Левандовський.

vechirniykiev.com.ua

У станція "Маршала Гречко" буде класичний павільйон входу. Але з ескалаторами, які завдають пасажирів на глибину до 5 метрів до вестибюля. Шляхову стіну прикрасили нішами, де розміщені вертикальні світильники. Стеля над шляхами, який також з функцією шумозаглушення, має рельєф, поглиблення і візуально відділений синім кольором від стелі платформи.

vechirniykiev.com.ua

vechirniykiev.com.ua

Проектами інтер'єрів всіх чотирьох станцій архітектори інституту "Київметропроект" займалися протягом року, переробляли їх, і скоро представлять замовникам будівництва - "Київському метрополітену".

Як повідомляв УНІАН, комунальне підприємство "Київський метрополітен" має намір побудувати станції метро "Мостицька" і "Проспект Правди" на ділянці Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції "Сирець" до житлового масиву столиці Виноградар до кінця 2019 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter