Mobile-review.com Завод Vertu, як збирають найдорожчі телефони в світі

  1. Заміська ідилія Хемпшира
  2. Цех, склад і ремонтна майстерня - все в одному місці
  3. Скільки телефонів виробляє Vertu і невеликий музей старих моделей
  4. Посилання по темі

Марку Vertu знає більшість людей, хоча вони всього лише пам'ятають ім'я і не зможуть назвати моделі або їх характеристики. Перша асоціація, яка з'являється у більшості - це ціна телефонів Vertu. Хтось вигукне «Дорого!», Хтось згадає про матеріали, з яких зроблені ці телефони. Але майже ніхто не знає, як виробляють телефони від Vertu, на що схоже таке виробництво і як воно відрізняється від масового ринку. Саме час заглянути за куліси Vertu і детально простежити весь шлях по збірці телефону.

Заміська ідилія Хемпшира

За вікном автомобіля пролітають передмістя Лондона, телефон показує, що з урахуванням пробок дорога до графства Хемпшир займе майже півтори години. Британська глушину, в яку стомлені містами люди приїжджають відпочити, прогулятися в парку Нью Форест або подивитися крейдяні пагорби Саут-Даунс. Колишні королівські угіддя перетворилися на популярне місце відпочинку середнього класу і респектабельної публіки.

Колишні королівські угіддя перетворилися на популярне місце відпочинку середнього класу і респектабельної публіки

Поступово пейзаж за вікном невловимо змінюється, все більше зелені, дорога звужується, поки не перетворюється в звивистий шлях, на якому все частіше зустрічаються мотоциклісти і все менше машин. Огорожі, повиті плющем, кам'яні стіни, за якими видно старовинні будинки і таверни, що зійшли зі сторінок книг Діккенса, який народився в цьому графстві. Типова Англія, заморожена в часі і просторі.

На покажчиках з'являється містечко Фарнборо, в якому проводять авіаційні шоу, по сусідству вмістилося не настільки гучне ім'я Андовер, в цьому місті база ВПС, його вважають одним з найбільших армійських центрів. Дорога вливається в красиву алею, крізь переплетені гілки дерев світить сонце. П'ять хвилин, і ми вискакуємо на розв'язку, на іншій стороні - завод Vertu, який не справляє враження промислового заходи.

Завод Vertu складно назвати таким в загальноприйнятому розумінні, в одній будівлі знаходяться штаб-квартира компанії, всі адміністративні приміщення, тестова зона для бутика Vertu, де пробують різні варіанти оформлення, торгове обладнання і тому подібні речі. Приїжджаючи в Китай на заводи навіть невеликих компаній, ви бачите величезні території, гуртожитки і будівлі цехів, масштаби вражають, це масове виробництво. У Vertu немає нічого подібного: невелика парковка перед будівлею, скромний будинок і проста табличка. Розкіш у виробництві? Її тут немає, це звичайне утилітарне будівля, яке могло б стояти де завгодно в світі. Якби ви взялися оцінювати розмір виробника по тому, яке будівлю займає фабрика, то ви б не віднесли Vertu до великих або навіть середнім компаніям, занадто маленька площа.

Логотип Vertu звично бачити на телефонах, в звичайному житті він майже не зустрічається, якщо тільки ви не проїжджаєте бутик. У компанії немає зовнішньої реклами, це люксова марка в повному розумінні цього слова. Черч Крукхем - єдине місце на землі, де логотип компанії у вигляді рознесеною букви V зустрічається на кожному кроці. Мало хто пам'ятає, що логотип з'явився ще до того, як виникло ім'я Vertu, перші ескізи Франка Нуово стали зовнішнім відображенням його ідеї, що він створює марку класу люкс для комунікації. Тоді це була дочка Nokia, а Франк взяв за точку відліку фірмовий стиль Nokia, де з'єднуються дві руки і звучить слоган Nokia Connecting People.

Містика люксових виробництв полягає в тому, що передбачається, що тут будуть працювати виключно талановиті майстри-ремісники, але ніхто не задається питанням, звідки їх беруть спочатку, хто створює технологію. У Vertu навчилися працювати з різними матеріалами, запозичивши багато що у інших компаній, а ось самі ремісники - це місцеві жителі, які живуть неподалік. Класичний підхід, при якому виграють усі, графство отримує робочі місця, а місцеві жителі забезпечують собі довічну роботу, і їм не потрібно шукати щастя в великих містах. Задоволені всі, а текучка кадрів як така відсутня. Моє перше враження від знайомства з людьми на виробництві - що тут представлені вихідці з різних країн. За столом схилила голову білява жінка, трохи далі видно темне волосся смаглявого азіата, змішання національностей цілковите, але всі ці люди - британці, і вони відображають місцеву громаду, його різноманітність. Хоча для краси історії треба було б придумати, що компанія збирала цих людей по всьому світу, це рідкісні таланти, кожен з яких незамінний. Насправді, це не зовсім так, будь-яка мануфактура потребує ремісників, а процес навчання вимагає посидючості, уважності і ретельності. Але ніяких космічних технологій або чогось надскладного, навчитися збирати такі телефони можна досить швидко при правильному керівництві і контролі з боку більш досвідченого майстра. Якщо у вас є ілюзії, що в інших компаніях відбувається щось відмінне і незвичайне, то змушений вас розчарувати. Кожне виробництво товарів люкс влаштовано плюс-мінус однаково.

Відкриваємо двері і потрапляємо в невеликий хол, в якому на стійці можна зареєструватися і сісти на шкіряні дивани. Звичайний, сучасний офіс, в який виходить невеликий бутік Vertu, це тестова зона, тут апробують торгове обладнання та розташування елементів для бутиків по всьому світу.

Неподалік - невеликий макет міста, який зібраний з деталей від телефонів Vertu, цей макет цікавий тим, як можна зі звичайних деталей телефонів зібрати щось зовсім інше.

Неподалік - невеликий макет міста, який зібраний з деталей від телефонів Vertu, цей макет цікавий тим, як можна зі звичайних деталей телефонів зібрати щось зовсім інше

Але давайте убрався в халати, встановимо на взуття антистатичний поводок і відправимося в святая святих мануфактури Vertu, на виробництво.

Цех, склад і ремонтна майстерня - все в одному місці

Непримітна двері, і ми потрапляємо в зону розвантаження, навколо стоять столи з комплектуючими для телефонів, їх привозять з усього світу щодня. Основний службою доставки є FedEx, вони привозять на фабрику всі деталі для телефонів, а також апарати для ремонту, якщо такі є. У дальній стороні кімнати - ролл-ставні, в них в'їжджає машина, і після цього вихід на вулицю блокується, відкривається внутрішня шторка, починається приймання комплектуючих.

Не грає ролі, що саме привезли на машині, це можуть бути гвинти або діаманти і золото, приймання здійснюється в цьому місці, жодної різниці не робиться. Всі деталі вносяться в базу даних, після чого комплектуючі з дорогоцінних матеріалів відправляються в спеціальне сховище, це загратована двері і шафи в приміщенні, що охороняється, куди мають доступ тільки кілька людей. Якщо ви очікували побачити надсучасний сейф, безліч замків і величезні металеві двері, то ви будете розчаровані, все набагато буденніше.

Перший етап роботи - це створення літаків для зборки телефону. Для майстра готують всі деталі апарату, за винятком гвинтів, які є у нього на столі. У кожному лотку деталі розташовані в певному, добре продуманому порядку, щоб на збірку йшло мінімальний час. Крім того, що деталі розподіляються в коробки, їх також візуально оглядають, щоб уникнути можливих вад.

Крім того, що деталі розподіляються в коробки, їх також візуально оглядають, щоб уникнути можливих вад

Перейдемо до робочого місця майстра. Йому приносять коробочки з комплектуючими, і поки він не збере телефон, нові деталі не надійдуть. Процес складання відображається на екрані комп'ютера, де показується, як правильно встановити деталь і що потрібно перевірити. Ці підказки важливі для початківців, поки ще всі операції не довівши до автоматизму. Також вони дозволяють швидко освоїти збірку нових моделей, які відрізняються від попередніх апаратів.

Також вони дозволяють швидко освоїти збірку нових моделей, які відрізняються від попередніх апаратів

На збірку сенсорного телефону йде близько 35-40 хвилин, на кнопковий Vertu - майже в два рази більше часу, так як екран збирається вручну, а в сенсорних телефонах він уже надходить з сапфіровою панеллю, вона встановлена.

Зібрані телефони поміщають в пластикові пакети зі штрих-кодом, далі вони відправляються на установку програмного забезпечення, а потім проходять різні тести, всі вони автоматизовані і перевіряють працездатність софта.

Окремий співробітник відповідає за огляд зовнішнього вигляду телефону, на ньому не повинно бути навіть натяку на будь-якої вада, подряпину або щось подібне. До 15 відсотків апаратів відбраковують і відправляється на переробку, це дуже високий відсоток для будь-якого виробництва. Досить, щоб під екраном була одна порошинка або щось таке ж «жахливе», за цим тут стежать пильно.

Досить, щоб під екраном була одна порошинка або щось таке ж «жахливе», за цим тут стежать пильно

Не всі деталі Vertu замовляє в фінальному вигляді на боці, наприклад, металеві частини мають з внутрішньої сторони певний малюнок. Це досягається прямо на виробництві в спеціальній машині, яка малює на поверхні за допомогою м'якого грифеля, ви бачите такий набір на фотографії.

Це досягається прямо на виробництві в спеціальній машині, яка малює на поверхні за допомогою м'якого грифеля, ви бачите такий набір на фотографії

Збірка клавіатурних Vertu - більш складний процес, він автоматизований краще, ніж такий для сенсорних телефонів. У майстра автоматичний лоток, який після кожної завершеної операції сам повертає відділення з наступною деталлю. Багато з них дуже дрібні.

Багато з них дуже дрібні

На фотографії нижче - клавіша на рубіновому підставі, його не видно користувачеві, але саме воно забезпечує довгу роботу клавіатури і той самий звук натискання, що ви чуєте.

На фотографії нижче - клавіша на рубіновому підставі, його не видно користувачеві, але саме воно забезпечує довгу роботу клавіатури і той самий звук натискання, що ви чуєте

Для тих, хто замовив телефон зі своїми ініціалами на шкірі і унікальним варіантом оформлення, його створюють тут же в спеціальній машині, щоб потім додати цей елемент на збірку.

Для тих, хто замовив телефон зі своїми ініціалами на шкірі і унікальним варіантом оформлення, його створюють тут же в спеціальній машині, щоб потім додати цей елемент на збірку

Залишився ще один важливий і фінальний етап збірки - нанесення на титан імені майстра і номера моделі, а також інших даних, наприклад, IMEI. Для кожної моделі телефону є свій апарат лазерного гравірування. Сканується ім'я майстра, це штрих-коди на бічній стороні апарату, а потім комп'ютер автоматично підставляє всі дані. Гравірування займає пару хвилин. Після цього телефон йде на упаковку і потім відправляється на невеликий склад, звідки і буде відправлений в бутик в тій чи іншій країні світу.

Після цього телефон йде на упаковку і потім відправляється на невеликий склад, звідки і буде відправлений в бутик в тій чи іншій країні світу

На фотографії ви бачите червоні контейнери, в них доставляються всі готові телефони. У кожному такому контейнері є власний GPS-приймач, вбудована сигналізація і ряд сюрпризів для потенційних злодіїв.

У кожному такому контейнері є власний GPS-приймач, вбудована сигналізація і ряд сюрпризів для потенційних злодіїв

Залишилося сказати про тестовій лабораторії, яка знаходиться на другому поверсі. Це невелике приміщення з мінімальним набором тестових автоматів, є центрифуга, в якій телефони перевіряють на механічну міцність, кліматичні машини і тому подібні звичні речі. На відміну від виробників, що тестують телефони з кожної партії, в Vertu не можуть цього робити, так як виробництво занадто дороге, а після тестів такі апарати будуть мати невеликі подряпини і дефекти зовнішності. Тому всі тести йдуть на початковому етапі, коли модель тільки готується до продажу, починається її виробництво.

Тому всі тести йдуть на початковому етапі, коли модель тільки готується до продажу, починається її виробництво

Зовсім забув згадати, що ремонт здійснюється на першому поверсі, це окремий закуток, в якому нікого не було під час наших відвідин фабрики. Що й зрозуміло, навряд чи знайдеться достатня кількість апаратів, щоб майстри ремонтували їх щодня. У Vertu зараз дотримуються терміну ремонту в 7 днів з моменту, як телефон віддали в бутик, потім його експрес-доставкою відправляють на фабрику, швидко доводять до ладу і відправляють назад.

Скільки телефонів виробляє Vertu і невеликий музей старих моделей

У Vertu мовчать про те, скільки телефонів компанія виробляє, не говорять, скільки людина працює на збірці або виходить на роботу в штаб-квартирі. Ніякої інформації про те, який обсяг виробництва і продажів для компанії. Єдина цифра, яку мені вдалося знайти, це 330 000 телефонів всіх моделей, вироблених на травень 2013 року. З огляду на, що період часу охоплює майже півтора десятиліття, розрахувати, скільки апаратів проводиться сьогодні, відштовхуючись від цієї цифри, не представляється можливим.

Але виробництво дає таке розуміння, так як на ньому є близько п'яти відсіків для збірки, в кожному з яких може перебувати до 5 чоловік. Обсяг виробництва може скласти близько 12-14 телефонів (сенсорних, швидкість їх складання - 30-40 хвилин) в день для одного майстра. З огляду на, що фабрика працює 5 днів на тиждень, а робочий день 8 годин, ми отримаємо продуктивність одного майстра на рівні в 60 телефонів на тиждень або 270-280 штук в місяць. При роботі тільки 10 майстрів і їх повному завантаженні вийде близько 2 800 телефонів на місяць, що дуже близько до реальності і цифрі, наведеній вище. При цьому число майстрів, які працюють на фабриці, більше, тому впевнений, що просто їх продуктивність праці менше, вони не завантажені повністю.

У тій же Росії обсяг продажів Vertu в рік становить кілька тисяч штук, а наш ринок входить в трійку найбільших в світі. Як не крути, але це люксовий виробництво з досить невеликим об'ємом пристроїв на виході, що й зрозуміло.

Тут же на фабриці є невеликий музей, в якому представлені прототипи моделей, варіанти їх оформлення, багато з яких так і не пішли в серію.

Для того, щоб ви мали можливість порівняти виробництво Vertu зі звичайною китайської фабрикою, пропоную вам прочитати матеріал з докладною розповіддю про звичайний виробництві телефонів. Різницю ви помітите відразу, пройти повз неї буде складно.

Цей репортаж з заводу Vertu - рідкісна можливість зазирнути за лаштунки того, як виробляють найдорожчі телефони в світі. У Vertu називають фабрику мануфактурою, і багато в чому вона відрізняється від звичайного виробництва, хоча і успадковує багато принципів роботи. Але обсяг виробництва, ретельність процесів і контролю за підсумковим продуктом сильно відрізняються від масових марок. Втім, ця ретельність також закладена в ціну товару. На цьому дозвольте відкланятися і завершити нашу екскурсію по мануфактурі Vertu.

Посилання по темі

Є, що додати ?! Пишіть ... [email protected]

Розкіш у виробництві?