Ціни на ламінат. Вартість м2 ламінату різних класів

 1. класи 21-23
 2. Клас 31 (AC3)
 3. Клас 32 (AC4)
 4. Клас 33 (AC5-AC6)
 5. клас 34
 6. Види ламінату по типу збирання
 7. Види ламінату по типу матеріалу
 8. Вологостійкий ламінат на основі плити ХДФ
 9. Вартість ламінату за квадратний метр: розставляємо крапки над «i»Ламінат класу АС-4/32 ідеально підходить для житлових приміщень з будь-яким навантаженням і для комерційних приміщень із середнім навантаженням:

 • стійкий до впливу світла;
 • важко запалюється;
 • стійкий до забруднень;
 • дозволяє використовувати підлогове опалення.
Подивитися розцінки ...

Ламінат відомий як одне з найдешевших і універсальних сучасних підлогових покриттів. Однак ціни на нього варіюються в широкому діапазоні і можуть відрізнятися на порядок. Це обумовлено цілою низкою чинників: матеріалом, країною-виробником, брендом, конструктивними особливостями, дизайном. Але ці та інші характеристики слід брати до уваги тільки після того, як ви визначитеся з необхідним вам класом зносостійкості покриття.

Для різних приміщень використовується ламінат різних класів. Розрахунок вартості проводиться в першу чергу саме з урахуванням класу зносостійкості матеріалу.

Скільки коштує хороший ламінат - стане зрозуміло, якщо розібратися, який саме клас вам потрібен. Всього їх сім, і вони позначаються за європейською системою - номерами 21, 22, 23, 31, 32, 33, 34. Класи були виділені в результаті спеціальної серії випробувань на ударостійкість, стираність, звукоізоляцію, стійкість до води і світла. Перша цифра в найменуванні класу позначає область застосування: 2 - побутова сфера, 3 - комерційна. Друга цифра відображає можливу інтенсивність навантаження, яке витримує покриття протягом заданого терміну експлуатації. Чим вище ця цифра, тим вище зносостійкість.

класи 21-23

Нижчі класи ламінату використовуються в побуті, не мають захисту від вологості, прослужать від двох до чотирьох років. На такий ламінат низькі ціни - близько 245 рублів за кв. м. У Росії покриття такого класу не користується великою популярністю.

Клас 31 (AC3)

Більш надійний клас ламінату, придатний для квартир і невеликих офісів. При дбайливому зверненні термін служби в офісі - до шести років, а в будинку - близько десяти. Вартість на ламінат цього класу починається від 330 рублів за кв. м.

Клас 32 (AC4)

Використовується в громадських приміщеннях, витримує значну щоденну навантаження, при дбайливому зверненні може прослужити до десяти років. Якщо купити такий ламінат для будинку, його заміна може знадобитися тільки через 15-20 років. Коштує він в середньому від 600 рублів за кв.м.

Клас 33 (AC5-AC6)

Схожий за своїми якостями з попереднім, але спочатку передбачає найвищу навантаження. Використовується в ресторанах, барах, на танцювальних майданчиках. В умовах щоденної максимального навантаження прослужить 5-6 років, при більш м'якою експлуатації термін використання зростає, а в домашніх умовах може тривати до 17-22 років. За рахунок своєї підвищеної товщини такий ламінат поглинає звуки кроків і добре переносить високу вологість. Його середня ціна - від 850 рублів за кв. м.

клас 34

Найдорожчий і зносостійкий клас, широко застосовується в приміщеннях для занять спортом. Розглядаючи, скільки коштує метр ламінату такого класу, враховуйте, що в залежності від дизайну ціна може вирости в кілька разів, а починатися вона буде з 1200 рублів за кв. м. Таке підлогове покриття можна побачити у великих супермаркетах і бізнес-центрах, де майже безперервно перебуває велика кількість людей в різного взуття та де часто перевозяться вантажі. Якщо ламінат 34 класу застосовується для високих навантажень, то в побуті, без перебільшення, він прослужить ціле століття або - поки господарям приміщення не набридне його дизайн.

Види ламінату по типу збирання

Ламінат буває клейовий і збірний. На різні види ламінату ціни різнитимуться. Клейовий ламінат дешевше, але з урахуванням монтажу кінцева вартість істотно збільшується. Клейовий ламінат не користується особливою популярністю і тому, що його не можна розібрати, а потім зібрати заново. Збірний ламінат оснащується замками, які спрощують і прискорюють процес укладання. Замки бувають трьох типів - click, lock і комбіновані. Деякі виробники розробляють і патентують власні системи замків.

Який ламінат впишеться в ваш інтер'єр?
 • Маленьку кімнату візуально розширять світлі стіни і темна підлога.
 • Світла підлога зробить простір ширше, але разом з тим - холодніше.
 • Ламінат жовтих відтінків з дубовим або кленовим орнаментом зробить приміщення тепліше, такий варіант хороший для кімнат, що виходять на тіньову сторону.
 • Ламінат коричневих відтінків вважається універсальним, вписується практично в будь-який інтер'єр.

Види ламінату по типу матеріалу

Ламінат - це дошка, склеєна з декількох шарів матеріалів різної товщини, кожен з яких надає покриттю особливі властивості - міцність, шумопоглинаючі, водовідштовхувальні, декоративні. Ламінат називають по матеріалу основного шару. Найбільш популярним в Росії є ламінат на основі ХДФ - деревоволокнистих плит високої міцності.

 • корковий ламінат
  Цей вид ламінату на натуральній основі відрізняється високою екологічністю. По ньому приємно ходити босоніж, він поглинає шум, злегка пружинить. Однак на корковий ламінат ціна при класі зносостійкості 21-23 становить близько 900 рублів за кв. м, тому найчастіше такий матеріал використовується в окремих невеликих приміщеннях, наприклад в дитячих. Його не застосовують для теплої підлоги, оскільки він пропускає в приміщення тільки 20% тепла.
 • вініловий ламінат
  Найбільш сучасний вид ламінату з високими показниками зносостійкості, хімічної стійкості і вогнетривкості. Тих, хто вибирає такий ламінат, співвідношення «ціна-якість» цікавить в першу чергу. Зовні вініловий ламінат практично не відрізняється від паркету, він в точності імітує абсолютно будь-які текстури і відтінки, при цьому на вініловий ламінат ціна починається від 850 рублів за кв. м при максимальному, 34, класі зносостійкості. Але є і недоліки, один з них - це необхідність ретельної підготовка поверхні перед укладанням дощок.

Вологостійкий ламінат на основі плити ХДФ

Найпопулярніший ламінат проводиться на основі плит HDF (ХДФ) - поліпшеного аналога МДФ-плит. ХДФ - це щільно спресовані деревні волокна. Від щільності пресування залежить стійкість ХДФ до вологи. Чим щільніше дошка, тим краще вона захищена від води. Виробники ламінату також застосовують різні просочення, які посилюють водовідштовхувальні і надають антибактеріальні властивості ХДФ. Верхній шар ламінату на основі ХДФ обробляється поліуретановим лаком, меламіном з частинками оксиду алюмінію та іншими захисними засобами. Цінова доступність, простота укладання, висока зносостійкість і вологостійкість зробили ламінат на основі ХДФ заслуженим лідером ринку.

Вартість ламінату за квадратний метр: розставляємо крапки над «i»

Якщо узагальнити все вищесказане, вийде, що найбільш практичним придбанням для будинку є ламінат 32 класу (AC4), вартість якого тримається на рівні 450-750 рублів за кв. м. Однак вартість квадратного метра - це ще не показник вартості статі в цілому. Завжди треба враховувати вартість укладання і мати запас по міцності, щоб не виникло необхідності незабаром знову перестилати підлогу. Завжди краще вибирати ламінат на клас вище, ніж вам потрібно, і збірний: хоча він формально дорожче, фактично ви можете істотно заощадити і гроші, і час, і нерви.

Який ламінат впишеться в ваш інтер'єр?