Штори на дверний отвір, ФОТО приклади міжкімнатних шторок замість дверей

 1. трохи загального
 2. Штора-двері
 3. Штори на двері
 4. Двері-штора

Поставили нові двері, і до неї проситься новий супутній дизайн? Або, навпаки - бажаєте освіжити стару, яку фарбувати вже марно? А, може, треба просто викинути двері, облагородити отвір і закрити його шторою? Загалом, щоб підібрати собі солідні, повішені на ґрунтовний карниз штори для дверного отвору (або ж легкі шторки безпосередньо на двері) знайдеться більше ніж одна причина.

трохи загального

Слід зазначити, що штори для дверей - ефективний інструмент, що дозволяє створити в будинку або офісі свій індивідуальний стиль в інтер'єрі. Оформлення внутрішнього простору приміщення за допомогою штори на дверний отвір проводять по універсальним канонами дизайну, прийнятим в різних країнах. Основні прийоми, в общем-то, прості і годяться як для просторих квартир сучасного планування, так і для компактного житла, побудованого 20 - 40 років тому.

Штора-двері

Поставили нові двері, і до неї проситься новий супутній дизайн

Штора з кручених шнурів зі вставками

Так чи потрібні міжкімнатні двері? Якщо відсутність таких не викликає незручності, то замість них було б добре повісити штори на дверний отвір, а саме:

Закриває отвір штора (замість дверей) може бути зроблена практично з будь-якого матеріалу. Головне, щоб оформлення у вигляді штори на дверний отвір не дратувало очей і не ускладнювало свободу переміщення.

Чи потрібна двері на кухню?

Якщо над плитою вдалося поставити ефективну витяжку, то замість дверей для кухні зійде проста штора з гігієнічного матеріалу, який легко стирається. Ще краще, якщо штора на дверний отвір кухні переносить часті прання, не втрачаючи зовнішнього вигляду, і може довгий час оживляти кухонний і підсобного інтер'єр.

Ще краще, якщо штора на дверний отвір кухні переносить часті прання, не втрачаючи зовнішнього вигляду, і може довгий час оживляти кухонний і підсобного інтер'єр

Дизайнерська штора вікторіанського стилю

Рішення з висульками для кухні так само підійде. При цьому, матеріал такий «штори» на дверний отвір може бути практично будь-який:

 • стрічка з синтетичного полімеру;
 • кручений шнур (канат) з білого або забарвленого поліпропілену;
 • кручений шнур з натурального матеріалу - абака (сезальскій канат), агава (манільський), пенька (конопля), льон або бавовна
 • металева ланцюг;
 • комбіновані «ланцюжка», наприклад, «дерево + метал» або «скло + метал» або «пластик + метал».

Все це нескладно встановити і так само нескладно час від часу знімати для чищення або миття.

Все це нескладно встановити і так само нескладно час від часу знімати для чищення або миття

Комбінований завісу «тканину + ланцюгові підвіски»

Для вбудованої шафи прекрасно підходять ті ж рішення, що і для міжкімнатного дверного отвору або для кухні. Для вбудованого книжкової шафи-ніші стандартне рішення - штори на двері з легкої щільної тканини або напівпрозорої тюлі. Якщо віддаєте перевагу грунтовний вікторіанський дизайн інтер'єру, то доречною буде і важкі плюшеві гардини з бахромою і іншими шедеврами. Як штори для дверей одежної шифоньєра може згодитися конструкція з жорстких тканинних смуг або проста, але стильна «рядно».

Кухонну шафу-пенал доречно прикрасити безліччю шторок - для кожної полички своя. Можливі різні варіанти по дизайну, а в цілому будь-яких естетичних обмежень немає. Зокрема ж, удача залежить від Вашого смаку і вміння користуватися різними матеріалами.

Залишається лише додати: більш-менш об'ємний у Вас шафа-ніша - ролі не грає. Головне, щоб штора не заважала користуватися предметами, складеними у вбудовану меблі.

Штори на двері

Великі штори на дверний отвір ефективно доповнюють загальний дизайн приміщення і, якщо що - приховують естетичні недоліки двері. Якщо навіть повісити невеликі шторки на двостулкові двері з склінням, то і вони внесуть свій колорит в загальний настрій інтер'єру (див. фото), в залежності від кольору і фактури.

фото), в залежності від кольору і фактури

Шторки на двостулкових дверей з склінням

Трапляється, що в приміщенні хочеться кардинально змінити стиль, але, разом з тим, заміну дверей (наприклад, балконних) проводити поки нераціонально, оскільки:

 1. встановлена ​​раніше метало-пластикові двері не впишеться в новий стиль за кольором,
 2. метало-пластик не впишеться в новий стиль ні за формою, ні за кольором;
 3. на заміну дверей треба занадто багато грошей,
 4. двері не підлягає фарбуванню.

У такому випадку досить повісити гардини, відповідні новому дизайну і приховують «дефект» старих дверей. Іноді все оформлення - це легка штора (навіть тюлева фіранка) на такому ж легкому (легко-монтується) струнному карнизі . Обмежень по стилям немає - штори для дверей вітаються і в мінімалістичному японському, і розкішному вікторіанському, і веселенькому мексиканському, і в лаконічному скандинавському інтер'єрі. Загалом, вибираючи штору для «нестильна» дверей, орієнтуйтеся, в основному, на її відповідність новим стилем.

Повноцінні, вишукані штори для дверей недоречні хіба що для кухні (особливо малогабаритної), але, якщо пощастило обзавестися просторою кухнею-їдальні, то показані на фото акуратні шторки на двері - то, що потрібно. А, якщо двері більш солідна (а то і двостулкові), то, можливо, для її розкішного оформлення доведеться повісити новий карниз. Як і на вікнах, над дверима карниз розташовують вище отвору на відстані 7 - 13 см. По боках дверного отвору краю карниза повинні виступати на 15 см «плюс-мінус».

Хочете штори для дверей вбудованого одежної шафи, але сумніваєтеся - чи треба? На рішення тут дуже сильно впливають:

 1. Ваш особистий смак,
 2. загальний дизайн приміщення,
 3. конструкційні та декоративні особливості двері в шафу,
 4. звички користувачів.

Залежно від дизайну приміщення (кімнати, передпокої, кухні), штору для дверей стінної шафи можна повісити, як на спеціальний карниз, так і безпосередньо на одвірок. Тобто, реалізувати задум можна, прикладаючи не так вже й багато зусиль.

Двері-штора

Вони доречні в будь-якому інтер'єрі, так що навіть вишуканий середземноморський або багатий вікторіанський дизайн вони не зіпсують. У стилі модерн (а ще в лаконічному скандинавському або мінімалістичному японському дизайні) розсувні двері - то, що потрібно.

У стилі модерн (а ще в лаконічному скандинавському або мінімалістичному японському дизайні) розсувні двері - то, що потрібно

Модернові штори-двері вдало доповнюють класичний інтер'єр

В цілому, під визначення «Двері шторного типу» потрапляють досить різні конструкції:

 • складаюча ( «гармошка») з жорстких елементів;
 • складаюча штора з м'якого матеріалу;
 • рулонний (ролет / ролетти);
 • розсувні двері-стіни (по типу японських седзи або фусума).

Можливо, найменш універсальними є рулонні конструкції, оскільки такі зазвичай не зовсім зручні для шафи (але цілком походять для кімнати-гардероба). Крім того, установка рулонної двері може виявитися складним і доведеться викликати фахівця. Решта, перераховані «штори» дверний проріз кімнати або кухні (а також передпокої, лоджії і вбудованого гардероба) закривають досить надійно. При цьому користуватися ними так само легко, як і звичайної орної дверима, а монтаж такого завіси може бути під силу звичайній людині.

Оперативний сервіс і швидка установка практично будь-якого типу дверей-штор сьогодні можливі в багатьох середніх і всіх великих містах нашої країни. Жителям провінції, можливо, доведеться сплатити приїзд фахівця з установки або повісити такі «штори» на дверний отвір самостійно.

Або, навпаки - бажаєте освіжити стару, яку фарбувати вже марно?
А, може, треба просто викинути двері, облагородити отвір і закрити його шторою?
Чи потрібна двері на кухню?
Хочете штори для дверей вбудованого одежної шафи, але сумніваєтеся - чи треба?