Напрямні ланцюга для бензопил. Посібник для новачків.

16.06.2016

Бензопила   - інструмент поширений, заслужено улюблений користувачами
Бензопила - інструмент поширений, заслужено улюблений користувачами. Цим інструментом сьогодні користуються безліч людей - як професіонали при заготівлі, обробці лісу, так і звичайні люди в побуті для періодичної розпилювання дощок або різання бруса при будівництві, заготівлі дров, інших потреб приватних домовласників. Іноді напрямна ланцюга інструменту виходить з ладу і потрібно її заміна. Сьогодні ми розглянемо, які параметри важливі при виборі направляючої шини для бензопили, а після прочитання цього матеріалу ви без праці підберете потрібну шину для своєї пилки за дуже вигідною ціною.

Призначення і несправності шин

направляюча ланцюга бензопили і деталі для її фіксації можна віднести до матеріалів-расходникам. Пошкодження цього елемента трапляється як при стандартній навантаженні, так і в результаті позаштатних режимів, перевантажень або незапланованих ударів. Поломки шини встановлюються практично одночасно - при їх виникненні не гарантовано змазування ланцюга, її натяжка і рівне рух. При несправності кріплень хвостовика не забезпечується фіксація лінії розпилу по відношенню до корпусу бензопили, з'являється люфт і вібрації.

Заміну направляючої слід робити після зносу 3-5 ланцюгів. Ведення робіт ослабленою через вібрації ланцюгом серйозно збільшує знос шини. Використовувати бензопилу зі зламаною або пошкодженої шиною категорично не рекомендується. Відразу після появи несправності необхідно заглушити двигун і з'ясувати причину. Вдало ліквідувати поломку допоможе інформація про тонкощі конструкції шини, а також про специфіку її кріплення до інструменту.

Функцією направляючої ланцюга в бензопиле є встановлення осі і протяжності розпилу, напрямок руху ланцюга. Однак основою конструкції шини виступає все ж її кріплення. Шина закріплюється за допомогою нарізного сполучення. Вузол фіксації з ведучою зірочкою захищені власної кришкою.

Ослаблення кріплять болтів може викликати люфт шини. Натяжка ланцюга коригується найчастіше вручну, хоча на професійних моделях це може відбуватися автоматично. У фронтальній частині кріплення сформований зубчастий упор, призначений для надійної установки осі різу в момент роботи пилки, при рухомій ланцюга.

Кінцева зірочка відчуває великі навантаження, схильна до помітного зносу під час роботи пилки. Тому інструмент, експлуатований в курній середовищі або з твердими породами деревини, обладнується повністю металевими зміцнений шинами, що володіють підвищеною стійкістю в важких умовах експлуатації.

Види напрямних шин для бензопили

Всі напрямні ланцюгів бензопил поділяються на три основні групи:

1. Для бензопил побутового призначення. Шини для пил цього класу характеризується невеликими габаритами і застосовується з ланцюгами низького профілю. Особливістю низкопрофильной ланцюга є мала ймовірність зворотного удару, що дає можливість людям з мінімальними навичками застосовувати бензопилу цілком успішно і з гідним рівнем безпеки.

2. Полегшені шини виготовлені з двох тонких сталевих пластин, простір між якими заповнено поліамідним матеріалом. Використання синтетичного наповнювача в конструкції значно зменшує загальну вагу. Для використання бензопили на вазі, в важкодоступних місцях отримане зниження маси може відігравати значну роль.

3. Шини зі змінним наконечником спроектовані і випускаються для бензопил професійного класу, які інтенсивно використовуються при лісозаготівлі або обробці пиломатеріалів. Інструмент, в якому застосовуються цього виду напрямні, володіє, як правило, високою потужністю. Заміна схильного найбільшому зносу наконечника з кінцевими зірочкою вигідніше, ніж заміна шини в зборі.

Крім того, шини для бензопил розрізняють за такими параметрами:

· Геометрії тіла шини (довжині і ширині);

· Наявності і виду кінцевий відомою зірочки;

· Типу хвостовика;

· Величиною зазору (ширина паза, по якому рухається ланцюг).


Які характеристики враховувати при виборі?

Вибір направляючої ланцюга для конкретної моделі бензопили визначають чотири основних критерії:

вид хвостовика

Цей параметр показує, чи існує можливість застосування шини для якоїсь певної моделі пилки. Вид хвостовика залежить від розташування отворів для подачі мастила, кріпильних отворів і натяжителя ланцюга. Практично всі виробники застосовують спеціалізовані стандартні хвостовики, які досить часто підходять до різних моделей бензопил різних фірм.

Ширина паза (величина зазору)

Шини, що випускаються сьогодні, мають величиною зазору 1,1 мм, 1,3 мм, 1,5 і 1,6 мм. Параметром ширини паза 1,1 і 1,3 мм мають, як правило, шини інструментів побутового призначення. Бензопили цього класу характеризуються невисокою потужністю, нерегулярністю використання. Зазор 1,5 мм використовується в шинах напівпрофесійних і професійних бензопил підвищеної потужності. Потужні валочні агрегати, що застосовуються для заготівлі деревини, мають напрямними ланцюга з шириною паза 1,6 мм.

ведена зірочка

Зірочки задають крок пиляльного ланцюга. Ведена зірочка, до всього іншого, схильна до підвищеного зносу при роботі пили. Тому зірочку бажано змащувати літієвої мастилом. Рекомендується проводити цю мастило при кожній заправці бензопили. Це правило найчастіше ігнорується, однак при складних роботах не слід ним нехтувати.

довжина різу

Цей параметр дорівнює довжині відстані між упором і кінцевою точкою шини. Довжина різу дає поняття про товщину заготовки або стовбура, який може бути розпиляний конкретним інструментом. Побутові бензопили, в більшій своїй масі, обладнуються шинами 30-40 см. Напівпрофесійний інструмент має довжину різу 40-50 см. Моделі для професійного використання з високою інтенсивністю і великим навантаженням обладнані, як правило, направляють завдовжки 50-90 см. Якщо застосовується довга ланцюг, навантаження на двигун збільшується, що обмежує довжину різу для аматорських і напівпрофесійних моделей.

Маркування напрямних для бензопил

Інформація про важливі особливості шини нанесені на хвостову частину її тіла. Кількість ланок використовуваної ланцюга виразно вказується лише для конструкцій з відомою зірочкою. Для направляючої шини без кінцевий зірочки є можливість застосовувати ланцюга з різним кроком.

У маркуванні шин для бензопили вказується довжина робочої частини пристрою (довжина різу), закруглена до цілого значення в сантиметрах або дюймах. Досить часто маркування містить цей параметр в обох одиницях довжини, наприклад, 16 "(дюймів) і 40 см.

Регулярно в маркуваннях напрямних зустрічається значення кроку ланцюга, що позначається в частках дюйма. Виглядати це може таким чином: 0,375 або так: 3/8 ". Вид хвостовика шини маркується буквено-цифровим позначенням, приклади для продукції Oregon: A041, K153, D176, E099 і подібні.

Кожній маркування типу хвостовика притаманне своє розташування, форма і розміри отворів хвостовика шини, відповідне кріпленням і отворів на бензопили. Каталог містить зображення хвостовиків в натуральну величину і дізнатися маркування потрібної конструкції направляючої ланцюга можна простим накладенням на зображення, за умови, що на старій шині маркування не читається або відрізняється від стандартної.

Товщина провідних ланок ланцюга, вона ж величина зазору шини вказується, як правило, в міліметрах, хоча зустрічається і в дюймах (0,043; 0,05; 0,058; 0,063).

Товщина провідних ланок ланцюга, вона ж величина зазору шини вказується, як правило, в міліметрах, хоча зустрічається і в дюймах (0,043; 0,05; 0,058; 0,063)

Виробники

Найбільш відомим на сьогоднішній день виробником пильної фурнітури є фірма Oregon , Комплектуючі цієї компанії використовують при виробництві бензопил популярні виробники інструменту. Ланцюги та шини Oregon можуть встановлюватися на бензопили побутового призначення, а також інструмент для професіоналів практично будь-якого виробника світу. Відмінною якістю відрізняються також напрямні компаній Husqvarna , Partner , Echo , Stihl, Makita.

Сьогодні при виготовленні шин для бензопил застосовують сучасні матеріали і розробки, багато з яких є новинками конструкторських відділів вищезазначених відомих виробників. Сучасна напрямна ланцюга може містити в конструкції системи утримання мастила для кращого змащування ланцюга, вбудовані механізми блокування і натягу ланцюга, інші удосконалення. На сьогоднішній день шина для бензопили - високотехнологічна продукція, а не просто якась спрямовуюча планка, що забезпечує прямий рух пильного ланцюга.

Які характеристики враховувати при виборі?