Трохи про водяне охолодження

Всім доброго часу доби і всього такого іншого різного.

Частенько просять написати (або просто питають через зворотний зв'язок) чогось такого про СВО (системи водяного охолодження). для заміток Сіс.Адміна мене зараз не вистачить на повноцінну статтю, бо вийде вона ну дуже великою, а ось тут можу парочку слів накидати.

В общем-то за свій стаж роботи я побачив, мабуть, більше десятка "водянок" різних моделей. Основними фірмами з якими я стикався були Corsair, Thermaltake і, буквально, парочка Cooler Master.

Ну що сказати..

У народі частенько лютує і існують думку, що СВО охолоджує куди гірше ніж повітряні системи охолодження, що постійно вимагають обслуговування і при цьому ціна кусається.

Насправді подібні заяви були актуальні десь років 10 тому, а зараз (і вже давненько) технології зробили крок далеко вперед і "водянка" охолоджує цілком собі на рівні (а десь навіть і краще), ніж улюблений багатьма "повітря" .

Насправді подібні заяви були актуальні десь років 10 тому, а зараз (і вже давненько) технології зробили крок далеко вперед і водянка охолоджує цілком собі на рівні (а десь навіть і краще), ніж улюблений багатьма повітря

Що стоїть зараз на моєму разогнанном до 4,4 ГГц процесорі від AMD дешевенька система водяного охолодження від Thermaltake легко утримує в піковому багатогодинному прогріванні 50-53 градуса (в просте так і зовсім 19-27 градусів) і відчуває себе при цьому прекрасно. На ядрах температура так і того менше буває.

На ядрах температура так і того менше буває

Що стосується міфів про обслуговування та постійний долив-промивши та інше, то це вже давненько актуально тільки для оверклокерських "відкритих", дорогих і дуже потужних водянок, які обслуговують і відеокарту, і процесор, і мат.плату. Для звичайних людей вже років 800 як існують "закриті" СВО (див.фото вище), які обслуговування не вимагають взагалі (не рахуючи банальної чистки пилу), а в установці прості і не вибагливі (не треба різати трубки потрібного розміру, збирати систему самому , заливати щось кудись і тд і тп, тобто установка не складніше звичайного "повітря").

фото вище), які обслуговування не вимагають взагалі (не рахуючи банальної чистки пилу), а в установці прості і не вибагливі (не треба різати трубки потрібного розміру, збирати систему самому , заливати щось кудись і тд і тп, тобто установка не складніше звичайного повітря)

Що стосується цін, то, так, дорожче, але взагалі-то можна порівняти. Якщо звичайно Ви не будете, як на скріншоті вище, порівнювати ціну дешевого боксового повітря з средненькой водянкою :)

Ну .. Що там ще? Та й взагалі то напевно все. Як не крути, я б рекомендував водяне охолодження любителям тиші (вони реально тихіше) і ефективності, а там вже справа вибору моделі під Ваш процесор і всього такого іншого.

Єдине, що хочеться відзначити наостанок, - не треба намагатися запхати "воду" в невеликий корпус , Бо ні до чого хорошого це не призведе (втім, як не приведе ні до чого хорошого і у випадку з намаганням запхати нормальний "повітря" туди ж). Завжди враховуйте, що корпус грає важливу роль в охолодженні як такому, бо він теж відповідає за циркуляцію гарячого повітря, а значить за розсіювання тепла і кінцеву ефективність роботи будь-якої системи охолодження.

У двох словах якось так. Якщо є питання, то, традиційно, ласкаво просимо в коментарі.

Ми в соц.сетях: ВК Facebook Twitter Telegram

Що там ще?