Розведення і утримання фазанів в неволі. Фото. Відео

  1. Формування батьківської зграї

Розведення і утримання птахів в домашніх умовах - вигідне заняття, адже в родині завжди буде свіже і смачне м'ясо, яйця. Фазани, розведення і утримання в домашніх умовах яких дуже захоплююче, вимагає чималої віддачі від птахівника. Які особливості потрібно враховувати для успішного розведення цієї птиці?

Для виведення пташенят в умовах неволі, до початку сезону гніздування готують вольєр. У ньому проводять ретельне прибирання і дезінфекцію, щоб вивести всіх паразитів і збудників інфекційних хвороб, які неодмінно зашкодять молодняку. Всередині потрібно облаштувати штучне гніздо, а так як гніздуються фазани серед чагарників, варто висадити кілька кущів по периметру. Натуральну зелень можна замінити на снопи соломи або очерету, які пов'язують так, щоб вийшло подобу куреня і ставлять вертикально в віддаленій частині вольєра.

У природному середовищі існування, а саме в безпечному місці під кущем, самець викопує невелике заглиблення в землі. Далі, отриману ямку покриває мохом, сухою травою і листям - так птах облаштовує собі гніздо. Птахівників за цією схемою потрібно виготовити штучне гніздо, в якому самка буде себе почувати комфортно і в безпеці.

Слід пам'ятати, що ці птахи дуже полохливі і обережні, особливо в період розмноження. Часта поява біля гнізда людини або домашніх тварин викликає у птиці сильне занепокоєння, тому важливо в період гніздування не турбувати фазанів даремно, а також не дозволяти кішкам і собакам наближатися до вольєра.

Формування батьківської зграї

Щоб отримати здоровий і міцний молодняк, варто ретельно відібрати самок і самців для спаровування. Для цього відбирають великих, здорових птахів з густим оперенням і правильним статурою. Часто хворіють або недавно перехворіли фазани, з тілесними ушкодженнями та травмами, як правило, вибраковуються. Чи не підійдуть агресивні і полохливі особини, використання яких сильно знижує ймовірність успішного отримання здорового виводка.


Відібраних особин поміщають в заздалегідь підготовлений вольєр в співвідношенні 1 самець і не більше 5 самок. Кількість самок не варто збільшувати, інакше помітно знизиться несучість птиці. В один вольєр не запускати для розмноження фазанів-родичів. Існує ймовірність, що отримане від них потомство буде слабкіше і болючіше.

Навіть якщо заводчик сильно постарався і продумав в гнізді для пташиної родини все до дрібниць, самці і самки можуть відмовитися спаровуватися. Ці птахи дуже вибірково ставляться до вибору партнера для спаровування, тому навіть якщо все зроблено правильно - сім'я може і не сформуватися. Якщо таке сталося, то потрібно поміняти партнерів і робити це до тих пір, поки не буде отримано результат.

Також читайте: Вирощування фазана в домашніх умовах

Приблизно через два тижні з невеликим після початку токування, самки починають відкладати яйця. Якщо заводчик буде збирати яйця, самка знесе їх більше, а якщо цього не робити - менше. Збір краще проводити в ранкові години, бажано в період годування. Брати яйце потрібно вимитими руками, дуже акуратно, двома пальцями за протилежні кінці. Така обережність необхідна для того, щоб не стерти з шкаралупи тонку захисну оболонку, яка не дає проникнути всередину мікроорганізмів. Зберігають зібрані яйця тупим кінцем догори в прохолодному, сухому приміщенні. Потім їх потрібно помістити в інкубатор або під квочку. До початку інкубації або насиджування кожне яйце провертають раз в три дні.

Пропонуємо переглянути відео про вольєрне розведення фазана:

Фазани, розведення і утримання в домашніх умовах - клопітка і непросте заняття. Однак, придбавши навик і вміння, багато птахівники досягли відмінних результатів, причому за короткий проміжок часу. Більше статей можна знайти на сайті fermeru.pro .


Які особливості потрібно враховувати для успішного розведення цієї птиці?